podatki

Artykuły - Podatki (252)

Filmy - Podatki (55)

 • Trzeba będzie wycisnąć więcej pieniędzy z podatników

  Rząd zapowiadał wyższe wpływy z podatków dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Jednak wpływy z podatków w 2016 r. spadły. To oznacza, że w tym roku minister finansów będzie musiał wycisnąć więcej pieniędzy z podatników. Nie wprowadzono podatku od handlu, a wpływy z podatku bankowego były niższe od zapowiadanych o 2 mld zł. - Wpływy z VAT też okazały się niższe o 2 mld zł, co musiało być przykre dla ministra finansów, bo zapowiadano wzrost dzięki uszczelnieniu systemu - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR. - To oznacza, że w 2017 r. trzeba będzie bardziej przycisnąć podatników, aby zrealizować obiecane wydatki budżetowe. Więcej na temat wykonania budżetu państwa w materiale wideo.
 • Bardzo zła zmiana dla podatników: fiskus może działać w sposób złośliwy

  Od początku roku w sposób bardzo niekorzystny zmieniło sie prawo. Wcześniej, gdy przedsiębiorca miał wątpliwości co do interpretacji przepisów mógł wystąpić do fiskusa o interpretację prawną. Teraz taka interpretacja nie będzie już go chronić, chyba, że dodatkowo zapłaci ministrowi finansów.
 • Podatki: czy można bardziej dokręcić śrubę?

  Wpływy podatkowe do budżetu państwa wzrosły, jednak nie tak, jak chciałby rząd. Jakie mogą być skutki zaostrzenia kontroli podatkowej?
 • Minister finansów będzie wprowadzał nowe podatki

  Ze względu na realizację programu 500+ i obniżenie wieku emerytalnego w nadchodzącym roku rządowi coraz trudniej będzie sfinansować budżetowe wydatki. Minister finansów będzie szukał sposobów zwiększenia dochodów poprzez wyższe podatki. - Dochody budżetowe z tytułu uszczelniania systemu podatkowego są znacznie niższe od zapowiadanych - mówi w rozmowie z MarketNews24 Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR. O tym jakie będą dodatkowe wydatki i jak obciążą każdego Polaka - więcej w materiale wideo.