Nowoczesna

Artykuły - Nowoczesna (118)

 • Nowoczesna: Ustawa o zakazie handlu wymaga notyfikacji przez UE

  Nowoczesna: Ustawa o zakazie handlu wymaga notyfikacji przez UE

  Nowoczesna wystąpi do marszałka Sejmu o skierowanie projektu ustawy o zakazie handlu w niedzielę do komisji do spraw Unii Europejskiej. Zdaniem posłów komisja powinna zawnioskować o notyfikację tej ustawy, ponieważ może ona zostać zakwestionowana przez Unię i uchylona.
 • Nowoczesna przestrzega: Nowe rządowe regulacje spowodują wzrost opłat za wodę i prąd

  Nowoczesna przestrzega: Nowe rządowe regulacje spowodują wzrost opłat za wodę i prąd

  Posłowie Nowoczesnej: Marek Sowa i Monika Rosa przestrzegali w środę, że dwa rządowe projekty, nad którymi Sejm ma pracować w tym tygodniu, spowodują wzrost cen wody, ścieków i energii elektrycznej. Zapowiedzieli zdecydowany sprzeciw wobec projektowanych zmian.
 • K. Lubnauer: Alternatywa dla 500 plus

  K. Lubnauer: Alternatywa dla 500 plus

  Nowoczesna proponuje świadczenie w wysokości 250 złotych miesięcznie na każde dziecko. Mówiła o tym w Polskim Radiu 24 przewodnicząca klubu poselskiego tej partii - Katarzyna Lubnauer.
 • Nowoczesna drąży sprawę statutu Polskiej Fundacji Narodowej

  Nowoczesna drąży sprawę statutu Polskiej Fundacji Narodowej

  Nowoczesna zwróciła się z pytaniem do premier Beaty Szydło, czy były z nią konsultowane zmiany w statucie Polskiej Fundacji Narodowej. Zdaniem posła ugrupowania Adama Szłapki nowy statut oznacza, że PFN będzie zajmować się "zupełnie innymi celami, niż deklarowano do tej pory".
 • Nowoczesna: Ustawa ograniczająca handel w niedziele - "antypolska"

  Nowoczesna: Ustawa ograniczająca handel w niedziele - "antypolska"

  Jeśli związki zawodowe uważają, że pracujący w niedziele zarabiają za mało, to niech wejdą w rolę mediatora i rozmawiają o tym, by stawki za pracę w niedziele były wyższe; ustawa ograniczająca handel tego dnia jest "antypolska" - mówili w Sejmie posłowie Nowoczesnej.
 • Nowoczesna: Nie możemy iść na wojnę z naszymi przyjaciółmi

  Nowoczesna: Nie możemy iść na wojnę z naszymi przyjaciółmi

  W UE jesteśmy partnerem, możemy rozmawiać twardo, obstawać przy swoich słusznych racjach, natomiast nie możemy iść ze wszystkimi na wojnę, a szczególnie z naszymi przyjaciółmi z Unii – podkreślali politycy Nowoczesnej, komentując odpowiedź Polski na zalecenia KE ws. praworządności.
 • Misiło zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki

  Misiło zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki

  Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło powiedział w piątek, że jest zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki poselskiej w sprawie jego wypowiedzi. "Nikomu nie grożę. Obiecuję Polakom, że posłowie PiS odpowiedzą za to, co zrobili Rzeczpospolitej" - dodał poseł.
 • Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

  Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

  Nowoczesna wysłała list do międzynarodowych instytucji z prośbą, aby ich przedstawiciele pojawili się w polskim Sejmie - powiedział w sobotę w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Chodzi o zmiany w ustawach dotyczących sądownictwa.
 • Henning: Zmiany w ustawie o działalności leczniczej były dobre

  Henning: Zmiany w ustawie o działalności leczniczej były dobre

  Paulina Henning z Nowoczesnej skomentowała kierunek obrany przez Ministerstwo Zdrowia ws. nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. "Pacjenci oprócz świadczeń finansowanych przez NFZ, będą mogli korzystać ze świadczeń odpłatnych, co jest względnie dobre" - oceniła posłanka.
 • Petru: Do współpracy Nowoczesnej i PO trzeba podejść pragmatycznie

  Petru: Do współpracy Nowoczesnej i PO trzeba podejść pragmatycznie

  Ryszard Petru zabrał głos w sprawie współpracy Nowoczesnej i PO w wyborach samorządowych. "Do tej kwestii należy podejść pragmatycznie. Są miasta, gdzie wspólny kandydat na prezydenta jest możliwy, a są takie że nie" - mówił w poniedziałek w Częstochowie lider Nowoczesnej.

Filmy - Nowoczesna (63)