Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Niemcy (11312)

 • Zaskakujące dane z Europy

  Czwartkowa sesja na rynku walutowym upłynęła pod znakiem wstępnych odczytów PMI dla przemysłu w strefie euro. Wśród europejskich gospodarek prym wiodła gospodarka niemiecka z której odczyt pozytywnie zaskoczył rynki. W godzinach popołudniowych na rynek napłynęły także cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, a dodatkowo opublikowane zostało minutes z ostatniego posiedzenia RPP.
 • Niemcy i Francja boją się stagnacji

  Niemcy i Francja boją się stagnacji

  Niemcy i Francja chcą zwiększyć środki na inwestycje w gospodarce, aby zapobiec stagnacji w gospodarce europejskiej.
 • Niemcy: Obława na domniemanych pomocników Państwa Islamskiego

  Niemcy: Obława na domniemanych pomocników Państwa Islamskiego

  Prokuratura federalna przeszukała w siedmiu landach mieszkania domniemanych pomocników Państwa Islamskiego. W Akwizgranie policja aresztowała dwóch podejrzanych: Tunezyjczyka i Rosjanina.
 • Niemcy: 10 dni płatnego urlopu na opiekę nad bliskimi

  Niemcy: 10 dni płatnego urlopu na opiekę nad bliskimi

  Pracownicy w Niemczech, którzy muszą opiekować się bliskimi, będą mogli od początku przyszłego roku zrobić przerwę w pracy. Projekt ustawy przyjął w środę 15 października niemiecki rząd.
 • ZEW spada, Niemcy obniżają prognozę

  Słabe dane napływają z gospodarki Niemiec. Zaufanie niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych w październiku okazało się znacznie poniżej oczekiwań - wynika z danych Instytutu ZEW. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 0,0 pkt.
 • ​Rewolta przeciwko Merkel. 50 młodych gniewnych

  ​Rewolta przeciwko Merkel. 50 młodych gniewnych

  Angela Merkel znana jest z tego, że rządzi spokojną ręką. Młodym chadekom to jednak nie wystarcza. Grupa "CDU2017" domaga się reform.
 • Fatalny dla nas sygnał z Niemiec

  Fatalny dla nas sygnał z Niemiec

  W Niemczech w sierpniu produkcja przemysłowa spadła najmocniej od stycznia 2009 r. Spadek mdm wyniósł o 4,0 proc. mdm, podczas gdy w poprzednim miesiącu zanotowano wzrost o 1,6 proc.
 • Ostre słowa Helmuta Kohla:

  Ostre słowa Helmuta Kohla: "Merkel nie potrafiła nawet jeść nożem i widelcem"

  Helmut Kohl już dawno zszedł z politycznej sceny. Upublicznione obecnie fragmenty rozmów z dawnych czasów wywołały poruszenie w świecie polityki.
 • Zamówienia w przemyśle Niemiec mocno spadły

  Zamówienia w przemyśle Niemiec mocno spadły

  Zamówienia w niemieckim przemyśle spadły w sierpniu o 5,7 proc. mdm - podał niemiecki urząd statystyczny w komunikacie. To ich najmocniejszy spadek od 2009 r.
 • 8,5 euro za godzinę - tuż-tuż

  8,5 euro za godzinę - tuż-tuż

  Do 1 stycznia 2015 roku zostały niecałe trzy miesiące. Od tego dnia zacznie w Niemczech obowiązywać powszechna płaca minimalna (Mindestlohn). Jej wysokość ustalono na 8,50 euro za godzinę. Nie wiadomo, jak nowe regulacje przyjmie branża rolnicza, czy bauerzy faktycznie zaczną tyle płacić pracującym u nich sezonowo Polakom. Niepewna jest też sytuacja pomocy domowych i opiekunek, wśród których także dominują przybysze z Polski.

Filmy - Niemcy (54)

 • Polska i Niemcy. Wspólne patrole policji

  Nowa polsko-niemiecka umowa z maja br. uprawnia niemiecką i polską policję do wspólnych działań po obu stronach granicy. Ma to pomóc w ściganiu przestępstw w strefie przygranicznej.
 • Z czym Polakom i Niemcom kojarzy się kraj sąsiada?

  Z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej reporterzy stacji Deutsche Welle i TVP zapytali przechodniów w Berlinie i Warszawie, z czym kojarzą im się odpowiednio Polska i Niemcy. Czy Niemcy mają poczucie winy wobec Polaków? Czy my z kolei jesteśmy w stanie szczerze wybaczyć im wyrządzone nam krzywdy – i wspólnie zacząć patrzeć w przyszłość? Zobaczcie i posłuchajcie!
 • Sankcje wobec Rosji już uderzają w UE

  Tysiące niemieckich firm żyje z eksportu do Rosji. Przedsiębiorstwa te bardzo dotkliwie odczuwają unijne sankcje nałożone na Moskwę. Wiele spośród planowanych inwestycji już musiało zostać wstrzymanych. Nic dziwnego, że niemieccy przedsiębiorcy nie mogą spać spokojnie. Martwi ich też spadek wartości rubla. Wpływa to na wzrost cen niemieckich towarów, co wkrótce może doprowadzić do zahamowania produkcji.