samochód

Synonimy:
samochów,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samochód (288)

 • Prawo Evana pozwoli sprawdzić czy kierowca podczas jazdy samochodem używał telefonu

  Prawo Evana pozwoli sprawdzić czy kierowca podczas jazdy samochodem używał telefonu

  Niejednokrotnie korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy samochodem kończyło się tragicznie. Rozmowa przez telefon lub "szybkie" sprawdzenie Facebooka może być przyczyną wypadku. W USA zrodził się pomysł, aby uzyskać dostęp do smartfona kierowcy, który uczestniczył w wypadku i sprawdzić, czy nie korzystał z telefonu przed kolizją.
 • Amortyzacja oraz sprzedaż samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20 000 euro

  Amortyzacja oraz sprzedaż samochodu osobowego o wartości przekraczającej 20 000 euro

  Spółka z o.o. amortyzuje samochód osobowy o wartości początkowej przekraczającej 20.000 euro. Jak należy naliczać odpisy amortyzacyjne, uwzględniając kwoty zaliczane do kosztów podatkowych? Czy w momencie zbycia takiego pojazdu kosztem uzyskania przychodu może być niezamortyzowana wartość początkowa, również w części przekraczającej 20.000 euro?
 • DeLorean wraca do produkcji!

  DeLorean wraca do produkcji!

  DeLorean DMC-12 to jeden z najbardziej kultowych wozów w historii. Unieśmiertelniony przez film "Powrót do przyszłości" samochód powróci na taśmę produkcyjną. Niestety, nowy egzemplarz nie będzie należał do najtańszych.
 • BIG InfoMonitor: Nie wjedź samochodem do rejestru dłużników

  BIG InfoMonitor: Nie wjedź samochodem do rejestru dłużników

  Mieć czy nie mieć własne cztery kółka? Europejski Dzień bez Samochodu, to dobra okazja, aby na poważnie zadać sobie takie pytanie. Tym bardziej, że w wielu polskich miastach 22 września można będzie bezpłatnie przetestować transport publiczny i przekonać się, czy dla posiadania faktycznie warto zapożyczać się na samochód, stresować za kierownicą, wydawać tysiące złotych na ubezpieczenie i paliwo, a czasami z powodu samochodu zaparkować na lata w rejestrze dłużników.
 • Rozgrzany samochód to pewna śmierć!

  Rozgrzany samochód to pewna śmierć!

  Kilka minut na parkingu w zamkniętym samochodzie to nic strasznego? Przekonajcie się, ile z własnej woli dorosły człowiek wytrzyma w takich warunkach.
 • W Chinach powstał samochód obsługiwany za pomocą myśli

  W Chinach powstał samochód obsługiwany za pomocą myśli

  Kiedyś obsługiwanie urządzeń za pomocą siły umysłu wydawało się czymś zupełnie nierealnym. Jednak rozwój technologii sprawił, że naukowcy tworzą obecnie przeróżne urządzenia, którymi można sterować wyłącznie przy pomocy naszego mózgu. Jednym z nich jest samochód, nad którym pracują właśnie Chińczycy.
 • Spełnione marzenie o polskim supersamochodzie

  Spełnione marzenie o polskim supersamochodzie

  Przykuwający uwagę design, moc silnika V8, przyspieszenie 3,2 sekundy do 100 km/h i 8,9 s do 200 km/h oraz prędkość 340 km/h - to tylko niektóre cechy samochodu stworzonego przez polską firmę Arrinera. Wszystkie zalety auta Arrinera Hussarya sprawiają, że znalazło się ono w królewskim segmencie supersamochodów.
 • 

Korzystanie z auta firmowego poza pracą to przychód pracownika

  Korzystanie z auta firmowego poza pracą to przychód pracownika

  Pracownik korzystający z auta firmowego do celów prywatnych uzyskuje z tego tytułu przychód z nieodpłatnych świadczeń. Według przepisów, przychód będzie miał równowartość 250 zł w przypadku fiata seicento oraz 400 zł, jeśli jeździ toyotą avensis.
 • Samochód na wodę, który rozpędzi się do 350 km/h

  Samochód na wodę, który rozpędzi się do 350 km/h

  Quant e-Sportlimousine to pierwszy na świecie, tak potężny samochód na słoną wodę. Auto zostało dopuszczone do ruchu drogowego i wkrótce będziemy mogli je spotkać w Europie.
 • Jak oszczędzić na samochód? 3 skuteczne metody

  Jak oszczędzić na samochód? 3 skuteczne metody

  Każdy z nas ma swój wymarzony model samochodu, do którego tęskni serce, ale przed którym przestrzega kieszeń. W dzisiejszych czasach nawet starsze, używane auto bywa poza zasięgiem finansowych możliwości. Skoro nie wszyscy mogą sobie pozwolić na kredyt, upragniony zakup może odciągać się w czasie. Dowiedz się, jak skutecznie oszczędzić na samochód!

Filmy - Samochód (109)

 • Zostawił psa w samochodzie. Ten nie dał o sobie zapomnieć

  Ten pies potrafi pokazać swoje zniecierpliwienie. Kiedy właściciel zostawił go w samochodzie, nie dał o sobie zapomnieć.
 • Masz starszy samochód? Zapłacisz wysoką karę!

  Wakacje to idealny czas na podróże. Czy wiesz, że wyjeżdżając na wczasy autem, w niektórych europejskich miastach musisz się liczyć z niecodziennymi przepisami i surowymi mandatami? Sprawdź, czy twój samochód będzie dopuszczony do ruchu ulicznego! Jeżeli masz samochód wyprodukowany w 1996 roku i wybierasz się na urlop do Francji, lepiej bądź ostrożny. Od 1 lipca starszymi autami nie można już jeździć po Paryżu - zakaz obowiązuje w dni robocze w godzinach od 8:00 do 20:00. Za nieprzestrzeganie zasad, kierowcom grozi mandat w wysokości 35 euro. Co pocieszające, kary będą obowiązywać dopiero od 1 października. Póki co, policja będzie pouczać i ostrzegać. W przyszłym roku kara wzrośnie do 68 euro.
 • Ciekawski niedźwiedź i niezbyt mądrzy ludzie

  Ludzie w samochodzie byli zachwyceni faktem, że zobaczyli niedźwiedzia z bliska. Nie przewidzieli, że zwierzak jest bardzo mądry.
 • Myślał, że przejedzie przez ogromną kałużę

  Stojący w wodzie Golf powinien być dla niego ostrzeżeniem. Mimo to facet postanowił przejechać przez ogromną kałużę. Nie udało się.