rynek wtórny

Artykuły - Rynek wtórny (4)

Filmy - Rynek wtórny (4)

 • W rekordowym tempie przybywa nowych lokali mieszkalnych

  Deweloperzy nie zwalniają tempa. W ciągu ostatniego roku wystąpili o pozwolenie na budowę ponad 83 tys. mieszkań. Tylko w maju rozpoczęli budowę 8,3 tys. lokali, co jest jednym z najlepszych wyników w historii. Popyt też nie zwalnia, coraz więcej klientów chce w nieruchomościach ulokować posiadane oszczędności. – Po kryzysie w latach 2008-2009 branża jest silniejsza i dużo bardziej rozsądna, zarówno sami deweloperzy, jak i firmy zajmujące się generalnym wykonawstwem postępują racjonalniej – przekonuje Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński.
 • Rynek wtórny z powodu programu "Mieszkanie dla młodych" może zamrzeć

  Pośrednicy w obrocie nieruchomościami liczą się z mniejszym popytem na rynku wtórnym. Rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych wspiera tylko rynek pierwotny, co niekoniecznie jest korzystne dla klientów, bo to mieszkania z drugiej ręki są tańsze. "Mieszkanie dla młodych" (MDM) ma doprowadzić do zakupu około 130 tys. mieszkań. Łącznie dofinansowania pochłoną 3,5 mld zł. Mówi Leszek A. Hardek z Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.
 • Dobry moment na zakup nieruchomości

  Ceny w ostatnim czasie mocno spadły – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Dariusz Książak, prezes Emmerson Evaluation. – Sprzedający na rynku wtórnym coraz częściej dochodzą do wniosku, że nie mogą trzymać ofert w nieskończoność i stają się bardziej otwarci na negocjacje.
 • Mieszkania na rynku wtórnym nadal tanieją

  Mieszkania z drugiej ręki nadal tanieją. W porównaniu do początku roku największe obniżki nastąpiły na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem – wynika z raportu serwisu Dom.Gratka.pl. Odbicie może nastąpić pod koniec tego roku lub w pierwszym kwartale przyszłego. Sprzedaje się nieco więcej mieszkań starszych, ponad 12-letnich, czyli w blokach z wielkiej płyty i kamienicach. Komentuje Artur Osak, analityk serwisu Dom Gratka.pl.