nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (260)

 • Ranking kredytów z dopłatą MdM

  Ranking kredytów z dopłatą MdM

  Na początku sierpnia ponownie ma ruszyć program Mieszkanie dla Młodych, dzięki któremu można uzyskać ponad 100 000 zł wsparcia na zakup mieszkania lub domu. Niestety, 66 mln zł przeznaczone na dopłaty może zostać wykorzystane w zaledwie cztery dni. Expander podpowiada, co zrobić, aby zdążyć uzyskać dofinansowanie, gdzie warto wnioskować o kredyt i na co należy uważać.
 • Rynek mieszkaniowy kwitnie. Deweloperzy nie przestają inwestować

  Rynek mieszkaniowy kwitnie. Deweloperzy nie przestają inwestować

  Boom mieszkaniowy trwa. Od stycznia do maja deweloperzy oddali do użytku mniej więcej tyle samo mieszkań, ile przed rokiem. Jednak uzyskali pozwolenia na budowę o ponad 50 proc. więcej lokali niż w analogicznym okresie rok temu. Deweloperzy mnożą inwestycje i choć zaciągają na te cele nowe zobowiązania, to według analizy Domu Maklerskiego Navigator ich finanse są stabilne. Sprzyja temu wciąż wysokie zainteresowanie nabywców.
 • Bierzesz kredyt na mieszkanie? Musisz to przeczytać

  Bierzesz kredyt na mieszkanie? Musisz to przeczytać

  Od soboty 22 lipca zaczyna obowiązywać ustawa o kredycie hipotecznym. Daje klientom więcej informacji do porównania ofert, czas na rezygnację z umowy, ogranicza czasowo możliwość pobierania prowizji za wcześniejszą spłatę. To wszystko jednak oznacza, że kredytobiorca dostanie dużo grubszy plik dokumentów do analizy. Bankowcy ostrzegają z kolei, że przepisy są nieprecyzyjne.
 • Już ponad połowa Polaków mieszka w domach

  Już ponad połowa Polaków mieszka w domach

  Coraz więcej Polaków przeprowadza się do własnego domu - wynika z analizy Open Finance. Zupełnie inaczej jest m.in. w Niemczech, Austrii, Portugalii i na Malcie, gdzie coraz więcej obywateli przeprowadza się do bloków.
 • Adamczyk: Krajowy Zasób Nieruchomości w dużej części rozwiąże problemy mieszkaniowe Polaków

  Adamczyk: Krajowy Zasób Nieruchomości w dużej części rozwiąże problemy mieszkaniowe Polaków

  Projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości w swoim założeniu będzie rozwiązywać w dużej części problemy mieszkaniowe Polaków - powiedział w Sejmie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Dodał, że deficyt wynosi na dzisiaj 970 tys. mieszkań.
 • Mieszkanie plus coraz bliżej, gdzie ruszają budowy?

  Mieszkanie plus coraz bliżej, gdzie ruszają budowy?

  Program Mieszkanie plus zaczyna przybierać coraz bardziej realnych kształtów. Około 1,1 tys. mieszkań, które mają powstać na warszawskich Odolanach, w całkiem atrakcyjnym punkcie miasta, to najświeższy hit. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre pomysły budzą... zdziwienie.
 • Sprzedaż deweloperów mieszkaniowych w I półroczu wciąż na rekordowej fali

  Sprzedaż deweloperów mieszkaniowych w I półroczu wciąż na rekordowej fali

  W pierwszym półroczu br. statystyki sprzedażowe na pierwotnym rynku mieszkaniowym uległy kolejnej spektakularnej fazie eskalacji. Takie wnioski po raz kolejny z rzędu nasuwa najnowsza publikacja wolumenów sprzedaży mieszkań przez spółki deweloperskie notowane na warszawskiej GPW. Na dziś, zaledwie po upływie sześciu miesięcy 2017 roku, to już niemal pewne - mamy kolejny rekordowy rok deweloperki mieszkaniowej.
 • Będzie coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie. Ceny mogą spaść nawet o 20 procent

  Będzie coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie. Ceny mogą spaść nawet o 20 procent

