Prawo i Sprawiedliwość

Synonimy:
PiS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prawo i Sprawiedliwość (15844)

Filmy - Prawo i Sprawiedliwość (496)

 • P. Kukiz: Pani premier wygląda na zmęczoną, może premierem powinien zostać M. Morawiecki

  W czasie zebrania kierownictwa Zjednoczonej Prawicy w siedzibie PiS dyskutowano o zmianach w rządzie. Wciąż jednak nie wiadomo, jak będzie wyglądać rekonstrukcja gabinetu Beaty Szydło. - Zobaczymy, na czym będą te zmiany polegały. Pani premier wygląda, i ja się temu nie dziwię, na osobę bardzo zmęczoną. To jest pewna wskazówka, że być może kto inny powinien panią premier zastąpić. Być może, już nie ruszając prezesa Kaczyńskiego, bardziej jasna byłaby sytuacja, gdyby premierem został Mateusz Morawiecki – skomentował planowane zmiany w rządzie Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.
 • "Minister Macierewicz oprotestowuje wypowiedź, której nie zrozumiał". Politycy o zamieszaniu po słowach niemieckiej minister obrony

  Antoni Macierewicz wezwał attache obrony Niemiec do ministerstwa obrony narodowej. To reakcja na wypowiedź minister obrony narodowej Niemiec. W jednym z programów rozrywkowych Ursula von der Leyen powiedziała, że jej dzieci studiowały w ramach wymiany Erasmus w Polsce w czasie, gdy doszło do zmiany władzy. I dodała, że należy "wspierać ten zdrowy demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce". Ambasada Niemiec tłumaczy, że powielany w Polsce cytat jest wyrwany z kontekstu. Ale MON domaga się wyjaśnień. Zdaniem komentujących tę sprawę polityków, cała sprawa powinna szybko zostać zakończona. - Minister Macierewicz nie powinien wzywać attache, ponieważ powinien na bieżąco pracować z minister obrony Niemiec – powiedział Marek Jakubiak z Kukiz’ 15. Zdaniem Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, zadziwiające jest, że minister Macierewicz zareagował na słowa wypowiedziane w programie rozrywkowym. Patryk Jaki z PiS podkreślił jednak, że państwo Polskie powinno reagować wszędzie tam, gdzie mówi się źle o Polsce. - Minister Macierewicz oprotestowuje wypowiedź, której nie zrozumiał i w związku z tym rozpętuje wielką aferę – ocenił Robert Tyszkiewicz z PO. Poseł PSL Piotr Zgorzelski stwierdził z kolei, że cała sprawa to „absurd”.
 • Kochalski przed komisją weryfikacyjną: Okoliczności wskazują, że podpisałem decyzję

  Okoliczności wskazują, że podpisałem decyzję [o reprywatyzacji kamienicy przy Nabielaka 9 - red.] - zeznał przed komisją weryfikacyjną były sekretarz miasta stołecznego Warszawy Mirosław Kochalski. Zaznaczył jednocześnie, że po 11 latach nie jest w stanie przypomnieć sobie, czy rzeczywiście taką decyzję podpisywał. - W natłoku spraw nie sposób zapamiętać każdą decyzję. Ilość decyzji, które wtedy podejmowałem była zbyt duża - mówił. Nabielaka 9 to kamienica, w której mieszkała założycielka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska. W 2011 roku zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
 • KRS nie powoła 265 asesorów sądowych. "Konkurs zupełnie nieprzygotowany, wrażenie chaosu i pośpiechu"

  Krajowa Rada Sądownictwa nie powoła asesorów sądowych wskazanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Decyzja dotyczy wszystkich 265 kandydatów. - Podczas analizy wniosków pana ministra stwierdziliśmy, że we wszystkich sprawach występują braki o istotnym charakterze - uzasadniał zastępca rzecznika KRS Sławomir Pałka. Jak poinformował, większość kandydatów nie przedstawiła zaświadczeń lekarskich i psychologicznych, a niektórzy przedstawili je po terminie. Rzecznik KRS przytoczył także kilka pojedynczych przykładów wątpliwości co do kompetencji i wiarygodności aplikantów lub ich braku. - Mamy wrażenie, że konkurs został przygotowany chaotycznie i w pośpiechu - podsumował.