prognoza pogody

Artykuły - Prognoza pogody (627)

 • Prognoza na najbliższe dni: Ciepło, miejscami przelotne opady

  Prognoza na najbliższe dni: Ciepło, miejscami przelotne opady

  Polska znajduje się aktualnie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku – informuje IMGW. Na północnym zachodzie zaznacza się wpływ frontu okluzji związanego z niżem z ośrodkiem w rejonie Danii. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.
 • ​Poprawa pogody. Najnowsze prognozy

  ​Poprawa pogody. Najnowsze prognozy

  Czeka nas względnie ciepły i bezdeszczowy weekend - wynika z najnowszych prognoz pogody.
 • ​Prognoza pogody: Jesień przestanie nas rozpieszczać

  ​Prognoza pogody: Jesień przestanie nas rozpieszczać

  Synoptycy nie mają wątpliwości: od piątku z każdym dniem będzie niestety coraz chłodniej. Najbliższe dni będą również stosunkowo wietrzne.
 • ​Prognoza na weekend: Wichury ustaną

  ​Prognoza na weekend: Wichury ustaną

  Wiejący w Polsce silny wiatr będzie z biegiem godzin się uspokajał. Obecnie nie ma już żadnych ostrzeżeń IMGW dotyczących nawałnic.
 • Prognoza pogody: Pożegnanie z latem?

  Prognoza pogody: Pożegnanie z latem?

  Pochmurno, deszczowo, z temperaturami poniżej 20 stopni - taka pogoda czeka nas w najbliższych dniach, a niewykluczone, że i tygodniach.
 • ​Prognoza pogody: Ciepło i cieplej

  ​Prognoza pogody: Ciepło i cieplej

  Po weekendowym ochłodzeniu lato wraca "do normy". W tym tygodniu z każdym dniem będzie coraz cieplej.
 • We Włoszech powstanie superkomputer do opracowywania prognoz pogody

  We Włoszech powstanie superkomputer do opracowywania prognoz pogody

  W 2020 r. w Bolonii zacznie działać superkomputer nowej generacji, którego zadaniem będzie opracowywanie średnioterminowych prognoz pogodowych w Europie.
 • ​Prognoza pogody: Przedsmak zimy

  ​Prognoza pogody: Przedsmak zimy

  Na krótko przed kalendarzową zimą temperatury coraz częściej będą spadać poniżej zera.
 • Prognoza pogody: Ciepły koniec września

  Prognoza pogody: Ciepły koniec września

  Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, częściowo wschodnia oraz Skandynawia znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy wysokiego ciśnienia. Polska jest pod wpływem rozległego wyżu, którego centrum znad Polski przemieszcza się nad kraje bałtyckie. Przeważający obszar kraju znajduje się w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza, na krańce południowe i zachodnie napływa nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Zdjęcia - Prognoza pogody (0)

Filmy - Prognoza pogody (15)

 • Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pogodzie

  Jak wygląda praca instytutów meteorologii? W jaki sposób synoptycy przewidują pogodę oraz czy długoterminowe prognozy w ogóle mają sens? Odwiedziliśmy krakowski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Zima stulecia? "To fake news"

  Czy da się dokładnie określić, jaka będzie zima? - Możemy powiedzieć, że będą święta, ale jakie, nie wiadomo - powiedział dziennikarz Jarosław Kret. Jaki wpływ na pogodę mają różne zjawiska atmosferyczne? (Dzień Dobry TVN/x-news) Eksperci ostrzegają: Nadciąga zima stulecia
 • Przed nami załamanie pogody. "Jesień zmieni się nie do poznania"

  Tomasz Wasilewski przedstawił informacje pogodowe. Niestety nie były to dobre wieści. - Przed nami załamanie pogody - powiedział prezenter pogody w "Studiu Active". - Ta jesień zmieni się nie do poznania - dodał. Jakie będą temperatury? (Studio Active / TVN Meteo Active/x-news)
 • Fala upałów w Hiszpanii

  Hiszpania ogłosiła w poniedziałek (29. 06) alert pogodowy, przestrzegając mieszkańców przed falą opałów. W południowej części kraju temperatura dochodzi nawet do 40 stopni Celsjusza. Przyczyną wystąpienia skwaru jest masa gorącego powietrza przemieszczającego się na północ znad Afryki w ciągu ostatnich dni.