Piotr Duda

Artykuły - Piotr Duda (256)

Filmy - Piotr Duda (11)

 • Działacze opozycji w PRL o "Sierpniu '80": Andrzeja Dudy tam nie było, Piotr Duda stał tam, gdzie stało ZOMO

  Obchody rocznicy podpisania porozumień sierpniowych odbędą się bez udziału ich sygnatariusza, Lecha Wałęsy. W trakcie uroczystości przemawiać będą prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Solidarności, Piotr Duda. - Chwilami nie potrafię odróżnić tego, czego prezydent nie potrafi, od tego, czego nie chce. Jak go słuchałem - jak on się tak strasznie nadymał, te miny takie robił - to można było mieć wrażenie, że to jest jakiś weteran zasłużony w obaleniu komunizmu. No a tak się składa, że z powodu wieku w tym nie uczestniczył - powiedział były działacz opozycji w PRL prof. Ryszard Bugaj, który odniósł się do ostatniego przemówienia Andrzeja Dudy w kościele Mariackim w Gdańsku podczas pogrzebu "Inki" i „Zagończyka”. - Ja byłem - w odróżnieniu od obu panów Dudów - przy podpisywaniu porozumień w sali BHP. No, ale przemawiał będzie Piotr Duda, który był tam, gdzie stało ZOMO - ja mówię "tam, gdzie stało ZOMO" bo był żołnierzem i strzegł telewizji. No więc tam, gdzie stało również ZOMO - wspomniał Zbigniew Janas.
 • Balcerowicz: Duda miota groźbami. To jest karalne

  Na łapu-capu robi się to, co trzeba było robić wcześniej - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM o restrukturyzacji górnictwa były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz. - Nasze górnictwo to taka mała Grecja. Mamy taką enklawę, ale jak długo inni ludzie za naszą Grecję mogą płacić? - pyta. Zdaniem Balcerowicza, nie należy brnąć w coś, co stworzyło straty: należy doprowadzić do prywatyzacji górnictwa. - Ogromnie się dziwię, że w Polsce stosowanie gróźb jest karalne, a szef 'Solidarności' miota takimi groźbami - tak z kolei komentuje Balcerowicz słowa Piotra Dudy. - Gdyby normalny obywatel blokował tory, byłby przestępcą, a jeśli robi to działacz związkowy, to jest patriotą. Nie możemy godzić się na tak jaskrawe bezprawie.
 • Duda: Likwidacja kopalń oznacza konfrontację. Rząd tego nie zrobi

  - Rząd na pewno nie zlikwiduje tych czterech kopalń. Będziemy bronić miejsc pracy. Jesteśmy pod ścianą i nie mamy innego wyjścia - mówi przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w Kontrwywiadzie RMF FM. - Ten rząd przespał 7 lat. Nie mamy zamiaru płacić za jego błędy. Górnicy są razem i potrafią się przeciwstawić tej złej władzy - komentuje.
 • Duda: Jak Kopacz chce spokoju, niech idzie na urlop

  "Jeśli Ewa Kopacz chce mieć 100 dni spokoju, niech sobie weźmie urlop bezpłatny" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef NSZZ Solidarność Piotr Duda. Deklaruje, że związki zawodowe mogą dać nowej premier kredyt zaufania, ale wszystko będzie zależeć od tego, co powie w sejmowym expose. "Daję 30 procent szans, że polityka PO zmieni się za rządów Ewy Kopacz" - komentuje Duda. Zdradza też, co stanie się ze słynną figurą "złotego Tuska". "Złotego Tuska możemy wysłać pocztą kwiatową do Brukseli" - mówi. "Najważniejsze jednak, że oryginału nie ma już w Polsce" - dodaje