nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (260)

 • Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

  Kwieciński: Mieszkanie plus priorytetem rządu na najbliższe miesiące

  Program Mieszkanie plus będzie priorytetem rządu na najbliższe miesiące - mówił w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przyznał, dotychczas współpraca w rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej. Dodał, że rząd chce zmienić otoczenie prawne dla inwestycji.
 • Ponad milion posiadaczy książeczek mieszkaniowych czeka na rozwiązanie problemu

  Ponad milion posiadaczy książeczek mieszkaniowych czeka na rozwiązanie problemu

  Pomimo upływu całych dekad problem książeczek mieszkaniowych nie może doczekać się definitywnego rozwiązania systemowego. W efekcie ponad milion rodaków czuje się pokrzywdzonych, by nie powiedzieć wręcz oszukanych przez własne państwo. Czy podjęte przez Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) działania przyniosą wreszcie oczekiwany rezultat?
 • Ostateczny koniec MdM - czas na podsumowania

  Ostateczny koniec MdM - czas na podsumowania

  Stało się zgodnie z przewidywaniami. Zaledwie dwa dni stycznia wystarczyły, by rozdysponować ostatnią pulę 380 mln zł między beneficjentów programu Mieszkanie dla Młodych. Na pieniądze "załapało się" jeszcze niecałe 13 tys. szczęśliwców. Tym samym program MdM, który funkcjonował cztery lata, przeszedł ostatecznie do historii.
 • To był najlepszy rok w historii rynku mieszkaniowego

  To był najlepszy rok w historii rynku mieszkaniowego

  Branża nigdy nie miała się lepiej, deweloperzy budują coraz więcej mieszkań i coraz więcej sprzedają - przekonują eksperci rynku mieszkaniowego.
 • Polacy kupili za gotówkę prawie 50 tys. nowych mieszkań

  Polacy kupili za gotówkę prawie 50 tys. nowych mieszkań

  W 2017 roku deweloperzy sprzedali za gotówkę rekordową liczbę mieszkań. Wszystko dlatego, że rodzimi inwestorzy poszukują alternatywy dla rachitycznie oprocentowanych depozytów bankowych. Dobra passa może trwać też w 2018 roku - prognozuje Open Finance.
 • Kredyty mieszkaniowe dla przeciętnego Kowalskiego. Jak obecnie zadłużają się Polacy?

  Kredyty mieszkaniowe dla przeciętnego Kowalskiego. Jak obecnie zadłużają się Polacy?

  Choć Polacy nadal biorą najczęściej kredyty mieszkaniowe z minimalnym wkładem własnym, zdecydowanie w ostatnich latach w całej puli wzrósł udział zobowiązań, gdzie większość środków z własnej kieszeni wykłada kredytobiorca i tylko "podpiera" się środkami z banku. Jeśli chodzi o nieruchomości, które najczęściej kupujemy - tu się nic nie zmienia. Wśród mieszkań popularne są najbardziej małe dwa pokoje.
 • Czy gmina może pobierać zaliczki na poczet wyceny nieruchomości?

  Czy gmina może pobierać zaliczki na poczet wyceny nieruchomości?

  Gmina nie może nakładać na inwestorów obowiązku uiszczania zaliczek na poczet wyceny sprzedawanych nieruchomości.
 • Trwają prace nad zmianami w obrocie gruntami rolnymi

  Trwają prace nad zmianami w obrocie gruntami rolnymi

  W resorcie rolnictwa trwają prace nad nowelizacją przepisów dotyczących obrotu gruntami rolnymi. Chodzi o dwie rządowe ustawy: o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi. Dokument w najbliższych tygodniach ma trafić na posiedzenie rządu.
 • Rosnące koszty materiałów i niedobór siły roboczej zaczynają się odbijać na cenach mieszkań

  Rosnące koszty materiałów i niedobór siły roboczej zaczynają się odbijać na cenach mieszkań

  W ciągu roku sprzedaż mieszkań wzrosła o jedną piątą, a popyt na nowe wciąż jest bardzo duży. Na rozpędzonym rynku nieruchomości nie brakuje ryzyka, jak choćby związanego z brakiem siły roboczej czy rosnącymi kosztami materiałów, które będą coraz bardziej wpływać na podwyżki cen mieszkań. Na rynku nie widać jednak znaczących oznak spowolnienia, nie mówiąc już o kryzysie - podkreślają analitycy.
 • Styl skandynawski wciąż w modzie

  Styl skandynawski wciąż w modzie

  Harmonia, spokój, piękno i wygoda - nic dziwnego, że łączący w sobie te cechy skandynawski styl wystroju wnętrz podbił serca Polaków. Na czym on polega i jak zastosować go w swoim domu? Na pytanie odpowiada serwis ogłoszeń nieruchomości Homla.pl.

Filmy - Nieruchomości (47)

 • Nabywcy mieszkań będą lepiej chronieni. UOKiK chce zmian w ustawie deweloperskiej

  Przygotowywana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nowelizacja ustawy deweloperskiej wprowadzi dodatkowe zabezpieczenia dla klientów w przypadku upadłości dewelopera czy nieukończenia przez niego budowy. Lepiej chronieni mają być również nabywcy garaży czy boksów rowerowych. Zmiany obejmą też sprzedaż gotowych już nieruchomości.
 • Zanim kupisz mieszkanie zadaj te trzy pytania

  Z roku na rok na nowe mieszkania decyduje się coraz więcej Polaków. Według raportu firmy doradczej REAS, w III kwartale br. deweloperzy sprzedali 17,5 tys. mieszkań, czyli o prawie 2,5 tys. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Kupno własnego lokum to ważna decyzja, często podejmowana raz na całe życie. Dlatego warto zrobić to świadomie i u sprawdzonego dewelopera. Eksperci wskazują trzy podstawowe pytania, które warto zadać, zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę.
 • Kto powinien się spieszyć z kupnem mieszkania?

  Jeżeli sprzedajemy mieszkanie przed upływem pięciu lat od jego nabycia, powinniśmy zapłacić podatek dochodowy. Z tego powodu rynek nieruchomości bardzo ożywia się przed końcem roku. A kto o tym najczęściej zapomina?
 • Wojskowe nieruchomości gotowe pod zabudowę mieszkaniową

  Mówi się, że Agencja Mienia Wojskowego zabezpiecza potrzeby obronności w zakresie nieruchomości. Tak rzeczywiście jest, natomiast część jej zasobu są to nieruchomości, których nie można już wykorzystać na cele związane z obronnością, a nadają się na inne, komercyjne zagospodarowanie, jak np. budowę osiedli mieszkaniowych.