Platforma Obywatelska

Synonimy:
Obywatelska, Platforma PO po
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Platforma Obywatelska (8452)

 • Morawiecki: Polska po 2030 roku może być potęgą high-tech

  Morawiecki: Polska po 2030 roku może być potęgą high-tech

  - Wierzę, że Polska po roku 2030 może być potęgą high-tech - powiedział w czwartek wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska może być krajem, który wyznacza trendy w rozwoju, w tym innowacyjności.
 • Nie takie emerytury straszne, jak je Platforma malowała

  Nie takie emerytury straszne, jak je Platforma malowała

  Do ZUS zgłosiło się mniej uprawnionych do emerytury w ramach obniżonego wieku. Dzięki temu państwo do końca roku może oszczędzić nawet 500 mln zł. Obniżka wieku emerytalnego pogłębi narastający deficyt rąk do pracy. Na szczęście koniunktura sprzyja dzisiaj dłuższej aktywności zawodowej, a można się spodziewać jeszcze większego wzrostu płac.
 • Posłowie za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok

  Posłowie za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok

  Sejm zaakceptował w czwartek nowelę ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która przedłuża zawieszenie tego podatku na kolejny rok - do końca 2018 roku.
 • PO złoży zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu

  PO złoży zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu

  Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk poinformował, ze PO złoży zażalenie na decyzję Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r. Zdaniem Borysa Budki, decyzja prokuratury pokazuje, że niezależny nadzór nad prokuraturą jest niezbędny.
 • PO chce więcej rozmów z Polakami. W sobotę będą nad morzem

  PO chce więcej rozmów z Polakami. W sobotę będą nad morzem

  Politycy z Platformy Obywatelskiej deklarują, że tegoroczne wakacje poświęcą na spotkania i rozmowy z Polakami. W najbliższą sobotę będą w Rowach (woj. pomorskie), gdzie w ramach Klubu Obywatelskiego będzie można porozmawiać z posłami na temat bieżących wydarzeń, m.in. o zmianach w sądownictwie.
 • "Do Rzeczy": Sekretarz PO odpowie za plagiat?

  "Do Rzeczy": Sekretarz PO odpowie za plagiat?

  Jak podaje tygodnik "Do Rzeczy", poseł Stanisław Gawłowski z PO jest podejrzewany o plagiat pracy doktorskiej. Prokuratura Rejonowa w Łodzi wystąpiła z wnioskiem o uchylenie mu immunitetu poselskiego.
 • Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Posłowie PO oświadczyli w poniedziałek, że dwa prezydenckie weta - do ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o KRS - to za mało. "Apelujemy o trzecie weto - do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych" - powiedzieli posłowie PO: Andrzej Halicki i Mariusz Witczak.
 • Paweł Rabiej o wspólnych listach wyborczych PO i Nowoczesnej

  Paweł Rabiej o wspólnych listach wyborczych PO i Nowoczesnej

  Nowoczesna określa współpracę z Platformą Obywatelską jako "daleko idącą". "O wspólnych listach na razie mówi tylko Grzegorz Schetyna" - powiedział jednak Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
 • PO zapowiada, że będzie bronić polskich seniorów

  PO zapowiada, że będzie bronić polskich seniorów

  Posłowie PO zapowiedzieli w piątek, że będą bronić polskich seniorów i walczyć o ich godne leczenie. "To jest dla nas najważniejsze. Będziemy pilnować, czy szpitale geriatryczne nie będą zamykane" - podsumowali członkowie PO.
 • ​PO składa zawiadomienie w sprawie pobicia działacza KOD w Radomiu

  ​PO składa zawiadomienie w sprawie pobicia działacza KOD w Radomiu

  PO jeszcze w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w sprawie pobicia na tle politycznym działacza KOD w Radomiu. Platforma wnioskuje ponadto, by objął on ewentualne śledztwo osobistym nadzorem.

Filmy - Platforma Obywatelska (166)

 • "Bulwersuje mnie oddawanie kamienic i wszechobecna szyldoza". R. Trzaskowski kandydatem PO na prezydenta Warszawy

  Nie można dłużej czekać. Niektórzy rozpoczęli już kampanię wyborczą. Żarty się skończyły. Bitwa o samorząd zostanie stoczona w Warszawie - powiedział Rafał Trzaskowski podczas wspólnej konferencji z Grzegorzem Schetyną. Ogłoszono na niej, że były wiceminister spraw zagranicznych będzie kandydował na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych. - Mnie jako warszawiaka bulwersuje to samo, co większość warszawiaków: oddawanie kamienic w ręce jakiegoś dziwnego układu, które rozpoczęło się jeszcze w 2002 roku, denerwuje mnie to, jak wygląda centrum, denerwuje mnie wszechobecna "szyldoza", denerwują mnie korki. I dlatego zdecydowałem się kandydować – tłumaczył swoją decyzję Trzaskowski. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zaznaczył, że zrobi wszystko, aby Rafał Trzaskowski był kandydatem nie tylko Platformy, ale całej zjednoczonej opozycji.
 • "Totalna propozycja" Grzegorza Schetyny. Kongres PO w Łodzi

  Musimy pokazać rodakom inny pomysł na naszą ojczyznę. Muszą wiedzieć na kogo głosować - podkreślił przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. Pod hasłem "Polska samorządna" rozpoczęła się w sobotę przed południem w łódzkiej Hali Expo konwencja PO, w czasie której lider partii zaprezentował program na przyszłoroczne wybory samorządowe. - Polacy muszą wiedzieć nie tylko przeciw czemu, ale przede wszystkim na co, na kogo mają głosować. Był taki czas kiedy mówiliśmy o totalnej opozycji. Od teraz, od dzisiaj chcemy mówić o totalnej propozycji - zaznaczył Schetyna.
 • Kidawa-Błońska w Porannej rozmowie RMF (19.09.17)

  Kidawa-Błońska w Porannej rozmowie RMF (19.09.17)
 • "Jarosław Kaczyński myśli o Polsce bez Unii Europejskiej". T. Siemoniak o słowach prezesa PiS

  Jarosław Kaczyński myśli o Polsce bez Unii Europejskiej, o Polsce poza UE – tak Tomasz Siemoniak, były szef MON odniósł się do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w czasie 89. miesięcznicy smoleńskiej. Szef PiS mówił, że „Polska nawet jeżeli pozostanie sama w Europie, pozostanie wyspą wolności”. - To bardzo groźne słowa, pokazujące, jak faktyczny przywódca Polski w tym momencie myśli – dodał Siemoniak.