Prawo i Sprawiedliwość

Synonimy:
PiS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prawo i Sprawiedliwość (15842)

Filmy - Prawo i Sprawiedliwość (414)

 • "Europo! Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci". B. Szydło grzmi w Sejmie, Nowoczesna chce jej ukarania

  Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit - mówiła Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad odwołaniem szefa MON Antoniego Macierewicza. - Mam odwagę zadać politykom w Europie pytanie: dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci - powiedziała Szydło. Po jej przemówieniu posłowie Nowoczesnej złożyli wniosek do komisji etyki o ukaranie premier naganą. Jak argumentują, jej słowa były "haniebne i obrzydliwe”, a połączenie tematu odwołania ministra Macierewicza z zamachem w Manchesterze nigdy nie powinno mieć miejsca w polskim parlamencie.
 • Wniosek PO o dymisję Antoniego Macierewicza upadł. "Mamy do czynienia z najgorszym ministrem obrony od 1989 roku"

  Mamy do czynienia z najgorszym ministrem obrony narodowej po 1989 roku, najgorszym ministrem tego rządu, stałym liderem rankingów nieufności. Pozostawanie Antoniego Macierewicza na tym stanowisku grozi bezpieczeństwu Polski - mówił w Sejmie poprzednik obecnego szefa resortu obrony, Tomasz Siemoniak podczas debaty nad odwołaniem Macierewicza, o który wniosek złożyła PO. - Przykro mi, jak patrzę na demontaż polskiej armii, jakiego dokonuje minister obrony - mówił podczas debaty Paweł Bejda z PSL. - Od szkół wojskowych po kadrę oficerską - gdzie nie spojrzysz, tam katastrofa - dodał. Sejm wniosek Platformy odrzucił. Za jego przyjęciem zagłosowało 190 posłów, 238 było przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu. Niezbędna większość ustawowej liczby głosów do wyrażenia wotum nieufności wynosi 231.
 • G. Schetyna o uchodźcach: Przyjmie ich rząd B. Szydło, jeżeli nie - Polskę czekają kary finansowe

  Rozmawiamy nie o tysiącach uchodźców, tylko o kilkudziesięciu osobach, które są w stanie i chcą do Polski przyjechać. Są to matki z dziećmi, które mogą być relokowane z obozów w Grecji i Włoszech – powiedział Grzegorz Schetyna, tłumacząc swoją ostatnią wypowiedź, w której stwierdził, że „Platforma nie jest za przyjmowaniem uchodźców”. Jak dodał, strona polska może wskazywać, jakie osoby mogą przyjechać i wymagać, aby to były kobiety i dzieci. - Nie jest to dzisiaj żaden problem. Jeżeli premier Szydło czy minister Błaszczak straszą dziesiątkami tysięcy terrorystów, którzy tu przyjeżdżają, to nie wiedzą co mówią – ocenił Grzegorz Schetyna. Przewodniczący PO zapowiedział, że przyszły rząd PO nie będzie musiał przyjmować imigrantów, gdyż przyjmie ich rząd Beaty Szydło. Jeżeli tak się nie stanie, Polsce grozić będą ogromne kary finansowe.
 • K. Marcinkiewicz: Szydło wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego

  Były premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru zdymisjonować Beaty Szydło. Pogłoski o rzekomym konflikcie na linii premier-prezes PiS pojawiły się w mediach, a ich źródłem mieli być bywalcy siedziby PiS na Nowogrodzkiej. - Przyznam, że dziś pani premier wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że premier "ociepla wizerunek rządu i PiS w Polsce". - Cały czas jest dużo trudniej atakować Beatę Szydło niż polityka mniej spokojnego czy mniej zgrabnego niż ona - wyjaśniał były premier. Jego zdaniem jedną z możliwych zmian w rządzie może być mianowanie Antoniego Macierewicza wicepremierem "bez teki" i powołanie nowego ministra obrony narodowej.