ruchome schody

Artykuły - Ruchome schody (2)

 • Najdłuższe schody ruchome na świecie

  Najdłuższe schody ruchome na świecie

  ​W malowniczym regionie Qixingzhai w Chinach, otworzono najdłuższe na świecie schody ruchome.
 • Szczecinek: Galeria, w której straszy?

  Szczecinek: Galeria, w której straszy?

  Cienie przemykające po korytarzach, ruchome schody, które w nocy same zaczynają jeździć i spadające z wieszaków ubrania... To wystarczyło, by po Szczecinku rozeszła się plotka, że w tamtejszej, nowo wybudowanej galerii handlowej Hosso straszy - podał portal gk24.pl.
 • Kompromitacja stolicy

  Kompromitacja stolicy

  Ruchome schody na Dworcu Centralnym w Warszawie częściej stoją niż jeżdżą. Obciążeni walizkami pasażerowie muszą je w pocie czoła pokonywać na piechotę.

Filmy - Ruchome schody (5)

 • Kanu na ruchomych schodach? Szalony pomysł dwóch chłopaków

  Dwóch chłopaków wpadło na szalony pomysł, aby zjechać na kanu po schodach ruchomych w galerii handlowej.
 • Z cudem uszedł z życiem! Wciągnęły go ruchome schody

  Chłopiec bawił się spokojnie w pobliżu poręczy, kiedy nagle wciągnęły go ruchome schody. Zrozpaczona matka próbowała go uwolnić. Nie udało się jej to dopóki inna kobieta nie wcisnęła wyłącznika awaryjnego, który zatrzymał cały mechanizm.
 • Jego ręka utknęła w ruchomych schodach

  Siedmioletni chłopiec przeżył prawdziwy koszmar, kiedy jego rączka uwięzła w ruchomych schodach w jednym z indyjskich centrów handlowych. Sajan Daheriya czekając na pomoc prawie dwie godziny, przeżywał prawdziwe katusze. Przez cały ten czas towarzyszyła mu matka – pracownica personelu sprzątającego w owej galerii. Jak w ogóle doszło do tego straszliwego wypadku? Dziecko bawiło się kulkami, jeżdżąc na ruchomych schodach. W pewnym momencie poślizgnęło się i jego ręka zaklinowała się w szybie mechanizmu. Akcja ratunkowa trwała ponad dwie godziny. Strażacy musieli ostrożnie przeciąć, a następnie usunąć kilka blach tak, by bardziej nie skrzywdzić chłopca. Kiedy udało się go uwolnić, został natychmiast przewieziony do pobliskiego szpitala. Zbadawszy Sajana, lekarze orzekli, że jego kończyna nie została trwale uszkodzona. Przeciwko firmie, która zainstalowała niebezpieczne schody w centrum handlowym, złożono pozew. Oskarżyciele posądzają ją o niedbalstwo i wskazują szereg uchybień podczas prac nad konserwacją mechanicznej klatki schodowej.
 • Ruchome schody wciągnęły kobietę

  Jingzhou, Chiny. W centrum handlowym w mieście Jingzhou w środkowych Chinach doszło do tragicznego wypadku. Pod jedną z klientek sklepu zapadła się posadzka, a następnie wciągnął ją mechanizm ruchomych schodów. Kobiecie w ostatniej chwili udało się odepchnąć swojego synka, którego stojący obok pracownik galerii przeniósł w bezpieczne miejsce. Kobiety nie udało się uratować. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. Jak poinformowały lokalne media, schody były niedawno naprawiane i prawdopodobnie konserwatorzy nie dokręcili pokrywy zabezpieczającej mechanizm. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.