Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12156)

 • Polska-Niemcy: Do gospodarczego remisu jeszcze daleko

  Polska-Niemcy: Do gospodarczego remisu jeszcze daleko

  Po zwycięstwie z Irlandią Północną, w drugim meczu fazy grupowej EURO2016 reprezentacja Polski zremisowała z Niemcami. W gospodarczej rywalizacji daleko nam niestety do remisu z naszymi zachodnimi sąsiadami. W rankingu największych gospodarek świata Banku Światowego ojczyzna legendarnego Franza Beckenbauera zajmuje miejsce tuż za podium (po USA, Chinach i Japonii), podczas gdy Polska plasuje się w okolicach 23. pozycji.
 • Niemieckie media: Kaczyński "ożywia antyniemieckie resentymenty"

  Niemieckie media: Kaczyński "ożywia antyniemieckie resentymenty"

  Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" pisze w piątek, że chociaż oficjalne relacje między Berlinem a Warszawą nie są najlepsze, to w życiu codziennym miliony Polaków i Niemców łączy bezkonfliktowe sąsiedztwo.
 • Specjaliści: Sprawdź pracodawcę i umowę przed zatrudnieniem za granicą

  Specjaliści: Sprawdź pracodawcę i umowę przed zatrudnieniem za granicą

  Mimo wielu akcji informacyjnych, przypadki wyzyskiwania wyjeżdżających do pracy za granicą i handlu ludźmi nadal zdarzają się bardzo często - alarmują specjaliści, zalecając planującym podjąć pracę w innym kraju staranną analizę umowy i sprawdzenie pracodawcy.
 • Euro 2016. Kibice zwycięzcami meczu Niemcy - Polska

  Euro 2016. Kibice zwycięzcami meczu Niemcy - Polska

  - Chyba jeszcze nigdy nie byliśmy z Niemcami tak blisko - żartowali polscy kibice, ściśnięci z Niemcami w wagonie metra jadącego na stadion. W Paryżu fani obu drużyn pokazali, że piłka potrafi łączyć. A na boisku, po dobrym meczu padł remis 0-0.
 • Prezydent Duda w Berlinie: Nie stać nas na wzajemne uprzedzenia

  Prezydent Duda w Berlinie: Nie stać nas na wzajemne uprzedzenia

  Nie stać nas na nieufność i wzajemne uprzedzenia – mówił w czwartek w Berlinie prezydent Andrzej Duda na obchodach 25-lecia polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie. Według prezydenta RFN Joachima Gaucka obchody to święto suwerennych sąsiednich państw.
 • Niemieckie media o "ochłodzeniu emocji" wobec Polski

  Niemieckie media o "ochłodzeniu emocji" wobec Polski

  Największa niemiecka gazeta kół gospodarczych "Handelsblatt" uważa, że uroczystości z okazji 25. rocznicy polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie stały się ze względu na ochłodzenie relacji Warszawa-Berlin bardziej obowiązkiem niż okazją do radości.
 • Polska - Niemcy na Euro 2016. Stefan Majewski: Zagrajmy z Niemcami dwa razy!

  Polska - Niemcy na Euro 2016. Stefan Majewski: Zagrajmy z Niemcami dwa razy!

  - Chyba od 10 lat Niemcy są faworytami w każdym turnieju - mówi w rozmowie z Interią Stefan Majewski, były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. W czwartek o godz. 21 Polacy zmierzą się z kadrą Joachima Loewa w drugiej kolejce grupy C na Euro 2016.
 • "​Tagesspiegel": Kryzys w stosunkach polsko-niemieckich

  "​Tagesspiegel": Kryzys w stosunkach polsko-niemieckich

  Przed zbliżającą się 25. rocznicą Traktatu rządy Polski i Niemiec sprawiają wrażenie dobrego sąsiedztwa, lecz w rzeczywistości ich partnerstwo tkwi w politycznym kryzysie - pisze niemiecki publicysta Christoph von Marschall w niedzielę w "Tagesspieglu".
 • Niemcy chcą polskich nauczycieli. Mają uczyć niemieckiego małych uchodźców

  Niemcy chcą polskich nauczycieli. Mają uczyć niemieckiego małych uchodźców

  Dzieci uchodźców, które trafiły w ostatnim roku do niemieckich szkół, to obciążenie dla systemu edukacji RFN. Brakuje nauczycieli. Brandenburgia chce ich ściągać z Polski - podaje "Märkische Allgemeine".
 • Policja chroni posła Zielonych po pogróżkach

  Policja chroni posła Zielonych po pogróżkach

  Berlińska policja wzmocniła patrole w okolicach mieszkania szefa niemieckich Zielonych Cema Oezdemira, któremu po głosowaniu za uchwałą Bundestagu uznającą masakrę Ormian przez imperium osmańskie za ludobójstwo nieznani sprawcy grożą śmiercią.

Filmy - Niemcy (81)