samochód

Synonimy:
samochów,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samochód (288)

 • Prawo Evana pozwoli sprawdzić czy kierowca podczas jazdy samochodem używał telefonu

  Prawo Evana pozwoli sprawdzić czy kierowca podczas jazdy samochodem używał telefonu

  Niejednokrotnie korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem kończyło się tragicznie. Rozmowa przez telefon lub "szybkie" sprawdzenie Facebooka może być przyczyną wypadku. W USA zrodził się pomysł, aby uzyskać dostęp do smartfona kierowcy, który uczestniczył w wypadku i sprawdzić, czy nie korzystał z telefonu przed kolizją.
 • Amortyzacja oraz sprzedaż samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20 000 euro

  Amortyzacja oraz sprzedaż samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20 000 euro

  Spółka z o.o. amortyzuje samochód osobowy o wartości początkowej przekraczającej 20.000 euro. Jak należy naliczać odpisy amortyzacyjne, uwzględniając kwoty zaliczane do kosztów podatkowych? Czy w momencie zbycia takiego pojazdu kosztem uzyskania przychodu może być niezamortyzowana wartość początkowa, również w części przekraczającej 20.000 euro?
 • DeLorean wraca do produkcji!

  DeLorean wraca do produkcji!

  DeLorean DMC-12 to jeden z najbardziej kultowych wozów w historii. Unieśmiertelniony przez film "Powrót do przyszłości" samochód powróci na taśmę produkcyjną. Niestety, nowy egzemplarz nie będzie należał do najtańszych.
 • BIG InfoMonitor: Nie wjedź samochodem do rejestru dłużników

  BIG InfoMonitor: Nie wjedź samochodem do rejestru dłużników

  Mieć czy nie mieć własne cztery kółka? Europejski Dzień bez Samochodu, to dobra okazja, aby na poważnie zadać sobie takie pytanie. Tym bardziej, że w wielu polskich miastach 22 września można będzie bezpłatnie przetestować transport publiczny i przekonać się, czy dla posiadania faktycznie warto zapożyczać się na samochód, stresować za kierownicą, wydawać tysiące złotych na ubezpieczenie i paliwo, a czasami z powodu samochodu zaparkować na lata w rejestrze dłużników.
 • Rozgrzany samochód to pewna śmierć!

  Rozgrzany samochód to pewna śmierć!

  Kilka minut na parkingu w zamkniętym samochodzie to nic strasznego? Przekonajcie się, ile z własnej woli dorosły człowiek wytrzyma w takich warunkach.
 • W Chinach powstał samochód obsługiwany za pomocą myśli

  W Chinach powstał samochód obsługiwany za pomocą myśli

  Kiedyś obsługiwanie urządzeń za pomocą siły umysłu wydawało się czymś zupełnie nierealnym. Jednak rozwój technologii sprawił, że naukowcy tworzą obecnie przeróżne urządzenia, którymi można sterować wyłącznie przy pomocy naszego mózgu. Jednym z nich jest samochód, nad którym pracują właśnie Chińczycy.
 • Spełnione marzenie o polskim supersamochodzie

  Spełnione marzenie o polskim supersamochodzie

  Przykuwający uwagę design, moc silnika V8, przyspieszenie 3,2 sekundy do 100 km/h i 8,9 s do 200 km/h oraz prędkość 340 km/h - to tylko niektóre cechy samochodu stworzonego przez polską firmę Arrinera. Wszystkie zalety auta Arrinera Hussarya sprawiają, że znalazło się ono w królewskim segmencie supersamochodów.
 • 

Korzystanie z auta firmowego poza pracą to przychód pracownika

  Korzystanie z auta firmowego poza pracą to przychód pracownika

  Pracownik korzystający z auta firmowego do celów prywatnych uzyskuje z tego tytułu przychód z nieodpłatnych świadczeń. Według przepisów, przychód będzie miał równowartość 250 zł w przypadku fiata seicento oraz 400 zł, jeśli jeździ toyotą avensis.
 • Samochód na wodę, który rozpędzi się do 350 km/h

  Samochód na wodę, który rozpędzi się do 350 km/h

  Quant e-Sportlimousine to pierwszy na świecie, tak potężny samochód na słoną wodę. Auto zostało dopuszczone do ruchu drogowego i wkrótce będziemy mogli je spotkać w Europie.
 • Jak oszczędzić na samochód? 3 skuteczne metody

  Jak oszczędzić na samochód? 3 skuteczne metody

  Każdy z nas ma swój wymarzony model samochodu, do którego tęskni serce, ale przed którym przestrzega kieszeń. W dzisiejszych czasach nawet starsze, używane auto bywa poza zasięgiem finansowych możliwości. Skoro nie wszyscy mogą sobie pozwolić na kredyt, upragniony zakup może odciągać się w czasie. Dowiedz się, jak skutecznie oszczędzić na samochód!

Filmy - Samochód (102)

 • Nikt tak nie dba o swój samochód

  Po deszczu na masce samochodu mogą powstać nieładne zacieki. Właściciel samochodu dba, by tak się nie stało. Wariat?
 • Największy pechowiec i szczęściarz na świecie?

  Australijczyk Bill Morgan przeżył groźny wypadek samochodowy. Jakiś czas potem rozwinęła się u niego choroba serca, po podaniu leków miał reakcję alergiczną przez, którą jego serce zatrzymało się na 14 minut! Był w śpiączce przez 12 dni, jego rodzinie doradzano by odłączyć go od aparatury. Jednak mężczyzna wybudził się i od tego momentu życie 37-latka zmieniło się. Zaręczył się, zdobył nową pracę i... wygrał samochód. Kiedy z tego powodu odwiedziła go ekipa telewizyjna i poprosiła o odtworzenie scenki ze zdrapką, okazało się, że wygrał 250 tysięcy dolarów! Mężczyzna nie mógł w w to uwierzyć, od razu zadzwonił do ukochanej. Mogli sobie kupić nowy dom.
 • Uparcie nie daje odholować samochodu

  Kobieta była zrozpaczona tym, że służby drogowe zabierają jej samochód.
 • Nie zostawiaj u nich auta do naprawy

  Po obejrzeniu tego filmiku jeszcze dokładniej sprawdzisz warsztat samochodowy, zanim zostawisz w nim swój wóz.