Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12230)

 • Niemcy: Mnożą się ataki agresywnych klaunów

  Niemcy: Mnożą się ataki agresywnych klaunów

  W Niemczech mnożą się w ostatnim czasie napady na przechodniów dokonywane przez osoby przebrane z klaunów. Podczas tego weekendu doszło do ataków w Berlinie, Duisburgu, Kolonii i Akwizgranie. W USA do podobnych incydentów dochodzi od dwóch lat.
 • W martwym punkcie. Wschodnie Niemcy nie nadążają

  W martwym punkcie. Wschodnie Niemcy nie nadążają

  Proces stopniowego zrównania Wschodu i Zachodu znajduje się od 15 lat w fazie stagnacji. Czy Niemcy potrzebują dla Wschodu kolejnego programu strukturalnego?
 • Rząd ogranicza świadczenia dla niepracujących obywateli UE

  Rząd ogranicza świadczenia dla niepracujących obywateli UE

  ​Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy ograniczającej świadczenia dla obywateli innych krajów UE, którzy nigdy nie pracowali w Niemczech i nie szukają pracy. Prawo do zasiłku dla bezrobotnych i pomocy socjalnej nabędą dopiero po pięciu latach legalnego pobytu.
 • Ekspert: Dziś Polacy budują fabryki w Niemczech

  Ekspert: Dziś Polacy budują fabryki w Niemczech

  Pozycja polskiego biznesu na świecie się zmienia. Niemcom zależy na współpracy, Polacy nie są już tylko tanią siłą roboczą, stają się pracodawcami - mówi w wywiadzie dla Deutsche Welle Krzysztof Wojciechowski - filozof i socjolog, działacz społeczny, dyrektor Collegium Polonicum.
 • Niemiecka prasa: Dlaczego do kas emerytalnych nie wpłacają bogaci?

  Niemiecka prasa: Dlaczego do kas emerytalnych nie wpłacają bogaci?

  Prasa komentuje kolejną odsłonę dyskusji o emeryturach w Niemczech, które siłą rzeczy muszą być niższe. Tylko jak wytłumaczyć to wyborcom?
 • Niemcy: Kiedy kandydat na prezydenta kraju?

  Niemcy: Kiedy kandydat na prezydenta kraju?

  Liderzy koalicji rządowej w Niemczech, Angela Merkel (CDU), Sigmar Gabriel (SPD) i Horst Seehofer (CSU), mają zdecydować do końca października o tym, kto będzie ich wspólnym kandydatem na prezydenta kraju - podał w piątek "Bild". Wybory odbędą się w lutym.
 • RMF: Niemcy nielegalnie szukali skarbów na Dolnym Śląsku

  Biżuterię, złote łańcuszki, kilka złotych monet i portfel znaleziono zakopane pod drzewem w Lubomierzu na Dolnym Śląsku. Pamiątki odkryto, bo kilka dni wcześniej szukali ich w tym miejscu Niemcy, potomkowie gospodarza, który przed wojną mieszkał w okolicy.
 • Niemcy: Pożar szpitala. Co najmniej dwie ofiary śmiertelne

  Co najmniej dwie osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek w szpitalu w Bochum na zachodzie Niemiec; 15 osób doznało obrażeń - poinformowała straż pożarna. Walka z ogniem nadal trwa. Z kilku kondygnacji ewakuowano pacjentów.
 • "Ksenofobia niszczy wizerunek Niemiec"

  "Ksenofobia niszczy wizerunek Niemiec"

  Nasilająca się ksenofobia może nadszarpnąć wizerunek niemieckich produktów i zaszkodzić gospodarce, twierdzi prezes Federalnego Związku Pracodawców w rozmowie z prasą.
 • Niemcy szykują się na zamachy. Karetki będą lepiej wyposażone

  Niemcy szykują się na zamachy. Karetki będą lepiej wyposażone

  Z obawy przed rosnącym zagrożeniem terrorystycznym wiele niemieckich landów zleciło służbom ratownictwa doposażenie karetek pogotowia. Pracownicy szkolą się na Bliskim Wschodzie.

Filmy - Niemcy (99)

 • Jazda na... zagęszczarce

  Ciekawy pomysł naszych sąsiadów. Leczy tym razem nie Rosjan, a Niemców. Jazda nie wygląda na wygodną.
 • Merkel o spotkaniu normandzkiej czwórki

  W Berlinie o godz. 19.00 rozpocznie się spotkanie na szczycie w tzw. formacie normandzkim. Przywódcy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji będą rozmawiać o konflikcie rosyjsko-ukraińskim i Syrii.
 • Atrakcje turystyczne w Niemczech

  Zagraniczni turyści wybrali ulubione cele podróży w Niemczech
 • Kukiz o Tusku: Bardziej dba o interes Europy w kontekście Niemiec niż o interes Polski

  "Popieranie każdego, byleby był Polakiem, to jest zła koncepcja. Cieszę się, że Tusk nie będzie popierany" - tak gość Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Kukiz komentuje słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że wyobraża sobie, iż "polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej". "Więcej w nim kosmopolityzmu niż patriotyzmu. Jest zbyt wielkim kosmopolitą z podziwem dla Niemiec. Nazbyt dba o interes Europy w kontekście Niemiec, niż o interes Polski" - mówił Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Na pomysł Platformy Obywatelskiej likwidacji CBA zareagował mocnymi słowami: "Pomysł kretyński". W rozmowie z Robertem Mazurkiem przyznaje też, że opowiada się za obecnym kompromisem aborcyjnym. „Głosowałem za odrzuceniem obu projektów obywatelskich” – deklaruje lider Kukiz’15.