nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (260)

 • Wyjątkowa okazja dla właścicieli mieszkań: Można dużo zaoszczędzić na opłatach

  Wyjątkowa okazja dla właścicieli mieszkań: Można dużo zaoszczędzić na opłatach

  Nawet kilka tysięcy złotych rocznie można zaoszczędzić na opłatach związanych z mieszkaniem. Dotyczy to tylko kilku miast, ale bonifikata jest bardzo duża - może wynosić nawet 95 proc. przy przekształcaniu użytkowania wieczystego we własność.
 • Mimo że ceny mieszkań rosną, Polacy coraz częściej kupują na rynku pierwotnym

  Mimo że ceny mieszkań rosną, Polacy coraz częściej kupują na rynku pierwotnym

  Po dłuższym okresie stabilizacji cen mieszkań w Polsce od początku bieżącego roku obserwujemy wzrosty. Jednym z wyjątków jest Warszawa. Tam ceny rosną już od roku 2013. Są jednak i takie miasta, w których mieszkania tanieją.
 • Finlandia: Lokale z serwisu Airbnb pod lupą władz sanitarnych

  Finlandia: Lokale z serwisu Airbnb pod lupą władz sanitarnych

  W Helsinkach w planie kontroli służb sanitarnych zostały ujęte mieszkania wynajmowane w ramach internetowego serwisu Airbnb. Urzędnicy sprawdzają stan tych lokali, w tym warunki higieniczne - poinformował dziennik "Helsingin Sanomat".
 • Zniesienie współwłasności nieruchomości a kwestie podatkowe

  Zniesienie współwłasności nieruchomości a kwestie podatkowe

  Decydując się na zniesienie dotychczasowej współwłasności nieruchomości, podatnicy powinni pamiętać, że nie zawsze będzie ono neutralne podatkowo. Tym samym niezbędne jest odpowiednie zaplanowanie sposobu przeprowadzania transakcji, które nie narazi podmiotów na ujemne konsekwencje finansowe podjętej decyzji. Czy właściwe ukształtowanie pod względem prawnym transakcji, a przede wszystkim wybór sposobu zniesienia współwłasności mają wpływ na wysokość i rodzaj podatku?
 • Gorący okres na rynku najmu - studenci wracają na uczelnie

  Gorący okres na rynku najmu - studenci wracają na uczelnie

  Wrzesień i październik to gorący okres dla rynku najmu. Studenci wracają na uczelnie i gorączkowo poszukują mieszkań. Badania pokazują, że rośną ich wymagania.
 • Apartament w stolicy tylko dla posiadaczy grubych portfeli!

  Apartament w stolicy tylko dla posiadaczy grubych portfeli!

  Warszawa to najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce, zarazem najbardziej rozwinięty rynek nieruchomości o charakterze luksusowym. Ceny apartamentów w stolicy mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy.
 • Jeszcze nigdy Polacy nie wydawali tak dużo gotówki na mieszkania

  Jeszcze nigdy Polacy nie wydawali tak dużo gotówki na mieszkania

  Wrześniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej nie przyniosło zaskoczenia - stopy procentowe pozostały bez zmian. Polski rynek mieszkaniowy nadal będzie więc napędzany gotówką. Jakie będą konsekwencje decyzji RPP dla rynku? - komentuje Jakub Nieckarz, prezes deweloperskiej firmy PVI. Według danych NBP jeszcze nigdy Polacy nie wydawali tak dużo gotówki na zakup mieszkań.
 • Mieszkania będą droższe

  Mieszkania będą droższe

  To jest pewne - mieszkania zdrożeją. Szacuje się, że ich cena może być wyższa o 5-10 proc. Wszystko przez rosnące ceny gruntów. Już teraz deweloperzy więcej płacą za ziemię pod inwestycje.
 • Wycinka drzew z prywatnych nieruchomości: Szyszko wie o kłopotach gmin, ale nie pomoże

  Wycinka drzew z prywatnych nieruchomości: Szyszko wie o kłopotach gmin, ale nie pomoże

  Samorządy mają problemy z nowymi zasadami usuwania drzew z prywatnych nieruchomości. Ministerstwo Środowiska nie zamierza ich rozwiązać.
 • Jak szybko rosną ceny mieszkań?

  Jak szybko rosną ceny mieszkań?

  Spośród największych miast w Polsce w ciągu ostatnich trzech-czterech lat ceny mieszkań na rynku pierwotnym spadły jedynie w aglomeracji katowickiej. Natomiast w II kwartale 2017 r. spadek przeciętnej ceny transakcyjnej 1 m kw. powierzchni użytkowej mieszkań zanotowano jedynie w Krakowie - o 130 zł/m kw. w odniesieniu do poprzedniego kwartału.

Filmy - Nieruchomości (44)

 • Wojskowe nieruchomości gotowe pod zabudowę mieszkaniową

  Mówi się, że Agencja Mienia Wojskowego zabezpiecza potrzeby obronności w zakresie nieruchomości. Tak rzeczywiście jest, natomiast część jej zasobu są to nieruchomości, których nie można już wykorzystać na cele związane z obronnością, a nadają się na inne, komercyjne zagospodarowanie, jak np. budowę osiedli mieszkaniowych.
 • Dom odczyta nasze emocje? Taki budynek powstał w Polsce

  Już w progu przywita nas inteligentna wycieraczka, temperatura, wilgotność powietrza ustawi się sama do naszych wymagań, a sam dom zareaguje na nasze emocje. Przykład? Dostosuje otoczenie do naszego samopoczucia – tak już niebawem mogą wyglądać nasze domy i mieszkania. W Polsce właśnie powstał jeden z najnowocześniejszych inteligentnych domów w Europie.
 • Zainteresowanie budową domu jednorodzinnego rośnie

  Niski koszt pieniądza w połączeniu ze stabilną ofertą gruntów budowlanych sprawiają, że obecnie jest dobry moment na budowę domu jednorodzinnego – przekonuje Jarosław Jurak, prezes firmy Danwood. Zdaniem ekspertów na polskim rynku zdecydowana większość domów wznoszona jest w tradycyjny sposób. Te budowane z gotowych elementów odpowiadają za zaledwie 3–4 proc. całości. – Mam nadzieję, że w tym roku na rynku polskim sprzedamy około 100 domów, a zapewne około 70 zbudujemy. W stosunku do krajów Zachodu nasz rynek jest bardzo konserwatywny i takie domy, jakie oferujemy, sprzedają się tu znacznie trudniej – mówi Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood SA. Choć polski rynek gotowych domów systematycznie rośnie, to jednak – jak podkreśla ekspert – wzrost jest stosunkowo wolny. Po koniec 2015 roku prezes Danwood oceniał, że co roku w naszym kraju stawiane jest ok. 2,5–3 tys. tego typu konstrukcji, a tempo wzrostu nie przekracza 10 proc. W związku z tym firma Danwood zamierza szukać źródeł dodatkowych przychodów, wychodząc z ofertą gotowych domów murowanych.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 r. ceny mieszkań rosną, ale bardzo powolnie. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.