rodzina wielodzietna

Artykuły - Rodzina wielodzietna (6)

 • Zawsze chciałam mieć dużą rodzinę

  Zawsze chciałam mieć dużą rodzinę

  Bycie mamą to praca 24 godziny na dobę. Każdy wie, że nie brakuje zajęć przy jednym dziecku a co dopiero przy większej gromadce… Niektóre z nas mają wiele wątpliwości, czy na pewno dadzą radę, wahają się i odkładają decyzję o kolejnym dziecku. Ale może niepotrzebnie?
 • Czy czworo dzieci to za dużo dla jednej mamy

  Czy czworo dzieci to za dużo dla jednej mamy

  Jak zaplanować sobie dzień, kiedy w domu rządzi czwórka maluchów? Jak w tym ferworze zapanować nad całą czwórką, tym bardziej że Donata Napierała musi opiekować się najmłodszym trzymiesięcznym Alanem? - Warto popracować nad organizacją - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" psycholog Magdalena Chorzewska-Panuś. Czy Donacie pomaga ktoś w zajmowaniu się domem? Czy znajduje czas dla siebie?
 • Mieszkanie dla Młodych.. bez dzieci - rodziny wielodzietne poza MdM

  Mieszkanie dla Młodych.. bez dzieci - rodziny wielodzietne poza MdM

  Kilka miesięcy funkcjonowania programu Mieszkanie dla Młodych potwierdziło wcześniejsze obawy dotyczące jego efektywności. Część pierwotnych założeń nie miała jednak szans na realizację w praktyce.
 • Duża rodzina taniej pojedzie koleją

  Ministerstwo transportu odpiera zarzuty i proponuje 37 proc. zniżki na przejazdy koleją w ramach rodzącej się ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny - pisze portalsamorzadowy.pl.
 • Oszczędności MEN na rodzinach wielodzietnych

  Oszczędności MEN na rodzinach wielodzietnych

  Pieniądze od samorządu na wyprawkę szkolną mogą uzyskać nie tylko rodziny o niskich dochodach, lecz także te, które mają przynajmniej troje dzieci. Tak stanowią przepisy. Niestety niewielu rodziców o tym wie, a czasem są wręcz wprowadzani w błąd przez urzędników.
 • Szykują się kolejne zmiany w programie MdM?

  Szykują się kolejne zmiany w programie MdM?

  Pomimo tego, iż zostało już niespełna cztery miesiące do zapowiadanego wejścia w życie programu Mieszkanie dla Młodych, wciąż nieznany jest jego ostateczny kształt. Poprawki zgłaszane są nie tylko przez opozycję, ale również przez przedstawicieli rządzącej partii. Jakie są najnowsze pomysły i kto będzie mógł z nich skorzystać?
 • Apel Anny Komorowskiej. "To ostatni dzwonek"

  Apel Anny Komorowskiej. "To ostatni dzwonek"

  Anna Komorowska apeluje o porozumienie w sprawie polityki prorodzinnej. Dziś, w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą rozpoczynają się Dni Dużych Rodzin, których gościem będzie prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką.
 • Rodziny wielodzietne mogą liczyć na duże przywileje

  Rodziny wielodzietne mogą liczyć na duże przywileje

  W Hiszpanii czy Francji wielodzietne rodziny nie tracą przywilejów nawet podczas kryzysu. Ułatwień jest tak dużo, że co roku wydawany jest "Przewodnik", w którym wymienione są wszystkie proponowane im zniżki i oferty.
 • Kolejne zniżki w ramach kart dla rodzin wielodzietnych

  Muzea, teatry, filharmonia i inne jednostki kulturalne podległe samorządowi województwa łódzkiego będą oferowały 50-procentowe zniżki osobom, które korzystają z wydanej na terenie regionu łódzkiego karty rodziny wielodzietnej.
 • Łódź: Ulgi dla rodzin wielodzietnych

  Łódź: Ulgi dla rodzin wielodzietnych

  Tańsze przejazdy komunikacją miejską, niższe opłaty za odbiór śmieci czy priorytet w przyjęciu do miejskich żłobków i przedszkoli - to niektóre z ulg i ułatwień dla rodzin wielodzietnych w ramach Łódzkiej Karty Dużej Rodziny, której projekt przygotował łódzki magistrat.

Filmy - Rodzina wielodzietna (2)