Policja

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
policja ,

Artykuły - Policja (326)

 • ​Rzecznik policji: Nie jest określone, ile razy można użyć paralizatora

  ​Rzecznik policji: Nie jest określone, ile razy można użyć paralizatora

  "Nie jest określone, ile razy można użyć paralizatora" - powiedział PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka, odnosząc się do śmierci 25-latka, wobec którego policja użyła tasera. Rzecznik Praw Obywatelskich podkreśla, że ta sprawa musi być wyjaśniona i przypomina podobną sprawę - Roberta Dziekańskiego w Kanadzie.
 • Jak nie przesyłać tajnych danych, czyli brytyjska policja znów gubi kluczowe dowody

  Jak nie przesyłać tajnych danych, czyli brytyjska policja znów gubi kluczowe dowody

  Misja: musisz pilnie dostarczyć ekspertom nagrania z przesłuchań ofiar przemocy seksualnej. Jak to zrobisz? Wydział policji hrabstwa Greater Manchester wybrał list polecony. W efekcie niezaszyfrowane płyty DVD z zeznaniami zaginęły na poczcie, a funkcjonariusze już drugi raz zainkasowali 150 tys. funtów grzywny od brytyjskiego odpowiednika GIODO.
 • Dodatek funkcyjny, służbowy, specjalny, za opiekę nad koniem... Ile zarabia się w policji?

  Dodatek funkcyjny, służbowy, specjalny, za opiekę nad koniem... Ile zarabia się w policji?

  1608 zł - tyle na rękę dostanie świeżo upieczony policjant, ale jego zarobki - wraz ze wzrostem doświadczenia - urosną potem do średnio 4,4 tys. zł - wynika z danych Komendy Głównej Policji przekazanych przez dziennik.pl.
 • Śląsk: Motorowerzystka przeleciała nad autem

  Śląsk: Motorowerzystka przeleciała nad autem

  Jak podaje TVN24, kierowca samochodu, który przejechał podwójną ciągłą, zajechał drogę motorowerowi. Motorowerzystka uderzyła w bok samochodu i przeleciała nad nim. Przeżyła.
 • Policja szuka tego mężczyzny. Rozpoznajesz go?

  Policja szuka tego mężczyzny. Rozpoznajesz go?

  Policjanci z Włodawy na Lubelszczyźnie prowadzą poszukiwania mężczyzny, który napadł na jeden ze sklepów jubilerskich. Do sieci trafił jego portret pamięciowy.
 • RMF: 25-latek uciekł policjantom z kajdankami na rękach

  RMF: 25-latek uciekł policjantom z kajdankami na rękach

  ​Policja poszukuje 25-latka, który z kajdankami na rękach uciekł funkcjonariuszom w Golubiu-Dobrzyniu w Kujawsko-Pomorskiem.
 • ​Małopolscy policjanci otrzymali maski antysmogowe

  ​Małopolscy policjanci otrzymali maski antysmogowe

  Prawie 2 tys. masek antysmogowych trafiło już do małopolskich policjantów pracujących w terenie - poinformowała w środę sierż. Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Ich używanie nie jest obowiązkowe.
 • Był bardzo zmęczony, więc... jechał w bagażniku

  Był bardzo zmęczony, więc... jechał w bagażniku

  Policjanci z Lubartowskiej "drogówki" w swojej codziennej służbie napotykają się na kierowców popełniających różne wykroczenia. Czasem są one bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Innym razem zaskakujące lub wręcz śmieszne. W środę ujawnili wykroczenie łączące w sobie wszystkie te cechy. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.
 • Czy policjant bez munduru może zatrzymać samochód?

  Czy policjant bez munduru może zatrzymać samochód?

  ​Jakie są zasady zatrzymywania kierowców przez policjantów bez mundurów? Warto się z nimi zapoznać, by nie da dać się nabrać np. oszustom.
 • RMF: Policja zatrzymała... złodziei kawy

  RMF: Policja zatrzymała... złodziei kawy

  ​Policjanci ze Szczecinka zatrzymali złodziei kawy. Trzej młodzi warszawiacy mieli w bagażniku ponad 200 opakowań. Jak ustalili policjanci, kawę dwóch marek sprawcy kradli z dyskontów w całej Polsce.