pociągi

Artykuły - Pociągi (718)

 • Agent CBA awanturował się w pociągu. Został ukarany

  Agent CBA awanturował się w pociągu. Został ukarany

  Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu wydał wyrok w sprawie Czesława B., który, będąc agentem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, awanturował się w pociągu. Do zdarzenia doszło w grudniu 2011 roku - o sprawie pisze portal nto.pl.
 • Wykoleił się pociąg we Francji. Są zabici i ranni

  Wykoleił się pociąg we Francji. Są zabici i ranni

  W departamencie Alpy Górnej Prowansji, na południowym wschodzie Francji, w sobotę przed południem wykoleił się pociąg turystyczny. Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych
 • RMF24: Wykolejony skład. Opóźnienia na kolei

  Pasażerowie, uwaga na opóźnione pociągi! Utrudniony jest przejazd przez Częstochowę oraz kolejowym szlakiem Tarnowskie Góry-Gliwice Łabędy.
 • Uszkodzenie sieci w Iławie unieruchomiła cztery pociągi

  Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej przy stacji w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) od godz. 8.20 stoi pociąg relacji Zakopane-Gdynia. Awaria, która unieruchomiła też trzy regionalne pociągi, ma zostać usunięta do południa - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.
 • Wznowiono ruch pociągów na trasie Sieradz-Zduńska Wola

  Dziś rano wznowiono ruch pociągów na trasie Sieradz-Zduńska Wola (woj. łódzkie). Obecnie jednak składy kursują tylko po jednym torze - poinformował łódzki urząd marszałkowski
 • Koleje walczą z oblodzoną trakcją

  Koleje walczą z oblodzoną trakcją

  - Można powiedzieć, że sieć zarządzana przez Polskie Linie Kolejowe generalnie jest przejezdna. Przez całą noc setki pracowników PLK i nie tylko walczyły ze skutkami tych trudnych warunków meteorologicznych, skuwając lód z sieci trakcyjnej - powiedział Maciej Dutkiewicz, rzecznik Polskich Linii Kolejowych.
 • Utrudnienia na kolei. Wielogodzinne opóźnienia w całym kraju

  Utrudnienia na kolei. Wielogodzinne opóźnienia w całym kraju

  W całej Polsce z powodu oblodzenia sieci trakcyjnej pociągi docierają do stacji końcowych z dużym opóźnieniem.
 • Ostrzegają pasażerów: Te pociągi we wtorek nie wyjadą na trasy

  Ostrzegają pasażerów: Te pociągi we wtorek nie wyjadą na trasy

  Siedem pociągów Świętokrzyskiego Oddziału Przewozów Regionalnych nie wyjedzie na trasy we wtorek rano z powodu oblodzenia trakcji - poinformował w poniedziałek wieczorem dyrektor oddziału Robert Zaborski.
 • Gigantyczne opóźnienia pociągów. Utknęły przez mróz

  Gigantyczne opóźnienia pociągów. Utknęły przez mróz

  9 godzin opóźnienia pociągu z Warszawy do Jeleniej Góry i ponad osiem w przypadku składu jadącego z Gdyni do Wrocławia - to czołówka rekordzistów, którzy utknęli na torach w okolicach Kalisza. Na mrozie pozrywała się oblodzona trakcja i zatrzymała kilkanaście pociągów.
 • Koleje na Wszystkich Świętych

  Koleje na Wszystkich Świętych

  Dodatkowe składy, więcej wagonów i informacje na dworcach. Kolej przygotowuje się do dnia Wszystkich Świętych. Wzmocnione zostaną te składy, z których korzysta największa liczba pasażerów.

Filmy - Pociągi (7)

 • O włos od tragedii. To był cud!

  Maszynista w ostatniej chwili wyskoczył z pociągu. Zobaczcie, jak mało brakowało do tragedii.
 • Pasażer ma prawo do odszkodowania za opóźnienie pociągu

  Śnieżyca czy huragan nie mogą wyłączyć odpowiedzialności przewoźnika za opóźnienie pociągu. Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że pasażerowie, których pociąg spóźnia się z powodu działania siły wyższej, mają prawo do odszkodowania w postaci częściowego zwrotu pieniędzy za bilet. Jeśli opóźnienie przekracza godzinę, pasażerowi należy się 25 proc. ceny, w przypadku ponad 120-minutowego - 50 proc. ceny biletu. Komentuje Elżbieta Seredyńska z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
 • Samochód spadł na tory!

  Połączenia szybkiej kolei TGV z Marsylii do Paryża musiały zostać zawieszone we wtorek (20.08) na kilka godzin po tym, jak na tory spadł samochód. Auto wpadło do kilkumetrowego wykopu, w którym poprowadzone są tory. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby, które przez kilka godzin usuwały maszynę. W wypadku nikt nie ucierpiał (FR M6/x-news).
 • Pendolino na polskich torach. "Piękna rzecz, robi wrażenie"

  Waży ponad 400 ton, ale potrafi jeździć z prędkością 250 km/h - super szybki pociąg Pendolino jest już w Polsce. O godzinie 12.00 zostanie zaprezentowany na Dworcu Głównym we Wrocławiu (TVN24/x-news).