Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (11956)

Filmy - Niemcy (66)

 • Niemcy nieprzygotowani na uchodźców? Trwa walka z czasem

  Już ponad 800 000 uchodźców przekroczyło niemiecką granicę. Niemcy zmobilizowały wszystkie siły i środki, żeby im pomóc. Jedna z gim w Nadrenii - Północnej Westfalii zamieniła halę sportową w stołówkę dla ponad 130 uchodźców. Decyzja o tym, ilu uchodźców mają przyjąć miasta i gminy, zapada odgórnie; samorządy muszą się podporządkować. To walka z czasem, bo lokalne władze mają tylko kilka dni na przygotowanie kwater. Tu prace koordynuje Heike Jungling, kierownik Urzędu Opieki Społecznej w Konigswinter. Niestety kiepska organizacja i brak konkretnych informacji ze strony władz państwa nie pomaga w przygotowaniach.
 • Tirem do raju

  Axel Humke już od lat przewozi luksusowe samochody z Niemiec do Wielkiej Brytanii. Ale ostatnio coraz częściej zabiera także pasażerów na gapę. To imigranci uciekający do lepszego świata. Chowają się w przewożonych przez niego autach, często je uszkadzając. Humke nie ma skrupułów - dobrowolnie zgłasza swój pojazd do kontroli, ponieważ za przemyt osób płaci się surowe kary. Aby dostać się na zachód i północ Europy, uchodźcy ryzykują życie i coraz częściej je tracą. - Zaostrzona kontrola w obozach dla uciekinierów, sprawia, że korzystają oni z pomocy przemytników, którzy na pograniczu z Belgią próbują ich ukryć w ciężarówkach - mówi belgijski prokurator Frank Demeester.
 • Pełna mobilizacja Niemiec! „To co się tam dzieje nas przeraża”

  Niemcy mobilizują się do akcji pomocy charytatywnej dla Grecji. Wprawdzie większość nie może do końca zrozumieć taktyki greckiego rządu, ale potrafi wczuć się w sytuację biednych rodzin.
 • Niemiecka toaleta... czyści się sama!

  Niemcy słyną ze swojej higieny. Toaleta w berlińskim centrum handlowym na tyle zdumiała pewnego turystę, że postanowił ją nagrać. Okazuje się, że klozet po spuszczeniu wody... czyści się sam. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski