RMF

Artykuły - RMF (7490)

Zdjęcia - RMF (-4)

Filmy - RMF (204)

 • Paweł Kukiz: Wałęsa to butny, zakochany w sobie człowiek. Pychą zniszczył legendę

  - Kiedyś postrzegałem Wałęsę jako krystalicznie czystego. Później dostałem informacje, które kwestionowały jego krystaliczność i zmieniłem optykę. Patrzę na niego jako na człowieka, który jest butnym, zakochanym w sobie człowiekiem – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Jego zdaniem były prezydent „pychą zniszczył potencjalną wielkość”. - W moich oczach Wałęsa zniszczył legendę – mówi polityk. Dodaje, że jest wrogiem oceny bez wcześniejszego, dokładnego zbadania sprawy przez IPN. - Nie oceniajmy dopóki nie ma wyraźnych dowodów, przeprowadzonego rzetelnego procesu – apeluje Kukiz. - Czasami widzisz bandytę i chcesz się zemścić, ale kara śmierci jest nieodwracalna. Jestem zwolennikiem bezwarunkowego dożywocia, bo zawsze gdzieś może pojawić się błąd – mówi gość RMF FM. Dodaje, że „sytuacja z Wałęsą powoduje, że ważne sprawy, jak etos Solidarności, zaczynają się zamieniać w tematy, które mają przykryć najważniejsze dla Polski sprawy”.
 • Magierowski: Polska jest gotowa zaangażować się w zwalczanie Państwa Islamskiego

  - Niebo nad Syrią jest bardzo gęste. Polska jest gotowa zaangażować się w różnej formie w zwalczanie Państwa Islamskiego, ale nie musi to być forma akcji zbrojnej. Ewentualne wysłanie 4 samolotów, które miałyby wykonywać misje zwiadowcze nad Syrią, nie oznacza zaangażowania militarnego polskich wojsk w tamtym regionie - mówi, o polskich F16 nad Syrią, gość Kontrwywiadu RMF FM dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP Marek Magierowski. - Ogłaszanie tego typu decyzji wiąże się z tym, że wszyscy zinterpretują to tak, że my wyślemy pluton, batalion, GROM, samoloty na Bliski Wschód i zaangażujemy się w 100 proc. w walkę zbrojną. Tak nie jest - uważa gość RMF FM. Magierowski dodaje, że zgłoszenie gotowości nie oznacza, że sprawa jest przesądzona, a decyzja będzie wymagała wniosku rządu i decyzji prezydenta.
 • "Tego się słuchało - 2005"

  Jacek Tomkowicz zabierze was w muzyczną podróż do roku 2005. Posłuchajcie, co wtedy królowało na listach przebojów.
 • "Tego się słuchało - 2003"

  Jeżeli kochacie przeboje, które przypominają wam szkolne dyskoteki, pierwsze miłości i pocałunki to trafiliście idealnie. Jacek Tomkowicz w programie „Tego się słuchało” zabierze was w sentymentalną muzyczną podróż.