nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (260)

 • Sprzedasz mieszkanie za szybko - zapłacisz podatek

  Sprzedasz mieszkanie za szybko - zapłacisz podatek

  Jeżeli sprzedajemy mieszkanie przed upływem pięciu lat od jego nabycia, powinniśmy zapłacić podatek dochodowy. Z tego powodu rynek nieruchomości bardzo ożywia się przed końcem roku. A kto o tym najczęściej zapomina?
 • Będą spore zmiany w obrocie ziemią

  Będą spore zmiany w obrocie ziemią

  W resorcie rolnictwa odbyły się wczoraj konsultacje organizacji rolniczych w sprawie zmian w ustawach regulujących obrót ziemią.
 • Raty niektórych kredytów wzrosną nagle o 30 proc.

  Raty niektórych kredytów wzrosną nagle o 30 proc.

  Program Rodzina na Swoim pomógł prawie 200 tys. kredytobiorców w tańszym zakupie mieszkania lub budowie domu. Jak zauważył Marcin Krasoń, ekspert Home Broker, sposób jego działania może być jednak zdradliwą pułapką - z dniem ustania dopłat rata kredytu nagle wzrośnie, w dzisiejszych warunkach o ponad 30 proc.
 • Branża budowlana przeciwko wprowadzeniu minimalnej powierzchni mieszkań

  Branża budowlana przeciwko wprowadzeniu minimalnej powierzchni mieszkań

  Nie istnieje żadne logiczne uzasadnienie dla narzucania minimalnej powierzchni mieszkania (tj. 25 m kw.) w sytuacji, kiedy deweloperzy bez problemu znajdują nabywców lokali poniżej tej powierzchni - stwierdził w komentarzu dla PAP Polski Związek Firm Deweloperskich.
 • Warszawa: Która dzielnica jest najbezpieczniejsza?

  Warszawa: Która dzielnica jest najbezpieczniejsza?

  Która dzielnica Warszawy, zdaniem jej mieszkańców, jest najbezpieczniejsza? Gdzie najlepiej spędzać czas wolny, a gdzie zrobić zakupy?
 • Hossa na rynku nieruchomości biurowych

  Hossa na rynku nieruchomości biurowych

  Mamy hossę na polskim rynku nieruchomości biurowych. Padają kolejne rekordy.
 • Inwestowanie w mieszkanie na wynajem - od czego zacząć?

  Inwestowanie w mieszkanie na wynajem - od czego zacząć?

  Rekordowo niskie stopy procentowe spowodowały, że coraz więcej Polaków zabiera swoje oszczędności z banków i koncentruje się na bardziej dochodowych formach inwestowania. Naturalnym wyborem stają się nieruchomości, których wynajem często generuje kilkukrotnie wyższy zysk niż lokaty. Wybór odpowiedniego mieszkania, które będzie przynosić zysk, nie jest jednak prosty. Podobnie jak przy wyborze odpowiedniej lokaty lub funduszu inwestycyjnego, także kupując mieszkanie należy wziąć pod uwagę szereg czynników.
 • Zakup własnego mieszkania z programem MdM - czy warto?

  Zakup własnego mieszkania z programem MdM - czy warto?

  Zaciągnięcie kredytu na zakup własnego M spędza sen z powiek wielu polskim rodzinom. Powodem takiego stanu rzeczy są nieustannie zmieniające się warunki udzielania kredytów oraz zaostrzone procedury badania zdolności kredytowej.
 • Coraz więcej chętnych na mieszkania w stolicy

  Coraz więcej chętnych na mieszkania w stolicy

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, popyt na warszawskie mieszkania nie maleje. Największą popularnością wśród kupujących cieszy się Mokotów oraz Praga Południe. Mimo dużego zainteresowania, średnia cena ofertowa za m kw. nowego lokalu wzrosła tu zaledwie o 0,73 proc. względem II kwartału 2017 roku. Eksperci ostrzegają jednak, by kwotę kredytu hipotecznego dobrać do swoich możliwości i nie zadłużać się nadmiernie. Niskie obecnie raty za kilka lat będą bowiem znacznie wyższe.
 • Powstał wielki właściciel ziemski, który ma zmienić rynek mieszkaniowy

  Powstał wielki właściciel ziemski, który ma zmienić rynek mieszkaniowy

  Powstaje nowy wielki właściciel gruntów w Polsce, czyli Krajowy Zasób Nieruchomości. Firmy należące do Skarbu Państwa przekażą do KZN grunty, którymi dotąd dysponowały. To zwiększa szanse na realizację rządowego programu Mieszkanie Plus, ale oznacza też centralizację władzy nad budownictwem.

Filmy - Nieruchomości (45)

 • Kto powinien się spieszyć z kupnem mieszkania?

  Jeżeli sprzedajemy mieszkanie przed upływem pięciu lat od jego nabycia, powinniśmy zapłacić podatek dochodowy. Z tego powodu rynek nieruchomości bardzo ożywia się przed końcem roku. A kto o tym najczęściej zapomina?
 • Wojskowe nieruchomości gotowe pod zabudowę mieszkaniową

  Mówi się, że Agencja Mienia Wojskowego zabezpiecza potrzeby obronności w zakresie nieruchomości. Tak rzeczywiście jest, natomiast część jej zasobu są to nieruchomości, których nie można już wykorzystać na cele związane z obronnością, a nadają się na inne, komercyjne zagospodarowanie, jak np. budowę osiedli mieszkaniowych.
 • Dom odczyta nasze emocje? Taki budynek powstał w Polsce

  Już w progu przywita nas inteligentna wycieraczka, temperatura, wilgotność powietrza ustawi się sama do naszych wymagań, a sam dom zareaguje na nasze emocje. Przykład? Dostosuje otoczenie do naszego samopoczucia – tak już niebawem mogą wyglądać nasze domy i mieszkania. W Polsce właśnie powstał jeden z najnowocześniejszych inteligentnych domów w Europie.
 • Zainteresowanie budową domu jednorodzinnego rośnie

  Niski koszt pieniądza w połączeniu ze stabilną ofertą gruntów budowlanych sprawiają, że obecnie jest dobry moment na budowę domu jednorodzinnego – przekonuje Jarosław Jurak, prezes firmy Danwood. Zdaniem ekspertów na polskim rynku zdecydowana większość domów wznoszona jest w tradycyjny sposób. Te budowane z gotowych elementów odpowiadają za zaledwie 3–4 proc. całości. – Mam nadzieję, że w tym roku na rynku polskim sprzedamy około 100 domów, a zapewne około 70 zbudujemy. W stosunku do krajów Zachodu nasz rynek jest bardzo konserwatywny i takie domy, jakie oferujemy, sprzedają się tu znacznie trudniej – mówi Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood SA. Choć polski rynek gotowych domów systematycznie rośnie, to jednak – jak podkreśla ekspert – wzrost jest stosunkowo wolny. Po koniec 2015 roku prezes Danwood oceniał, że co roku w naszym kraju stawiane jest ok. 2,5–3 tys. tego typu konstrukcji, a tempo wzrostu nie przekracza 10 proc. W związku z tym firma Danwood zamierza szukać źródeł dodatkowych przychodów, wychodząc z ofertą gotowych domów murowanych.