pociągi

Artykuły - Pociągi (770)

 • Pociągi będą zatrzymywane przy węgierskiej granicy. Również z Polski

  Pociągi będą zatrzymywane przy węgierskiej granicy. Również z Polski

  ​Polskie pociągi nie dojadą do Budapesztu - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.
 • Newag będzie produkować pociągi, które mają jeździć po Włoszech

  Newag będzie produkować pociągi, które mają jeździć po Włoszech

  Newag stawia na zagraniczne rynki. Na bazie najszybszych pociągów w Polsce nowosądecka firma zamierza wyprodukować nowoczesne pojazdy, które mają jeździć po Włoszech.
 • Ruszają świąteczne pociągi

  Ruszają świąteczne pociągi

  Więcej pociągów i dodatkowe informacje na dworcach. Kolejarze przygotowują się do świątecznego szczytu. Już dziś na tory wyjadą specjalne pociągi Pendolino. Jak mówi Beata Czemerajda z PKP Intercity, połączą one największe miasta: Wrocław, Warszawę, Trójmiasto oraz Kraków. Wzmocnione zostaną także trasy, po których kursują pociągi Express Intercity oraz TLK.
 • Ukraina: Blokada kolejowa Krymu

  Ukraina: Blokada kolejowa Krymu

  Ukraińska kolej wstrzymuje pociągi na Krym. Blokada kolejowa to nie jedyny problem, z którym borykają się mieszkańcy okupowanego półwyspu.
 • Holenderskie pociągi będą wyposażone w lasery

  Holenderskie pociągi będą wyposażone w lasery

  Holenderskie koleje zamierzają uzbroić swoje pociągi w lasery do oczyszczania torów z liści – donosi New Scientist.
 • RMF24: Do jutra opóźnione pociągi

  Dziś i jutro wszystkie pociągi z Warszawy do Krakowa i Katowic będą opóźnione o co najmniej pół godziny. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Berenda, przyczyną jest remont urządzeń sterujących między Korytowem a Idzikowicami.
 • Francja: Utknęli na noc w superszybkich pociągach

  Francja: Utknęli na noc w superszybkich pociągach

  Z powodu awarii prądu ok. 2,3 tys. osób musiało spędzić noc z soboty na niedzielę lub kilka godzin w dwóch superszybkich pociągach TGV na trasie między Paryżem a Niceą na południu Francji - poinformowała agencja AFP.
 • Pociągiem po Europie - tanio i wygodnie

  Pociągiem po Europie - tanio i wygodnie

  Podróż pociągiem nie musi być uciążliwa i droga. Nowoczesne pociągi przemierzają Europę z prędkością nawet do 300 km/h, a ceny za przejazd zaczynają się już od kilku euro. Przewoźnicy europejscy proponują wiele atrakcyjnych ofert specjalnych, które jednak zwykle są dostępne z dużym wyprzedzeniem.
 • Agent CBA awanturował się w pociągu. Został ukarany

  Agent CBA awanturował się w pociągu. Został ukarany

  Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu wydał wyrok w sprawie Czesława B., który, będąc agentem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, awanturował się w pociągu. Do zdarzenia doszło w grudniu 2011 roku - o sprawie pisze portal nto.pl.
 • Wykoleił się pociąg we Francji. Są zabici i ranni

  Wykoleił się pociąg we Francji. Są zabici i ranni

  W departamencie Alpy Górnej Prowansji, na południowym wschodzie Francji, w sobotę przed południem wykoleił się pociąg turystyczny. Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych

Filmy - Pociągi (8)

 • Za miesiąc na tory wyjadą Pendolino

  Myślę, że to przede wszystkim dobra informacja dla pasażerów, którzy będą mogli skorzystać z nowego rodzaju taboru, którym jest Pendolino. Oczywiście są pewne sygnały wskazujące, że problemy z ułożeniem rozkładów jazdy związane są z Pendolino. Myślę jednak, że to trzeba wiązać z czym innym: ze zwiększeniem na pewnych trasach częstotliwości przejazdów różnych rodzajów pociągów – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Krzysztof Dyl, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.
 • Japońskie pociągi... Pendolino to przy nich zabytek!

  Shinkansen to japońska szybka kolej, która w tym roku obchodzi 50. urodziny. To prawdziwy cud techniki, komfortu i bezpieczeństwa. Ambitni Japończycy nie zamierzają jednak spocząć na laurach. Obecnie pracują nad uruchomieniem kolei magnetycznej, której składy osiągną prędkość do… 500 km/h! W dodatku będą jechać w niemal całkowitej ciszy, a to dzięki temu, że będą lewitować 10 cm nad torami. Pierwszy taki pociąg ma wyruszyć w trasę w 2027 r.
 • Zezłomowane lokomotywy mogły wracać na polskie tory

  PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o możliwości ponownego wprowadzania do obiegu przez innych przewoźników zezłomowanych lokomotyw. Przewoźnik podejrzewa, że nieprawidłowości związane z powtórną sprzedażą przeznaczonego na złom taboru sięgają nawet kilkunastu milionów złotych. Poza stratami finansowymi jest to też zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Polsce. ‒ Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w celu ustalenia, jak duża może być skala procederu, kto jest odpowiedzialny za to i kto czerpał z tego tytułu korzyści. Wiemy, że takie lokomotywy mogły trafiać np. do naszej konkurencji – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Purwin, prezes PKP Cargo.
 • Pasażer ma prawo do odszkodowania za opóźnienie pociągu

  Śnieżyca czy huragan nie mogą wyłączyć odpowiedzialności przewoźnika za opóźnienie pociągu. Trybunał Sprawiedliwości UE potwierdził, że pasażerowie, których pociąg spóźnia się z powodu działania siły wyższej, mają prawo do odszkodowania w postaci częściowego zwrotu pieniędzy za bilet. Jeśli opóźnienie przekracza godzinę, pasażerowi należy się 25 proc. ceny, w przypadku ponad 120-minutowego - 50 proc. ceny biletu. Komentuje Elżbieta Seredyńska z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.