Nowoczesna

Artykuły - Nowoczesna (122)

 • ​Nowoczesna skarży TVP do KRRiT

  ​Nowoczesna skarży TVP do KRRiT

  Krótko po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na TVN, Nowoczesna złożyła skargę na TVP za m.in. "świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji".
 • ​Kulisy przewrotu w Nowoczesnej

  ​Kulisy przewrotu w Nowoczesnej

  Poniedziałkowa prasa przynosi garść smaczków na temat zmiany przywództwa w Nowoczesnej.
 • Nowoczesna: Ustawa o zakazie handlu wymaga notyfikacji przez UE

  Nowoczesna: Ustawa o zakazie handlu wymaga notyfikacji przez UE

  Nowoczesna wystąpi do marszałka Sejmu o skierowanie projektu ustawy o zakazie handlu w niedzielę do komisji do spraw Unii Europejskiej. Zdaniem posłów komisja powinna zawnioskować o notyfikację tej ustawy, ponieważ może ona zostać zakwestionowana przez Unię i uchylona.
 • Nowoczesna przestrzega: Nowe rządowe regulacje spowodują wzrost opłat za wodę i prąd

  Nowoczesna przestrzega: Nowe rządowe regulacje spowodują wzrost opłat za wodę i prąd

  Posłowie Nowoczesnej: Marek Sowa i Monika Rosa przestrzegali w środę, że dwa rządowe projekty, nad którymi Sejm ma pracować w tym tygodniu, spowodują wzrost cen wody, ścieków i energii elektrycznej. Zapowiedzieli zdecydowany sprzeciw wobec projektowanych zmian.
 • K. Lubnauer: Alternatywa dla 500 plus

  K. Lubnauer: Alternatywa dla 500 plus

  Nowoczesna proponuje świadczenie w wysokości 250 złotych miesięcznie na każde dziecko. Mówiła o tym w Polskim Radiu 24 przewodnicząca klubu poselskiego tej partii - Katarzyna Lubnauer.
 • Nowoczesna drąży sprawę statutu Polskiej Fundacji Narodowej

  Nowoczesna drąży sprawę statutu Polskiej Fundacji Narodowej

  Nowoczesna zwróciła się z pytaniem do premier Beaty Szydło, czy były z nią konsultowane zmiany w statucie Polskiej Fundacji Narodowej. Zdaniem posła ugrupowania Adama Szłapki nowy statut oznacza, że PFN będzie zajmować się "zupełnie innymi celami, niż deklarowano do tej pory".
 • Nowoczesna: Ustawa ograniczająca handel w niedziele - "antypolska"

  Nowoczesna: Ustawa ograniczająca handel w niedziele - "antypolska"

  Jeśli związki zawodowe uważają, że pracujący w niedziele zarabiają za mało, to niech wejdą w rolę mediatora i rozmawiają o tym, by stawki za pracę w niedziele były wyższe; ustawa ograniczająca handel tego dnia jest "antypolska" - mówili w Sejmie posłowie Nowoczesnej.
 • Nowoczesna: Nie możemy iść na wojnę z naszymi przyjaciółmi

  Nowoczesna: Nie możemy iść na wojnę z naszymi przyjaciółmi

  W UE jesteśmy partnerem, możemy rozmawiać twardo, obstawać przy swoich słusznych racjach, natomiast nie możemy iść ze wszystkimi na wojnę, a szczególnie z naszymi przyjaciółmi z Unii – podkreślali politycy Nowoczesnej, komentując odpowiedź Polski na zalecenia KE ws. praworządności.
 • Misiło zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki

  Misiło zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki

  Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło powiedział w piątek, że jest zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki poselskiej w sprawie jego wypowiedzi. "Nikomu nie grożę. Obiecuję Polakom, że posłowie PiS odpowiedzą za to, co zrobili Rzeczpospolitej" - dodał poseł.
 • Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

  Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

  Nowoczesna wysłała list do międzynarodowych instytucji z prośbą, aby ich przedstawiciele pojawili się w polskim Sejmie - powiedział w sobotę w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Chodzi o zmiany w ustawach dotyczących sądownictwa.

