Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12272)

 • Praca w Niemczech? Tak, ale tylko na zachodzie kraju

  Praca w Niemczech? Tak, ale tylko na zachodzie kraju

  Przeciętne wynagrodzenie w Polsce w sektorze przedsiębiorstw sięga 4,5 tys. zł miesięcznie (brutto), a wielu Polaków marzy o znalezieniu dobrze płatnego zajęcia za granicą. Przekonanie o łatwych zarobkach na obczyźnie (będących wielokrotnością polskich pensji) może zderzyć się w zaskakującą rzeczywistością obcych rynków pracy.
 • Nie można popełnić błędu

  Nie można popełnić błędu

  Polityka fiskalna, pieniężna oraz nadzór ostrożnościowy powinny stanowić zwarty system polityk oddziałujących na gospodarkę realną, przy uwzględnieniu wzajemnych sprzężeń i interakcji. Dlatego potrzebna jest możliwie ścisła koordynacja tych polityk, nigdzie nie można popełnić błędu - mówi Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.
 • Niemcy: Emerytura w wieku 63 lat popularna, firmom brakuje fachowców

  Niemcy: Emerytura w wieku 63 lat popularna, firmom brakuje fachowców

  Emerytura w wieku 63 lat jest wśród Niemców bardzo popularna - od 2014 r. z tej możliwości skorzystało blisko 700 tys. osób. Pracodawcy skarżą się na brak wykwalifikowanych pracowników - podała grupa medialna Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).
 • Rowerowe autostrady dla Niemców dojeżdżających do pracy

  Rowerowe autostrady dla Niemców dojeżdżających do pracy

  ​Rząd RFN z myślą o osobach dojeżdżających do pracy zamierza przeznaczyć 25 mln euro na rozbudowę tzw. szybkich tras rowerowych.
 • ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  Rozbrojenie zamiast cięć w sferze socjalnej - tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznych marszów pokojowych, które odbyły się w Wielką Sobotę w kilku miastach Niemiec. W centrum krytyki znalazła się polityka NATO wobec Rosji.
 • Niemcy: Pomagali terroryście? Zatrzymano trzy osoby

  Niemcy: Pomagali terroryście? Zatrzymano trzy osoby

  Niemiecka policja zatrzymała trzy poszukiwane nakazem aresztowania osoby, podejrzane o pomaganie aresztowanemu w lutym salaficie, który przyznał się do planowania zamachu - informuje w piątek niemiecki tygodnik "Focus" w wydaniu online.
 • Do Polski płyną inwestycje zagraniczne

  Do Polski płyną inwestycje zagraniczne

  W pierwszym kwartale tego roku Polska Agencja Inwestycji i Handlu zakończyła 22 projekty. Ich wartość to blisko 240 milionów euro. Dzięki nim powstanie prawie 4 770 miejsc pracy.
 • Panama chce kooperacji z Niemcami. Fiskus chętny do współpracy

  Panama chce kooperacji z Niemcami. Fiskus chętny do współpracy

  Panama nie chce być rajem podatkowym i proponuje Niemcom współpracę w ściganiu oszustów podatkowych. Niemiecki fiskus zarobił już miliony na zakupie informacji o nieopodatkowanym kapitale.
 • Cięcia zasiłków na dzieci z UE. Na razie deklaracja

  Cięcia zasiłków na dzieci z UE. Na razie deklaracja

  Gabinet Angeli Merkel przyjął deklarację ws. obniżenia zasiłków na dzieci imigrantów z Unii Europejskiej. Dotyczy to w głównej mierze Polaków.
 • Marokańczyk planował zamach w Berlinie

  Marokańczyk planował zamach w Berlinie

  Oddział antyterrorystów zatrzymał w sobotę w ośrodku dla uchodźców w Borsdorf pod Lipskiem imigranta z Maroka podejrzanego o przygotowywanie zamachu w Berlinie - podał w niedzielę wydawany w Lipsku dziennik "Leipziger Volkszeitung" (LVZ).

Filmy - Niemcy (109)

 • Eve Champagne. Najsłynniejsza w Niemczech tancerka burleski

  Nazywa się Ewelina Szepa. Od lat występuje z kultowym klubie Olivias Show Club w dzielnicy uciech w Hamburgu.
 • Erdogan porównał Niemcy do kraju totalitarnego

  Prezydent Turcji skrytykował ograniczenia, które niemieckie władze wprowadziły dla organizatorów wieców mniejszości tureckiej w tym kraju. Zdaniem Erdogana, "przypominają one okres nazistowski". (AFP)
 • Erdogan porównał Niemcy do kraju totalitarnego

  Prezydent Turcji skrytykował ograniczenia, które niemieckie władze wprowadziły dla organizatorów wieców mniejszości tureckiej w tym kraju. Zdaniem Erdogana, "przypominają one okres nazistowski".
 • Tunezyjski terrorysta zatrzymany w Niemczech. Miał brać udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie

  Niemiecka policja zatrzymała we Frankfurcie 36-letniego Tunezyjczyka podejrzanego o terroryzm. Jak poinformowały niemieckie media, zatrzymany prawdopodobnie brał udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. W ataku z marca 2015 roku zginęły 23 osoby, w tym trzech obywateli Polski. Tunezyjczyk został ujęty w zakrojonej na szeroką skalę operacji policji w Hesji. Wzięło w niej udział ponad 1,1 tys. funkcjonariuszy, którzy przeszukali 54 budynki, w tym meczety. Szef MSW w Hesji Peter Beuth powiedział, że Tunezyjczyk przebywał w zeszłym roku w areszcie deportacyjnym, jednak został zwolniony, ponieważ władze tunezyjskie nie dostarczyły na czas wymaganych dokumentów. Islamista wyszedł na wolność 4 listopada 2016 roku, ale był przez cały czas obserwowany przez policję. Tunezyjczyk miał przyjechać do Niemiec w sierpniu 2015 roku i poprosić o azyl. W marcu 2016 roku miał uczestniczyć w ataku na tunezyjską miejscowość Ben Gardane. 36-letni Tunezyjczyk jest także podejrzany o werbowanie bojowników na rzecz tzw. Państwa Islamskiego na terenie Niemiec od sierpnia 2015 roku. Mężczyzna zbudował także siatkę dżihadystów, żeby przeprowadzać ataki terrorystyczne w Niemczech.