praca

Artykuły - Praca (2974)

 • Wypadki przy pracy: W pierwszym półroczu śmierć poniosło 16 osób

  Wypadki przy pracy: W pierwszym półroczu śmierć poniosło 16 osób

  Choć liczba wypadków przy pracy systematycznie maleje, wciąż zbyt wielu pracowników zatrudnionych w polskim przemyśle doznaje uszczerbku na zdrowiu. Zdarzają się także wypadki śmiertelne.
 • Na polskich uczelniach studiuje 35 tys. Ukraińców. Gdzie najłatwiej znajdą pracę?

  Na polskich uczelniach studiuje 35 tys. Ukraińców. Gdzie najłatwiej znajdą pracę?

  W ostatnim roku akademickim na polskich uczelniach studiowało ponad 65 tys. zagranicznych studentów, wśród których aż 54 proc. stanowiły osoby z Ukrainy - wynika z danych GUS. Eksperci Personnel Service zwracają uwagę, że młodzi Ukraińcy często decydują się na łączenie pracy z nauką, co jest dobrą informacją dla polskich pracodawców, którzy chętnie sięgają po młodą kadrę. Ofert pracy dla studentów nie brakuje, szczególnie w takich branżach jak usługi, handel, gastronomia czy logistyka. Średnie stawki godzinowe sięgają od 9,60 do 12,00 zł netto na godzinę.
 • Około 2,2 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom na Pomorzu

  Około 2,2 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom na Pomorzu

  ​Do utworzenia około 2,2 tys. miejsc pracy w województwie pomorskim mają przyczynić się zagraniczne firmy, które w tym roku zdecydowały się na inwestycje w regionie - podała wspierająca inwestorów, Invest In Pomerania. Wśród inwestorów są m.in. Swarovski, Ricoh.
 • Konstytucja dla Nauki zatrzyma rozwój polskiego IT?

  Konstytucja dla Nauki zatrzyma rozwój polskiego IT?

  Konstytucja dla Nauki, czyli przedstawiony 19 września br. projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, może doprowadzić do jeszcze większego deficytu programistów, zauważają eksperci ze szkoły programowania online Kodilla. Czy podniesie jakość nauczania? Nie wiadomo.
 • Rynek pracownika, ale nie dla każdego. Kogo tak naprawdę brakuje na rynku pracy?

  Rynek pracownika, ale nie dla każdego. Kogo tak naprawdę brakuje na rynku pracy?

  To, że na naszym rynku coraz trudniej o pracownika, dostrzegają nie tylko ekonomiści patrzący na wskaźniki makro. Wiedza dociera też na poziom zarządów spółek. Tak wynika z badania przeprowadzonego wśród 170 menedżerów krajowych firm przez firmę konsultingową The Boston Consulting Group.
 • Rafalska: Program 500 plus nie odcina kobiet od rynku pracy

  Rafalska: Program 500 plus nie odcina kobiet od rynku pracy

  Najniższe od 26 lat bezrobocie to między innymi efekt wejścia na rynek pracy roczników z niżu demograficznego. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że to także efekt większej aktywności przedsiębiorców. Natomiast dane statystyczne przeczą tezie o wycofywaniu się kobiet z rynku pracy wskutek działania programu 500 plus. Na koniec II kwartału 2017 roku zatrudnionych było ponad 7,4 mln kobiet, czyli o 160 tys. więcej niż rok wcześniej.
 • Zmienia się prawo do kontroli pracownika w miejscu pracy

  Zmienia się prawo do kontroli pracownika w miejscu pracy

  Prawa pracownika do prywatności nie można ograniczyć nawet w miejscu pracy. 5 września Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał ważne rozstrzygnięcie dla pracowników i pracodawców w krajach Unii.
 • Ponad 100 miejsc pracy dla specjalistów IT w nowym biurze TomTom w Poznaniu

  Ponad 100 miejsc pracy dla specjalistów IT powstanie w nowym biurze globalnego dostawcy produktów i usług nawigacyjnych TomTom. Dzięki otwarciu siedziby firmy w Poznaniu miasto stanie się jednym ze strategicznych ośrodków tworzenia m.in. technologii geolokalizacyjnych.
 • Gospodarka morska potrzebuje pracowników

