prezydent

Artykuły - Prezydent (18600)

Filmy - Prezydent (107)

 • Korwin-Mikke o ustawach zawetowanych przez prezydenta: To byłby totalitaryzm (TV Interia)

  Korwin-Mikke o ustawach zawetowanych przez prezydenta: To byłby totalitaryzm.
 • "Warszawa uczciwa, aktywna i otwarta". Nowoczesna wystawia własnego kandydata w wyborach prezydenckich w Warszawie, PO woli wspólnego

  Choć wybory samorządowe dopiero w przyszłym roku, to Nowoczesna już wybrała swojego kandydata na prezydenta stolicy. Został nim Paweł Rabiej. - To nie jest początek kampanii wyborczej, to na razie czas przekonywania warszawiaków do wizji Warszawy uczciwej, aktywnej i otwartej - mówi kandydat Nowoczesnej w walce o fotel prezydenta stolicy. Rafał Trzaskowski z PO podkreśla, że wolałby, aby Nowoczesna i PO wystawiły wspólnego kandydata. - Wolałbym, żeby był jeden kandydat, natomiast rozumiem, że w Warszawie jest to trudne - mówi Trzaskowski.
 • "To hucpa, z tego nic nie wynika". R. Petru o propozycji prezydenta ws. przeprowadzenia referendum konstytucyjnego

  To hucpa, z tego referendum nic nie wynika. Konstytucja jest bardzo złożonym dokumentem – powiedział Ryszard Petru, komentując propozycję prezydenta o przeprowadzeniu referendum ws. zmiany konstytucji. Jak dodał, referendum nie określi, jaki ustrój będzie panował w Polsce. Zauważył również, że duży wpływ na jego wyniki będą miały osoby, które będą układać pytania. - Nie ma potrzeby przeprowadzania referendum, niech prezydent przedstawi konkretne propozycje zmian w konstytucji – stwierdził Ryszard Petru. Prezydent chce zgody Senatu na referendum. Andrzej Duda mówił o tym w telewizyjnym orędziu. Głosowanie dotyczące zmian w konstytucji miałoby się odbyć 11 listopada 2018 r.
 • Szczerski o dymisji wiceszefa MSZ: Nie będę ingerował w decyzje mojego kolegi Witka Waszczykowskiego

  "Otrzymałem od Waszczykowskiego wyczerpującą odpowiedź w sprawie Roberta Greya" – tak minister Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski odpowiada na pytanie, co było przyczyną dymisji wiceszefa polskiej dyplomacji. "Nigdy nie będę ingerował w decyzje mojego kolegi Witka Waszczykowskiego" – zapewniał w Porannej rozmowie w RMF FM. W internetowej części rozmowy minister Szczerski przyznał, że "są wątpliwości w sprawie reformy edukacji". "Ostateczna ocena tej reformy zależy od tego, jaką formę przybierze" – mówił. Prezydencki minister mówił, że Andrzej Duda na razie nie ingeruje w kształt zmian w oświacie. "Jego głos jest głosem ostatnim, rozstrzygający, jeśli chodzi o porządek prac" – uznał. Robert Mazurek pytał go też o to, czy możliwy jest jakiś gest podziękowania ze strony prezydenta dla kończącego kadencję prezesa Trybunału Konstytucyjnego. "Nie było jak do tej pory ze strony Andrzeja Rzeplińskiego jakiejkolwiek prośby, żeby w sprawie TK podjąć działania o charakterze kompromisowym, wręcz przeciwnie" – mówił Krzysztof Szczerski. Zapowiedź Rzeplińskiego o niepodejmowaniu żadnych funkcji politycznych w przyszłości skwitował: "Będziemy trzymać go za słowo".