pociągi

Artykuły - Pociągi (740)

 • Ukraina: Blokada kolejowa Krymu

  Ukraina: Blokada kolejowa Krymu

  Ukraińska kolej wstrzymuje pociągi na Krym. Blokada kolejowa to nie jedyny problem, z którym borykają się mieszkańcy okupowanego półwyspu.
 • Holenderskie pociągi będą wyposażone w lasery

  Holenderskie pociągi będą wyposażone w lasery

  Holenderskie koleje zamierzają uzbroić swoje pociągi w lasery do oczyszczania torów z liści – donosi New Scientist.
 • RMF24: Do jutra opóźnione pociągi

  Dziś i jutro wszystkie pociągi z Warszawy do Krakowa i Katowic będą opóźnione o co najmniej pół godziny. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Berenda, przyczyną jest remont urządzeń sterujących między Korytowem a Idzikowicami.
 • Francja: Utknęli na noc w superszybkich pociągach

  Francja: Utknęli na noc w superszybkich pociągach

  Z powodu awarii prądu ok. 2,3 tys. osób musiało spędzić noc z soboty na niedzielę lub kilka godzin w dwóch superszybkich pociągach TGV na trasie między Paryżem a Niceą na południu Francji - poinformowała agencja AFP.
 • Pociągiem po Europie - tanio i wygodnie

  Pociągiem po Europie - tanio i wygodnie

  Podróż pociągiem nie musi być uciążliwa i droga. Nowoczesne pociągi przemierzają Europę z prędkością nawet do 300 km/h, a ceny za przejazd zaczynają się już od kilku euro. Przewoźnicy europejscy proponują wiele atrakcyjnych ofert specjalnych, które jednak zwykle są dostępne z dużym wyprzedzeniem.
 • Agent CBA awanturował się w pociągu. Został ukarany

  Agent CBA awanturował się w pociągu. Został ukarany

  Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu wydał wyrok w sprawie Czesława B., który, będąc agentem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, awanturował się w pociągu. Do zdarzenia doszło w grudniu 2011 roku - o sprawie pisze portal nto.pl.
 • Wykoleił się pociąg we Francji. Są zabici i ranni

  Wykoleił się pociąg we Francji. Są zabici i ranni

  W departamencie Alpy Górnej Prowansji, na południowym wschodzie Francji, w sobotę przed południem wykoleił się pociąg turystyczny. Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych
 • RMF24: Wykolejony skład. Opóźnienia na kolei

  Pasażerowie, uwaga na opóźnione pociągi! Utrudniony jest przejazd przez Częstochowę oraz kolejowym szlakiem Tarnowskie Góry-Gliwice Łabędy.
 • Uszkodzenie sieci w Iławie unieruchomiła cztery pociągi

  Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej przy stacji w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) od godz. 8.20 stoi pociąg relacji Zakopane-Gdynia. Awaria, która unieruchomiła też trzy regionalne pociągi, ma zostać usunięta do południa - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.
 • Wznowiono ruch pociągów na trasie Sieradz-Zduńska Wola

  Dziś rano wznowiono ruch pociągów na trasie Sieradz-Zduńska Wola (woj. łódzkie). Obecnie jednak składy kursują tylko po jednym torze - poinformował łódzki urząd marszałkowski

Filmy - Pociągi (9)

 • Za miesiąc na tory wyjadą Pendolino

  Myślę, że to przede wszystkim dobra informacja dla pasażerów, którzy będą mogli skorzystać z nowego rodzaju taboru, którym jest Pendolino. Oczywiście są pewne sygnały wskazujące, że problemy z ułożeniem rozkładów jazdy związane są z Pendolino. Myślę jednak, że to trzeba wiązać z czym innym: ze zwiększeniem na pewnych trasach częstotliwości przejazdów różnych rodzajów pociągów – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Krzysztof Dyl, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.
 • Japońskie pociągi... Pendolino to przy nich zabytek!

  Shinkansen to japońska szybka kolej, która w tym roku obchodzi 50. urodziny. To prawdziwy cud techniki, komfortu i bezpieczeństwa. Ambitni Japończycy nie zamierzają jednak spocząć na laurach. Obecnie pracują nad uruchomieniem kolei magnetycznej, której składy osiągną prędkość do… 500 km/h! W dodatku będą jechać w niemal całkowitej ciszy, a to dzięki temu, że będą lewitować 10 cm nad torami. Pierwszy taki pociąg ma wyruszyć w trasę w 2027 r.
 • Zezłomowane lokomotywy mogły wracać na polskie tory

  PKP Cargo zawiadomiło prokuraturę o możliwości ponownego wprowadzania do obiegu przez innych przewoźników zezłomowanych lokomotyw. Przewoźnik podejrzewa, że nieprawidłowości związane z powtórną sprzedażą przeznaczonego na złom taboru sięgają nawet kilkunastu milionów złotych. Poza stratami finansowymi jest to też zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Polsce. ‒ Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w celu ustalenia, jak duża może być skala procederu, kto jest odpowiedzialny za to i kto czerpał z tego tytułu korzyści. Wiemy, że takie lokomotywy mogły trafiać np. do naszej konkurencji – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Purwin, prezes PKP Cargo.
 • O włos od tragedii. To był cud!

  Maszynista w ostatniej chwili wyskoczył z pociągu. Zobaczcie, jak mało brakowało do tragedii.