  Gospodarka morska potrzebuje pracowników

  Gospodarka morska potrzebuje pracowników. - Wszystkie zawody związane z tym sektorem na Pomorzu od lat są deficytowe i ten deficyt się pogłębia- oceniła dyrektor WUP w Gdańsku. Tylko stocznia Crist każdego roku musi zatrudnić 100-150 osób.
 • Pięć jesiennych stylizacji do pracy

  Pięć jesiennych stylizacji do pracy

  Tej jesieni stawiamy na nowe, wyrafinowane ucieleśnienie klasyki. Nosimy kroje maksi i otulamy się w ciepłe i wygodne materiały. Ożywiamy kratę i nadajemy nowego charakteru ubraniom z denimu. Jak pogodzić high fashion z biurowym dress codem?

Filmy - Praca (150)

 • Mała katastrofa podczas pracy z wózkiem widłowym

  To miał być taki sam dzień w pracy, jak każdy inny. Jednak mężczyznom przydarzyła się śmieszna wpadka. Kierowca wózka widłowego podnosił wielki kosz, niestety pojemnik był źle wyważony, co spowodowało, że wózek się przewrócił. Sytuacja ta rozbawiła pracowników. Na szczęście nikomu nic się nie stało. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Czy warto wytykać błędy szefowi?

  Robert Lewandowski w wywiadzie udzielonym pewnej wpływowej niemieckiej gazecie skrytykował władzę klubu i jego politykę transferową. Czy piłkarz zostanie za to ukarany? Psycholog biznesu Jacek Santorski opowiedział o tej sytuacji i ocenił zachowanie Lewandowskiego. Czy uważa, że warto czasami wytknąć szefowi błędy? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Joanna Krupa: Następny rok będzie dla mnie bardzo pracowity

  Joanna Krupa zawsze chętnie odwiedza Polskę. Przeważnie ściąga ją tu praca. Modelka zdradzila, ze kolejny rok będzie dla niej wyjątkowo pracowity, więc będzie można ją spotkać w Polsce bardzo często. (przeAmbitni.pl/x-news)
 • Sztuczna inteligencja poszuka za nas pracy

  Ile czasu spędzamy na szukaniu pracy? To trudno jest policzyć. Każdy kto to robił wie, że dokładne przejrzenie wszystkich ogłoszeń jest czasochłonne. W tym może już nas wyręczyć sztuczna inteligencja. Polacy stworzyli bota rekrutacyjnego, który za nas poszuka pracy. - Jesteśmy przekonani, że – wbrew popularnym opiniom – sztuczna inteligencja nie zabierze pracy ludziom, lecz wyręczy rekruterów w tych najbardziej żmudnych czynnościach i pozwoli zaoszczędzić czas kandydatom, wyręczając ich w szukaniu ofert pracy, przesyłając gotowe zaproszenia na spotkania kwalifikacyjne – mówi Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity. Jak działa bot? Zamiast tradycyjnego zakładania konta na stronie, użytkownik może od razu zaczepić Emplobota na Facebook Messengerze, by wypełnić swój profil zawodowy. Interakcja z botem przypomina rozmowę z rekruterem wypytującym o doświadczenie zawodowe, umiejętności i warunki zatrudnienia, takie jak wysokość wynagrodzenia czy rodzaj umowy. Kandydaci mogą zadawać botowi pytania, a także uczyć go nowych rzeczy, podając mu gotową odpowiedź. Po zebraniu wszystkich kluczowych informacji, bot przeszukuje kilkaset tysięcy ofert dostępnych w sieci, by wrócić do kandydata z tymi, które odpowiadają jego kwalifikacjom i wymaganiom. Kandydat nie otrzymuje jednak propozycji w formie wybranych dla niego ogłoszeń o pracę, lecz gotowe spersonalizowane zaproszenia na spotkania z pracodawcami. Dlaczego bot Emplocity jest tak skuteczny? Poszukiwanie ofert pracy nie polega na prostym sprawdzeniu dopasowania pomiędzy wymaganiami z ogłoszenia a kwalifikacjami kandydata. Bot robi znacznie więcej – kontaktuje się z rekruterami, przedstawia anonimowo sylwetkę kandydata prezentując wszystkie jego umiejętności i doświadczenia bez podawania danych personalnych. Dopiero, gdy pracodawca decyduje się spotkać z kandydatem, bot wysyła mu zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne.