NSZZ "Solidarność"

Synonimy:
nszz, solidarnośc Solidarność solidarność torfarm manifestacja toruń rzgowo
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NSZZ "Solidarność" (1286)

Filmy - NSZZ "Solidarność" (28)

 • Minister finansów: Jestem za jedną wolną od handlu niedzielą w miesiącu

  Jestem zwolennikiem wprowadzenia tego rozwiązania w odniesieniu do pierwszej niedzieli w miesiącu. Następnie obserwować konsekwencje przez dwa lata i wrócić do tematu – powiedział Paweł Szałamacha, komentując złożony przez „Solidarność” w Sejmie projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. - Duża liczba osób chciałaby, aby ten dzień był wolny, ale są też argumenty gospodarcze, o których mówi część biznesu, że spadną obroty – zaznaczył minister finansów. (TVN24/X-news)
 • Bujak: Wiedzieliśmy o współpracy Wałęsy, ale najwyższe zaufanie mieli ci, którzy współpracę zerwali

  - Nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do współpracy Lecha Wałęsy z SB. Wiedzieliśmy, że do 1976 roku była. Chyba wszyscy wiedzieli o tym od lat. Ja wiedziałem od początku roku 80., jeszcze przed sierpniowym strajkiem – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były opozycjonista, jeden z przywódców legalnej i podziemnej „Solidarności" Zbigniew Bujak. - Mieliśmy żelazną zasadę – najwyższe zaufanie mają nie ci, którzy nie mieli nic wspólnego z SB, ale ci, którzy współpracę zerwali. Mając świadomość, że Wałęsa zerwał taką współpracę, wiedzieliśmy, że on jest już zaszczepiony na ich metody działania – komentuje Bujak. Dodaje, że na niego fakt współpracy z SB nie miał żadnego wpływu. Pytany o ujawnienie dokumentów odpowiada: „To osłabia polską politykę, pozycję wszystkich polskich polityków, rządu i Wałęsę”. „Już i ja nie będę mógł mówić tak dobrze o ‘Solidarności’ i przywództwie, jak mówiłem do tej pory” – ocenia były opozycjonista.
 • „Odmalujmy Polskę”. Młodzież pomaga byłym opozycjonistom

  W mieszkaniu Zbigniewa Kruka- Strzebońskiego praca wre. To trzecia akcja w ramach projektu „Odmalujmy Polskę”, zorganizowaną przez grupę młodych ludzi, remontujących mieszkania opozycjonistów, którzy kiedyś walczyli o wolna Polskę, a obecnie znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.
 • Podziemne pocztówki świąteczne

  Po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 r. tysiące działaczy „Solidarności” znalazło się w obozach internowania. Bardzo szybko zaczęła się tam rozwijać swoista twórczość: produkcja pocztówek świątecznych. Tworzono je ręcznie, malując kartki, albo posługując się matrycami, wykonanymi np. z płytek PCV lub z linoleum.