praca

Artykuły - Praca (3068)

 • Polska Grupa Górnicza przyjmie do pracy ok. 340 absolwentów

  Polska Grupa Górnicza przyjmie do pracy ok. 340 absolwentów

  Polska Grupa Górnicza (PGG) zamierza w tym roku przyjąć do pracy ok. 340 absolwentów szkół, które kształcą uczniów w zawodach górniczych. Największa spółka węglowa zmierza kontynuować współpracę ze szkołami, aby zapewnić sobie przyszłe kadry.
 • Upada Carillion - druga w W. Brytanii firma budowlana

  Upada Carillion - druga w W. Brytanii firma budowlana

  Upada druga w W. Brytanii firma budowlana Carillion. Zagrożone są tysiące miejsc pracy. Tamtejszy rząd przeprowadzi błyskawiczne śledztwo w sprawie okoliczności upadku przedsiębiorstwa.
 • Nowy rok, nowa praca? Zacznij od kursu IT

  Nowy rok, nowa praca? Zacznij od kursu IT

  Jak energicznie wejść w nowy rok i rozpocząć życie pełne pasji, a przy okazji zacząć zarabiać więcej? Wbrew powszechnym opiniom brak wykształcenia technicznego nie jest przeszkodą, by zostać programistą, więc branża IT dla osób ambitnych i zdeterminowanych stoi wręcz otworem.
 • Białorusini chcą w Polsce zarabiać więcej

  Białorusini chcą w Polsce zarabiać więcej

  Coraz więcej Białorusinów przyjeżdża do pracy w Polsce. Mają wyższe wymagania finansowe niż Ukraińcy.
 • Najlepszym motywatorem pracownika IT jest on sam

  Sytuacja na polskim rynku pracy sprawia, że w branży IT jest dużo więcej stanowisk niż specjalistów, którzy mogliby je zająć. Dlatego zamiast "polować" na pracowników posiadających wszystkie niezbędne kompetencje techniczne, firmy powinny skupić się na pozyskiwaniu ambitnych kandydatów, oraz motywowaniu ich do stałego podnoszenia swoich umiejętności. Jak się okazuje - tradycyjne benefity są w tym coraz mniej skuteczne.
 • Ważne zmiany dla firm zatrudniających pracowników ze Wschodu

  Ważne zmiany dla firm zatrudniających pracowników ze Wschodu

  Ważne zmiany dla firm zatrudniających pracowników sezonowych ze Wschodu. Od nowego roku będą oni mogli pracować w Polsce przez 9 miesięcy.
 • Dolnośląskie: Brakuje pracowników w podstawowych zawodach

  Dolnośląskie: Brakuje pracowników w podstawowych zawodach

  Ponad jedna czwarta pracodawców ma na Dolnym Śląsku problemy ze znalezieniem pracowników w takich podstawowych zawodach, jak m.in. kierowcy, kucharze, przedstawiciele handlowi czy sprzedawcy. Brakuje też pracowników z wyższym wykształceniem.
 • Pokolenie Y. Wyzwania dla biznesu

  Pokolenie Y. Wyzwania dla biznesu

  Ludzie młodzi, wykształceni, czują się pewni na rynku pracy. Pokolenie, które wychowało się z internetem, odpowiedzi na różne pytania szuka w sieci, a nie u autorytetów. Inaczej niż starsi traktuje pracę. A to - szczególnie przy obecnych trendach demograficznych - jest wyzwaniem dla przedsiębiorców i szefów w firmach.
 • Centralny Port Komunikacyjny: Skąd wziąć ludzi do pracy?

  Centralny Port Komunikacyjny: Skąd wziąć ludzi do pracy?

  Premier Mateusz Morawiecki potwierdził w expose plany budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Problemów z tą wielką inwestycją będzie zapewne wiele. Jeden z najważniejszych to znalezienie pracowników dla nowego portu lotniczego.
 • Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 roku?

  Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 roku?

  Niska stopa bezrobocia w listopadzie br. (6,6 proc. - dane MRPiPS) sprawia, że rekruterzy coraz częściej sami zapraszają do procesu rekrutacji potencjalnych kandydatów. W listopadzie 2017 r. za pośrednictwem wyszukiwarki kandydatów wiadomość od rekrutera otrzymało 49 884 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine. Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów IT, Inżynierii i Finansów/Ekonomii. Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim oraz dolnośląskim.

Filmy - Praca (127)

 • Tomasz Krzemieniecki o tajnikach pracy kaskadera

  Tomasz Krzemieniecki o początkach swojej kariery i tajnikach pracy kaskadera opowiedział w "Dzień Dobry TVN". Jakie miał kontuzje? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Wystarczy wysłać e-maila, żeby odejść z pracy

  Wystarczy wysłać e-maila, żeby odejść z pracy. Ale trzeba wybrać właściwego adresata, żeby nie wpaść w kłopoty.
 • Kiedy tylko wszedł na jezdnię, stało się to

  Mężczyzna wyszedł domu do pracy. Kiedy stał tylko na jezdni... stało się to. Zobaczcie sami.
 • Przed świętami pracownicy zarobią więcej

  Pracownicy do obsługi sezonu świątecznego poszukiwani są już od wielu tygodni, ale wraz z rozpoczęciem grudnia nadchodzi szczyt zapotrzebowania na pracę tymczasową. Pod koniec roku prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny, co powoduje powstanie tysięcy nowych miejsc pracy. W tym roku wobec rekordowo niskich poziomów bezrobocia i małej dostępności kandydatów wiele firm podniosło stawki wynagrodzeń. Z danych Work Service wynika, że w tym roku średnie płace godzinowe sięgają od 14 do niemal 20 zł brutto, i pomimo, że są często o ponad 15% wyższe niż poza sezonem to mogą nie wystarczyć, aby znaleźć polskich pracowników. Dlatego wiele firm logistycznych i produkcyjnych będzie się ratować kadrami z Ukrainy.