Platforma Obywatelska

Synonimy:
Obywatelska, Platforma PO po
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Platforma Obywatelska (8452)

 • PO złoży zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu

  PO złoży zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu

  Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk poinformował, ze PO złoży zażalenie na decyzję Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r. Zdaniem Borysa Budki, decyzja prokuratury pokazuje, że niezależny nadzór nad prokuraturą jest niezbędny.
 • PO chce więcej rozmów z Polakami. W sobotę będą nad morzem

  PO chce więcej rozmów z Polakami. W sobotę będą nad morzem

  Politycy z Platformy Obywatelskiej deklarują, że tegoroczne wakacje poświęcą na spotkania i rozmowy z Polakami. W najbliższą sobotę będą w Rowach (woj. pomorskie), gdzie w ramach Klubu Obywatelskiego będzie można porozmawiać z posłami na temat bieżących wydarzeń, m.in. o zmianach w sądownictwie.
 • "Do Rzeczy": Sekretarz PO odpowie za plagiat?

  "Do Rzeczy": Sekretarz PO odpowie za plagiat?

  Jak podaje tygodnik "Do Rzeczy", poseł Stanisław Gawłowski z PO jest podejrzewany o plagiat pracy doktorskiej. Prokuratura Rejonowa w Łodzi wystąpiła z wnioskiem o uchylenie mu immunitetu poselskiego.
 • Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Posłowie PO oświadczyli w poniedziałek, że dwa prezydenckie weta - do ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o KRS - to za mało. "Apelujemy o trzecie weto - do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych" - powiedzieli posłowie PO: Andrzej Halicki i Mariusz Witczak.
 • Paweł Rabiej o wspólnych listach wyborczych PO i Nowoczesnej

  Paweł Rabiej o wspólnych listach wyborczych PO i Nowoczesnej

  Nowoczesna określa współpracę z Platformą Obywatelską jako "daleko idącą". "O wspólnych listach na razie mówi tylko Grzegorz Schetyna" - powiedział jednak Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
 • PO zapowiada, że będzie bronić polskich seniorów

  PO zapowiada, że będzie bronić polskich seniorów

  Posłowie PO zapowiedzieli w piątek, że będą bronić polskich seniorów i walczyć o ich godne leczenie. "To jest dla nas najważniejsze. Będziemy pilnować, czy szpitale geriatryczne nie będą zamykane" - podsumowali członkowie PO.
 • ​PO składa zawiadomienie w sprawie pobicia działacza KOD w Radomiu

  ​PO składa zawiadomienie w sprawie pobicia działacza KOD w Radomiu

  PO jeszcze w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w sprawie pobicia na tle politycznym działacza KOD w Radomiu. Platforma wnioskuje ponadto, by objął on ewentualne śledztwo osobistym nadzorem.
 • Czy platformy posłuchają aktorki i wyłączą TVP?

  Czy platformy posłuchają aktorki i wyłączą TVP?

  Coraz większy sprzeciw wobec przyjętej przez rząd ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym. Zmusi ona operatorów kablowych i platformy cyfrowe do przekazywania danych osobowych klientów Poczcie Polskiej, która sprawdzi, czy finansują oni Telewizję Polską i Polskie Radio. W serwisie petycji obywatelskich Avaaz.org ponad 20 tysięcy osób podpisało się pod apelem o usunięcie kanałów publicznych z oferty. O to samo zaapelowała na swoim profilu na Facebooku aktorka Krystyna Janda.
 • Siemoniak chwali posłów PiS za odwagę

  Siemoniak chwali posłów PiS za odwagę

  "Doceniam odwagę posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy poparli kontrolę NIK w MON" – powiedział w radiu Plus były szef resortu obrony Tomasz Siemoniak. Według niego część posłów partii rządzącej nie chce umierać za Antoniego Macierewicza.
 • PO: Nie jest za późno na referendum w sprawie reformy edukacji

  PO: Nie jest za późno na referendum w sprawie reformy edukacji

  "Nie jest za późno na przeprowadzenie referendum ws. reformy edukacji; reforma jest na papierze, w szkołach jeszcze nic się nie zdarzyło" - podkreślały posłanki PO na konferencji prasowej w Sejmie. Apelowały do polityków PiS, m.in. minister edukacji Anny Zalewskiej, o wysłuchanie "głosu suwerena".

Filmy - Platforma Obywatelska (164)