Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Niemcy (11356)

Filmy - Niemcy (58)

  • Jerzy opiekun. Cała prawda o pracy opiekuna w Niemczech

    On ma 30 lat, ona 90. On zrobi dla niej wszystko, bo ona za to płaci... Ona myśli, że to ktoś bliski, on – że robi coś dobrego. Polski opiekun, czyli kto? Odsłaniamy kulisy pracy opiekuna starszych osób w Niemczech.
  • 2015: Kryzys w Rosji, kłopoty USA i nowa potęga w Azji

    Początek nowego roku sprzyja przewidywaniu globalnych trendów na najbliższe miesiące. Eksperci prezentują polityczne i gospodarcze prognozy, do których swoje trzy grosze wtrącają także... wróżbici. Co zatem czeka świat w niedalekiej przyszłości? Zdaniem analityków, 2015 rok będzie upływał pod znakiem istotnych zmian w światowej gospodarce. Rosja - mimo wysiłków Władimira Putina - pogrąży się w recesji. Lekkiej zapaści doświadczy również najpotężniejsza gospodarka Unii Europejskiej, czyli Niemcy. Chiny wejdą w okres ekonomicznego zastoju, za to na kontynencie azjatyckim narodzi się nowa gospodarcza potęga - Indie. Otwierają się one coraz bardziej na zagranicznych inwestorów, a premier Narendra Modi obiecuje, że jego kraj dopiero się rozkręca. W Stanach Zjednoczonych eskalować będzie konflikt między Partią Republikańską i Demokratyczną. Konserwatystom nie podoba się, że Barack Obama chce objąć częściową amnestią ponad 5 milionów imigrantów. Przeciwnicy prezydenta w Kongresie już szykują się do politycznego kontrataku. Na Wyspach Brytyjskich przekazy medialne zdominują dwa wydarzenia: narodziny drugiego potomka księcia Williama i jego małżonki Catherine - a także wielki jubileusz królowej Elżbiety. 9 września pobije ona rekord ustanowiony przez swoją praprababkę Wiktorię – i stanie się najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii. W chińskim zodiaku rokowi 2015 patronuje koza (lub owca - zależnie od interpretacji znaku „羊”). Wróżbici z Państwa Środka podkreślają, że taki patronat zwiastuje spokój i harmonię, ale niekoniecznie sprzyja planom dotyczącym małżeństwa i posiadania potomstwa. - Nie należy jednak zbytnio się tym przejmować. Każdy z nas jest przecież kowalem własnego losu - mówi pekiński chiromanta Chen Yi. I to chyba jest najlepsza puenta do noworocznych rozważań!
  • Kiedyś stał tam Mur Berliński, dziś luksusowy apartament

    Berlin obchodzi 25. rocznicę zburzenia muru, dzielącego stolicę na dwie strefy wpływów. W miejscu, gdzie kiedyś stał mur, powstają luksusowe apartamenty. Ceny luksusowych mieszkań sięgają kilku milionów dolarów, jednak chętnych na ich zakup nie brakuje. (Bloomberg/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski