Rosja

Artykuły - Rosja (9338)

Filmy - Rosja (519)

 • Manewry wojskowe za naszą wschodnią granicą

  W ćwiczeniach bierze udział 12 700 żołnierzy, 370 jednostek sprzętu wojskowego, w tym ok. 140 czołgów, do 150 jednostek artylerii i wyrzutni rakiet, ponad 40 samolotów i śmigłowców. Scenariusz manewrów zakłada, że doszło do próby destabilizacji sytuacji na Białorusi i wywołania konfliktu wewnątrz państwa. Rosjanie pomagają ustabilizować sytuację. Manewry są obserwowane przez 14 przedstawicieli wojsk NATO. Wojskowi obserwują poligony na Białorusi.
 • Paweł Deląg o swoich planach

  Jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów opowiedział nam o swoich planach zawodowych.
 • Bolid Formuły 1 kontra myśliwiec frontowy. Nietypowe wyścigi w Rosji

  Od wtorku (18 lipca) na terenach podmoskiewskiego portu lotniczego Żukowskij w Rosji odbywają się Międzynarodowe Targi Lotnicze i Kosmiczne MAKS-2017. Częścią imprezy jest Festiwal Prędkości, którego ozdobą był nietypowy wyścig bolidu Formuły 1 z... myśliwcem frontowym MiG-29UB. (RUPTLY/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.