pogoda

Artykuły - Pogoda (2518)

 • Huraganów wysokiej kategorii będzie coraz więcej

  Huraganów wysokiej kategorii będzie coraz więcej

  Z powodu ocieplenia klimatu frekwencja wysokiej kategorii huraganów będzie coraz większa. Roczny bilans tropikalnych cyklonów w ujęciu globalnym to statystycznie 10 tys. ofiar śmiertelnych i straty materialne na poziomie 700 mld dol. Do badań nad siejącym spustoszenie zjawiskiem naukowcy wykorzystują najnowszej generacji sprzęt, taki jak np. uruchomiony w 2016 r. system dedykowanych satelitów. Ale nie tylko. Coraz większą rolę w planowaniu ewakuacji ludności cywilnej i dostarczaniu pomocy humanitarnej odgrywa też zaawansowana analityka danych.
 • Prognoza pogody na najbliższe dwa dni: Słonecznie i bez opadów

  Prognoza pogody na najbliższe dwa dni: Słonecznie i bez opadów

  IMGW informuje, że nad Polską dominuje wyż, którego centrum przemieści się znad północnej części kraju. W najbliższych dniach będzie częściowo słonecznie, a temperatura będzie się wahać w granicach dwudziestu kilku stopni.
 • Pogoda na weekend: Opady i burze. Przejaśnienie w niedzielę

  Pogoda na weekend: Opady i burze. Przejaśnienie w niedzielę

  Najbliższy weekend zapowiada się pochmurnie i deszczowo. W niektórych miejscach kraju możliwe burze. Na rozpogodzenie możemy liczyć dopiero w niedzielę.
 • Prognoza pogody: Przejściowe zachmurzenia i przelotne opady

  Prognoza pogody: Przejściowe zachmurzenia i przelotne opady

  Początek tygodnia przyniesie niewielkie ochłodzenie, które utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Temperatura w całym kraju nie przekroczy dwadzieścia kilka kresek, ale będzie dość słonecznie. W niektórych regionach przewidywane są przelotne opady deszczu.
 • Prognoza pogody: Słonecznie, ale burzowo

  Prognoza pogody: Słonecznie, ale burzowo

  Po chłodniejszym weekendzie nachodzi rozpogodzenie. Do środy będzie słonecznie, w niektórych częściach kraju termometry pokażą nawet do 31 stopni Celsjusza. Jednak w wielu miejscach spodziewane są burze. Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Austrii, co oznacza więcej słońca.
 • Pogoda na najbliższy weekend: Zachmurzenia i burze. W niedzielę rozpogodzenie

  Pogoda na najbliższy weekend: Zachmurzenia i burze. W niedzielę rozpogodzenie

  IMGW informuje, że Europa zachodnia znajduje się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej znad Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu chłodnego, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Początkowo na wschodzie zalegać jeszcze będzie cieplejsza masa powietrza. Od niedzieli temperatura ma wzrastać, co zapoczątkuje słoneczny tydzień.
 • Przymrozki i śnieg dotkliwe dla rolników

  Przymrozki i śnieg dotkliwe dla rolników

  Niskie temperatury oraz opady śniegu szkodzą tegorocznym uprawom. Rolnicy już liczą straty i zapowiadają, że ilość i jakość plonów będzie niższa, niż rok temu. Spodziewamy się dużych strat w uprawach czereśni, śliw, grusz, brzoskwiń czy wiśni.
 • Pogoda na Wielkanoc. Możliwy śnieg

  Pogoda na Wielkanoc. Możliwy śnieg

  W niedzielę i poniedziałek wielkanocny spodziewane jest duże zachmurzenie i opady deszczu w całym kraju. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska mówi, że na północy Polski w Wielkanoc mogą wystąpić nawet opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu.
 • Prognoza pogody na nadchodzące dni

  Prognoza pogody na nadchodzące dni

  W minionych dniach termometry pokazały najwyższe temperatury od początku roku. Niestety z nowym tygodniem przyszło lekkie ochłodzenie. Jak długo się ono utrzyma i czy przyszły weekend będzie równie pogodny co poprzedni?
 • Prognoza pogody na weekend: Ciepło w całym kraju. Nawet 25 stopni!

  Prognoza pogody na weekend: Ciepło w całym kraju. Nawet 25 stopni!

  Ten weekend zapowiada się wyjątkowo ciepło i słonecznie. W ciągu dnia temperatura w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Wiosenna aura będzie sprzyjać spacerom i aktywnemu wypoczynkowi.

Zdjęcia - Pogoda (0)

 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna

Filmy - Pogoda (66)

 • Groźny "efekt jezior"! Skutki mogą być fatalne

  Stratford, Kanada. W Kanadzie oraz w USA, w prowincjach i stanach sąsiadujących z Wielkimi Jeziorami, doszło do intensywnych opadów śniegu. Wszystko przez tak zwany "efekt jezior". Zjawisko to wywołuje obfite i nierzadko długotrwałe opady śniegu a wręcz burze śnieżne. Występuje późną jesienią i wczesną zimą - kiedy wody większych akwenów są jeszcze nagrzane. Napływające nad nie zimniejsze masy powietrza przyczyniają się do silnego parowania wód ze zbiorników, para zaś zasila chmury znajdujące się powyżej. Potencjalny opad deszczu ze względu na niską temperaturę zamienia się w śnieg. Jedną z takich burz nagrał mieszkanie miasta Stratford w prowincji Ontario. Na nagraniu widać ogromną chmurę opadową zmierzającą od strony Jeziora Erie. (STORYFUL/x-news)
 • Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pogodzie

  Jak wygląda praca instytutów meteorologii? W jaki sposób synoptycy przewidują pogodę oraz czy długoterminowe prognozy w ogóle mają sens? Odwiedziliśmy krakowski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Sobota słoneczna na wschodzie, deszczowa na zachodzie. Najcieplej będzie w… Suwałkach

  W sobotę najwięcej słońca będzie na północnym wschodzie Polski. Tam też będzie najwyższa temperatura. W Suwałkach i w Białymstoku będzie po 19 st. na drugim biegunie znajdzie się zachodnia część kraju. Tam spodziewane są opady deszczu, a temperatura będzie oscylować w okolicach 15 stopni.
 • Kierowcy przekonali się o sile poogdy

  Pogoda potrafi całkiem nieźle naszkodzić. W tym nagraniu widać jak niszczycielką siłę ma grad.