Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Niemcy (11294)

Filmy - Niemcy (52)

  • Z czym Polakom i Niemcom kojarzy się kraj sąsiada?

    Z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej reporterzy stacji Deutsche Welle i TVP zapytali przechodniów w Berlinie i Warszawie, z czym kojarzą im się odpowiednio Polska i Niemcy. Czy Niemcy mają poczucie winy wobec Polaków? Czy my z kolei jesteśmy w stanie szczerze wybaczyć im wyrządzone nam krzywdy – i wspólnie zacząć patrzeć w przyszłość? Zobaczcie i posłuchajcie!
  • Sankcje wobec Rosji już uderzają w UE

    Tysiące niemieckich firm żyje z eksportu do Rosji. Przedsiębiorstwa te bardzo dotkliwie odczuwają unijne sankcje nałożone na Moskwę. Wiele spośród planowanych inwestycji już musiało zostać wstrzymanych. Nic dziwnego, że niemieccy przedsiębiorcy nie mogą spać spokojnie. Martwi ich też spadek wartości rubla. Wpływa to na wzrost cen niemieckich towarów, co wkrótce może doprowadzić do zahamowania produkcji.
  • Neuer: W zespole muszą zajść pewne zmiany

    - Po tym jak sięgnęliśmy po mistrzostwo świata, możliwość spotkania z kolegami z zespołu jest jak spełnienie marzeń - mówi Manuel Neuer, bramkarz reprezentacji Niemiec. W środę nasi zachodni sąsiedzi towarzysko zagrają z Argentyną i będzie to rewanż za niedawny finał mistrzostw świata.