Obwód Kaliningradzki

Synonimy:
obwód kalinigradzki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Obwód Kaliningradzki (56)

 • Czy uda nam się ochronić przed grypą z Rosji?

  Czy uda nam się ochronić przed grypą z Rosji?

  Trzyletnia dziewczynka zmarła w wyniku powikłań po grypie - podała minister zdrowia obwodu kaliningradzkiego. W obwodzie z powodu grypy pozamykano szkoły i przedszkola, a rosyjskie służby graniczne pracują w rękawiczkach i maseczkach. "Nie można z całą pewnością powiedzieć, czy uda nam się ochronić przez przywleczeniem choroby z Rosji, na pewno warto mieć się na baczności i zachowywać zasady higieny, unikać skupisk. Na szczęście na razie nie obserwujemy żadnych sygnałów o wzroście zachorowań" - komentuje zastępca warmińsko-mazurskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Bożena Najda.
 • Rosja odpowie USA: Rakiety przy granicy z Polską?

  Rosja odpowie USA: Rakiety przy granicy z Polską?

  Rosja odpowie na plany USA, dotyczące nowych bomb atomowych, rozmieszczeniem rakiet balistycznych Iskander w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy

  "Gazeta Polska Codziennie": Kaliningrad najbardziej uzbrojonym miejscem Europy

  Graniczący z Polską obwód kaliningradzki stał się jednym z najbardziej zmilitaryzowanych i uzbrojonych obszarów w Europie – potwierdził w anonimowej rozmowie z dziennikarzami Radia Wolna Europa wysoki rangą przedstawiciel NATO.
 • Rosyjskie rakiety przy polskiej granicy "destabilizujące"

  Rosyjskie rakiety przy polskiej granicy "destabilizujące"

  Brytyjskie media donoszą, że w obliczu polityki nacisków wojskowych prezydenta Putina, Londyn mógłby rozważyć ponowne rozmieszczenie na swoim terytorium amerykańskich pocisków nuklearnych średniego zasięgu. Te domysły opierają się na wczorajszej wypowiedzi brytyjskiego ministra spraw zagranicznych.
 • Napady na Polaków przy granicy z Rosją

  Napady na Polaków przy granicy z Rosją

  Bandyckie wymuszenia przed przejściem w Grzechotkach po stronie rosyjskiej. Takich napadów na Polaków w Obwodzie Kaliningradzkim nie było w ostatnich latach.
 • Na granicy polsko-rosyjskiej powstaje 6 wież obserwacyjnych

  Na granicy polsko-rosyjskiej powstaje 6 wież obserwacyjnych

  Wzdłuż 200 kilometrowej granicy między Polską a obwodem kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej powstają wieże obserwacyjne dla straży granicznej. Będą one wyposażone w sprzęt do całodobowej obserwacji granicy - podała warmińsko-mazurska straż graniczna.
 • Wymuszenia haraczy w obwodzie kaliningradzkim: Są pierwsze zarzuty

  Dwie osoby usłyszały zarzuty ws. wymuszania haraczy w obwodzie kaliningradzkim. 38-letniego Rosjanina i 44-letniego Polaka, podejrzanych o zastraszanie polskich kierowców i wymuszanie haraczy, zatrzymało Centralne Biuro Śledcze.
 • Policja wyjaśnia sprawę ataków na Polaków w obwodzie kaliningradzkim

  Policja wyjaśnia sprawę ataków na Polaków w obwodzie kaliningradzkim

  Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przypadkami pobić i wymuszeń haraczy od polskich kierowców, do których dochodziło ostatnio po rosyjskiej stronie granicy z obwodem kaliningradzkim - poinformowała policja.
 • RMF24: Kolejne ataki na Polaków w obwodzie kaliningradzkim

  RMF24: Kolejne ataki na Polaków w obwodzie kaliningradzkim

  Po rosyjskiej stronie przejścia Grzechotki-Mamonowo usiłowano ostatniej doby napaść na 67-letniego kierowcę z Polski. Mężczyźnie udało się uciec. Wczoraj natomiast nieznani sprawcy napadli na innego 67-latka i dotkliwie go pobili. Mężczyzna ma poważny uraz głowy.
 • Są już straty po stronie Rosji

  Są już straty po stronie Rosji

  Wprowadzenie przez Rosję embarga na produkty z UE uderza w firmy z obwodu kaliningradzkiego - podkreślają obserwatorzy. Wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk mówił w tym tygodniu, że zdecydowana większość zakładów przetwórczych w obwodzie sprowadzała mięso z Polski i teraz, po wprowadzeniu embarga, pracują na 10 proc. swoich możliwości.