Platforma Obywatelska

Synonimy:
Obywatelska, Platforma PO po
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Platforma Obywatelska (8455)

 • PO zawiadomiła prokuraturę o twitterowym wpisie radnego z Nowogrodu

  PO zawiadomiła prokuraturę o twitterowym wpisie radnego z Nowogrodu

  Do Prokuratury Rejonowej w Łomży (woj. podlaskie) wpłynęło we wtorek zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego PiS z podłomżyńskiego Nowogrodu, który w mediach społecznościowych zamieścił wpis ze zdaniem "dostawić szubienice i powiesić całe PO".
 • Morawiecki: Polska po 2030 roku może być potęgą high-tech

  Morawiecki: Polska po 2030 roku może być potęgą high-tech

  - Wierzę, że Polska po roku 2030 może być potęgą high-tech - powiedział w czwartek wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska może być krajem, który wyznacza trendy w rozwoju, w tym innowacyjności.
 • Nie takie emerytury straszne, jak je Platforma malowała

  Nie takie emerytury straszne, jak je Platforma malowała

  Do ZUS zgłosiło się mniej uprawnionych do emerytury w ramach obniżonego wieku. Dzięki temu państwo do końca roku może oszczędzić nawet 500 mln zł. Obniżka wieku emerytalnego pogłębi narastający deficyt rąk do pracy. Na szczęście koniunktura sprzyja dzisiaj dłuższej aktywności zawodowej, a można się spodziewać jeszcze większego wzrostu płac.
 • Posłowie za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok

  Posłowie za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok

  Sejm zaakceptował w czwartek nowelę ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która przedłuża zawieszenie tego podatku na kolejny rok - do końca 2018 roku.
 • PO złoży zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu

  PO złoży zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu

  Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk poinformował, ze PO złoży zażalenie na decyzję Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r. Zdaniem Borysa Budki, decyzja prokuratury pokazuje, że niezależny nadzór nad prokuraturą jest niezbędny.
 • PO chce więcej rozmów z Polakami. W sobotę będą nad morzem

  PO chce więcej rozmów z Polakami. W sobotę będą nad morzem

  Politycy z Platformy Obywatelskiej deklarują, że tegoroczne wakacje poświęcą na spotkania i rozmowy z Polakami. W najbliższą sobotę będą w Rowach (woj. pomorskie), gdzie w ramach Klubu Obywatelskiego będzie można porozmawiać z posłami na temat bieżących wydarzeń, m.in. o zmianach w sądownictwie.
 • "Do Rzeczy": Sekretarz PO odpowie za plagiat?

  "Do Rzeczy": Sekretarz PO odpowie za plagiat?

  Jak podaje tygodnik "Do Rzeczy", poseł Stanisław Gawłowski z PO jest podejrzewany o plagiat pracy doktorskiej. Prokuratura Rejonowa w Łodzi wystąpiła z wnioskiem o uchylenie mu immunitetu poselskiego.
 • Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Posłowie PO oświadczyli w poniedziałek, że dwa prezydenckie weta - do ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o KRS - to za mało. "Apelujemy o trzecie weto - do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych" - powiedzieli posłowie PO: Andrzej Halicki i Mariusz Witczak.
 • Paweł Rabiej o wspólnych listach wyborczych PO i Nowoczesnej

  Paweł Rabiej o wspólnych listach wyborczych PO i Nowoczesnej

  Nowoczesna określa współpracę z Platformą Obywatelską jako "daleko idącą". "O wspólnych listach na razie mówi tylko Grzegorz Schetyna" - powiedział jednak Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Filmy - Platforma Obywatelska (176)

 • Troje posłów PO zostało wyrzuconych z partii. Głosowali przeciwko ustawie aborcyjnej

  Troje posłów PO - Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomczak zostało wykluczonych z partii jednomyślną decyzją zarządu PO. Posłowie wbrew dyscyplinie partyjnej zagłosowali przeciwko procedowaniu ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne i poparli dalsze prace nad antyaborcyjnym projektem "#ZatrzymajAborcję”. O decyzji zarządu PO poinformował rzecznik prasowy partii Jan Grabiec. Dodał, że ukaranych ma zostać również 20 posłów, którzy nie stawili się na głosowaniu w sprawie obu projektów. - Zarząd krajowy PO skierował do prezydium i kolegium klubu parlamentarnego wniosek o ukaranie tych posłów zgodnie z katalogiem kar. W najbliższym czasie odbędzie się posiedzenie, na którym zostaną podjęte decyzje w tej sprawie – poinformował Jan Grabiec.
 • "Żołądź to nie dąb, a zlepek komórek nie jest dzieckiem". Sejm odrzucił projekt liberalizujący prawo aborcyjne

  Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt "Ratujmy Kobiety 2017" liberalizujący przepisy dotyczące przerywania ciąży. – Dajcie ludziom w Polsce godnie żyć. Twórzcie prawo dla wszystkich, a nie dla kleru. Nie spłacajcie długu wobec Rydzyka kobietami – mówiła prezentująca projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" przewodnicząca Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka, kierując zarzut do polityków PiS. Podsumowując debatę skrytykowała także postawę posłów opozycji, którzy byli nieobecni. – Większości z was nie było na sali, to pokazuje, jaki macie stosunek do projektów obywatelskich – powiedziała Nowacka. Z Nowacką polemizowała Kaja Godek występująca w Sejmie jako przedstawicielka inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj Aborcję", która zgłosiła projekt zaostrzenia przepisów dotychczasowej ustawy, znoszący możliwość przerwania ciąży z uwagi na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu. Projekt, którego pierwsze czytanie również odbyło się na środowym (10.01) posiedzeniu, został przez posłów skierowany do dalszych prac. Zaostrzenie przepisów o przerywaniu ciąży "przybliża stan prawa do tego zapisanego w konstytucji" - argumentowała Godek. Jej zdaniem, projekt ma zrealizować gwarancję konstytucyjnego prawa do życia dla każdego. Zaapelowała także do polityków o szybkie tempo pracy nad nowelizacją, "bo co 8 godzin zabija się w Polsce małego człowieka". Proponowana przez "Ratujmy Kobiety" ustawa de facto znosiła dotychczasowy tzw. kompromis aborcyjny, który dopuszcza przerwanie ciąży w trzech przypadkach: gdy zagrożone jest życie matki, płód jest poważnie uszkodzony lub ma wady genetyczne oraz w przypadku ciąży powstałej w wyniku gwałtu lub kazirodztwa. Ustawa komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" dawała prawo do przerywania ciąży na żądanie kobiety do końca 12. tygodnia oraz przywracała tzw. antykoncepcję awaryjną bez recepty.
 • Kopacz (PO) o rekonstrukcji w rządzie PiS (TV Interia)

  Kopacz (PO) o rekonstrukcji w rządzie PiS (TV Interia).
 • Neumann o rekonstrukcji rządu PiS (TV Interia)

  Neumann o rekonstrukcji rządu PiS (TV Interia).