Nowoczesna

Artykuły - Nowoczesna (116)

 • Nowoczesna: Nie możemy iść na wojnę z naszymi przyjaciółmi

  Nowoczesna: Nie możemy iść na wojnę z naszymi przyjaciółmi

  W UE jesteśmy partnerem, możemy rozmawiać twardo, obstawać przy swoich słusznych racjach, natomiast nie możemy iść ze wszystkimi na wojnę, a szczególnie z naszymi przyjaciółmi z Unii – podkreślali politycy Nowoczesnej, komentując odpowiedź Polski na zalecenia KE ws. praworządności.
 • Misiło zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki

  Misiło zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki

  Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło powiedział w piątek, że jest zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki poselskiej w sprawie jego wypowiedzi. "Nikomu nie grożę. Obiecuję Polakom, że posłowie PiS odpowiedzą za to, co zrobili Rzeczpospolitej" - dodał poseł.
 • Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

  Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

  Nowoczesna wysłała list do międzynarodowych instytucji z prośbą, aby ich przedstawiciele pojawili się w polskim Sejmie - powiedział w sobotę w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Chodzi o zmiany w ustawach dotyczących sądownictwa.
 • Henning: Zmiany w ustawie o działalności leczniczej były dobre

  Henning: Zmiany w ustawie o działalności leczniczej były dobre

  Paulina Henning z Nowoczesnej skomentowała kierunek obrany przez Ministerstwo Zdrowia ws. nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. "Pacjenci oprócz świadczeń finansowanych przez NFZ, będą mogli korzystać ze świadczeń odpłatnych, co jest względnie dobre" - oceniła posłanka.
 • Petru: Do współpracy Nowoczesnej i PO trzeba podejść pragmatycznie

  Petru: Do współpracy Nowoczesnej i PO trzeba podejść pragmatycznie

  Ryszard Petru zabrał głos w sprawie współpracy Nowoczesnej i PO w wyborach samorządowych. "Do tej kwestii należy podejść pragmatycznie. Są miasta, gdzie wspólny kandydat na prezydenta jest możliwy, a są takie że nie" - mówił w poniedziałek w Częstochowie lider Nowoczesnej.
 • Nowoczesna apeluje o "natychmiastowe zakończenie obchodów smoleńskich"

  Nowoczesna apeluje o "natychmiastowe zakończenie obchodów smoleńskich"

  Nowoczesna zaapelowała do prezesa PiS o zakończenie organizowania miesięcznic smoleńskich. "Najwyższy czas, by zaprzestać tych spotkań, które dzielą a nie łączą. Teraz czas na ciszę i prawdziwą żałobę" - mówił podczas niedzielnego briefingu poseł Paweł Rabiej.
 • Posłanka Nowoczesnej reaguje na decyzję o zawieszeniu

  Posłanka Nowoczesnej reaguje na decyzję o zawieszeniu

  Posłanka Joanna Augustynowska uznała za "nieuzasadnioną i absurdalną" decyzję o zawieszeniu jej w prawach członka sejmowego klubu Nowoczesnej, dlatego - jak podkreśliła w oświadczeniu - jej dalsza współpraca w Klubie Nowoczesnej jest niemożliwa.
 • Budowa Stoczni Szczecińskiej jest przedsięwzięciem nierentownym - Nowoczesna

  Budowa Stoczni Szczecińskiej jest przedsięwzięciem nierentownym - Nowoczesna

  Budowa Stoczni Szczecińskiej jest tak odległa i nierzeczywista jak lot pierwszego człowieka na Marsa w ciągu kadencji PiS - ocenił na piątkowej konferencji prasowej poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Jego zdaniem rząd powinien pomóc finansowo małym firmom z branży stoczniowej.
 • "Z rezygnacją z funkcji rzecznika Nowoczesnej nosiłem się od pewnego czasu"

  "Z rezygnacją z funkcji rzecznika Nowoczesnej nosiłem się od pewnego czasu"

  Paweł Rabiej powiedział PAP, że z rezygnacją z funkcji rzecznika Nowoczesnej nosił się od pewnego czasu; zapewnił, że nie ma to związku ze sprawą jego tweeta, który niedawno wywołał wiele komentarzy. Dodał, że chce skupić się m.in. na rozwijaniu konsultacji społecznych Nowoczesnej.
 • "Nowoczesna" zaniepokojona o stabilność finansów publicznych

  "Nowoczesna" zaniepokojona o stabilność finansów publicznych

  W wtorek, 17 stycznia 2017 w Sejmie odbyły się konsultacje społeczne Klubu Poselskiego Nowoczesna na temat: "Polski system emerytalny. Stan i wyzwania po demontażu OFE i obniżeniu wieku emerytalnego." W konsultacjach wzięli udział posłowie i członkowie "Nowoczesnej", ekonomiści i eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz zainteresowani tematyką obywatele.

Filmy - Nowoczesna (58)