oświadczenie majątkowe

Artykuły - Oświadczenie majątkowe (18)

 • Majątki wszystkich będą jawne

  Majątki wszystkich będą jawne

  Rząd i CBA chcą likwidacji absurdów i ujednolicenia oświadczeń osób publicznych - ujawnia "Rzeczpospolita".
 • Premier informuje o dymisji ministra Sławomira Nowaka

  Premier informuje o dymisji ministra Sławomira Nowaka

  Minister transportu Sławomir Nowak złożył dymisję. Tymczasowo jego obowiązki będzie pełnił sekretarz stanu w ministerstwie Zbigniew Rynasiewicz - poinformował Donald Tusk.
 • Adamowicz: W oświadczeniu majątkowym pomyliłem się kilka razy

  Adamowicz: W oświadczeniu majątkowym pomyliłem się kilka razy

  Prezydent Gdańska przyznał, że "przy wypełnianiu oświadczenia majątkowego popełnił kilka pomyłek". Prokuratura w Poznaniu otrzymała dziś zawiadomienie CBA o możliwości popełnienia przez Pawła Adamowicza przestępstwa w związku z jego oświadczeniami majątkowymi.
 • Domy, samochody, obrazy i drogi zegarek. Sprawdź, co ma prezydent twojego miasta!

  30 kwietnia minął termin, w którym samorządowcy mieli obowiązek złożyć oświadczenia majątkowe za rok 2012. Muszą to zrobić wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, przewodniczący rad: gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz szefowie rad dzielnic Warszawy. Do oświadczenia powinni dołączyć zeznanie PIT o wysokości dochodu w ubiegłym roku. Jeden egzemplarz oświadczenia trafia do urzędu skarbowego, drugi na biurko wojewody. Zweryfikowane oświadczenia są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP). Reporterzy RMF FM już teraz prześwietlili majątki naszych samorządowców i wzięli pod lupę oświadczenia prezentów miast. Ich lista jest przypadkowa. Sprawdź, czy jest na niej prezydent twojego miasta.
 • 249 z 460 posłów złożyło oświadczenie majątkowe; termin mija we wtorek

  249 z 460 posłów złożyło oświadczenie majątkowe; termin mija we wtorek

  249 z 460 posłów złożyło już oświadczenia majątkowe - poinformowało sejmowe biuro prasowe. Do 30 kwietnia posłowie i senatorowie mają obowiązek złożyć oświadczenia o stanie majątkowym. Jeśli przekroczą ten termin, stracą prawo do uposażenia.
 • Prominentom wolno więcej

  Prominentom wolno więcej

  Choć za złożenie nieprawdziwego oświadczenia majątkowego grożą sankcje karne, nie są one - jak pokazuje praktyka - nieuchronne, pisze "Rzeczpospolita".
 • RMF24: Prokuratura

  RMF24: Prokuratura "odpuszcza" Grasiowi

  Rzecznik rządu może odetchnąć z ulgą. Jak dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski, warszawska prokuratura nie zajmie się ponownie sprawą oświadczenia majątkowego Pawła Grasia. Chodzi o podejrzenie, że złamał ustawę antykorupcyjną, zasiadając we władzach prywatnej spółki w czasie, gdy pełnił rządową funkcję. Dziś śledczy wydali odmowną decyzję w tej sprawie.
 • Z czego żyje radny Łabiszyna?

  Z czego żyje radny Łabiszyna?

  Eugeniusz Rzymyszkiewicz, były kontrkandydat Romana Minierskiego na rajcę Łabiszyna zaapelował do przewodniczącej Rady Miejskiej Łabiszyna o sprawdzenie prawdziwości zadeklarowanego przez rajcę majątku. - Jak to jest możliwe, że radny nie zadeklarował w oświadczeniu majątkowym żadnego dochodu, a kupił w ub.r. 2 samochody? - pyta.