  Reprezentanci wyżu demograficznego, urodzeni na początku lat 80. ubiegłego wieku, masowo kupowali mieszkania w latach 2006-2008. Według części ekspertów, status ekonomiczny wielu z nich wzrósł już na tyle, że obecnie myślą o zmianie lokali na większe i wygodniejsze. Dlatego, nieruchomości wybudowane w okresie boomu mieszkaniowego będą za 2-3 lata wracały do obrotu ze zwiększoną siłą.
 • Eksperci: Wprowadzenie REIT-ów warunkiem powodzenia programu Mieszkanie plus

  Eksperci: Wprowadzenie REIT-ów warunkiem powodzenia programu Mieszkanie plus

  Podmioty typu REIT, które mają ruszyć w przyszłym roku, pobudzą program Mieszkanie plus, a także cały rynek budowlany - twierdzą eksperci. Celem REIT-ów będzie kupno, sprzedaż i zarządzanie nieruchomościami na wynajem. Jednocześnie REIT-y mają być instrumentem inwestycyjnym, który zapewni godziwe zyski inwestorom indywidualnym i będzie konkurencją dla lokat bankowych.
 • Mieszkania w tym mieście nie są tanie

  Mieszkania w tym mieście nie są tanie

  Ponad 10 tys. zł w rynku i najbliższej okolicy, ponad 7 tys. w ścisłym centrum, ponad 6 w promieniu do 2 km od rynku, ponad 5 tys. w pozostałych częściach miasta, poniżej 5 tys. zł na peryferiach i w przypadku mieszkań do remontu - takie są obecnie ceny metra kwadratowego nieruchomości mieszkaniowych na rynku wtórnym we Wrocławiu.

Filmy - Nieruchomości (44)

 • Wojskowe nieruchomości gotowe pod zabudowę mieszkaniową

  Mówi się, że Agencja Mienia Wojskowego zabezpiecza potrzeby obronności w zakresie nieruchomości. Tak rzeczywiście jest, natomiast część jej zasobu są to nieruchomości, których nie można już wykorzystać na cele związane z obronnością, a nadają się na inne, komercyjne zagospodarowanie, jak np. budowę osiedli mieszkaniowych.
 • Dom odczyta nasze emocje? Taki budynek powstał w Polsce

  Już w progu przywita nas inteligentna wycieraczka, temperatura, wilgotność powietrza ustawi się sama do naszych wymagań, a sam dom zareaguje na nasze emocje. Przykład? Dostosuje otoczenie do naszego samopoczucia – tak już niebawem mogą wyglądać nasze domy i mieszkania. W Polsce właśnie powstał jeden z najnowocześniejszych inteligentnych domów w Europie.
 • Zainteresowanie budową domu jednorodzinnego rośnie

  Niski koszt pieniądza w połączeniu ze stabilną ofertą gruntów budowlanych sprawiają, że obecnie jest dobry moment na budowę domu jednorodzinnego – przekonuje Jarosław Jurak, prezes firmy Danwood. Zdaniem ekspertów na polskim rynku zdecydowana większość domów wznoszona jest w tradycyjny sposób. Te budowane z gotowych elementów odpowiadają za zaledwie 3–4 proc. całości. – Mam nadzieję, że w tym roku na rynku polskim sprzedamy około 100 domów, a zapewne około 70 zbudujemy. W stosunku do krajów Zachodu nasz rynek jest bardzo konserwatywny i takie domy, jakie oferujemy, sprzedają się tu znacznie trudniej – mówi Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood SA. Choć polski rynek gotowych domów systematycznie rośnie, to jednak – jak podkreśla ekspert – wzrost jest stosunkowo wolny. Po koniec 2015 roku prezes Danwood oceniał, że co roku w naszym kraju stawiane jest ok. 2,5–3 tys. tego typu konstrukcji, a tempo wzrostu nie przekracza 10 proc. W związku z tym firma Danwood zamierza szukać źródeł dodatkowych przychodów, wychodząc z ofertą gotowych domów murowanych.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 r. ceny mieszkań rosną, ale bardzo powolnie. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.