NSZZ "Solidarność"

Synonimy:
nszz, solidarnośc Solidarność solidarność torfarm manifestacja toruń rzgowo
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NSZZ "Solidarność" (1286)

Filmy - NSZZ "Solidarność" (29)

 • Wałęsa złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. "Przeciwnicy Solidarności chcą narzucić nam głupie rozwiązania"

  Lech Wałęsa uczcił 37. rocznicę Porozumień Sierpniowych, składając kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Zebrani ludzie skandowali jego imię. Były prezydent złożył również kwiaty pod bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. To tu 37 lat temu ogłosił on zakończenie strajku i podpisanie porozumień. Prezydent skomentował przy okazji sytuację polityczną w Polsce. - Musimy się jeszcze raz poderwać, spróbować uporządkować sprawy polskie, a może i europejskie. Przeciwnicy Solidarności przetrwali do dzisiaj i próbują narzucić nam swoje głupie rozwiązania, które wtedy przegrały – powiedział Lech Wałęsa.
 • Minister finansów: Jestem za jedną wolną od handlu niedzielą w miesiącu

  Jestem zwolennikiem wprowadzenia tego rozwiązania w odniesieniu do pierwszej niedzieli w miesiącu. Następnie obserwować konsekwencje przez dwa lata i wrócić do tematu – powiedział Paweł Szałamacha, komentując złożony przez „Solidarność” w Sejmie projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. - Duża liczba osób chciałaby, aby ten dzień był wolny, ale są też argumenty gospodarcze, o których mówi część biznesu, że spadną obroty – zaznaczył minister finansów. (TVN24/X-news)
 • Bujak: Wiedzieliśmy o współpracy Wałęsy, ale najwyższe zaufanie mieli ci, którzy współpracę zerwali

  - Nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do współpracy Lecha Wałęsy z SB. Wiedzieliśmy, że do 1976 roku była. Chyba wszyscy wiedzieli o tym od lat. Ja wiedziałem od początku roku 80., jeszcze przed sierpniowym strajkiem – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były opozycjonista, jeden z przywódców legalnej i podziemnej „Solidarności" Zbigniew Bujak. - Mieliśmy żelazną zasadę – najwyższe zaufanie mają nie ci, którzy nie mieli nic wspólnego z SB, ale ci, którzy współpracę zerwali. Mając świadomość, że Wałęsa zerwał taką współpracę, wiedzieliśmy, że on jest już zaszczepiony na ich metody działania – komentuje Bujak. Dodaje, że na niego fakt współpracy z SB nie miał żadnego wpływu. Pytany o ujawnienie dokumentów odpowiada: „To osłabia polską politykę, pozycję wszystkich polskich polityków, rządu i Wałęsę”. „Już i ja nie będę mógł mówić tak dobrze o ‘Solidarności’ i przywództwie, jak mówiłem do tej pory” – ocenia były opozycjonista.
 • „Odmalujmy Polskę”. Młodzież pomaga byłym opozycjonistom

  W mieszkaniu Zbigniewa Kruka- Strzebońskiego praca wre. To trzecia akcja w ramach projektu „Odmalujmy Polskę”, zorganizowaną przez grupę młodych ludzi, remontujących mieszkania opozycjonistów, którzy kiedyś walczyli o wolna Polskę, a obecnie znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.