Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12252)

 • Niestabilna sytuacja w Europie zagrożeniem dla Polski

  Niestabilna sytuacja w Europie zagrożeniem dla Polski

  Nieprzewidywalność sytuacji politycznej w Unii Europejskiej to największe zagrożenie dla polskiej gospodarki - ocenia Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. Zdaniem ekspertki Europa jest w rozsypce, a tylko silna i stabilna może się przeciwstawić temu, co może się wydarzyć w USA czy w Chinach. Kluczowe znaczenie będą miały wyniki wyborów we Francji i w Niemczech.
 • Niemcy szybko sprowadzają swoje złoto do kraju

  Niemcy szybko sprowadzają swoje złoto do kraju

  Niemcy konsekwentnie realizują plan sprowadzenia rezerw złota do kraju. Z Nowego Jorku i Paryża zabrali już wszystko, co planowali.
 • Niemcy: Odsyłanie migrantów ma być sprawniejsze

  Niemcy: Odsyłanie migrantów ma być sprawniejsze

  Rząd Niemiec i władze krajów związkowych chcą zwiększyć presję na imigrantów, którym odmówiono azylu, w celu skłonienia ich do dobrowolnego wyjazdu z kraju, a przypadku odmowy do deportacji. Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała uchwalenie stosownych ustaw.
 • "W Niemczech nie ma zorganizowanej akcji fałszowania historii"

  "W Niemczech nie ma zorganizowanej akcji fałszowania historii"

  "Ta cała dyskusja jest czymś zastępczym. Powstaje wrażenie, że w naszych relacjach jest jakiś głęboki problem, a to nieprawda" - mówi prof. Krzysztof Ruchniewicz, polski historyk, specjalizujący się w historii Niemiec.
 • Wyborczy rok w Europie. Czy mamy się czego obawiać?

  Wyborczy rok w Europie. Czy mamy się czego obawiać?

  W ubiegłym roku na światowej scenie politycznej doszło do dwóch niespodziewanych wydarzeń. Najpierw, w czerwcu mieszkańcy Wielkiej Brytanii zagłosowali przeciwko swojej przyszłości w strukturach Unii Europejskiej.
 • Niemcy chcą podatku od kotów

  Niemcy chcą podatku od kotów

  Już teraz Związek Łowiecki w Niemczech popiera wprowadzenie podatku od posiadania kota. Ma to na celu m.in. zachowanie bioróżnorodności - argumentuje.
 • Niemiec pracuje o 5 lat dłużej niż Polak, ale wyrabia o 9 tys. godzin mniej

  Niemiec pracuje o 5 lat dłużej niż Polak, ale wyrabia o 9 tys. godzin mniej

  Po przegłosowaniu przez Sejm przywrócenia starego wieku emerytalnego przez media po raz kolejny przetoczyła się dyskusja o tym, że Polacy muszą więcej pracować. Ale czy faktycznie musimy? A jeśli tak, to o ile?
 • Ile zarabiają Niemcy?

  Ile zarabiają Niemcy?

  Niemcy zarabiają wprawdzie coraz więcej, ale co czwarty pracownik ma w portfelu miesięcznie mniej niż 1600 euro. Jak na niemieckie warunki, nie jest to dużo.
 • Niemcy robią wyjątek. Minister rolnictwa Rosji na spotkaniu krajów G20

  Niemcy robią wyjątek. Minister rolnictwa Rosji na spotkaniu krajów G20

  Mimo obowiązujących sankcji minister rolnictwa Niemiec Christian Schmidt zaprosił swego rosyjskiego odpowiednika Aleksandra Tkaczowa na spotkanie ministrów rolnictwa krajów G20 w Berlinie. MSZ tłumaczy, że przewodniczące w tym roku G20 Niemcy zrobiły wyjątek.
 • "Bild": 7 mld euro nadwyżki w budżecie państwa 2016 r.

  "Bild": 7 mld euro nadwyżki w budżecie państwa 2016 r.

