przedsiębiorca

Artykuły - Przedsiębiorca (107)

 • Alma uratowana?

  Alma uratowana?

  Tomasz Żarnecki, kontrowersyjny przedsiębiorca z Nowego Targu, może uratować Almę. Podczas zgromadzenia akcjonariuszy spółki podjęto ważne decyzje.
 • Pomysł ministra sprawiedliwości: Swoją uczciwość trzeba będzie udowodnić

  Projekt ustawy o konfiskacie rozszerzonej, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, spotkał się z krytycznymi uwagami ze strony innych ministerstw. W projekcie ustawy zaproponowano zmiany sprzeczne z zasadą domniemanej niewinności. Ktoś, kto zostałby oskarżony, nawet niesłusznie, musiałby udowodnić, że wszystko, co jest jego majątkiem kupionym w ciągu pięciu lat, nabył legalnie.
 • Klauzula sumienia dla przedsiębiorcy?

  Klauzula sumienia dla przedsiębiorcy?

  Odmowa wykonania usługi ze względu na poglądy klienta może skończyć się ukaraniem. Odpowiedzialności nie poniesie jednak osoba, która ukryje swoją prawdziwą motywację.
 • Konsekwencje błędów w rozliczeniach z ZUS-em

  Konsekwencje błędów w rozliczeniach z ZUS-em

  W każdym przypadku, gdy płatnik przekaże do ZUS błędnie sporządzone dokumenty rozliczeniowe, ma obowiązek je skorygować. Zazwyczaj jednak korekta takich dokumentów niesie za sobą określone konsekwencje.
 • ZUS wyliczy żonie przedsiębiorcy wyższe składki

  ZUS wyliczy żonie przedsiębiorcy wyższe składki

  Partnerka prowadzącego działalność gospodarczą dla celów ubezpieczeń społecznych musi być traktowana jako osoba współpracująca. Tak uznał Sąd Najwyższy, oddalając kasację właściciela firmy w sprawie podlegania ubezpieczeniu.
 • Połowa nieodliczonego VAT-u od paliwa idzie w koszty

  Połowa nieodliczonego VAT-u od paliwa idzie w koszty

  Jeśli zachowane są wszystkie formalności, których wymaga ustawodawca, przedsiębiorca może zaliczyć w ciężar kosztów nieodliczony VAT od wydatków dotyczących samochodów, którymi poruszają się pracownicy.
 • Miszmasz, czyli ZUS przedsiębiorcy na umowie o pracę

  Własny biznes nie generuje kosztów ZUS-owskich, jeśli przedsiębiorca równolegle pracuje na umowie o pracę z wynagrodzeniem brutto ponad 1850 zł. Z jednej strony to "oszczędność" na ZUS-ie, z drugiej konieczność dzielenia czasu na dwa czasochłonne zajęcia.
 • Przybywa pieniędzy w portfelach przedsiębiorców

  Przybywa pieniędzy w portfelach przedsiębiorców

  Korzystna koniunktura i bardzo wysoki wzrost gospodarczy notowane pod koniec 2015 roku pozytywnie odbiły się na sytuacji finansowej polskich firm. W I kwartale tego roku kontrahenci płacili bardziej terminowo, a w portfelach przybyło pieniędzy. Przedsiębiorcy z większym optymizmem patrzą też w przyszłość. Pojawiają się jednak sygnały mogące świadczyć o tym, że trwająca od kilku kwartałów hossa będzie powoli hamować.
 • Jak załatwić sprawę urzędową przez ePUAP?

  Jak załatwić sprawę urzędową przez ePUAP?

  Na platformie ePUAP przedsiębiorca znajdzie niezbędne informacje dotyczące wielu różnych urzędowych pism czy wniosków. Jeśli jako jej użytkownik posiada też Profil Zaufany lub płatny e-podpis, może takie e-dokumenty podpisać i wysyłać.

Filmy - Przedsiębiorca (2)

 • Przedsiębiorco, nie karm hejtera!

  atystyki są bezwzględne: firmy atrakcyjne dla klienta, będące blisko niego w sieci, są postrzegane lepiej niż te, które wysyłają tylko jednostronne komunikaty i nie odpowiadają klientom. Większość korporacji zdaje sobie z tego sprawę, ale małe i średnie firmy wciąż zwykle nie rozumieją mediów społecznościowych.
 • Grecja. Przedsiębiorcy wpadli w panikę

  Po przegranym referendum w sprawie unijnej pomocy wielu greckich przedsiębiorców zaczęło się obawiać o swoją przyszłość.