nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (260)

 • Dom przy autostradzie

  Dom przy autostradzie

  Powszechnie wiadomo, że nieruchomości zlokalizowane w dużych miastach są najdroższe. Dlatego wiele osób zainteresowanych zakupem gruntu lub domu decyduje się na lokalizację poza miastem.
 • Koniec z błotem i śniegiem na chodnikach? Gmina posprząta przed twoim domem

  Koniec z błotem i śniegiem na chodnikach? Gmina posprząta przed twoim domem

  Samorządowcy wezmą na siebie obowiązek uprzątania błota i śniegu z chodników, które graniczą z prywatnymi nieruchomościami. Pod warunkiem że zapłaci za to państwo.
 • GUS: o 36,8 proc. wzrosła liczba pozwoleń na budowę mieszkań

  GUS: o 36,8 proc. wzrosła liczba pozwoleń na budowę mieszkań

  W okresie czterech miesięcy 2017 roku liczba pozwoleń na budowę mieszkań wzrosła o 36,8 proc. rok do roku - poinformował w piątek GUS. Duże wzrosty pozwoleń na budowy - o blisko 50 proc. - uzyskali także deweloperzy.
 • Ile jeszcze mieszkań jest w stanie wchłonąć nasz rynek?

  Ile jeszcze mieszkań jest w stanie wchłonąć nasz rynek?

  Hossa na rynku nieruchomości trwa w najlepsze. Według danych GUS wyniki są lepsze o 17 proc. rok do roku. Pytaniem ciągle jest to, z czego dzisiejsza sytuacja rynkowa wynika.
 • Kowalczyk: Mieszkanie plus to priorytet prac rządu

  Kowalczyk: Mieszkanie plus to priorytet prac rządu

  Pakiet ustaw związanych z Mieszkaniem plus jest dla rządu obecnie priorytetem - powiedział w czwartek szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Zapewnił, że nie ma żadnych pomysłów na łączenie czy likwidację resortów.
 • Dom w granicy działki

  Dom w granicy działki

  Posadowienie domu w linii będącej granicą działki wiąże się z pewnymi obostrzeniami. Ale takie położenie domu może mieć również swoje zalety. Za każdym razem trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, ponieważ nie zawsze może być to najbardziej korzystne rozwiązanie. W takiej sytuacji ważne jest też utrzymanie dobrych relacji z sąsiadem.
 • Garsoniera - dobry zakup na rynku mieszkaniowym?

  Garsoniera - dobry zakup na rynku mieszkaniowym?

  Czy kupno kawalerki ma sens? Nad tym zastanawia się niejeden klient rynku mieszkaniowego. Tzw. garsoniery kuszą niską ceną i mogą być postrzegane jako dobre mieszkania na tzw. start. Dokładniejsze przyjrzenie się ofercie sprzedaży "jednopokojówek" pokazuje jednak, że niekoniecznie są one tanie, jeśli wziąć stawkę za metr kwadratowy....
 • Honkgong: Pobito światowy rekord cen gruntu

  Honkgong: Pobito światowy rekord cen gruntu

  Deweloper z Hongkongu Henderson zapłacił 3 mld dolarów za działkę w tym mieście, pobijając światowy rekord cen gruntu. Przebito ośmiu konkurentów i pokonano m.in. przedsiębiorstwa z Chin kontynentalnych, przełamując ich dominację obserwowaną przez ostatnie lata. Aukcja odbyła się we wtorek.
 • Koniec sporu o wdowi grosz. Można sprzedać dom od razu

  Koniec sporu o wdowi grosz. Można sprzedać dom od razu

  Nie trzeba czekać pięć lat od śmierci małżonka, żeby zbyć bez PIT nieruchomość kupioną wspólnie przed laty - przesądził NSA we wczorajszej uchwale.
 • Spółdzielczość: Mamy największy potencjał ws. programu Mieszkanie plus

  Spółdzielczość: Mamy największy potencjał ws. programu Mieszkanie plus

  Mamy obecnie największy potencjał, niejako "uśpiony", dotyczący udziału w programie Mieszkanie plus - powiedział prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych Jan Sułowski. Jego zdaniem, obecnie najbardziej wyczekiwana jest zmiana ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

Filmy - Nieruchomości (42)

 • Zainteresowanie budową domu jednorodzinnego rośnie

  Niski koszt pieniądza w połączeniu ze stabilną ofertą gruntów budowlanych sprawiają, że obecnie jest dobry moment na budowę domu jednorodzinnego – przekonuje Jarosław Jurak, prezes firmy Danwood. Zdaniem ekspertów na polskim rynku zdecydowana większość domów wznoszona jest w tradycyjny sposób. Te budowane z gotowych elementów odpowiadają za zaledwie 3–4 proc. całości. – Mam nadzieję, że w tym roku na rynku polskim sprzedamy około 100 domów, a zapewne około 70 zbudujemy. W stosunku do krajów Zachodu nasz rynek jest bardzo konserwatywny i takie domy, jakie oferujemy, sprzedają się tu znacznie trudniej – mówi Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood SA. Choć polski rynek gotowych domów systematycznie rośnie, to jednak – jak podkreśla ekspert – wzrost jest stosunkowo wolny. Po koniec 2015 roku prezes Danwood oceniał, że co roku w naszym kraju stawiane jest ok. 2,5–3 tys. tego typu konstrukcji, a tempo wzrostu nie przekracza 10 proc. W związku z tym firma Danwood zamierza szukać źródeł dodatkowych przychodów, wychodząc z ofertą gotowych domów murowanych.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 r. ceny mieszkań rosną, ale bardzo powolnie. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.
 • Deweloperzy budują na potęgę, a co z cenami ?

  Optymizm deweloperów nie słabnie. Budują coraz więcej. Mieszkania są sprzedawane, zanim zostaną wybudowane. A co z cenami?
 • Deweloperzy zaczną wynajmować mieszkania?

  Chciałbyś wprowadzić się do nowo powstałego mieszkania, ale nie masz zdolności kredytowej? Żaden problem. Zamiast kupować takie mieszkanie od dewelopera, możesz je od niego wynająć. Problem w tym, że… nie w Polsce, gdzie tego typu ofert trzeba szukać ze świecą.