Rosjanie

Synonimy:
Rosjanin,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rosjanie (2124)

Filmy - Rosjanie (70)

 • Ten Rosjanin balansowanie na drabinie ma w małym palcu

  Dmitry Bondarev balansowanie na drabinie ma dosłownie w małym palcu! Zobaczcie niezwykłą umiejętność Rosjanina, który porusza się zwinnie niczym małpka. Imponujące? (STORYFUL/x-news)
 • Mamuty powrócą? Szalony eksperyment rosyjskich naukowców

  Naukowcy na uniwersytecie w Irkucku planują przeprowadzić niezwykły eksperyment reaktywowania mamuta z żywych komórek, jakie zachowały się w zamrożonej padlinie. Samica Juka żyła 34 tysiące lat temu w tak zwanym królestwie wiecznej zmarzliny. Rosyjskie muzeum od czasu do czasu prezentuje ją turystom.
 • Zakaz... mycia zębów. Takie rzeczy tylko w Rosji?

  Rosja – jak kraj ogromny, tak z pewnością jeszcze więcej stereotypów uda się usłyszeć na temat jego mieszkańców. Od alkoholu nie stronią, zimę mają srogą i wieczną, a na ulicach jest niebezpiecznie. To tylko stereotypy, których i pod adresem Polaków nie brakuje, ale czy wiedzieliście, że w Rosji za mycie zębów więcej niż dwa razy w ciągu 24 godzin można zostać ukaranym wysokim mandatem? Jak mówi słynne porzekadło: Częste mycie skraca życie. Może coś w tym jest?
 • Współczesny Spiderman prosto z Rosji

  Wielki fan ekstremalnego stylu życia jest współczesną wersją Spidermana. Sergey Devliashov zaczął swoją przygodę ze wspinaczką w wieku 8 lat, kiedy to po raz pierwszy wziął udział w krajowych mistrzostwach. Od tego czasu, jego umiejętności z roku na rok się podnosiły. Sami zobaczcie co potrafi.