RMF

Artykuły - RMF (7504)

 • Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  - Przeciętny Ukrainiec niewiele o Wołyniu wie. Natomiast przedstawiciele ukraińskich elit mają wiedzę na ten temat. Dzisiejsza polityczny spór polsko-ukraiński między innymi jest tak gorący, bo po stronie ukraińskiej istnieje fałszywy obraz wydarzeń i niezrozumienie jak ważny dla Polaków jest ten temat – powiedział w czasie debaty w RMF FM dr hab. Grzegorz Motyka, znany badacz ludobójstwa na Wołyniu.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.
 • RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  Dwa strzały ostrzegawcze, a następnie trzy strzały w kierunku 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku - podejrzanego o zabójstwo ojca - oddał policjant w czasie wczorajszej próby zatrzymania mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. 30-latek zmarł. Będzie śledztwo w zakresie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza - informuje RMF FM.
 • RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 65 kilogramów marihuany i haszyszu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na gorącym uczynku zatrzymano pięciu pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich.
 • RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  Do zderzenia dwóch samochodów doszło w miejscowości Marwice w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. W wypadku zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych.
 • RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  Jest trzymiesięczny areszt dla pary z Radwanic koło Polkowic na Dolnym Śląsku. 35-latka na przełomie czerwca i lipca urodziła dziecko. Nikt nie wie jednak, gdzie jest noworodek. Katarzyna B. usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Jej 38-letni mąż - zarzut poplecznictwa - dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.
 • RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  Kontrowersyjne polecenie kierownictwa Prokuratury Generalnej skierowane do prokuratorów wydziałów wojskowych. Od teraz śledczy mają informować swoich przełożonych między innymi o spotkaniach integracyjnych czy też udziale w spotkaniach stowarzyszeń. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, pismo takie skierował zastępca prokuratora generalnego Waldemar Puławski.
 • Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF, o dziwnej sytuacji wokół rekoncesji dla radia RMF.
 • Aktualizacja radiostacji RMF gamemusic

  Aktualizacja radiostacji RMF gamemusic

  ​Po długim okresie przerwy stacja radiowa RMF gamemusic powraca z nową porcją muzyki do gier wideo.
 • Zasięg dzienny RMF FM systematycznie wzrasta

  Jak wynika z badań Instytutu Millward Brown systematycznie, z kwartału na kwartał poprawia się zasięg dzienny RMF FM. Obecnie każdego dnia 28,7% Polaków wybiera RMF FM i jest to wzrost o 1 punkt proc. w porównaniu do analogicznego okres ubiegłego roku. Niemal tyle samo rok do roku straciła druga stacja w rankingu, wzrósł w tym okresie natomiast zasięg dzienny stacji Polskiego Radia.

Zdjęcia - RMF (-4)

Filmy - RMF (251)

 • Rafalska: Nie brakuje pieniędzy na 500+. Proszę się nie martwić

  Z całej Polski przychodzą informacje o brakujących środkach na świadczenia z programu 500+. Zaprzecza temu Elżbieta Rafalska. "Nie brakuje pieniędzy na 500+. Dementuje absolutnie. Środki na 500+ są w pełnej kwocie zagwarantowane. To są zobowiązania prawnie zdeterminowane" - mówi minier rodziny, pracy i polityki społecznej w Porannej rozmowie w RMF FM. Szefowa resortu zaprzecza, jakoby 500+ mogło być rozszerzone na dorosłe, ale uczące się dzieci. "Program 500+ kosztuje więcej niż planowaliśmy. Nie mówimy o jego rozszerzaniu" - dodaje gość Roberta Mazurka. Zawraca także uwagę na to, że rząd nie uważa programu za idealny twór. "Nie patrzymy na nasz program bezkrytycznie" - mówi. Zaprzecza też słowom, że przez program 500+ kobiety zostają w domu i przestają pracować. "Żadne nasze dane nie potwierdzają, że przez 500+ kobiety się dezaktywizują" - komentuje Elżbieta Rafalska.
 • Blogerka Kataryna w Porannej rozmowie RMF (29.11.16)

