Polska

Artykuły - Polska (2503)

 • Praca z domu po nowemu. Szykują się zmiany

  Praca z domu po nowemu. Szykują się zmiany

  W razie potrzeby załoga częściej będzie mogła świadczyć obowiązki poza siedzibą firmy. Takie rozwiązanie powinno się znaleźć w nowym Kodeksie pracy.
 • Zarabiają w Polsce i wyprowadzają do siebie gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca

  Zarabiają w Polsce i wyprowadzają do siebie gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca

  Pochodzący spoza Polski właściciele krajowych firm wyprowadzają z naszego kraju gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca.
 • FOR: Prezes Kaczyński się myli - Polska na status kraju rozwiniętego pracuje od 1989 r.

  FOR: Prezes Kaczyński się myli - Polska na status kraju rozwiniętego pracuje od 1989 r.

  Prezes Kaczyński myli się mówiąc, że właśnie miał miejsce awans Polski do grona krajów rozwiniętych. Wśród poważniejszych instytucji od cytowanej przez Kaczyńskiego firmy FTSE Russell, część zalicza Polskę do krajów rozwiniętych już od dawna, a część tego jeszcze nie zrobiła. Bank Światowy klasyfikuje tak Polskę już od 2009 roku, czyli od czasu poprzedniego rządu. Również OECD robi to od kilku lat. Z kolei dla MFW pozostajemy ciągle "krajem wschodzącym".
 • W tym roku zaprosimy nawet 2 mln Ukraińców do największych polskich fabryk

  Zapotrzebowanie na kadrę zza wschodniej granicy stale rośnie. Ukraińców znajdziemy już w prawie co drugiej dużej firmie, co piątej średniej oraz co dziesiątej małej. Tak wynika z pierwszej edycji raportu Personnel Service "Barometr Imigracji Zarobkowej", który w całości zostanie opublikowany podczas konferencji prasowej 25 października br. Boom na ukraińskich pracowników spowoduje, że w całym 2017 roku może zostać wydanych nawet 2 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy obywatelom Ukrainy.
 • Przyszłość pracodawców? Elastyczność!

  Przyszłość pracodawców? Elastyczność!

  Niemal 2500 polskich firm zdecydowało się, jak dotąd, na wprowadzenie elastycznego czasu pracy - wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy. To o ponad 1000 przedsiębiorstw więcej niż w roku 2015, kiedy PIP prezentował raport w tej sprawie. Podobnie jak dwa lata temu najwięcej porozumień w sprawie elastycznego czasu pracy podpisano na Śląsku (339) i w Wielkopolsce (326).
 • Poczta Polska zwiększa zatrudnienie i poszukuje nowych pracowników

  Poczta Polska zwiększa zatrudnienie i poszukuje nowych pracowników

  Od 2016 r. Poczta Polska, największy pracodawca w Polsce, zwiększyła zatrudnienie o ponad 2,5 tys. pracowników. Nowe osoby do pracy w spółce (m.in. listonosze, pracownicy placówek handlowych, kierowcy oraz pracownicy sortowni) wciąż są poszukiwane - na umowy o pracę, oraz sezonowo - do obsługi szczytu świątecznego - na umowy zlecenia.
 • MFW obniżył prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2017 r. do 2,7 proc. PKB

  MFW obniżył prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2017 r. do 2,7 proc. PKB

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę deficytu sektora finansów publicznych Polski w 2017 r. do 2,7 proc. z 2,9 proc. PKB, a w 2018 r. podwyższył do 2,7 proc. z 2,6 proc. PKB - wynika z październikowego monitora fiskalnego. W nowej prognozie MFW obniżył też ścieżkę długu publicznego.
 • Oto pięć rzeczy, na które Polacy coraz chętniej wydają pieniądze

  Oto pięć rzeczy, na które Polacy coraz chętniej wydają pieniądze

  Eko-żywność, produkty rzemieślnicze, wsparcie młodych artystów... Na co Polacy coraz chętniej wydają swoje oszczędności?
 • Polska awansuje do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata

  Polska awansuje do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata

  Polska jest pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, który znalazł się w grupie 25 najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Analitycy FTSE Russel awansują Polskę, decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r., podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Filmy - Polska (212)

 • B. Szydło: Wymiar polityczny inwestycji Nord Stream 2 jest dla Polski bezsporny

  Oczekujemy, że Komisja Europejska otrzyma mandat ws. negocjacji UE-Rosja dotyczących Nord Stream 2 – powiedziała Beata Szydło komentując sprawę budowy nowego gazociągu. - Wymiar polityczny tej inwestycji dla Polski jest bezsporny, natomiast są państwa, dla których jest to inwestycja o charakterze jedynie ekonomicznym – dodała. Nord Stream 2 ma zostać położony na dnie Bałtyku do końca 2019 roku równolegle do uruchomionego w 2011 roku gazociągu Nord Stream. Partnerem w inwestycji rosyjskiego Gazpromu jest pięć zachodnich przedsiębiorstw.
 • Czy polski PKB może być ponownie ratowany przez zaskakujący wzrost zapasów

  Czy może się powtórzyć tak szczególna sytuacja, jak ubiegłoroczna, że wzrost gospodarczy będzie ratowany przez wzrost zapasów? To byłoby bardzo niebezpieczne dla gospodarki.
 • Z Polski wypływa coraz więcej pieniędzy

  Po raz pierwszy z Polski wypłynęło więcej pieniędzy z tytułu wynagrodzeń, niż napłynęło od polskich emigrantów pracujących poza granicami kraju. Ten stan będzie się pogłębiać, a dla gospodarki to oznacza problem z bilansem płatniczym.
 • Prezydent Turcji przyjechał z wizytą do Polski. Spotkał się z A. Dudą w "cztery oczy"

  Prezydent Turcji Recep Tayyipem Erdogan przyjechał do Polski. Został przywitany na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Następnie obaj przywódcy udali się na rozmowę "w cztery oczy". Tematem rozmowy były m.in. współpraca w ramach NATO oraz relacje Ankary z Unią Europejską. Następnie prezydenci podpiszą dokumenty, spotkają się z dziennikarzami oraz wezmą udział w Polsko-Tureckim Forum Gospodarczym. Prezydent Turcji spotka się również z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu.