praca

Artykuły - Praca (2874)

 • Cisco zapowiada wzrost zatrudnienia i nowe zadania dla centrum w Krakowie

  Cisco zapowiada wzrost zatrudnienia i nowe zadania dla centrum w Krakowie

  ​Globalne centrum usług amerykańskiej firmy technologicznej Cisco w Krakowie, które obchodzi 5-lecie działalności, zapowiedziało dalszy rozwój polegający na zwiększaniu zatrudnienia i pozyskiwaniu nowych zaawansowanych zadań. Teraz zatrudnia ono 1,3 tys. osób. Akcje firmy notowane są na NASDAQ (walor CSCO).
 • Im niższe będą emerytury, tym większa będzie presja na pracujących

  Im niższe będą emerytury, tym większa będzie presja na pracujących

  Na tle państw regionu wyróżniają nas wysokie wydatki publiczne związane z emeryturami. Jest to bardzo niepokojące, ponieważ nasze społeczeństwo się starzeje. Problemy zatem mogą pojawić się z czasem. Gdy bowiem emerytury będą coraz mniejsze, będzie rosnąć presja na pracujących. O tym w rozmowie z MarketNews24 mówił dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
 • Polska w ogonie Europy pod względem liczby pielęgniarek i położnych. Problem będzie się nasilać

  Polska w ogonie Europy pod względem liczby pielęgniarek i położnych. Problem będzie się nasilać

  Pielęgniarkom i położnym ufa blisko 80 proc. społeczeństwa. Choć to jeden z bardziej cenionych zawodów, na pracę w zawodzie decyduje się zaledwie połowa absolwentów. W dużej mierze z powodu przeciążenia pracą – w Polsce na tysiąc mieszkańców przypada mniej niż sześć pielęgniarek. Jednym z największych problemów jest brak zastępowalności kadr. Co piąta pielęgniarka jest w wieku emerytalnym, zaledwie 5 proc. to osoby młode. Nad rozwiązaniem problemów polskiego pielęgniarstwa będzie pracować powołany przez resort zdrowia zespół.
 • Po tych studiach praca jest gwarantowana [RANKING KIERUNKÓW 2017]

  Po tych studiach praca jest gwarantowana [RANKING KIERUNKÓW 2017]

  ​Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska znalazły się w czołówce Rankingu Studiów Inżynierskich 2017 Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
 • Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Cztery na dziesięć Polek w wieku produkcyjnym - głównie tych poniżej 24. i powyżej 55. roku życia - nie pracuje i nie szuka pracy - wynika z badania Deloitte. Gdyby udało się je zaktywizować, Polska gospodarka mogłaby zyskać nawet 181 mld zł - podkreślono w raporcie.
 • Będzie praca w żłobkach

  Będzie praca w żłobkach

  Liczba miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych ma wzrosnąć do 2020 r. o ponad 100 proc. - informuje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawa".
 • ​Młody Włoch w poszukiwaniu wymarzonej pracy wysłał 14 tysięcy e-maili

  ​Młody Włoch w poszukiwaniu wymarzonej pracy wysłał 14 tysięcy e-maili

  Około 14 tysięcy e-maili wysłał młody Włoch do 1700 osób, poszukując wymarzonej pracy na planie filmowym. Po roku starań i wysyłaniu podań oraz prób przez 8-10 godzin dziennie znalazł zajęcie; został asystentem operatora.
 • Nie pal za sobą mostów! Były pracodawca może pomóc ci zdobyć nową pracę

 • Pracownicy coraz częściej "rzucają papierami"

  Pracownicy coraz częściej "rzucają papierami"

  ​Umacniająca się pozycja kandydatów na rynku pracy powoduje, że pracodawcy muszą się liczyć z odejściami często kluczowych osób z organizacji - według badania Antal poziom rotacji dobrowolnej w 2016 roku wyniósł 10,8 proc. dla całego rynku. Oznacza to, że co 10. pracownik rozstał się z firmą na własne życzenie. Jak zauważa Work Service, odejść byłoby mniej, gdyby pracodawcy walczyli o pracowników. Tymczasem poza dużymi firmami większość nie robi nic.
 • W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

  W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

  ​Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w podłódzkim Strykowie planuje w tym roku Arvato Polska, która właśnie rozpoczęła współpracę ze spółką LPP. Ze strykowskiego magazynu Arvato prowadzona będzie obsługa sklepów online marek LPP - Reserved, Mohito, House i Sinsay na rynek polski i zagraniczny.

Filmy - Praca (138)

 • Praca odbiera nam głos? Coraz więcej zawodów jest w grupie ryzyka

  Chrypa, uczucie zaciskania w gardle, głos szybko nam się męczy, nie jesteśmy wstanie zapanować nad odpowiednim tembrem głosu i jego wysokością – to dolegliwości, których nie można lekceważyć. Mogą one oznaczać, że coś złego dzieje się z naszym głosem. W dzisiejszym świecie wszechobecnej komunikacji, głos stanowi jedno z głównych, bądź główne narzędzie pracy w 80-90% zawodów. Coraz więcej osób pracujących głosem odczuwa dolegliwość. Problem nie dotyczy już tylko nauczycieli, ale także przedstawicieli handlowych, pracowników infolinii, telemarketerów, wykładowców a nawet polityków i biznesmenów.
 • Magazynierzy przed majówką

  Niecodzienne tempo pracy na magazynie.
 • Nowoczesny sposób budowania schodów

  "Zaufaj mi, jestem inżynierem"
 • Kiedy szefa nie ma w pracy

  Oto kolejny przykład dlaczego mężczyźni żyją krócej od kobiet