Rosja

Artykuły - Rosja (9303)

 • Naimski: Problem dywersyfikacji dostaw gazu musimy rozwiązać sami

  Naimski: Problem dywersyfikacji dostaw gazu musimy rozwiązać sami

  Jeśli sami nie załatwimy problemów dywersyfikacji dostaw gazu, nikt za nas tego nie zrobi - mówi pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
 • Rosja: Straty banków na Ukrainie mogą wynieść 3-5 mld dolarów

  Rosja: Straty banków na Ukrainie mogą wynieść 3-5 mld dolarów

  Ogólne straty filii objętych sankcjami rosyjskich banków na Ukrainie mogą sięgnąć 3-5 mld dolarów - szacuje w piątek rosyjska "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na ekspertów. Według "Kommiersanta" sankcje mogą zaszkodzić systemowi bankowemu samej Ukrainy.
 • ​Rosja: Sąd Najwyższy ws. kobiety skazanej za SMS-y do Gruzji

  ​Rosja: Sąd Najwyższy ws. kobiety skazanej za SMS-y do Gruzji

  Sąd Najwyższy Rosji złagodził w środę wyrok dla Oksany Sewastidi, skazanej na siedem lat kolonii karnej za SMS-y na temat rosyjskiego sprzętu wojskowego wysłane w 2008 roku do Gruzji. Kobieta wyszła na wolność po ułaskawieniu przez prezydenta Władimira Putina.
 • Gomułka: Ceny surowców będą stabilne przez następne 10-20 lat

  Gomułka: Ceny surowców będą stabilne przez następne 10-20 lat

  Zdaniem prof. Gomułki, problemy ekonomiczne Rosji, trwające już od 3 lat, wynikają głównie z niskich notowań surowców. Te zaś obniża m.in. wzrost produkcji ropy i gazu w USA, w oparciu o gaz łupkowy. W tej sytuacji państwo Putina mocno ogranicza wydatki na wojsko oraz traci swoją pozycję na arenie międzynarodowej.
 • Prasa: Niemcy stawiają Rosji "ukraiński" warunek ws. Nord Stream 2

  Prasa: Niemcy stawiają Rosji "ukraiński" warunek ws. Nord Stream 2

  Niemcy postawiły Rosji "ukraiński" warunek w sprawie gazociągu Nord Stream 2, co może skutkować impasem w realizacji projektu, ale gdy gazociąg powstanie, kraje europejskie raczej nie będą bronić tranzytu gazu przez Ukrainę - ocenia "Moskowskij Komsomolec".
 • Prasa: Rosjanie nie widzą poprawy sytuacji gospodarczej

  Prasa: Rosjanie nie widzą poprawy sytuacji gospodarczej

  Większość Rosjan nie odczuwa poprawy stanu krajowej gospodarki, o której w ostatnich miesiącach mówili przedstawiciele władz; z optymizmem oceniają sytuację jedynie osoby zatrudnione w strukturach siłowych i administracji państwowej - pisze w czwartek prasa.
 • Umowy gazowe pod lupą Komisji Europejskiej

  Umowy gazowe pod lupą Komisji Europejskiej

  Parlament Europejski zatwierdził przepisy, które zwiększą bezpieczeństwo energetyczne w Unii Europejskiej. Zdaniem ekspertów, to pierwszy krok w układance, która ma pomóc UE zabezpieczać się przed rozgrywaniem poszczególnych państw członkowskich przez Rosję. Do tej pory państwa członkowskie mogły zgłaszać Brukseli porozumienia, jednak robiły to już po ich zawarciu. W konsekwencji wiele z tych umów zawierało niedozwolone klauzule, które już po fakcie było bardzo trudno wyeliminować.
 • Warszawa: Protest przed ambasadą rosyjską

  Warszawa: Protest przed ambasadą rosyjską

  Pod hasłami "Wolny Krym" i "Krym Warszawa wspólna sprawa" odbył się we wtorek przed rosyjską ambasadą w Warszawie protest przeciwko aneksji Krymu przez Rosję i represjom politycznym, jakie spotykają mieszkańców Krymu, przede wszystkim krymskich Tatarów.
 • Przedstawiciele Nord Stream 2 z ofensywą lobbingową w Brukseli

  Przedstawiciele Nord Stream 2 z ofensywą lobbingową w Brukseli

  Przedstawiciele Nord Stream 2 prowadzą ofensywę lobbingową w Brukseli. Powiązany z rosyjskim Gazpromem były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder spotkał się w tym tygodniu z unijnym komisarzem ds. działań klimatycznych i energii Miguelem Canete.

Filmy - Rosja (513)

 • Piękna rudowłosa dziewczyna ćwiczy na siłowni

  Na początku myśleliśmy, że koledzy ją wkręcają, aby ta ćwiczyła nie tak jak trzeba. Okazało się jednak, że nikt nikogo nie oszukał i dziewczyna ćwiczy poprawnie, a ćwiczenie jakie wykonuje to odwrotne przysiady.
 • W. Waszczykowski: Jest duże prawdopodobieństwo, że Rosja chce zaanektować Donbas

  Jest duże prawdopodobieństwo, że chcą (Rosja - red.) zaanektować Donbas. Jest wystawianie dowodów tożsamości i paszportów, dochodzi do zaboru mienia ukraińskiego, odcinanie Donbasu od Ukrainy. Jest to bardzo niebezpieczne - ocenił Witold Waszczykowski. Zdaniem ministra spraw zagranicznych może to być "próba sił" obliczona na podniesienie stawki w rozmowach z tymi wszystkimi państwami, które przyłączą się do dyskusji na temat zażegnania konfliktu na Ukrainie. W środę (01.03) min. Waszczykowski wraz z szefem MSZ W. Brytanii Borisem Johnsonem rozmawiali z władzami Ukrainy o pomocy Unii Europejskiej przy realizacji tzw. porozumienia mińskiego i zapobieżeniu eskalacji wpływów Rosji na wschodzie kraju.
 • W Rosji wszystko jest możliwe

  Facet skacze do oleju... Czy trzeba to komentować?
 • Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku

  W Polsce na szczęście już prawie wiosna, ale w innych krajach dalej można napotka spadający śnieg. Na szczęście i nieszczęście ucierpiało "tylko" auto.