Polacy

Synonimy:
Polak,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Polacy (1002)

Filmy - Polacy (81)

 • Tomasz Krzemieniecki - polski kaskader w Hollywood

  Pracował przy takich produkcjach jak "Mumia", "Doktor Strange", "300. Początek Imperium" czy "Mission: Impossible - Rogue Nation". Współpracował z m.in. Madsem Mikkelsenem i Tomem Cruise'em. W pracy łączy swoje największe pasje - zamiłowanie do sportów walki i miłość do kina. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nowy rok, nowe suchary. Za co Polacy kochają głupie dowcipy?

  Czym jest suchar i za co Polacy kochają suchary? Jakie są te najbardziej żenujące? W "Dzień Dobry TVN" gościli królowie tego typu żartów, czyli Rafał "Fafa" Myśliński i Kamil "Myku" Natil z Suchara Codziennego. Czy to prawda, że Andrzej Sołtysik zna się na sucharach i bardzo je lubi? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nielegalny alkohol co roku zabija ponad 100 Polaków

  Czarny rynek mocnych alkoholi w Polsce to ok. 24 mln litrów 100% alkoholu rocznie. W tym morzu nielegalnych trunków jakie trafiają do konsumentów ok. 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, przemyt to co najmniej 3 mln litrów, a bimbrownictwo to kolejne 3 mln litrów nielegalnego spirytusu wprowadzonego do obrotu. Czarny rynek stanowi prawie 20% rynku alkoholi mocnych w Polsce. Straty skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonej akcyzy i podatku VAT sięgają 2 mld złotych - wynika z analiz przeprowadzonych przez Fundację Republikańską.
 • Za 10-15 lat powstaną tzw. getta biedy

  Za 10-15 lat powstaną tzw. getta biedy, w których zostaną starsi i ubożsi Polacy. Wszystkiemu winna suburbanizacja?