RMF

Artykuły - RMF (7504)

 • Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  MKiDN dostrzega konieczność wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących koncentracji kapitału na rynku medialnym - napisał wicepremier minister kultury Piotr Gliński w odpowiedzi na interpelację poselską. Treść odpowiedzi cytuje na swych stronach internetowych tygodnik "Wprost".
 • Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  - Przeciętny Ukrainiec niewiele o Wołyniu wie. Natomiast przedstawiciele ukraińskich elit mają wiedzę na ten temat. Dzisiejsza polityczny spór polsko-ukraiński między innymi jest tak gorący, bo po stronie ukraińskiej istnieje fałszywy obraz wydarzeń i niezrozumienie jak ważny dla Polaków jest ten temat – powiedział w czasie debaty w RMF FM dr hab. Grzegorz Motyka, znany badacz ludobójstwa na Wołyniu.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.
 • RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  Dwa strzały ostrzegawcze, a następnie trzy strzały w kierunku 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku - podejrzanego o zabójstwo ojca - oddał policjant w czasie wczorajszej próby zatrzymania mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. 30-latek zmarł. Będzie śledztwo w zakresie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza - informuje RMF FM.
 • RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 65 kilogramów marihuany i haszyszu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na gorącym uczynku zatrzymano pięciu pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich.
 • RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  Do zderzenia dwóch samochodów doszło w miejscowości Marwice w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. W wypadku zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych.
 • RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  Jest trzymiesięczny areszt dla pary z Radwanic koło Polkowic na Dolnym Śląsku. 35-latka na przełomie czerwca i lipca urodziła dziecko. Nikt nie wie jednak, gdzie jest noworodek. Katarzyna B. usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Jej 38-letni mąż - zarzut poplecznictwa - dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.
 • RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  Kontrowersyjne polecenie kierownictwa Prokuratury Generalnej skierowane do prokuratorów wydziałów wojskowych. Od teraz śledczy mają informować swoich przełożonych między innymi o spotkaniach integracyjnych czy też udziale w spotkaniach stowarzyszeń. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, pismo takie skierował zastępca prokuratora generalnego Waldemar Puławski.
 • Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF, o dziwnej sytuacji wokół rekoncesji dla radia RMF.
 • Aktualizacja radiostacji RMF gamemusic

  Aktualizacja radiostacji RMF gamemusic

  ​Po długim okresie przerwy stacja radiowa RMF gamemusic powraca z nową porcją muzyki do gier wideo.

Zdjęcia - RMF (-4)

Filmy - RMF (260)

 • Emilewicz: Przed kolejnym sezonem grzewczym nie będzie można kupić tzw. kopciuchów

  Rozporządzenie w sprawie tzw. "kopciuchów" wejdzie w życie 1 października tego roku, z moratorium dla kominków wyprodukowanych do końca września półrocznym, aby jeszcze przez pół roku można je było sprzedawać - mówiła o planach walki rządu ze smogiem w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju. - Przed sezonem grzewczym nie będzie można już kupić tych tzw. kopciuchów - zapowiedziała. Takie działania pochwalił Konrad Marczyński z organizacji Warszawski Alarm Smogowy. - Jak najbardziej jesteśmy za takimi zmianami. Takie normy powinniśmy już dawno wprowadzić - mówił i dodawał, że do walki ze smogiem potrzeba "działania wielotorowego".
 • Stanisław Koziej: Słusznie, że państwa zaczynają się tym niepokoić

  W rozmowie online, Stanisław Koziej zaznaczył, że słusznym jest to, iż europejskie państwa zaczynają się niepokoić tym, co dzieje się w internecie. Posłuchajcie nieemitowanej części rozmowy RMF FM!
 • Koziej: Zwiększenie nakładów obronnych w Europie - to jest konik Trumpa

  - Jest takie ryzyko, ale dużo zależy od tego, czy Trump wymusi na władzach państw europejskich zwiększenie nakładów obronnych w Europie, to jest jego konik” - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Stanisław Koziej, odpowiadając na pytanie, czy możliwe jest, że Donald Trump nie przyśle kolejnej grupy żołnierzy do Polski. "Moim zdaniem kluczową sprawą jest właśnie przekonanie Trumpa przez europejskich przywódców, że zwiększymy swoje wydatki obronne. Wtedy Trump będzie mógł się pokazać w Ameryce, że on tu zwyciężył, wymusił co na Europejczykach - tłumaczył gość Marcina Zaborskiego.
 • Mec. Kondracki: Poszlaki układają się w logiczną całość tylko w wyobraźni prokuratury

  - Poszlaki ws. zabójstwa Ewy Tylman układają się w logiczną całość tylko w wyobraźni prokuratury - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM mec. Jacek Kondracki. - Jestem głęboko przekonany, że prokuratura pod swoistym przymusem społecznym skierowała akt oskarżenia. Gdyby umorzyła to postępowanie, to całe odjum reakcji społecznej spoczęłoby na prokuraturze z komentarzami: że może układy, może nieróbstwo - dodał prawnik. W rozmowie z Marcinem Zaborskim Kondracki powiedział także, że pierwsza rozprawa pokazała, że działania policji są dramatycznie bezczelne. - Dla mnie ta sprawa działania policjantów jest całkowicie zrozumiała: oni wiedzieli od początku, że jeżeli nie wymuszą na podejrzanym przyznania się, to mają złą sprawczość - powiedział Kondracki. Dopytywany przez Marcina Zaborskiego, czy wierzy oskarżonemu, który mówi, że był zastraszany, odpowiedział: - Ale oczywiście, że tak. (...) Z dużym stopniem prawdopodobieństwa spodziewam się uniewinnienia Adama Z.