Rosja

Artykuły - Rosja (9340)

 • Fidget spinnery narzędziami kontroli umysłów?

  Fidget spinnery narzędziami kontroli umysłów?

  Rosyjska stacja telewizyjna pod koniec czerwca wyemitowała materiał, w którym sugerowała, że fidget spinnery są urządzeniami wykorzystywanymi przez opozycję do kontroli umysłów.
 • Rosyjska prasa: Opozycja szacuje koszt operacji w Syrii na ok. dwa mld USD

  Rosyjska prasa: Opozycja szacuje koszt operacji w Syrii na ok. dwa mld USD

  Według szacunków opozycyjnej partii Jabłoko, koszty operacji wojskowej w Syrii mogła wynieść od 108 mld do 144, 4 mld rubli (1,83-2,38 mld USD). Informacje przekazał w czwartek dziennik gospodarczy "Wiedomosti", zaznaczając, że realne koszty operacji nie są znane.
 • Rosyjska Duma o "bluźnierczym akcie" polskich władz

  Rosyjska Duma o "bluźnierczym akcie" polskich władz

  Duma Państwowa, niższa izba parlamentu Rosji, przyjęła w środę apel, w którym określa polską ustawę o zakazie propagowania komunizmu jako "bluźnierczy akt" i oznajmia, że nie można wybaczyć tym, "którzy znieważają pamięć żołnierzy" Armii Czerwonej.
 • "Admirał Kuzniecow". Remontu lotniskowca nie będzie?

  "Admirał Kuzniecow". Remontu lotniskowca nie będzie?

  "Admirał Fłota Sowietskogo Sojuza Kuzniecow", bo tak brzmi pełna nazwa okrętu, jest jedynym okrętem lotniczym Rosji. Jego największą wadą jest to, że jest częściej remontowany niż wykorzystywany do działań operacyjnych. Rosjanie planują kolejny remont.
 • "Izwiestija": Rosja chce obniżenia rangi przedstawiciela przy NATO

  "Izwiestija": Rosja chce obniżenia rangi przedstawiciela przy NATO

  Jak podaje dziennik "Izwiestija", Rosja rozważa obniżenie rangi przedstawiciela przy NATO do "charge d'affaires". Decyzja może zapaść po tym, jak do Moskwy powróci obecny ambasador przy Sojuszu Alekandr Gruszko. Gazeta powołuje się na źródła w rosyjskim MSZ.
 • "Niezawisimaja Gazieta": Pełzająca restaliznizacja w Rosji

  "Niezawisimaja Gazieta": Pełzająca restaliznizacja w Rosji

  Dziennik "Niezawisimaja Gazieta" pisze o tym, że w dzisiejszej Rosji Józef Stalin "wstaje z grobu pod pretekstem zachowania pamięci o zwycięstwie" nad hitlerowskimi Niemcami, a temu "pośmiertnemu przyjściu" dyktatora towarzyszy "odbudowywanie w kraju odpowiedniej atmosfery".
 • Putin: Rosja gotowa jest przesyłać gaz przez Turcję na południe Europy

  Putin: Rosja gotowa jest przesyłać gaz przez Turcję na południe Europy

  Rosja byłaby gotowa dostarczać gaz przez Turcję do południowej i południowo-wschodniej Europy, partnerzy są tym zainteresowani - zapewnił w piątek prezydent Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.
 • Polska na dobrej drodze do całkowitego uniezależnienia się od dostaw gazu z Rosji

  Polska na dobrej drodze do całkowitego uniezależnienia się od dostaw gazu z Rosji

  Do Świnoujścia wpłynął gazowiec z amerykańskim LNG. Wiele dzieje się także wokół propozycji budowy gazociągu Baltic Pipe, przez który Polska ma odbierać gaz z norweskiego szelfu i który mógłby być konkurencją dla rosyjsko-niemieckiego North Stream II. Ten projekt ma już jednak zapewnione finansowanie, wsparcie europejskich koncernów paliwowych i Rosji, która traktuje tę budowę jako narzędzie gospodarczo-polityczne. Dlatego Polska musi brać po uwagę alternatywne scenariusze i prowadzić kompleksową strategię w kwestii dostaw gazu - uważa Jerzy Kurella, ekspert Instytutu Staszica.
 • Syria: Ponad 80 zabitych dżihadystów, twierdzi Rosja

  Syria: Ponad 80 zabitych dżihadystów, twierdzi Rosja

  Ponad 80 dżihadystów zgięło w wyniku ataków przeprowadzonych przez rosyjskie siły zbrojne na konwoje bojowników Państwa Islamskiego uciekających z ar-Rakki, ich nieformalnej stolicy na północy Syrii - podało w czwartek w komunikacie ministerstwo obrony Rosji.
 • Rosja: Odpowiemy na estońską prowokację

  Rosja: Odpowiemy na estońską prowokację

  W odpowiedzi na wydalenie w piątek przez estońskie władze dwóch rosyjskich dyplomatów Moskwa będzie kierować się zasadą wzajemności - poinformował w poniedziałek rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Władimir Titow.

Filmy - Rosja (516)