Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12332)

Filmy - Niemcy (122)

 • Fiasko rozmów koalicyjnych w Niemczech. Merkel zawiedziona

  Fiasko rozmów koalicyjnych w Niemczech. Merkel zawiedziona.
 • Macron: Konieczna "pilna" reforma Unii Europejskiej

  Macron: Konieczna "pilna" reforma Unii Europejskiej.
 • "Minister Macierewicz oprotestowuje wypowiedź, której nie zrozumiał". Politycy o zamieszaniu po słowach niemieckiej minister obrony

  Antoni Macierewicz wezwał attache obrony Niemiec do ministerstwa obrony narodowej. To reakcja na wypowiedź minister obrony narodowej Niemiec. W jednym z programów rozrywkowych Ursula von der Leyen powiedziała, że jej dzieci studiowały w ramach wymiany Erasmus w Polsce w czasie, gdy doszło do zmiany władzy. I dodała, że należy "wspierać ten zdrowy demokratyczny opór młodego pokolenia w Polsce". Ambasada Niemiec tłumaczy, że powielany w Polsce cytat jest wyrwany z kontekstu. Ale MON domaga się wyjaśnień. Zdaniem komentujących tę sprawę polityków, cała sprawa powinna szybko zostać zakończona. - Minister Macierewicz nie powinien wzywać attache, ponieważ powinien na bieżąco pracować z minister obrony Niemiec – powiedział Marek Jakubiak z Kukiz’ 15. Zdaniem Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, zadziwiające jest, że minister Macierewicz zareagował na słowa wypowiedziane w programie rozrywkowym. Patryk Jaki z PiS podkreślił jednak, że państwo Polskie powinno reagować wszędzie tam, gdzie mówi się źle o Polsce. - Minister Macierewicz oprotestowuje wypowiedź, której nie zrozumiał i w związku z tym rozpętuje wielką aferę – ocenił Robert Tyszkiewicz z PO. Poseł PSL Piotr Zgorzelski stwierdził z kolei, że cała sprawa to „absurd”.
 • Arabski pałac i kupcy. Plac zabaw inspirowany islamem powstaje w Berlinie

  Plac zabaw inspirowany kulturą arabską powstaje na jednym z osiedli w Berlinie. Już niedługo dzieci będą mogły bawić się w arabskim pałacu i kupować od tamtejszych kupców. Pomysł budzi mieszane odczucia wśród berlińczyków. - Myślę, że to dobry pomysł. Mieszka tu wielu muzułmanów, którzy mają dzieci, więc czemu nie. Może dzięki temu poczują się lepiej zintegrowani ze społeczeństwem i nie będą czuć się wyobcowani – powiedział Carlos. Inny z mieszkańców również cieszy się, że miasto inwestuje w cele socjalne, ale zwraca uwagę, że nie powinno być to łączone z religią. - Myślę, że nie powinno się w to mieszać religii – nieważne, czy to chrześcijańskiej, muzułmańskiej czy judaistycznej. Ta sfera życia powinna pozostać prywatna i nie powinna być finansowana z pieniędzy podatników – ocenił Corrado Merlino.