przyszłość

Artykuły - Przyszłość (1052)

 • Jak zabezpieczyć przyszłość własnego dziecka?

  Jak zabezpieczyć przyszłość własnego dziecka?

  Szkoła, dodatkowe zajęcia, kursy, ćwiczenia, praktyki - wszystko to nie wystarczy, żeby zabezpieczyć przyszłość dziecka. Na start w dorosłość potrzebny jest nie tylko kapitał intelektualny, ale i finansowy. Wystarczy odkładać nieco ponad 200 zł miesięcznie, żeby przez 19 lat uzbierać na opłacenie studiów, czy rozkręcenie własnego biznesu. Albo podróż dookoła świata.
 • Nikola Tesla w 1926 roku przewidział powstanie smartfonów

  Nikola Tesla w 1926 roku przewidział powstanie smartfonów

  W czasie swojego życia Nikola Tesla był niedoceniany, mimo iż w jego notatkach często pojawiały się iście futurystyczne pomysły. Okazuje się, że jednym z nich był smartfon, którego powstanie Tesla przewidział w 1926 r.
 • ​Już za 10 lat Polska będzie światową potęgą?

  ​Już za 10 lat Polska będzie światową potęgą?

  Firma Stratfor, która zajmuje się profesjonalnymi geopolitycznymi analizami, przewiduje, jak będzie wyglądał świat za 10 lat. Przewidywania, w których Polska zajmuje poczytne miejsce, publikuje "Business Insider".
 • Turystyka po światach równoległych

  Turystyka po światach równoległych

  Żyjemy w trójwymiarowym świecie, który gwarantuje mocne osadzenie w rzeczywistości. O światach równoległych nie myślimy wcale lub poświęcamy im chwilę fantazji, choćby tylko podziwiając futurystyczne obrazy na ekranach kin i po cichu marząc o cudownym przeniesieniu. Czy oznacza to, że trzy wymiary to dla człowieka za mało?
 • Bill Gates: Za 20 lat maszyny zastąpią ludzi

  Bill Gates: Za 20 lat maszyny zastąpią ludzi

  Czy to możliwe, by w najbliższej przyszłości maszyny całkowicie zastąpiły człowieka? Według Billa Gatesa jest to wręcz nieuniknione.
 • Uwierzmy w przyszłość naszych dzieci

  Uwierzmy w przyszłość naszych dzieci

  Polacy nie doceniają możliwości rozwoju swoich dzieci w Polsce - pisze "Puls Biznesu", powołując się na wnioski płynące z badań Instytutu Gallupa w kilkunastu krajach.
 • Jak będziemy wyglądać za 100 tysięcy lat?

  Jak będziemy wyglądać za 100 tysięcy lat?

  Większe oczy i głowa, gęstsze włosy, szersze nozdrza - tak zdaniem naukowców zmieni się na przestrzeni kolejnych dziesiątek tysięcy lat ludzka twarz. Zobacz, jak mogą wyglądać nasze pra-pra-pra (itd, itp) wnuki.
 • Prognoza IBM: 5 innowacji, które zmienia nasze życie

  Prognoza IBM: 5 innowacji, które zmienia nasze życie

  Jaka może być przyszłość technologii? Prognoza na 2013 rok obejmuje nowe sposoby wykorzystania zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, smaku oraz zapachu przez komputery. Lista została ogłoszona podczas odbywającego się w Warszawie Forum IT.
 • Microsoft ma aplikację, która potrafi przewidzieć przyszłość

  Microsoft ma aplikację, która potrafi przewidzieć przyszłość

  Naukowcy stworzyli aplikację, która analizuje informacje z mediów pochodzące z ostatnich 20 lat, a następnie trafnie przewiduje, kiedy i gdzie ludzkości może zagrozić m.in. wybuch epidemii, zamieszek czy seria innego rodzaju kataklizmów.
 • Świat w 2030 roku - społeczeństwo przyszłości uzależnione od technologii

  Świat w 2030 roku - społeczeństwo przyszłości uzależnione od technologii

  Magnus Kalkuhl z Kaspersky Lab przewiduje, że przyszłość IT diametralnie zmieni się w 2030 roku. Stanie się tak ponieważ cloud computing, rzeczywistość rozszerzona, komputery kwantowe, sztuczna inteligencja oraz nanotechnologia ewoluują, tworząc technologię informatyczną nowej generacji.

Filmy - Przyszłość (25)

 • Nie zostawia sierści i nie załatwia się. Psi robot zastąpi żywego pupila?

  SpotMini to mały, czworonożny robot, który przypomina… psa. Z taką różnicą, że nie zostawia sierści na kanapie i możesz wyprowadzać go na spacery tylko wtedy, jak masz na to ochotę. Cyber-pupil waży 25 kg. Jest elektroniczny i może działać bez przerwy nawet 90 minut. SpotMini ma mnóstwo czujników, które pozwalają mu się poruszać i imitować ruchy psa. Jego twórca wyznał, że wierzy w to, iż robotyka stanie się większa niż internet. Czy jest szansa, że kiedyś takie wynalazki zastąpią naszych futrzastych przyjaciół? (Cover Video/x-news)
 • Protasiewicz: Schetyna prowadzi PO tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię

  Nowy kurs PO, który zapowiada Grzegorz Schetyna mi się nie podoba - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM, poseł niezrzeszony Jacek Protasiewicz. "Uważam, że wartością i zaletą PO było to, że trzymała się bardzo mocno centrum, grając skrzydłami: prawicowym - Marek Biernacki i lewicowym - Dariusz Rosati" - dodaje polityk. Odpowiadając na pytanie, dokąd szef PO prowadzi Platformę, odpowiada: "Tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię".
 • Protasiewicz: Schetyna prowadzi PO tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię

  Nowy kurs PO, który zapowiada Grzegorz Schetyna mi się nie podoba - mówi gość Porannej rozmowy w RMF FM, poseł niezrzeszony Jacek Protasiewicz. "Uważam, że wartością i zaletą PO było to, że trzymała się bardzo mocno centrum, grając skrzydłami: prawicowym - Marek Biernacki i lewicowym - Dariusz Rosati" - dodaje polityk. Odpowiadając na pytanie, dokąd szef PO prowadzi Platformę, odpowiada: "Tam, gdzie kapitan Schettino Costa Concordię".
 • Tusk po spotkaniu z B. Szydło: Przestrzegałem polskich polityków przed nadmiernym szarżowaniem

  Najważniejsze, by Polska nie dołączyła do tych, którzy chcą dziś zachwiać europejskim statkiem - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk po spotkaniu z premier Beatą Szydło w Warszawie. Szef Rady Europejskiej odwiedza unijne stolice w ramach konsultacji przed piątkowym nieformalnym szczytem UE w Bratysławie. - Europa jako nasz wspólny interes zasługuje na wsparcie i nasze wspólne działanie. Nie zawsze jesteśmy tego świadkami. Tu w Warszawie namawiałem panią premier, aby jej rząd potraktował też Europę jako coś, czym się warto wspólnie opiekować, a nie atakować czy kwestionować - mówił Tusk.