RMF

Artykuły - RMF (7502)

 • Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  Rząd PiS szykuje zmiany w mediach

  MKiDN dostrzega konieczność wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących koncentracji kapitału na rynku medialnym - napisał wicepremier minister kultury Piotr Gliński w odpowiedzi na interpelację poselską. Treść odpowiedzi cytuje na swych stronach internetowych tygodnik "Wprost".
 • Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  Wołyń. Debata w RMF FM o trudnych polsko-ukraińskich relacjach

  - Przeciętny Ukrainiec niewiele o Wołyniu wie. Natomiast przedstawiciele ukraińskich elit mają wiedzę na ten temat. Dzisiejsza polityczny spór polsko-ukraiński między innymi jest tak gorący, bo po stronie ukraińskiej istnieje fałszywy obraz wydarzeń i niezrozumienie jak ważny dla Polaków jest ten temat – powiedział w czasie debaty w RMF FM dr hab. Grzegorz Motyka, znany badacz ludobójstwa na Wołyniu.
 • Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  Elżbieta Witek w RMF FM: Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki

  - Szybko zareagowaliśmy na złe praktyki - tak Elżbieta Witek z PiS skomentował w RMF FM kontrowersje związane z obsadą stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Szefowa gabinetu politycznego premier rozmawiała z Robertem Mazurkiem również o rekonstrukcji rządu.
 • RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  RMF24: 30-latek śmiertelnie postrzelony w czasie próby zatrzymania. Nowe fakty ws. działania policji

  Dwa strzały ostrzegawcze, a następnie trzy strzały w kierunku 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku - podejrzanego o zabójstwo ojca - oddał policjant w czasie wczorajszej próby zatrzymania mężczyzny. Jedna z kul trafiła poszukiwanego w okolice klatki piersiowej. 30-latek zmarł. Będzie śledztwo w zakresie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza - informuje RMF FM.
 • RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  RMF24: Zatrzymano krakowskich pseudokibiców

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej udaremnili przemyt do Polski 65 kilogramów marihuany i haszyszu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, na gorącym uczynku zatrzymano pięciu pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn piłkarskich.
 • RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  RMF24: Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwie osoby zginęły, 8 zostało rannych

  Do zderzenia dwóch samochodów doszło w miejscowości Marwice w powiecie gorzowskim w województwie lubuskim. W wypadku zginęły dwie osoby, a osiem zostało rannych.
 • RMF24: Areszt dla pary z Radwanic. Spalono noworodka?

  Jest trzymiesięczny areszt dla pary z Radwanic koło Polkowic na Dolnym Śląsku. 35-latka na przełomie czerwca i lipca urodziła dziecko. Nikt nie wie jednak, gdzie jest noworodek. Katarzyna B. usłyszała zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia i życia. Jej 38-letni mąż - zarzut poplecznictwa - dowiedział się reporter RMF FM Bartłomiej Paulus.
 • RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  RMF24: Kontrowersyjne polecenie dla wojskowych prokuratorów

  Kontrowersyjne polecenie kierownictwa Prokuratury Generalnej skierowane do prokuratorów wydziałów wojskowych. Od teraz śledczy mają informować swoich przełożonych między innymi o spotkaniach integracyjnych czy też udziale w spotkaniach stowarzyszeń. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, pismo takie skierował zastępca prokuratora generalnego Waldemar Puławski.
 • Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Prezes RMF: Nie wiemy, w co gra KRRiTV

  Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF, o dziwnej sytuacji wokół rekoncesji dla radia RMF.
 • Aktualizacja radiostacji RMF gamemusic

  Aktualizacja radiostacji RMF gamemusic

  ​Po długim okresie przerwy stacja radiowa RMF gamemusic powraca z nową porcją muzyki do gier wideo.

Zdjęcia - RMF (-4)

Filmy - RMF (284)

 • Adam Bodnar: Polska powinna być tym państwem, które uczestniczy w akcie solidarności z uchodźcami

  - Ubolewam nad tym, że w Polsce nie ma nawet ostatnio woli, żeby stworzyć korytarze humanitarne dla uchodźców - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że "mamy najzwyczajniej w świecie obowiązek solidarności, z osobami, które cierpią, uciekają przed traumą wojny". - Polska moim zdaniem powinna być tym państwem, które uczestniczy w akcie solidarności z uchodźcami - uważa gość Marcina Zaborskiego.
 • Adam Bodnar: Nie chcę oceniać czy to była najlepsza strategia

  W internetowej części "Popołudniowej rozmowy w RMF FM" Rzecznik Praw Obywatelskich przy okazji 7. rocznicy pogrzebu Pary Prezydenckiej na Wawelu omawia z Marcinem Zaborskim kwestie ekshumacji ofiar smoleńskich.
 • Świat o zarzutach dla kontrolerów w Smoleńsku: Popełnili straszliwe błędy

  - Parlamentarny zespół smoleński już działa. Niedawno mieliśmy spotkanie z ministrem Antonim Macierewiczem – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PiS Jacek Świat. Jak dodawał, "na prośbę szefa MON spotkanie miało 'dyskretny' charakter". Jacek Świat uważa, że zarzuty prokuratury dla kontrolerów lotu w Smoleńsku są jak najbardziej uzasadnione. - Trudno uwierzyć, żeby doświadczeni kontrolerzy lotów popełniali aż tak straszliwe błędy – argumentował w rozmowie z Marcinem Zaborskim. O ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej Jacek Świat mówi: "To konsekwencja zaniedbań". 10 kwietnia dniem wolnym od pracy? "Jestem przeciwny temu pomysłowi" – mówił Jacek Świat na antenie RMF FM.
 • Kosiniak-Kamysz w Porannej rozmowie RMF (03.04.17)

  Kosiniak-Kamysz w Porannej rozmowie RMF (03.04.17).