Rosja

Artykuły - Rosja (9338)

 • Rosja i Wenezuela podpisały porozumienie o restrukturyzacji długu

  Rosja i Wenezuela podpisały porozumienie o restrukturyzacji długu

  Rosja i pogrążona w kryzysie politycznym i gospodarczym Wenezuela podpisały w Moskwie porozumienie o restrukturyzacji długu zaciągniętego przez Caracas - poinformowało w środę rosyjskie ministerstwo finansów. Spłatę 3,5 mld dolarów rozłożono na 10 lat.
 • Rosja zakaże pracy amerykańskim mediom

  Rosja zakaże pracy amerykańskim mediom

  Moskwa zamierza cofnąć amerykańskim mediom zgodę na działalność na terytorium Federacji Rosyjskiej. To odpowiedź na ograniczenia jakie Waszyngton nałożył na rosyjskie redakcje działające w USA, głównie na telewizję RT, wcześniej znaną pod nazwą Russia Today.
 • "New York Times": Rosja wykorzystuje Rosnieft jako narzędzie polityki zagranicznej

  "New York Times": Rosja wykorzystuje Rosnieft jako narzędzie polityki zagranicznej

  Rosja w coraz większym stopniu wykorzystuje ropę i państwowy koncern naftowy Rosnieft jako narzędzie do powiększenia swych wpływów na świecie i podważania interesów Stanów Zjednoczonych - pisze w poniedziałek "New York Times".
 • Wkrótce Saudyjczycy i Rosjanie zajmą się cięciami dostaw ropy?

  Wkrótce Saudyjczycy i Rosjanie zajmą się cięciami dostaw ropy?

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje o 2 centy. Brent na ICE Futures zyskuje 5 centów. W przyszłym tygodniu Arabia Saudyjska (największy producent ropy w OPEC) oraz Rosja przedyskutują sprawę przedłużenia porozumienia o niższych dostawach ropy na rynki paliw - podają maklerzy.
 • Najczęściej atakują nas hakerzy z Rosji

  Najczęściej atakują nas hakerzy z Rosji

  W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Rosja podjęła ponad 2,5 miliona prób ataków hakerskich na Polskę, na drugim miejscu znalazły się Niemcy, choć z dziesięciokrotnie mniejszym wynikiem, a na trzecim Chiny - wynika z najnowszych danych firmy F-Secure zajmującej się cyberbezpieczeństwem.
 • Paliwo dla Europy

  Paliwo dla Europy

  Dzięki gazoportowi Polska znacząco wzmocniła swoją pozycję przetargową w negocjacjach z dostawcami. Jak nasze plany dywersyfikacji źródeł dostaw gazu wpisują się w europejskie trendy na tym rynku?
 • Rosja: Do obiegu wchodzą nowe banknoty - 200 i 2000 rubli

  W Rosji do obiegu weszły w czwartek nowe banknoty - o nominałach 200 i 2000 rubli (ok. 12,5-125 zł). Mają one uprościć płatności, bo wiele z nich mieści się między 100 i 500 rublami oraz 1000 i 5000 rubli (ok. 6-31 zł i 60-310 zł).
 • "Kommiersant" o transakcji, która może zmienić uczestnika Nord Stream 2

  "Kommiersant" o transakcji, która może zmienić uczestnika Nord Stream 2

  Szczegóły transakcji kupna akcji niemieckiej spółki Uniper przez fiński koncern Fortum znane będą za kilka tygodni; transakcja przyniosłaby zmianę wśród partnerów Gazpromu w projekcie Nord Stream 2 - pisze we wtorek rosyjski dziennik "Kommiersant".
 • Rosja rozważa nową trasę dla Nord Stream 2

  Rosja rozważa nową trasę dla Nord Stream 2

  Rosja rozważa zmianę trasy gazociągu Nord Stream 2. Budowa drugiej nitki Gazociągu Północnego wzbudza kontrowersje wśród części państw Unii Europejskiej. Przeciwko tej inwestycji wypowiedziała się Polska. Dodatkowo projekt kolejnego połączenia gazowego Rosji i Niemiec po dnie Bałtyku ma zostać objęty sankcjami gospodarczymi Stanów Zjednoczonych.
 • KE nałożyła cła antydumpingowe na wyroby z Rosji, Ukrainy, Brazylii i Iranu

  KE nałożyła cła antydumpingowe na wyroby z Rosji, Ukrainy, Brazylii i Iranu

  Komisja Europejska nałożyła w piątek cła antydumpingowe na wyroby żeliwne i stalowe pochodzące z Brazylii, Iranu, Rosji i Ukrainy. Polski przemysł, który też był dotknięty dotowanym przywozem z tych państw, liczy na stabilizację na rynku.

Filmy - Rosja (266)

 • Eksperci: Sytuacja w Rosji powinna bardziej połączyć gospodarkę Polski i krajów nadbałtyckich

  W opinii dr Małgorzaty Bonikowskiej, zacieśniając relacje gospodarcze i polityczne z Litwą, Łotwą i Estonią, mamy szansę wzmocnić nasz region w ramach Unii Europejskiej. Do najważniejszych obszarów współpracy z tymi państwami powinien należeć rozwój infrastruktury oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych. Z kolei ekonomista Łukasz Białek podkreśla, że dbanie o dobre relacje z nimi może nam przynieść unowocześnienie w zakresie funkcjonowania administracji publicznej. Dodatkowo wesprze naszą przewagę negocjacyjną, m.in. w Brukseli. Niemniej, to krajom nadbałtyckim powinno bardziej zależeć na tym układzie, bo są zdecydowanie mniejsze od nas.
 • Manewry wojskowe za naszą wschodnią granicą

  W ćwiczeniach bierze udział 12 700 żołnierzy, 370 jednostek sprzętu wojskowego, w tym ok. 140 czołgów, do 150 jednostek artylerii i wyrzutni rakiet, ponad 40 samolotów i śmigłowców. Scenariusz manewrów zakłada, że doszło do próby destabilizacji sytuacji na Białorusi i wywołania konfliktu wewnątrz państwa. Rosjanie pomagają ustabilizować sytuację. Manewry są obserwowane przez 14 przedstawicieli wojsk NATO. Wojskowi obserwują poligony na Białorusi.
 • Paweł Deląg o swoich planach

  Jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów opowiedział nam o swoich planach zawodowych.
 • Bolid Formuły 1 kontra myśliwiec frontowy. Nietypowe wyścigi w Rosji

  Od wtorku (18 lipca) na terenach podmoskiewskiego portu lotniczego Żukowskij w Rosji odbywają się Międzynarodowe Targi Lotnicze i Kosmiczne MAKS-2017. Częścią imprezy jest Festiwal Prędkości, którego ozdobą był nietypowy wyścig bolidu Formuły 1 z... myśliwcem frontowym MiG-29UB. (RUPTLY/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.