nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (260)

 • Mieszkania dla niezamożnych Polaków - resort infrastruktury i budownictwa kończy prace nad funduszem ziemi

  Mieszkania dla niezamożnych Polaków - resort infrastruktury i budownictwa kończy prace nad funduszem ziemi

  W maju rząd zajmie się projektem ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym, który ma budować na państwowych gruntach mieszkania na wynajem dla niezamożnych Polaków. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, pomysłodawca Funduszu, chce, by ustawa weszła w życie na początku II połowy roku.
 • Katowicki rynek wtórny mieszkań - sprawdzamy ceny

  Katowicki rynek wtórny mieszkań - sprawdzamy ceny

  Choć Katowice to miasto liczące około 300 tys. mieszkańców, tamtejszego rynku mieszkaniowego nie powinno się analizować w oderwaniu od innych ośrodków konurbacji górnośląskiej - m.in. Chorzowa, Bytomia, Świętochłowic, Tychów. Tym samym mamy do czynienia z jednym z największych rynków mieszkaniowych w Polsce.
 • Długi dojazd do pracy - świadomy wybór czy smutna konieczność

  Długi dojazd do pracy - świadomy wybór czy smutna konieczność

  W pracy spędzamy mnóstwo czasu. Standardowo jest to osiem godzin dziennie, od 9:00 do 17:00 plus ewentualne nadgodziny, czyli praktycznie cały dzień. Jakby doliczyć do tego czas dojazdu do pracy, który przecież nie jest czasem wolnym, to praca wysuwa na prowadzanie.
 • Sprzedający mieszkania chcą czekać 9 miesięcy na pieniądze

  Sprzedający mieszkania chcą czekać 9 miesięcy na pieniądze

  Co siódme mieszkanie kupione na kredyt z dopłatą z finałowego budżetu programu "Mieszkanie dla młodych" pochodziło z rynku wtórnego. Jest to o tyle zaskakujące, że sprzedający wszystkimi pieniędzmi będą mogli się cieszyć najwcześniej w styczniu 2018 roku. Warto pamiętać, że miesiąc ten będzie już ostatnią okazją na zakup mieszkania z dofinansowaniem - przynajmniej zanim nie ruszy program "Mieszkanie +".
 • Trwa hossa na rynku mieszkaniowym, budujemy coraz więcej

  Trwa hossa na rynku mieszkaniowym, budujemy coraz więcej

  W styczniu i lutym ruszyła budowa 12 tys. nowych mieszkań. To o 5 proc. więcej niz przed rokiem.
 • Budownictwo: Polacy wybierają coraz mniejsze domy

  Budownictwo: Polacy wybierają coraz mniejsze domy

  Polacy preferują stosunkowo niewielkie metraże domów jednorodzinnych. Standardowe powierzchnie to około 120-130 mkw. Na rynku wtórnym takich nieruchomości ceny są mocno zróżnicowane w zależności od standardu, typu budownictwa, wielkości i lokalizacji.
 • Rekordowa liczba nowych mieszkań na rynku

  Rekordowa liczba nowych mieszkań na rynku

  Wiosna to zawsze ożywienie na rynku nieruchomości, w połączeniu z wysoką aktywnością deweloperów w poprzednich kwartałach, dało to nowy rekord liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto w ciągu 12 miesięcy. Bardzo blisko historycznych rekordów jest też liczba mieszkań oddanych oraz uzyskanych przez deweloperów pozwoleń.
 • W 2017 r. państwo wyda więcej na "mieszkaniówkę"

  W 2017 r. państwo wyda więcej na "mieszkaniówkę"

  Aktywna polityka mieszkaniowa miała być jednym z priorytetów nowego rządu. Warto zatem sprawdzić, jak przedstawiają się bezpośrednie wydatki budżetu na cele mieszkaniowe w 2017 r. To ważna kwestia, gdyż tegoroczny budżet jest pierwszym swobodnie zaplanowanym przez obecny rząd.
 • Kiedy jest dobry czas na zakup pierwszego mieszkania?

  Kiedy jest dobry czas na zakup pierwszego mieszkania?

  Wielu młodych ludzi zadaje sobie to pytanie: kiedy jest czas na zakup własnego "M"? Zrobić to od razu po studiach? Po kilku latach pracy zawodowej? Przed ślubem? Takie pytania można by mnożyć długo.
 • Użytkowanie wieczyste pod mieszkaniówką przekształci się we własność

  Użytkowanie wieczyste pod mieszkaniówką przekształci się we własność

  Użytkowanie wieczyste pod mieszkaniówką przekształci się we własność - taka deklaracja pada ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. I to mimo że projekt ustawy o przekształceniu współużytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe we współwłasność gruntów od listopada zeszłego roku tkwi na etapie prac w rządowym centrum legislacji.

Filmy - Nieruchomości (42)

 • Zainteresowanie budową domu jednorodzinnego rośnie

  Niski koszt pieniądza w połączeniu ze stabilną ofertą gruntów budowlanych sprawiają, że obecnie jest dobry moment na budowę domu jednorodzinnego – przekonuje Jarosław Jurak, prezes firmy Danwood. Zdaniem ekspertów na polskim rynku zdecydowana większość domów wznoszona jest w tradycyjny sposób. Te budowane z gotowych elementów odpowiadają za zaledwie 3–4 proc. całości. – Mam nadzieję, że w tym roku na rynku polskim sprzedamy około 100 domów, a zapewne około 70 zbudujemy. W stosunku do krajów Zachodu nasz rynek jest bardzo konserwatywny i takie domy, jakie oferujemy, sprzedają się tu znacznie trudniej – mówi Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood SA. Choć polski rynek gotowych domów systematycznie rośnie, to jednak – jak podkreśla ekspert – wzrost jest stosunkowo wolny. Po koniec 2015 roku prezes Danwood oceniał, że co roku w naszym kraju stawiane jest ok. 2,5–3 tys. tego typu konstrukcji, a tempo wzrostu nie przekracza 10 proc. W związku z tym firma Danwood zamierza szukać źródeł dodatkowych przychodów, wychodząc z ofertą gotowych domów murowanych.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 r. ceny mieszkań rosną, ale bardzo powolnie. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.
 • Deweloperzy budują na potęgę, a co z cenami ?

  Optymizm deweloperów nie słabnie. Budują coraz więcej. Mieszkania są sprzedawane, zanim zostaną wybudowane. A co z cenami?
 • Deweloperzy zaczną wynajmować mieszkania?

  Chciałbyś wprowadzić się do nowo powstałego mieszkania, ale nie masz zdolności kredytowej? Żaden problem. Zamiast kupować takie mieszkanie od dewelopera, możesz je od niego wynająć. Problem w tym, że… nie w Polsce, gdzie tego typu ofert trzeba szukać ze świecą.