Policja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
policja ,

Artykuły - Policja (340)

 • Prezydent odznaczył stopniem generalskim komendantów w Lublinie i Katowicach

  Prezydent odznaczył stopniem generalskim komendantów w Lublinie i Katowicach

  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało we wtorek, że prezydent mianował komendantów wojewódzkich policji w Lublinie i Katowicach na pierwszy stopień generalski. Wręczenie nominacji nastąpi 23 lipca podczas obchodów Święta Policji w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
 • Policja w tym mieście nadal polega na Windows XP

  Policja w tym mieście nadal polega na Windows XP

  Czy jeden z najstarszych systemów Microsoftu jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa londyńskiej policji?
 • Kalisz: Policja znalazła narkotyki w mandacie karnym

  Kalisz: Policja znalazła narkotyki w mandacie karnym

  Kaliska policja podała, że zatrzymany 23-letni kierowca zachowywał się nerwowo. Kontrola wykazała, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków i znaleziono u niego marihuanę ukrytą w mandacie drogowym.
 • Wielkopolskie: Policjanci przeszukują hodowlę egzotycznych zwierząt

  Wielkopolskie: Policjanci przeszukują hodowlę egzotycznych zwierząt

  Policjanci odkryli hodowlę egzotycznych zwierząt w miejscowości Pysząca pod Śremem (Wielkopolskie). Funkcjonariusze znaleźli tam m.in. tygrysy, lamparty perskie, rysie i pumy. Zwierzęta przetrzymywane były najprawdopodobniej bez zezwoleń. Na miejscu nadal trwa akcja policji.
 • Szef policji: Życie rannego w pościgu funkcjonariusza nie jest zagrożone

  Szef policji: Życie rannego w pościgu funkcjonariusza nie jest zagrożone

  Policja informuje o dobrym stanie zdrowia sierżanta sztabowego Marcina Topolskiego, który został ranny w czasie pościgu za sprawcą kradzieży na stacji benzynowej. "Jest w świetnych rękach, pod doskonałą opieką" - mówił w czwartek szef policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.
 • Nowe mundury dla policjantów

  Nowe mundury dla policjantów

  Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przewiduje zmianę w policyjnym umundurowaniu ćwiczebnym. Starych mundurów, na przemian z nowymi, funkcjonariusze będą używać jeszcze do końca 2021 roku.
 • Jagiellonia - Lech. Policja zatrzymała 16 pseudokibiców

  Jagiellonia - Lech. Policja zatrzymała 16 pseudokibiców

  16 zatrzymanych pseudokibiców, zabezpieczone materiały pirotechniczne i 18 nietrzeźwych, którzy nie zostali wpuszczeni na mecz - to policyjne podsumowanie ostatniego spotkania sezonu 2016/2017 pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechem Poznań.
 • ​Rzecznik policji: Nie jest określone, ile razy można użyć paralizatora

  ​Rzecznik policji: Nie jest określone, ile razy można użyć paralizatora

  "Nie jest określone, ile razy można użyć paralizatora" - powiedział PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka, odnosząc się do śmierci 25-latka, wobec którego policja użyła tasera. Rzecznik Praw Obywatelskich podkreśla, że ta sprawa musi być wyjaśniona i przypomina podobną sprawę - Roberta Dziekańskiego w Kanadzie.
 • Jak nie przesyłać tajnych danych, czyli brytyjska policja znów gubi kluczowe dowody

  Jak nie przesyłać tajnych danych, czyli brytyjska policja znów gubi kluczowe dowody

  Misja: musisz pilnie dostarczyć ekspertom nagrania z przesłuchań ofiar przemocy seksualnej. Jak to zrobisz? Wydział policji hrabstwa Greater Manchester wybrał list polecony. W efekcie niezaszyfrowane płyty DVD z zeznaniami zaginęły na poczcie, a funkcjonariusze już drugi raz zainkasowali 150 tys. funtów grzywny od brytyjskiego odpowiednika GIODO.
 • Dodatek funkcyjny, służbowy, specjalny, za opiekę nad koniem... Ile zarabia się w policji?

  Dodatek funkcyjny, służbowy, specjalny, za opiekę nad koniem... Ile zarabia się w policji?

  1608 zł - tyle na rękę dostanie świeżo upieczony policjant, ale jego zarobki - wraz ze wzrostem doświadczenia - urosną potem do średnio 4,4 tys. zł - wynika z danych Komendy Głównej Policji przekazanych przez dziennik.pl.