Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12278)

 • Delegowanie pracowników może przestać być opłacalne dla polskich pracodawców

  Delegowanie pracowników może przestać być opłacalne dla polskich pracodawców

  Zmiany w przepisach o delegowaniu pracowników proponowane przez Komisję Europejską, choć z założenia mają poprawić warunki pracy takich osób, w praktyce mogą sprawić, że ich miejsca pracy będą zagrożone. Wysyłanie pracowników za granicę stanie się bowiem nieopłacalne dla ich pracodawców. W ten sposób firmy z zamożnych krajów unijnych po cichu pozbędą się konkurencji z Europy Środkowo-Wschodniej.
 • Niemieckie firmy obawiają się skutków Brexitu

  Niemieckie firmy obawiają się skutków Brexitu

  Wiele niemieckich przedsiębiorstw obawia się niekorzystnych skutków brytyjskiego rozwodu z UE - wynika z najnowszej ankiety na ten temat.
 • Co jedenasty Niemiec płatnikiem najwyższej stawki podatkowej

  Co jedenasty Niemiec płatnikiem najwyższej stawki podatkowej

  Z najnowszych badań Instytutu Gospodarczego (IW) w Kolonii wynika, że 4,2 mln Niemców czynnych zawodowo płaci najwyższe podatki.
 • PAIH: Pod względem wartości inwestycji w Polsce Japończycy są na drugim miejscu

  PAIH: Pod względem wartości inwestycji w Polsce Japończycy są na drugim miejscu

  Obsługiwani przez PAIH inwestorzy japońscy wyprzedzili niemieckich i obecnie pod względem wartości inwestycji są na drugiej pozycji, po Amerykanach - powiedział PAP szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Japończycy - jak wskazał - przynoszą zarówno inwestycje, jak i reinwestycje.
 • Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Siedmiu młodych imigrantów z Syrii i Libii oskarżonych o próbę podpalenia bezdomnego Polaka stanęło przed sądem w Berlinie. Za usiłowanie morderstwa odpowiada sześciu z nich, jeden ma postawione zarzuty nieudzielenia pomocy.
 • Niemcy: W marcu eksport i import na rekordowym poziomie

  Wartość niemieckiego eksportu towarów wyniosła w marcu br. 118,2 mld euro i była wyższa o 0,4 proc. niż w lutym 2017 r. i o 10,8 proc. niż przed rokiem - poinformował we wtorek Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Jeszcze bardziej wzrósł import.
 • Rynek pracy w Niemczech: Nieprzerwanie pozytywny trend

  Rynek pracy w Niemczech: Nieprzerwanie pozytywny trend

  Utrzymuje się pozytywny trend na niemieckim rynku pracy. W kwietniu br. liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 93 tys. i wynosi teraz 2,569 mln. W porównaniu rocznym liczba osób bez pracy zmalała o 175 tys. To najniższy poziom bezrobocia od 1991 roku - poinformowała Federalna Agencja Pracy. Wskaźnik bezrobocia wynosi obecnie 5,8 proc.
 • Nie można popełnić błędu

  Nie można popełnić błędu

  Polityka fiskalna, pieniężna oraz nadzór ostrożnościowy powinny stanowić zwarty system polityk oddziałujących na gospodarkę realną, przy uwzględnieniu wzajemnych sprzężeń i interakcji. Dlatego potrzebna jest możliwie ścisła koordynacja tych polityk, nigdzie nie można popełnić błędu - mówi Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.
 • Praca w Niemczech? Tak, ale tylko na zachodzie kraju

  Praca w Niemczech? Tak, ale tylko na zachodzie kraju

  Przeciętne wynagrodzenie w Polsce w sektorze przedsiębiorstw sięga 4,5 tys. zł miesięcznie (brutto), a wielu Polaków marzy o znalezieniu dobrze płatnego zajęcia za granicą. Przekonanie o łatwych zarobkach na obczyźnie (będących wielokrotnością polskich pensji) może zderzyć się w zaskakującą rzeczywistością obcych rynków pracy.
 • Niemcy: Emerytura w wieku 63 lat popularna, firmom brakuje fachowców

  Niemcy: Emerytura w wieku 63 lat popularna, firmom brakuje fachowców

  Emerytura w wieku 63 lat jest wśród Niemców bardzo popularna - od 2014 r. z tej możliwości skorzystało blisko 700 tys. osób. Pracodawcy skarżą się na brak wykwalifikowanych pracowników - podała grupa medialna Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

Filmy - Niemcy (111)

 • Konferencja Tuska i Junckera na szczycie G7

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Taorminie na Sycylii, że konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego. Na briefingu poprzedzającym inaugurację szczytu G7 u podnóża Etny Tusk i Juncker przedstawili kwestie priorytetowe dla UE i odpowiedzieli na pytania dziennikarzy.
 • Niezwykła wystawa w galerii Żak-Branicka

  Artystyczne nawiązanie do historii miejsca, w którym dziś znajduje się renomowana galeria Polek, przyciągnęło na wystawę tłumy. Odwiedził ją też Ai Weiwei.
 • Eve Champagne. Najsłynniejsza w Niemczech tancerka burleski

  Nazywa się Ewelina Szepa. Od lat występuje z kultowym klubie Olivias Show Club w dzielnicy uciech w Hamburgu.
 • Erdogan porównał Niemcy do kraju totalitarnego

  Prezydent Turcji skrytykował ograniczenia, które niemieckie władze wprowadziły dla organizatorów wieców mniejszości tureckiej w tym kraju. Zdaniem Erdogana, "przypominają one okres nazistowski".