Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12136)

 • Tragiczne skutki nawałnic w Bawarii

  Tragiczne skutki nawałnic w Bawarii

  Co najmniej cztery osoby zginęły na skutek nawałnic, które w niedzielę wieczorem przeszły nad Badenią-Wirtembergią i Bawarią na południu Niemiec - poinformowało w poniedziałek bawarskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Wśród ofiar śmiertelnych jest 13-latka.
 • Niemcy: Trzy osoby zginęły w nawałnicach

  Niemcy: Trzy osoby zginęły w nawałnicach

  W nawałnicach i ulewach, które od niedzieli wieczór przeszły nad Badenią-Wirtembergią i Bawarią na południu Niemiec, zginęły co najmniej trzy osoby; są też ranni. Miejscowe władze mówią o "kataklizmie". Burze i deszcze spowodowały znaczne straty.
 • Eksperci: Niemcy muszą podnieść wiek emerytalny do 73 lat

  Eksperci: Niemcy muszą podnieść wiek emerytalny do 73 lat

  W nadchodzących latach wiek emerytalny będzie w Niemczech stopniowo podnoszony do 67 lat. Według obliczeń Instytutu Niemieckiej Gospodarki to dopiero początek niezbędnych zmian.
 • Niemiecka gospodarka nabiera tempa. Skorzystają na tym także polskie przedsiębiorstwa

  Niemiecka gospodarka nabiera tempa. Skorzystają na tym także polskie przedsiębiorstwa

  Gospodarka niemiecka stoi na progu ożywienia, oceniają eksperci. Ich zdaniem, potwierdzają to ostatnie dane. W pierwszym kwartale 2016 r. niemiecka gospodarka, głównie za sprawą inwestycji, wzrosła o 0,7 proc. i był to najsilniejszy progres od przeszło dwóch lat.
 • PKB Niemiec w I kw. wzrósł o 0,7 proc. kwartał do kwartału

  PKB Niemiec w I kw. wzrósł o 0,7 proc. kwartał do kwartału

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec wzrósł w I kwartale 2016 r. o 0,7 proc. kwartał do kwartału, po uwzględnieniu czynników sezonowych - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden w końcowych wyliczeniach. To najlepszy wynik od 2 lat.
 • Prezydent Niemiec pogratulował nowemu prezydentowi Austrii

  Prezydent Niemiec pogratulował nowemu prezydentowi Austrii

  Mimo zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Austrii, wspieranego przez Zielonych, Alexandra Van der Bellena, szef słowackiej dyplomacji Miroslac Lajczak wskazał na dobry wynik prawicowo-populistycznego kandydata Norberta Hofera, twierdząc, że "coś musimy robić źle". Z kolei prezydent Niemiec Joachim Gauck wyraził nadzieję, że prezydent Austrii będzie jako "Europejczyk z przekonania" zabiegał o silną Unię Europejską.
 • Prawie 500 niebezpiecznych islamistów w Niemczech

  Prawie 500 niebezpiecznych islamistów w Niemczech

  ​Na terenie Niemiec przebywa obecnie 497 islamistów stwarzających zdaniem Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju - podał w niedzielę niemiecki dziennik "Welt am Sonntag". W styczniu 2015 roku na liście BKA było 270 osób.
 • Niemcy: Władze chcą skontrolować meczety

  Niemcy: Władze chcą skontrolować meczety

  Władze Niemiec chcą dokładniej kontrolować co dzieje się w istniejących w tym kraju meczetach. Informuje o tym dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • 92 tys. Polaków żyje na niemieckim socjalu

  92 tys. Polaków żyje na niemieckim socjalu

  Niemiecka minister pracy Andrea Nahles konsekwentnie chce nagradzać pracowitych, karać obiboków. Jej plany dotyczą też Polaków.
 • Niemcy: 100 zatrzymanych aktywistów

  Niemcy: 100 zatrzymanych aktywistów

  Kilkuset aktywistów wdarło się na teren kopalni odkrywkowej w okolicy miasta Welzlow, na wschodzie Niemiec. Protestowali przeciwko energetyce opartej na węglu. Doszło do przepychanek z ochroną obiektu. Policja aresztowała ok. 100 osób. Część aktywistów blokowała też trasę kolejową, którą dostarczany jest węgiel do pobliskiej elektrowni Schwarze Pumpe.

Filmy - Niemcy (80)

 • Niemiecka gospodarka nabiera tempa. Skorzystają na tym także polskie przedsiębiorstwa

  Gospodarka niemiecka stoi na progu ożywienia, oceniają eksperci. Ich zdaniem potwierdzają to ostatnie dane. W pierwszym kwartale 2016 r. niemiecka gospodarka, głównie za sprawą inwestycji, wzrosła o 0,7 proc. i był to najsilniejszy progres od przeszło dwóch lat. Indeks Ifo obrazujący nastroje przedsiębiorców za Odrą jest na najwyższym poziomie w tym roku. Również zamówienia w przemyśle u naszych zachodnich sąsiadów rosną. W ubiegłym roku udział Niemiec w polskim eksporcie przekroczył 27 proc., więc na przyśpieszeniu za zachodnią granicą skorzystają także polskie przedsiębiorstwa.
 • Nieuznana bramka Lamparda Anglia - Niemcy MŚ 2010

  Nieuznana bramka Lamparda Anglia - Niemcy MŚ 2010
 • Finał MŚ 1966. Anglia - Niemcy 4-2

  Finał MŚ 1966. Anglia - Niemcy 4-2
 • Niemcy. Raj dla samochodów elektrycznych

  Nigdzie w Niemczech nie ma tylu samochodów elektrycznych na głowę jednego mieszkańca, co w Północnej Fryzji. A wszystko za sprawą parku wiatrowego. Jak to możliwe? Kiedy 20 lat temu zaczęto budować farmę wiatrową nikt nie wierzył, że może ona wzbogacić tę okolicę, ale obecnie produkuje ona więcej prądu niż może sprzedać. To również raj dla właścicieli samochodów napędzanych prądem. Energia wiatru dla samochodów elektrycznych w północnej Fryzji to już rzeczywistość. Jazda tu samochodem elektrycznym jest subwencjonowane. – Samochody elektryczne od dawna nas interesowały. W naszym regionie możemy po bardzo korzystnej cenie wziąć samochód elektryczny w leasing - twierdzi Dieter Gesewsky, właściciel samochodu elektrycznego.