  "Nie wiem, nie bywam, nie znam się" - mówi o telewizji publicznej blogerka Kataryna w Porannej rozmowie w RMF FM. Gość Roberta Mazurka wypowiedziała się o krytycznych materiałach TVP o organizacjach pozarządowych. "Próbuje to rozgryźć, próbuje szukać swoich związków z Platformą Obywatelską. Jedyne jaki znajduje to to, że przez 8 lat, przez dwie kadencje, ich krytykowałam" - dodała. "Ja się zastanawiam na różnych poziomach, na czym polega tego cel. Kilka osób zostało ometkowanych jako złodzieje. Kilka osób chodzi z łatką przyczepioną, że nakradli się. Być może to jest cel krótkofalowy" - powiedziała. O apelach smoleńskich mówi, że są "obciachowe". "W imię pamięci pamięci ofiar wciska się apel smoleński w każdą uroczystość, która nawet nie ma z tym związku" - mówi blogerka.
 • Paweł Rabiej: Chciałbym być prezydentem Warszawy. Byłoby w niej miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego

  Nie liczę na to, że komisja weryfikująca reprywatyzację w Warszawie przyniesie efekty. Chodzi tu raczej o igrzyska, a nie o przywrócenie sprawiedliwości - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. "Pytanie, dlaczego kwestii związanych z reprywatyzacją nie mogą rozstrzygać prokuratura i sądy. (…) Jeżeli musimy sięgać po jakieś rewolucyjne komisje, rozwiązania nadzwyczajne, to jest pytanie, czy nasze państwo funkcjonuje w sposób właściwy" - podkreślał. Rabiej powtórzył również, że w Warszawie potrzebna jest dymisja Hanny Gronkiewicz-Waltz i referendum. Równocześnie przyznał: "Chciałbym być prezydentem Warszawy". Na pytanie Roberta Mazurka, czy w stolicy byłoby miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego, odparł zaś: "Byłoby miejsce. Warszawa jest dużym miastem, jest w niej miejsce na wiele pomników: smoleński, Lecha Kaczyńskiego, Tadeusza Mazowieckiego…".
 • Adam Bielan w Porannej rozmowie RMF (23.11.16)

  "To jest zamieszanie medialne, które próbują wytworzyć politycy Platformy Obywatelskiej, którzy doskonale wiedzą, że mają problem z kilkoma swoimi samorządowcami" - mówi Adam Bielan, pytany w Porannej rozmowie w RMF FM, czy PiS rozpoczął polowanie na prezydentów miast z PO. "Nie ma żadnego szukania haków. W przypadku pani prezydent Łodzi sprawa zaczęła się za rządów Platformy Obywatelskiej (…). Jeśli chodzi o prezydenta Lublina, to sprawa również jest bardzo prosta: nie powinien zasiadać w tej radzie nadzorczej" - podkreśla. Na pytanie Roberta Mazurka, dlaczego PiS chce położyć rękę na pieniądzach dla organizacji pozarządowych, Bielan odpowiada natomiast: "Nic mi o tym nie wiadomo". Komentując protesty tych organizacji przeciwko ustawie powołującej Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, mówi: "Taką mamy atmosferę, że cokolwiek nt. prac nad jakimś projektem rządowym czy parlamentarnym wycieka do mediów, to podnosi się raban, że PiS z całą pewnością chce ograniczyć wolność - tak nie jest". "Myślę, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinien się tą sprawą zainteresować, podobnie jak Komisja Nadzoru Finansowego" - stwierdził w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Adam Bielan, pytany o drożejące o kilkadziesiąt procent stawki ubezpieczenia OC dla kierowców. Robert Mazurek pytał go również o zasadność działania pasażerskiego portu lotniczego w Radomiu. "Hejterzy wyżywają się na tym lotnisku" - stwierdził wicemarszałek Senatu dodając, że "gdyby nie było Modlina, Radom byłby największym lotniskiem tanich linii na Mazowszu". Bielan mówił także o najgroźniejszej dla PiS opozycji w Sejmie: "Korci mnie, żeby powiedzieć, że nie ma kogoś takiego, ale nie chcę zabrzmieć jak Donald Tusk, który w jednym z wywiadów stwierdził, że nie ma z kim przegrać".