platformy

Artykuły - Platformy (42)

 • Trybunał Sprawiedliwości UE: Uber to nie platforma IT, ale firma transportowa

  Trybunał Sprawiedliwości UE: Uber to nie platforma IT, ale firma transportowa

  Oferowana przez Ubera możliwość nawiązywania kontaktów przez pasażerów z kierowcami jest usługą transportową - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości UE. Decyzja może mieć duży wpływ na funkcjonowanie platformy w krajach UE.
 • Czy platformy posłuchają aktorki i wyłączą TVP?

  Czy platformy posłuchają aktorki i wyłączą TVP?

  Coraz większy sprzeciw wobec przyjętej przez rząd ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym. Zmusi ona operatorów kablowych i platformy cyfrowe do przekazywania danych osobowych klientów Poczcie Polskiej, która sprawdzi, czy finansują oni Telewizję Polską i Polskie Radio. W serwisie petycji obywatelskich Avaaz.org ponad 20 tysięcy osób podpisało się pod apelem o usunięcie kanałów publicznych z oferty. O to samo zaapelowała na swoim profilu na Facebooku aktorka Krystyna Janda.
 • Pójdziemy z Polski na cały świat

  Pójdziemy z Polski na cały świat

  Biznes taki jak mój nie potrzebuje dofinansowania, ale dialogu i porozumienia z podmiotami, które stanowią prawo - mówi Jakub Zabłocki, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej X-Trade Brokers DM SA. Duża część tego biznesu działa w Wielkiej Brytanii, a mamy przecież na karku Brexit. Część tego biznesu Polska mogłaby przejąć.
 • Urząd ostrzega przed platformami walutowymi

  Urząd ostrzega przed platformami walutowymi

  Prowadzone przez UKNF badania wyników klientów na rynku Forex w latach 2012-2016 wskazują, iż proporcja zysków do strat utrzymuje się na podobnym poziomie i jest zbliżona do wyników badań prowadzonych przez inne organy nadzoru z Unii Europejskiej. Z danych urzędu prawie 80 proc. klientów platform walutowych traci cały majątek.
 • Brak wolnych mediów ogranicza rozwój gospodarczy Polski?

  Brak wolnych mediów ogranicza rozwój gospodarczy Polski?

  Rozwój gospodarczy Polski hamuje brak w pełni wolnych mediów - ocenia Matthew Tyrmand, amerykański ekonomista i syn Leopolda Tyrmanda. Według niego polscy dziennikarze rzadko podejmują kontrowersyjne tematy, a ujawnione afery są szybko wyciszane.
 • Stanowisko zarządu Qumak w sprawie informacji o decyzji zamawiającego o odstąpieniu od umowy na realizację platformy e-DolnyŚląsk

  "Nie otrzymaliśmy jak na razie żadnej korespondencji od Zamawiającego. Nie mamy w tej chwili wiedzy o podstawie prawnej potencjalnego odstąpienia od umowy, co uniemożliwia nam odniesienie się do jego powodów. Jednocześnie dziś, wobec braku komunikacji ze strony Zamawiającego, złożyliśmy w Urzędzie oficjalne wezwanie Zamawiającego do lojalnego współdziałania" - napisano w stanowisku.
 • Telewizja w Polsce stoi przychodami platform satelitarnych

  Telewizja w Polsce stoi przychodami platform satelitarnych

  Ubywa Polaków chcących płacić za telewizję. Analitycy szacują, że co prawda roczny spadek jest niewielki (nie przekracza kilku procent), ale to już stały trend, który utrzyma się w najbliższych latach. Nie przekłada się to jednak negatywnie na sprzedaż ani przychody nadawców i operatorów. Płacących jest mniej, ale wybierają oni droższe pakiety usług.
 • Mamy nową nadzieję na rzekę ropy

  Mamy nową nadzieję na rzekę ropy

  Ok. 250 tys. ton ropy naftowej rocznie będzie wydobywać nowa eksploatacyjna platforma spółki Lotos Petrobaltic. Platforma ma rozpocząć prace na złożu B8 na Bałtyku pod koniec 2015 roku. Do tego czasu ma zostać przebudowana w stoczni w Gdyni.
 • Platformy e-commerce alternatywą dla zakupów w galeriach handlowych

  Platformy e-commerce alternatywą dla zakupów w galeriach handlowych

  Specjalnie zaprojektowane platformy internetowe sprzedające ubrania polskich projektantów przyczyniają się do popularyzacji niezależnej mody. Również w Polsce za pośrednictwem portali internetowych konsumenci coraz chętniej kupują ubrania młodych projektantów.
 • Strefa euro jest już właściwie zdrowa

  Strefa euro jest już właściwie zdrowa

  Gościem Radia PIN była dzisiaj Danuta Hübner, europosłanka, kandydatka Platformy Obywatelskiej. Poniżej zapis rozmowy w Radiu PiN.