Obwód Kaliningradzki

Synonimy:
obwód kalinigradzki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Obwód Kaliningradzki (37)

 • Są już straty po stronie Rosji

  Są już straty po stronie Rosji

  Wprowadzenie przez Rosję embarga na produkty z UE uderza w firmy z obwodu kaliningradzkiego - podkreślają obserwatorzy. Wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk mówił w tym tygodniu, że zdecydowana większość zakładów przetwórczych w obwodzie sprowadzała mięso z Polski i teraz, po wprowadzeniu embarga, pracują na 10 proc. swoich możliwości.
 • Rosjanie masowo wykupują nasze truskawki

  Rosjanie masowo wykupują nasze truskawki

  Polskie świeże truskawki są masowo wykupywane przez Rosjan z obwodu kaliningradzkiego.
 • Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego uczą się języka polskiego

  ​Po raz pierwszy w obwodzie kaliningradzkim odbędzie się państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego. Według służb konsularnych to efekt rosnącego zainteresowania mieszkańców tej rosyjskiej enklawy kontaktami gospodarczymi, turystycznymi i kulturalnymi z Polską.
 • Rosyjskie manewry w Obwodzie Kaliningradzkim

  Rosyjskie manewry w Obwodzie Kaliningradzkim

  Rosyjskie manewry wojskowe w Obwodzie Kaliningradzkim. W ćwiczeniach gwardii przybrzeżnej bierze udział ponad trzy i pół tysiąca żołnierzy.
 • Wzmożony ruch na polsko-rosyjskiej granicy

  Wzmożony ruch na polsko-rosyjskiej granicy

  Wielu Rosjan z obwodu kaliningradzkiego prawosławne święta Bożego Narodzenia, które zaczynają się 6 stycznia, będzie świętować w Polsce. Od czwartku na polsko-rosyjskiej granicy trwa wzmożony ruch - poinformowała PAP w czwartek warmińsko-mazurska straż graniczna.
 • Rosja nie musi się tłumaczyć z Iskanderów

  Rosja nie musi się tłumaczyć z Iskanderów

  Rosja może na swoim terytorium rozstawiać rakiety gdzie chce - oświadczył rosyjski minister obrony. Siergiej Szojgu w ten sposób odniósł się do krytyki w sprawie rozmieszczenia przez Rosję kompleksów rakietowych w obwodzie kaliningradzkim.
 • Rosja szykuje atrakcyjne rozwiązanie dla turystów

  Rosja szykuje atrakcyjne rozwiązanie dla turystów

  Rosja chce ułatwień wizowych dla turystów odwiedzających tamtejsze porty jachtami oraz innymi łodziami rekreacyjnymi. Według projektu przygotowanego przez tamtejsze ministerstwo transportu, tacy goście będą mogli przebywać na rosyjskiej ziemi przez 72 godziny tylko na podstawie paszportu.
 • Komorowski w liście: Media kształtują obraz Polski i Rosji

  Komorowski w liście: Media kształtują obraz Polski i Rosji

  Dziennikarze i publicyści ponoszą odpowiedzialność za kształtowanie obrazu społeczeństw Polski i Rosji - zwrócił uwagę prezydent Bronisław Komorowski w liście do uczestników Polsko-Rosyjskiego Kongresu Mediów, który w piątek zainaugurowano w Kaliningradzie.
 • Wygląda na to, że nasz kraj kapitalnie się opłaca

  Wygląda na to, że nasz kraj kapitalnie się opłaca

  62,8 mln zł - za taką kwotę w tym roku Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego zrobili zakupy w Polsce. Rosjanie po wprowadzeniu przepisów o małym ruchu granicznym z każdym miesiącem kupują w Polsce coraz więcej towarów - podała Izba Celna w Olsztynie.