Polacy

Synonimy:
Polak,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polacy (993)

Filmy - Polacy (49)

 • Co drugi Polak nie płaci VAT? Szokujące wyniki badania

  Dla większości Polaków obecny system podatkowy jest nieodpowiedni, przede wszystkim ze względu na jego skomplikowanie i niezrozumienie. 93% Polaków uważa, że system ten powinien zostać uproszczony. Obecny system jest postrzegany jako nieprzyjazny, niesprawiedliwy, skomplikowany i niezrozumiały – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Maison&Partners.
 • Smog jest problemem dla ponad 92 proc. Polaków. Większość z nich stara się nie wychodzić z domu

  W niektórych miejscach w Polsce tej zimy dobowe normy zanieczyszczeń powietrza zostały wielokrotnie przekroczone. Temat smogu nie schodził z ust dziennikarzy i polityków, a włodarze miast wprowadzili w wielu z nich darmową komunikację. Problem smogu nie zaczął się w tym roku, ale dopiero teraz opinia publiczna zaczęła się szczególnie interesować tym tematem. Jak podaje Ośrodek Ewaluacji, smog jest problemem dla 92 proc. badanych. Główny przyczyna zanieczyszczenia powietrza pochodzi z tzw. niskiej emisji. To uwalnianie do atmosfery produkty spalania paliw z kominów znajdujących się na wysokości nie większej niż 40 m. Najwięcej zanieczyszczeń powietrza pochodzi z budynków mieszkalnych opalanych koksem, niskiej jakości węglem lub śmieciami, z transportu samochodowego, a także z przemysłu i elektrowni węglowych. – Dla smogu kluczowe są pyły zawieszone PM10 i PM2,5. Te wskaźniki zwykle podawane są w różnego rodzaju aplikacjach. Wiedzę o smogu najczęściej czerpiemy z portali społecznościowych, z wiadomości od znajomych, ale też ze stron internetowych, które zajmują się informowaniem o zanieczyszczeniu powietrza i ochronie środowiska – mówi Małgorzata Leszczyńska, prezes zarządu Ośrodka Ewaluacji.
 • Wojciech Szewko: Osobom werbowanym przedstawia się wersję rewolucyjną islamu, odrzucającą kompromisy

  Według Europolu w szeregach Państwa Islamskiego może walczyć od 20 do 40 Polaków. Jednym z nich był nieżyjący już polski bojownik o przybranym imieniu Abu Khattab al-Polandi. Co kieruje osobami, które dołączają do organizacji terrorystycznych? Ekspert ds. stosunków międzynarodowych dr Wojciech Szewko opowiedział w "Dzień Dobry TVN" o działaniach organizacji terrorystycznych Państwa Islamskiego w Europie. (TVN/X-news)
 • Polacy odłożyli 1,6 miliarda na swoje dodatkowe emerytury

  Prawie 1,6 miliarda złotych – tyle Polacy wpłacili w 2016 r. do dobrowolnego, prywatnego III filaru emerytalnego. To o ponad 250 milionów złotych więcej niż rok wcześniej. Prawie 60 proc. nowych IKE i IKZE zostało otwartych w towarzystwach funduszy inwestycyjnych (TFI).