samochód

Synonimy:
samochów,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samochód (291)

 • Polacy kupują rekordową liczbę samochodów i korzystają z leasingu

  Polacy kupują rekordową liczbę samochodów i korzystają z leasingu

  Już teraz można oceniać, że ten rok będzie rekordowy pod względem nowych rejestracji samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony. Po wynikach I półrocza można przewidywać, że będzie to liczba pół miliona rejestracji.
 • Jak sprzedać samochód po leasingu bez podatku?

  Jak sprzedać samochód po leasingu bez podatku?

  Jak opodatkowana będzie sprzedaż samochodu po leasingu? Ile odczekać z transakcją, by była ona zwolniona z PIT?
 • Volvo: Motoryzacyjny wyścig o bezpieczeństwo trwa

  Volvo: Motoryzacyjny wyścig o bezpieczeństwo trwa

  Systemy autonomiczne mogą zrewolucjonizować branżę motoryzacyjną. Volvo ma w tym procesie do odegrania ważną rolę. O tym jak może wyglądać świat przyszłości pytamy Arkadiusza Nowińskiego, prezesa Volvo Car Poland. - Nie sądzę, że zniknie kierownica, że całkowicie wyeliminujemy kierowcę i możliwość prowadzenie samochodu. Natomiast pojawi się możliwość, by oddać na jakiś czas kontrolę nad samochodem zaawansowanym systemom - mówi w rozmowie z Interią Nowiński.
 • Polski samochód dla straży pożarnej w Korei Południowej

  Polski samochód dla straży pożarnej w Korei Południowej

  Firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej, wyprodukowała i przekazała dla koreańskiej straży pożarnej nowoczesny wóz strażacki, dostosowany do wykonywania najtrudniejszych misji ratowniczo-pożarniczych.
 • Prawo Evana pozwoli sprawdzić czy kierowca podczas jazdy samochodem używał telefonu

  Prawo Evana pozwoli sprawdzić czy kierowca podczas jazdy samochodem używał telefonu

  Niejednokrotnie korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem kończyło się tragicznie. Rozmowa przez telefon lub "szybkie" sprawdzenie Facebooka może być przyczyną wypadku. W USA zrodził się pomysł, aby uzyskać dostęp do smartfona kierowcy, który uczestniczył w wypadku i sprawdzić, czy nie korzystał z telefonu przed kolizją.
 • Amortyzacja oraz sprzedaż samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20 000 euro

  Amortyzacja oraz sprzedaż samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20 000 euro

  Spółka z o.o. amortyzuje samochód osobowy o wartości początkowej przekraczającej 20.000 euro. Jak należy naliczać odpisy amortyzacyjne, uwzględniając kwoty zaliczane do kosztów podatkowych? Czy w momencie zbycia takiego pojazdu kosztem uzyskania przychodu może być niezamortyzowana wartość początkowa, również w części przekraczającej 20.000 euro?
 • DeLorean wraca do produkcji!

  DeLorean wraca do produkcji!

  DeLorean DMC-12 to jeden z najbardziej kultowych wozów w historii. Unieśmiertelniony przez film "Powrót do przyszłości" samochód powróci na taśmę produkcyjną. Niestety, nowy egzemplarz nie będzie należał do najtańszych.
 • Kredyt samochodowy – gotowa recepta na realizację swoich planów

  Kredyt samochodowy – gotowa recepta na realizację swoich planów

  Posiadanie własnego samochodu wiąże się z niezwykłą wygodą – nie musimy ciągle liczyć na pomoc innych, korzystać z komunikacji publicznej, a dotarcie do wielu, nawet tych najbardziej odległych miejsc, nie stanowi dla nas żadnego problemu. Rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki czemu powstają nowoczesne samochody, które zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Konsumenci natomiast mogą przebierać w ogromnej liczbie ofert sprzedaży aut na rynku pierwotnym lub wtórnym (auta używane, często sprowadzane z zagranicy).
 • BIG InfoMonitor: Nie wjedź samochodem do rejestru dłużników

  BIG InfoMonitor: Nie wjedź samochodem do rejestru dłużników

  Mieć czy nie mieć własne cztery kółka? Europejski Dzień bez Samochodu, to dobra okazja, aby na poważnie zadać sobie takie pytanie. Tym bardziej, że w wielu polskich miastach 22 września można będzie bezpłatnie przetestować transport publiczny i przekonać się, czy dla posiadania faktycznie warto zapożyczać się na samochód, stresować za kierownicą, wydawać tysiące złotych na ubezpieczenie i paliwo, a czasami z powodu samochodu zaparkować na lata w rejestrze dłużników.

Filmy - Samochód (191)

 • Jak wyprowadzić auto z poślizgu?

  Największe szanse na wpadnięcie w poślizg mamy zimą, jednak patowe sytuacje na drodze mogą zdarzyć się przez cały rok. Warto więc przeszkolić się na taki wypadek. Trener techniki jazdy Skoda Autoszkoła Piotr Frąckowiak wyjaśnił i pokazał, jak wyprowadzić auto z poślizgu. Gdzie można poćwiczyć ten manewr? (Dzień Dobry Wakacje/x-news)
 • Niedźwiedź wkradł się na parking przed domem

  Kiedy wszyscy spali, na parkingu przed domem zauważony został niedźwiedź, który szukał jedzenia. Kiedy nie znalazł niczego w koszu na śmieci, postanowił wejść do samochodu i tam poszukać.
 • Heroiczna postawa policjantów. Wyciągnęli dwie osoby z płonącego samochodu

  Przedstawiciele departamentu policji w Minneapolis wykazali się heroiczną postawą. Dwoje stróżów prawa wyciągnęło z płonącego samochodu, który chwilę wcześniej się rozbił, kierowcę oraz pasażera. Na nagraniu widzimy, że pomogli im również świadkowie, którzy widzieli wypadek. Do zdarzenia doszło 26 lipca na drodze międzystanowej nr 94. Niestety kierowca rozbitego pojazdu zmarł w szpitalu. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Największy "piekarnik" na świecie. Przez upały wyłało się ciasto

  Tacoma, Waszyngton, USA. Ciasto przewożone ciężarówką rozlało się na autostradę w USA. Wszystko za sprawą upałów panujących w stanie Waszyngton. Temperatura była tak wysoka, że ciasto „urosło” w naczepie i rozlało się na drogę. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.