praca

Artykuły - Praca (3024)

Filmy - Praca (121)

 • Ponad połowa Polaków nie jest zaangażowana w swoją pracę

  Polska odnotowała w tym roku rekordowo niski poziom zaangażowania pracowników oraz historycznie najmniejsze zaangażowanie Polaków w pracę w stosunku do mieszkańców krajów europejskich. Aż 52% polskich pracowników nie czuje się zaangażowanych w wykonywaną pracę, a różnica pomiędzy Polską i Europą w tym zakresie osiągnęła rekordową wartość – 14%.
 • Wideoblog z Sycylii: Na pokładzie Viana Do Castelo

  Zapraszamy na spacer po pokładzie okrętu portugalskiej marynarki wojennej Viana Do Castelo, który właśnie zakończył operację na Morzu Śródziemnych w ramach misji "Tryton". Podczas 12 dni na morzu załodze okrętu udało się przechwycić pięć łodzi płynących z Tunezji na Lampedusę. Zatrzymano 97 migrantów, w tym trzy kobiety i dwoje nastoletnich dzieci. Tylko jedna osoba pochodziła z Algierii, reszta z Tunezji. Kapitan okrętu Madaleno Galocha mówił, że na trasie Tunezja-Lampedusa mamy do czynienia z zupełnie innymi migrantami niż np. na szlaku do Grecji. Nie ma wśród nich osób uciekających przed wojną czy innym typem zagrożenia życia. To prawie w 100 proc. tzw. migranci ekonomiczni.
 • Dr Bonikowska: Po brexicie zarobki niektórych Polaków mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent

  Office for National Statistics informuje, że od czerwca do sierpnia br. w sektorze usług było 687 tys. wakatów. Stanowiły one aż 88,8% wszystkich wolnych posad w Wielkiej Brytanii. Najwięcej z nich odnotowano w sprzedaży hurtowej i detalicznej, w naprawie pojazdów mechanicznych, służbie zdrowia oraz pracy socjalnej. Jak stwierdza dr Małgorzata Bonikowska, bez migrantów tamtejszy rynek faktycznie mógłby poważnie się załamać. Dlatego ekspert przewiduje, że nawet po brexicie brytyjski rząd nie ograniczy radykalnie możliwości zarobkowych obcokrajowcom. Polacy, którzy świadczą usługi na wysokim poziomie, będą tam bardzo potrzebni.
 • Największe sukcesy stacji TVN z perspektywy dyrektora programowego

  Z okazji 20-lecia stacji TVN Edward Miszczak powiedział w "Dzień Dobry TVN" o największych sukcesach stacji. - Ta telewizja daje ogromną wolność - zaznaczył. Czy przychodząc z radia do telewizji miał jakiekolwiek wątpliwości? Jak wyglądały początki TVN? (Dzień Dobry TVN/x-news)