pogoda

Artykuły - Pogoda (2516)

 • Prognoza pogody na najbliższe dwa dni: Słonecznie i bez opadów

  Prognoza pogody na najbliższe dwa dni: Słonecznie i bez opadów

  IMGW informuje, że nad Polską dominuje wyż, którego centrum przemieści się znad północnej części kraju. W najbliższych dniach będzie częściowo słonecznie, a temperatura będzie się wahać w granicach dwudziestu kilku stopni.
 • Pogoda na weekend: Opady i burze. Przejaśnienie w niedzielę

  Pogoda na weekend: Opady i burze. Przejaśnienie w niedzielę

  Najbliższy weekend zapowiada się pochmurnie i deszczowo. W niektórych miejscach kraju możliwe burze. Na rozpogodzenie możemy liczyć dopiero w niedzielę.
 • Prognoza pogody: Przejściowe zachmurzenia i przelotne opady

  Prognoza pogody: Przejściowe zachmurzenia i przelotne opady

  Początek tygodnia przyniesie niewielkie ochłodzenie, które utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Temperatura w całym kraju nie przekroczy dwadzieścia kilka kresek, ale będzie dość słonecznie. W niektórych regionach przewidywane są przelotne opady deszczu.
 • Prognoza pogody: Słonecznie, ale burzowo

  Prognoza pogody: Słonecznie, ale burzowo

  Po chłodniejszym weekendzie nachodzi rozpogodzenie. Do środy będzie słonecznie, w niektórych częściach kraju termometry pokażą nawet do 31 stopni Celsjusza. Jednak w wielu miejscach spodziewane są burze. Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Austrii, co oznacza więcej słońca.
 • Pogoda na najbliższy weekend: Zachmurzenia i burze. W niedzielę rozpogodzenie

  Pogoda na najbliższy weekend: Zachmurzenia i burze. W niedzielę rozpogodzenie

  IMGW informuje, że Europa zachodnia znajduje się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej znad Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu chłodnego, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Początkowo na wschodzie zalegać jeszcze będzie cieplejsza masa powietrza. Od niedzieli temperatura ma wzrastać, co zapoczątkuje słoneczny tydzień.
 • Przymrozki i śnieg dotkliwe dla rolników

  Przymrozki i śnieg dotkliwe dla rolników

  Niskie temperatury oraz opady śniegu szkodzą tegorocznym uprawom. Rolnicy już liczą straty i zapowiadają, że ilość i jakość plonów będzie niższa, niż rok temu. Spodziewamy się dużych strat w uprawach czereśni, śliw, grusz, brzoskwiń czy wiśni.
 • Pogoda na Wielkanoc. Możliwy śnieg

  Pogoda na Wielkanoc. Możliwy śnieg

  W niedzielę i poniedziałek wielkanocny spodziewane jest duże zachmurzenie i opady deszczu w całym kraju. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska mówi, że na północy Polski w Wielkanoc mogą wystąpić nawet opady deszczu ze śniegiem lub samego śniegu.
 • Prognoza pogody na nadchodzące dni

  Prognoza pogody na nadchodzące dni

  W minionych dniach termometry pokazały najwyższe temperatury od początku roku. Niestety z nowym tygodniem przyszło lekkie ochłodzenie. Jak długo się ono utrzyma i czy przyszły weekend będzie równie pogodny co poprzedni?
 • Prognoza pogody na weekend: Ciepło w całym kraju. Nawet 25 stopni!

  Prognoza pogody na weekend: Ciepło w całym kraju. Nawet 25 stopni!

  Ten weekend zapowiada się wyjątkowo ciepło i słonecznie. W ciągu dnia temperatura w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Wiosenna aura będzie sprzyjać spacerom i aktywnemu wypoczynkowi.
 • W weekend wiosna zagości w Tatrach!

  W weekend wiosna zagości w Tatrach!

  Ten weekend w Polsce będzie naprawdę ciepły i słoneczny. Temperatura w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Również w Tatrach pojawiają się oznaki wiosny. Pierwszy weekend kwietnia jest idealnym momentem na górską wycieczkę i kontakt z przyrodą.

Zdjęcia - Pogoda (0)

 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna
 • Polska Lokalna
  Polski biegun zimna

Filmy - Pogoda (67)

 • Sobota słoneczna na wschodzie, deszczowa na zachodzie. Najcieplej będzie w… Suwałkach

  W sobotę najwięcej słońca będzie na północnym wschodzie Polski. Tam też będzie najwyższa temperatura. W Suwałkach i w Białymstoku będzie po 19 st. na drugim biegunie znajdzie się zachodnia część kraju. Tam spodziewane są opady deszczu, a temperatura będzie oscylować w okolicach 15 stopni.
 • Kierowcy przekonali się o sile poogdy

  Pogoda potrafi całkiem nieźle naszkodzić. W tym nagraniu widać jak niszczycielką siłę ma grad.
 • Poniedziałek pogodny na południu, lecz burzowy na północy. Do Polski nadciąga fala upałów

  Poniedziałek z opadami deszczu na zachodzie, a później na północy kraju. Opady mogą być chwilami dość obfite. Na Warmii i Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i Opolszczyźnie możliwe opady gradu. Na południu kraju przez cały czas bardzo pogodnie i słonecznie. Temperatura będzie wysoka. 25 st. w okolicy Trójmiasta, 31 st. w centrum, a na południu na termometrach nawet 35 stopni. Należy pamiętać, że to temperatura mierzona w cieniu. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie w Warszawie 1002 hPa. We wtorek będzie jeszcze goręcej. Na termometrach od 29 do 36 stopni. Na północnym zachodzie kraju możliwe burze. W pozostałej części kraju bardzo pogodnie. Więcej deszczu i burz w środę - będą pojawiać się od południowego zachodu w kierunku północnego wschodu. Temperatura znów wysoka. Upalnie będzie także w czwartek i w piątek. Temperatura dojdzie do 33 i 34 stopni.
 • Fala upałów przetacza się przez Europę

  Fala wielkich upałów przetacza się przez Europę.