obrona

Artykuły - Obrona (268)

 • Obrona wsparć

  Czwartkowa sesja zakończyła się niewielkimi zmianami indeksów, główne odnotowały spadek, natomiast indeksy małych i średnich spółek zamknęły się w pozytywnym terytorium.
 • Obrona lokalnego wsparcia

  Po niezwykle silnej dominacji popytu w ostatnim okresie, kontrakty dotarły jak wiadomo w okolice zniesienia 88.6 proc. całego poprzedniego impulsu podażowego. Indeks WIG20 tymczasem przetestował średnioterminowy węzeł podażowy: 2462-2469 pkt.
 • Bankomaty będą mogły się same bronić przed rabusiami

  Bankomaty będą mogły się same bronić przed rabusiami

  Ciężkie czasy dla gangsterów zapowiadają szwajcarscy naukowcy. Opracowali oni zabezpieczenie bankomatów, które w razie manipulacji czy rabunku opryskują złodziei gorącą pianą z farbą albo sztucznym DNA.
 • Obrona chce uniewinnienia w precedensowej sprawie zabójstwa czterech osób

  Obrona chce uniewinnienia w precedensowej sprawie zabójstwa czterech osób

  Obrona wnosi o uniewinnienie w precedensowym procesie o cztery zabójstwa, w którym nie odnaleziono ciała żadnej z ofiar. Tydzień temu prokurator zażądał dla oskarżonego Mariusza B. kary dożywocia. Wyrok zapadnie 11 kwietnia.
 • Rosyjski portal społecznościowy werbuje "turystów" na Ukrainę

  Rosyjski portal społecznościowy werbuje "turystów" na Ukrainę

  Użytkownicy social media w Rosji są proszeni o przekroczenie granicy i przyjazd na Ukrainę, w celu "okazania moralnego wsparcia" dla "swoich braci" na Ukrainie. Zjawisko opisane zostało na stronach BBC.
 • Obrona ważnego wsparcia

  Kluczowym wydarzeniem ostatnich dni był z pewnością test eksponowanej przeze mnie (jeszcze przed urlopem) strefy wsparcia Fibonacciego: 2285 - 2290 pkt. Warto podkreślić, że po gwałtownej przecenie ruch spadkowy wytracił swój impet właśnie we wskazanym węźle cenowym.
 • Obrona 2475

  Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najwięcej stracił mWIG-40, który spadł o 1,9%.
 • "Rzeczpospolita": Odbudujmy Armię Krajową

  "Rzeczpospolita": Odbudujmy Armię Krajową

  Jesteśmy bezbronni, twierdzi Jerzy Marczak, profesor Akademii Obrony Narodowej w obszernej rozmowie z "Rzeczpospolitą". I zachęca do odbudowania Armii Krajowej.
 • Robert Lewandowski - najlepszy podrywacz z Polski!

  Robert Lewandowski - najlepszy podrywacz z Polski!

  Pierwsza zasada z niepisanego dekalogu podrywacza mówi: na wojnie i w podrywaniu wszystkie chwyty są dozwolone. Aby zainteresować dziewczynę i zdobyć jej numer można zgrywać twardziela, wrażliwego romantyka albo jeszcze lepiej - udawać kogoś, kim się naprawdę nie jest.
 • Obrońca Boguckiego chce 9 mln zł zadośćuczynienia

  9 mln zł będzie domagać się obrońca Ryszarda Boguckiego za jego bezpodstawne aresztowanie. Zapowiedział też działania zmierzające do wznowienia procesu ws. zabójstwa "Pershinga" i powołania komisji śledczej ws. zabójstwa Marka Papały.

Filmy - Obrona (5)

 • "Największy szkodnik w polskiej polityce po 89. roku" - T. Siemoniak podsumował dokonania A. Macierewicza na stanowisku szefa MON

  To było niezwykłe dwulecie - w ten sposób Tomasz Siemoniak ocenił dorobek Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON w rządzie PiS. - Skandali, dziwacznych wypowiedzi, wydarzeń, które przykuwały uwagę opinii publicznej: ucieczka Berczyńskiego, Misiewicz, odejścia generałów, mistrale za dolara, było tyle, że (...) trzeba bardzo czarnego humoru żeby się z tego cieszyć – powiedział Siemoniak, który piastował stanowisko szefa resortu obrony w rządzie Platformy. Zdaniem Siemoniaka, jest niemożliwe, by premier, prezydenta i prezes PiS nie dostrzegli, że dwa lata Macierewicza w rządzie są "totalną porażką". - Mam nadzieje (...) że ten największy szkodnik w polskiej polityce po 89. roku zostanie odsunięty, niech się zajmie czymkolwiek innym – powiedział Siemoniak.
 • Polska chce kupić osiem rakiet Patriot. Szef MON wysyła zapytanie do USA

  Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach szef MON ogłosił, że podjął decyzję o wysłaniu zapytanie do rządu USA w sprawie zakupu ośmiu zestawów obrony powietrznej Patriot dla programu Wisła. Pierwsze dwa miałyby zostać dostarczone do 2019 r. (TVN24/X-news)
 • Niewidomy mężczyzna sam obronił się przed napastnikiem

  Niewidomy weteran został napadnięty na jednej z ulic Oklahoma City. "Pechowy" napastnik nie mógł wiedzieć, że Gordon Besow jest byłym żołnierzem sił specjalnych. Mimo ostrzeżeń, 27-letni przestępca nie przestawał okładać go pięściami. Wtedy Gordon "użył" wobec niego umiejętności nabytych w wojsku... (CNN Newsource/x-news) *Uwaga! Materiał dostępny tylko na terenie Polski.
 • Krewki biskup poskromił złodzieja samurajskim mieczem

  Wielebny Kent Hendrix, prócz tego, że jest mormońskim biskupem, po mistrzowsku włada mieczem samurajskim. Ma czarny pas. Jest też instruktorem. Gdy pewnego poranka syn biskupa zauważył, że na środku biegnącej przez osiedle ulicy mężczyzna szarpie kobietę, nie wahał się długo. Boso, z mieczem w ręku, wybiegł z domu i ruszył za złodziejem, którego wcześniej zdążyły już mocno sponiewierać krewkie sąsiadki napadniętej. Złodziej zdołał wprawdzie odjechać samochodem, ale wkrótce sam zgłosił się na posterunek. Jak ustaliła policja, 37-letni Grant Eggertsen napadł na swoją byłą koleżankę z pracy, wyrwał jej klucze od mieszkania i próbował się do niego dostać. Usłyszał m.in. zarzut bezprawnego wkroczenia na posesję, usiłowania włamania i rozboju. Mieszkańcy okolicy nie pamiętają podobnych incydentów, są przy tym dumni, że sąsiedzka solidarność zadziałała jak należy. - Sąsiedzi kontra bandziory: jeden do zera! - kwituje wielebny Kent Hendrix (CNN Newsource/x-news).