Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12259)

 • Niemcy: Horrendalne kary za mowę nienawiści

  Niemcy: Horrendalne kary za mowę nienawiści

  Niemiecki rząd zamierza wprowadzić horrendalne kary dla platform społecznościowych za nieusuwanie treści łamiących prawo.
 • Berlin grozi Ankarze zakazem wjazdu dla tureckich polityków

  Berlin grozi Ankarze zakazem wjazdu dla tureckich polityków

  Po szeregu obraźliwych wypowiedzi ze strony tureckiej szef urzędu kanclerskiego Peter Altmaier zagroził Turcji we wtorek jako pierwszy przedstawiciel rządu Angeli Merkel wydaniem zakazu wjazdu do Niemiec dla tureckich polityków pragnących uczestniczyć w wiecach wyborczych.
 • Niemcy płacą zasiłek dla 87 tys. dzieci w Polsce. Berlin chce z tym skończyć

  Niemcy płacą zasiłek dla 87 tys. dzieci w Polsce. Berlin chce z tym skończyć

  Ograniczenie prawa do zasiłku dla dzieci obywateli UE, pracujących w Niemczech, byłoby błędnym sygnałem dla Europy, ostrzegają niemieckie organizacje społeczne.
 • Niemcy: Aresztowano dwóch syryjskich migrantów

  Niemcy: Aresztowano dwóch syryjskich migrantów

  Niemiecka policja aresztowała dwóch Syryjczyków; jeden z nich jest podejrzewany o popełnienie zbrodni wojennych - udział w zamordowaniu w Syrii w marcu 2013 roku 36 syryjskich pracowników rządowych - podała w czwartek w oświadczeniu niemiecka prokuratura.
 • Niemieckie firmy liczą na ożywienie handlu z Rosją

  Niemieckie firmy liczą na ożywienie handlu z Rosją

  Niemal dwie trzecie niemieckich firm obecnych na rynku rosyjskim liczy mimo nadal obowiązujących sankcji ekonomicznych na wzrost obrotów handlowych z Rosją w 2017 roku - podały w piątek Komisja Wschodnia Niemieckiej Gospodarki i Niemiecko-Rosyjska Izba Handlu.
 • Niestabilna sytuacja w Europie zagrożeniem dla Polski

  Niestabilna sytuacja w Europie zagrożeniem dla Polski

  Nieprzewidywalność sytuacji politycznej w Unii Europejskiej to największe zagrożenie dla polskiej gospodarki - ocenia Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Zdaniem ekspertki Europa jest w rozsypce, a tylko silna i stabilna może się przeciwstawić temu, co może się wydarzyć w USA czy w Chinach. Kluczowe znaczenie będą miały wyniki wyborów we Francji i w Niemczech.
 • Niemcy szybko sprowadzają swoje złoto do kraju

  Niemcy szybko sprowadzają swoje złoto do kraju

  Niemcy konsekwentnie realizują plan sprowadzenia rezerw złota do kraju. Z Nowego Jorku i Paryża zabrali już wszystko, co planowali.
 • Niemcy: Odsyłanie migrantów ma być sprawniejsze

  Niemcy: Odsyłanie migrantów ma być sprawniejsze

  Rząd Niemiec i władze krajów związkowych chcą zwiększyć presję na imigrantów, którym odmówiono azylu, w celu skłonienia ich do dobrowolnego wyjazdu z kraju, a przypadku odmowy do deportacji. Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała uchwalenie stosownych ustaw.
 • "W Niemczech nie ma zorganizowanej akcji fałszowania historii"

  "W Niemczech nie ma zorganizowanej akcji fałszowania historii"

  "Ta cała dyskusja jest czymś zastępczym. Powstaje wrażenie, że w naszych relacjach jest jakiś głęboki problem, a to nieprawda" - mówi prof. Krzysztof Ruchniewicz, polski historyk, specjalizujący się w historii Niemiec.

Filmy - Niemcy (109)

 • Eve Champagne. Najsłynniejsza w Niemczech tancerka burleski

  Nazywa się Ewelina Szepa. Od lat występuje z kultowym klubie Olivias Show Club w dzielnicy uciech w Hamburgu.
 • Erdogan porównał Niemcy do kraju totalitarnego

  Prezydent Turcji skrytykował ograniczenia, które niemieckie władze wprowadziły dla organizatorów wieców mniejszości tureckiej w tym kraju. Zdaniem Erdogana, "przypominają one okres nazistowski". (AFP)
 • Erdogan porównał Niemcy do kraju totalitarnego

  Prezydent Turcji skrytykował ograniczenia, które niemieckie władze wprowadziły dla organizatorów wieców mniejszości tureckiej w tym kraju. Zdaniem Erdogana, "przypominają one okres nazistowski".
 • Tunezyjski terrorysta zatrzymany w Niemczech. Miał brać udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie

  Niemiecka policja zatrzymała we Frankfurcie 36-letniego Tunezyjczyka podejrzanego o terroryzm. Jak poinformowały niemieckie media, zatrzymany prawdopodobnie brał udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. W ataku z marca 2015 roku zginęły 23 osoby, w tym trzech obywateli Polski. Tunezyjczyk został ujęty w zakrojonej na szeroką skalę operacji policji w Hesji. Wzięło w niej udział ponad 1,1 tys. funkcjonariuszy, którzy przeszukali 54 budynki, w tym meczety. Szef MSW w Hesji Peter Beuth powiedział, że Tunezyjczyk przebywał w zeszłym roku w areszcie deportacyjnym, jednak został zwolniony, ponieważ władze tunezyjskie nie dostarczyły na czas wymaganych dokumentów. Islamista wyszedł na wolność 4 listopada 2016 roku, ale był przez cały czas obserwowany przez policję. Tunezyjczyk miał przyjechać do Niemiec w sierpniu 2015 roku i poprosić o azyl. W marcu 2016 roku miał uczestniczyć w ataku na tunezyjską miejscowość Ben Gardane. 36-letni Tunezyjczyk jest także podejrzany o werbowanie bojowników na rzecz tzw. Państwa Islamskiego na terenie Niemiec od sierpnia 2015 roku. Mężczyzna zbudował także siatkę dżihadystów, żeby przeprowadzać ataki terrorystyczne w Niemczech.