Polska

Artykuły - Polska (2550)

 • Cezary Mączka, Budimex: Pensje w branży budowlanej wzrosły o 30 proc. w skali roku

  Cezary Mączka, Budimex: Pensje w branży budowlanej wzrosły o 30 proc. w skali roku

  - Na rynku każde stanowisko jest wyceniane na określoną kwotę. Jeśli firma chce zapłacić dwa albo trzy razy więcej, to oznacza, że albo ma poważne problemy, albo nie jest do końca uczciwa. Nie ma ekonomicznego uzasadnienia, aby płacić wielokrotność rynkowego wynagrodzenia - mówi Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.
 • Jan Szyszko o Puszczy Białowieskiej: Polska wie, co robi

  Jan Szyszko o Puszczy Białowieskiej: Polska wie, co robi

  - Polska reprezentuje prawo w zakresie dyrektywy ptasiej i dyrektywy habitatowej. Ci, którzy nas skarżą poza granicami kraju, inaczej interpretują to, co dzieje się w Puszczy Białowieskiej - powiedział w środę w programie 1 Polskiego Radia minister środowiska Jan Szyszko.
 • Optymizm na rynku pracy największy od 2010 roku

  Optymizm na rynku pracy największy od 2010 roku

  Pracodawcy w Polsce 19. kwartał z rzędu planują powiększać swoje zespoły, a odnotowany wzrost jest najwyższym od 2010 roku. Zgodnie z wynikami Barometru ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia, pozytywne prognozy na I kwartał 2018 roku odnotowano w 9 z 10 badanych sektorach rynku. Dla szukających pracy najkorzystniejsza będzie sytuacja w branżach Handel detaliczny i hurtowy, Produkcja przemysłowa oraz Restauracje/Hotele.
 • Polska branża spożywcza nie radzi sobie z marketingiem. Spada wartość wydatków na reklamę

  Polska branża spożywcza nie radzi sobie z marketingiem. Spada wartość wydatków na reklamę

  Firmy z sektora spożywczego nie traktują marketingu jako priorytetu i tną wydatki na promocję - mówi Jakub Bierzyński, dyrektor zarządzający OMD Poland. A to przekłada się na problemy z budowaniem siły marki wśród konsumentów. Jak podkreśla ekspert, branża niewystarczająco wykorzystuje potencjał, jaki dają media społecznościowe. To ogranicza jej możliwość reagowania na kryzysy wizerunkowe.
 • Białorusini coraz częściej przekraczają polską granicę. Czy będą drugą największą grupą imigrantów?

  Białorusini coraz częściej przekraczają polską granicę. Czy będą drugą największą grupą imigrantów?

  Już nie tylko Ukraińcy, ale również Białorusini chętnie odwiedzają Polskę. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że od maja do października br. Białorusini przekroczyli polską granicę 2,2 mln razy. Oznacza to wzrost o 20% w porównaniu rok do roku. Eksperci Personnel Service wskazują, że Białorusini coraz częściej ustawiają się w kolejce po pracę w Polsce. Nadal jednak odsetek firm, które ich zatrudniają jest niewielki. Z "Barometru Imigracji Zarobkowej" wynika, że Białorusinów znajdziemy w 4 proc. polskich przedsiębiorstw.
 • Co czwarty programista będzie kobietą?

  Co czwarty programista będzie kobietą?

  Branża IT należy do jednych z najlepiej rozwijających się oraz otwartych na różnorodność. Choć nadal 90 proc. programistów to mężczyźni, sytuacja zmienia się dynamicznie. Kobiety coraz śmielej wkraczają do IT, zachęcone lukratywną branżą, wynagrodzeniami i benefitami. Już teraz odsetek pań szkolących się do pracy w tym sektorze wynosi blisko 28 proc. i stale wzrasta.
 • Zwolnienia w Orange: Z firmą pożegna się blisko 2,7 tys. osób

  Zwolnienia w Orange: Z firmą pożegna się blisko 2,7 tys. osób

  Orange Polska zapowiada masowe zwolnienia. Przewiduje także możliwość podniesienia pensji zasadniczych o 2,5 proc. w 2018 i 2019 roku.
 • Fundacja Schumana: Najkorzystniejsze dla Polski wejście do strefy euro

  Fundacja Schumana: Najkorzystniejsze dla Polski wejście do strefy euro

  Wejście do strefy euro będzie najkorzystniejsze dla Polski, mniej korzystne będzie odwlekanie tej decyzji, a najmniej korzystna formalna deklaracja, że euro nie przyjmujemy - to generalne wnioski z zaprezentowanego we wtorek raportu Fundacji Schumana "Co dalej z euro?".
 • Eksport idzie w górę. Konkurujemy nie tylko cenami

  Eksport idzie w górę. Konkurujemy nie tylko cenami

  Eksport idzie w górę dzięki dobrej koniunkturze naszych głównych partnerów handlowych. Jest popyt na silniki lotnicze, leki i wyroby przemysłu metalowego.
 • Randstad: Rośnie chęć pracodawców do zwiększania wynagrodzeń

  Randstad: Rośnie chęć pracodawców do zwiększania wynagrodzeń

  Coraz więcej przedsiębiorców planuje podwyżki dla swoich pracowników, spada zaś odsetek tych, którzy chcą zwiększyć zatrudnienie - wynika z sondażu Instytutu Badawczego Randstad i TNS Polska. Dodano, że rośnie odsetek przedsiębiorców prognozujących wzrost gospodarczy kraju.

Filmy - Polska (219)