  Zeszłoroczny budżet Niemiec zamknął się nadwyżką w wysokości 7 mld euro - podał w czwartek niemiecki "Bild". Zdaniem redakcji jest to zasługa polityki finansowej ministra finansów Wolfganga Schaeuble. Koalicja spiera się o to, co zrobić z nadwyżką.

Filmy - Niemcy (106)

 • Tunezyjski terrorysta zatrzymany w Niemczech. Miał brać udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie

  Niemiecka policja zatrzymała we Frankfurcie 36-letniego Tunezyjczyka podejrzanego o terroryzm. Jak poinformowały niemieckie media, zatrzymany prawdopodobnie brał udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. W ataku z marca 2015 roku zginęły 23 osoby, w tym trzech obywateli Polski. Tunezyjczyk został ujęty w zakrojonej na szeroką skalę operacji policji w Hesji. Wzięło w niej udział ponad 1,1 tys. funkcjonariuszy, którzy przeszukali 54 budynki, w tym meczety. Szef MSW w Hesji Peter Beuth powiedział, że Tunezyjczyk przebywał w zeszłym roku w areszcie deportacyjnym, jednak został zwolniony, ponieważ władze tunezyjskie nie dostarczyły na czas wymaganych dokumentów. Islamista wyszedł na wolność 4 listopada 2016 roku, ale był przez cały czas obserwowany przez policję. Tunezyjczyk miał przyjechać do Niemiec w sierpniu 2015 roku i poprosić o azyl. W marcu 2016 roku miał uczestniczyć w ataku na tunezyjską miejscowość Ben Gardane. 36-letni Tunezyjczyk jest także podejrzany o werbowanie bojowników na rzecz tzw. Państwa Islamskiego na terenie Niemiec od sierpnia 2015 roku. Mężczyzna zbudował także siatkę dżihadystów, żeby przeprowadzać ataki terrorystyczne w Niemczech.
 • Jak wyjść z obozu neonazistów? Niemcy znaleźli na to sposób

  W całych Niemczech działa mała, ale bardzo efektywna siatka byłych neonazistów, którzy pomagają opuścić chętnym tę ekstremistyczną grupę. Stefan Rochow był bardzo ważną postacią w mocno prawicowym ruchu – młody człowiek, przepełniony patriotyczną pasją. Winił obcych i mainstreamowych polityków o negatywne wydarzenia w swoim kraju. Gdy miał dwadzieścia parę lat Rochow z nastoletniego aktywisty wyrósł na lidera młodzieżówki Narodowodemokratycznej Partii Niemiec. Był odpowiedzialny za rekrutację nowych członków i kształtowaniu ideologii partii. Ale rozdzierały go wewnętrzne wątpliwości, w partii panowała korupcja, a Rochow przeszedł w międzyczasie nawrócenie. Zaczął kwestionować idee, o które walczył ponad dekadę. Z pomocą swojej dziewczyny i katolickiego księdza Stefanowi, w końcu udało się opuścić partię. Ten proces trwał aż trzy lata.
 • Prezydent Andrzej Duda o Angeli Merkel i stosunkach z Niemcami

  "Uważam, że pani Angela Merkel jest dobrym kanclerzem Niemiec i zapewnia pewną stabilność, która jest dla mnie bardzo istotna. (...) Nie jestem niezadowolony z obecnego niemieckiego rządu." - podkreślał Prezydent Rzeczypospolitej w specjalnym wywiadzie dla Interii.
 • Prezydent Andrzej Duda o Angeli Merkel i stosunkach z Niemcami

  "Uważam, że pani Angela Merkel jest dobrym kanclerzem Niemiec i zapewnia pewną stabilność, która jest dla mnie bardzo istotna. (...) Nie jestem niezadowolony z obecnego niemieckiego rządu." - podkreślał Prezydent Rzeczypospolitej w specjalnym wywiadzie dla Interii.