Filmy - Nowoczesna (75)

 • "Żołądź to nie dąb, a zlepek komórek nie jest dzieckiem". Sejm odrzucił projekt liberalizujący prawo aborcyjne

  Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt "Ratujmy Kobiety 2017" liberalizujący przepisy dotyczące przerywania ciąży. – Dajcie ludziom w Polsce godnie żyć. Twórzcie prawo dla wszystkich, a nie dla kleru. Nie spłacajcie długu wobec Rydzyka kobietami – mówiła prezentująca projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" przewodnicząca Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka, kierując zarzut do polityków PiS. Podsumowując debatę skrytykowała także postawę posłów opozycji, którzy byli nieobecni. – Większości z was nie było na sali, to pokazuje, jaki macie stosunek do projektów obywatelskich – powiedziała Nowacka. Z Nowacką polemizowała Kaja Godek występująca w Sejmie jako przedstawicielka inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj Aborcję", która zgłosiła projekt zaostrzenia przepisów dotychczasowej ustawy, znoszący możliwość przerwania ciąży z uwagi na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu. Projekt, którego pierwsze czytanie również odbyło się na środowym (10.01) posiedzeniu, został przez posłów skierowany do dalszych prac. Zaostrzenie przepisów o przerywaniu ciąży "przybliża stan prawa do tego zapisanego w konstytucji" - argumentowała Godek. Jej zdaniem, projekt ma zrealizować gwarancję konstytucyjnego prawa do życia dla każdego. Zaapelowała także do polityków o szybkie tempo pracy nad nowelizacją, "bo co 8 godzin zabija się w Polsce małego człowieka". Proponowana przez "Ratujmy Kobiety" ustawa de facto znosiła dotychczasowy tzw. kompromis aborcyjny, który dopuszcza przerwanie ciąży w trzech przypadkach: gdy zagrożone jest życie matki, płód jest poważnie uszkodzony lub ma wady genetyczne oraz w przypadku ciąży powstałej w wyniku gwałtu lub kazirodztwa. Ustawa komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" dawała prawo do przerywania ciąży na żądanie kobiety do końca 12. tygodnia oraz przywracała tzw. antykoncepcję awaryjną bez recepty.
 • Zmiany w rządzie PiS. Konferencja Nowoczesnej (TV Interia)

  Zmiany w rządzie PiS. Konferencja Nowoczesnej (TV Interia).
 • Powstaje stowarzyszenie "Plan Petru". "To ponadpartyjna płaszczyzna wspólnej pracy nad planem naprawy państwa"

  Podjąłem decyzję o powołaniu stowarzyszenia o nazwie „Plan Petru”. Nazwa ta ma symbolizować kontrofertę dla programu Morawieckiego i ja się tego wyzwania podejmuję – powiedział Ryszard Petru. Były lider Nowoczesnej ogłosił na konferencji prasowej powołanie stowarzyszenia, którego celem ma być stworzenie alternatywnego programu dla polityki PiS. Dopytywany przez dziennikarzy o to, czy zamierza wystąpić ze swojego dotychczasowego ugrupowania, oświadczył, że zostaje w Nowoczesnej i chce tworzyć wspólną ofertę programową w ramach opozycji. - Chodzi o to, aby przed wyborami liderzy polskiej opozycji mogli stanąć przed Polakami i powiedzieć: Mamy dobry, wspólny program całej zjednoczonej opozycji – dodał Petru.
 • "Niepowtarzanie badań, karty czipowe, środki ze wzrostu gospodarczego dla lekarzy rezydentów". Propozycje K. Lubnauer na usprawnienie służby zdrowia

  Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer jest zdania, że polskie państwo stać na zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. – Mamy duży wzrost gospodarczy, warto część środków przeznaczyć np. na lekarzy rezydentów, którzy nie stanowią dużej grupy – powiedziała Lubnauer. Przewodnicząca Nowoczesnej skrytykowała system publicznej opieki zdrowotnej, zarzucając mu złą organizację. – Powinny być karty czipowe, niepowtarzanie badań – mówiła Lubnauer. Zwróciła również uwagę na problem błędnych reguł finansowania szpitali, którym nie zależy na jak najszybszym wykonywaniu badań, ponieważ opłaca się im przetrzymywać pacjentów na oddziałach.