Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12062)

 • Niemiecka prasa: "Kilo mielonego za 3,40 euro jest perwersją"

  Niemiecka prasa: "Kilo mielonego za 3,40 euro jest perwersją"

  Spożycie mięsa w Niemczech jest średnio dwa razy większe mięsa niż na świecie. Przy okazji rozpoczynającego się dzisiaj postu ekolodzy domagają się wprowadzenia "podatku od gnojówki". Gazety komentują.
 • Parada w Duesseldorfie. Jarosław Kaczyński depcze Polskę

  Parada w Duesseldorfie. Jarosław Kaczyński depcze Polskę

  W ostatni poniedziałek karnawału, w krajach niemieckojęzycznych obchodzony jest Rosenmontag. Tradycyjna parada przeszła także ulicami Duesseldorfu, gdzie prace zaprezentował rzeźbiarz Jacques Tilly. Artysta co roku przygotowuje na tą okazję makiety nawiązujące do aktualnych wydarzeń politycznych.
 • Niechęć Niemców do zakupów może się negatywnie odbić na polskiej gospodarce

  Niechęć Niemców do zakupów może się negatywnie odbić na polskiej gospodarce

  Niemieccy konsumenci ostrożniej podchodzą do wydatków, co pokazały ostatnie słabe dane o sprzedaży detalicznej. To może się odcisnąć również na polskim rynku. Niemcy to wciąż największy partner Polski pod względem wymiany handlowej. Rokowania są jednak pozytywne, a największe szanse rodzą zakupy na rynku nieruchomości.
 • ​Zlot smerfów. Niemcy próbowali pobić rekord księgi Guinnessa

  ​Zlot smerfów. Niemcy próbowali pobić rekord księgi Guinnessa

  Niewiele zabrakło, by niewielka miejscowość na południu Niemiec pobiła dotychczasowy rekord Guinnessa w mobilizacji smerfów. Jak na liczące niespełna 23 tys. mieszkańców Waldshut-Tiengen to dobry wynik. Niemal co dziesiąty mieszkaniec przebrał się w niebieskie ubranko, by w karnawałową sobotę wziąć udział w zmasowanej próbie pobicia rekordu z księgi Guinnessa.
 • Niemcy: Ogromne zaległości w rozpatrywaniu wniosków azylowych

  Niemcy: Ogromne zaległości w rozpatrywaniu wniosków azylowych

  ​Federalny Urząd Migracji i Uchodźców w Niemczech nadal nie zdołał nadrobić wszystkich zaległości w rozpatrywaniu składanych przez imigrantów wniosków o azyl. Na decyzje czeka 370 tys. spraw z lat ubiegłych - poinformował w piątek szef BAMF Frank-Juergen Weise.
 • Niemcy: Będą ograniczenia w transakcjach gotówkowych

  Niemcy: Będą ograniczenia w transakcjach gotówkowych

  Jak podał dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", rząd Niemiec zamierza wprowadzić limit w wysokości 5 tys. euro na transakcje finansowe w gotówce, aby ograniczyć zjawisko prania brudnych pieniędzy, co pozwoli na skuteczniejszą walkę z terroryzmem.
 • ​Niemiecki generał: Większa obecność NATO w Polsce nie jest konieczna

  ​Niemiecki generał: Większa obecność NATO w Polsce nie jest konieczna

  Niemiecki generał Hans-Lothar Domroese w wywiadzie dla "Die Welt" wyraził zrozumienie dla podnoszonego przez Bałtów i Polaków postulatu zwiększenia obecności NATO, zastrzegł jednak, że z wojskowo-taktycznego punktu widzenia nie jest to konieczne.
 • Niemcy: Imigranci zamieszkają w dobrych hotelach?

  Niemcy: Imigranci zamieszkają w dobrych hotelach?

  Władze Berlina zamierzają wynająć na potrzeby uchodźców sieć hoteli należących do spółki Grand City Hotels (GCH). Kilkuletni koszt wynajmu ma kosztować stolicę Niemiec co najmniej 600 mln euro - informuje we wtorek dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
 • Ryszard Czarnecki dla "Rzeczpospolitej": "To Niemcy szkodzą stosunkom polsko-niemieckim"

  Ryszard Czarnecki dla "Rzeczpospolitej": "To Niemcy szkodzą stosunkom polsko-niemieckim"

  Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki ocenia relacje Warszawy i Berlina. Zarzucanie rządowi PiS germanofobii jest absurdem – przekonuje polityk na łamach gazety.
 • Niemcy: Premier Bawarii w ogniu krytyki

  Niemcy: Premier Bawarii w ogniu krytyki

  Planowana na przyszły tydzień wizyta premiera Bawarii Horsta Seehofera w Moskwie, podczas której ma spotkać się z prezydentem Władimirem Putinem, krytykowana jest w Niemczech zarówno przez przedstawicieli koalicji rządowej, jak i opozycji.

Filmy - Niemcy (76)

 • Kogo można spotkać w niemieckim metrze?

  Metro to miejsce dla wszystkich. Spotykają się w nim różni ludzie. Zwykle są to nic nieznaczące spotkania — wspomnienia o nich są bardzo ulotne. Czasami jednak zdarzają się rzeczy, o których niełatwo zapomnieć… Bo jak tu zapomnieć o dorodnej świni (nakrytej różowym kocykiem!) podróżującej miejską kolejką? Taka sytuacja miała miejsce w metrze w Kolonii, w Niemczech.
 • Czego boją się Niemcy?

  Rosnąca przestępczość, coraz niskie poczucie bezpieczeństwa, katastrofy ekologiczne - głównie tego obawiają się Niemcy. - Coraz więcej ludzi przyjeżdża tu z nadzieją na lepsze życie, a gdy im to nie wychodzi, zostają kryminalistami - mówi jeden z mieszkańców Bonn. - Mam czasami takie nieodparte wrażenie, że tu się niedługo wszystko zawali. Za dużo ludzi, za dużo wolności i poglądów, i jakoś nie możemy dojść ze sobą do ładu - komentuje kobieta, biorąca udział w sondzie ulicznej. O co jeszcze martwią się Niemcy?
 • Czy Niemcy wciąż chcą mieć dzieci?

  W dzisiejszych czasach liczy się kariera, pieniądze i wykształcenie, a młodzi ludzie coraz częściej nie mają czasu ani chęci na założenie rodziny. Część z nich podejmuje tę decyzję świadomie, inni w natłoku codziennych spraw przegapiają najlepszy moment na zostanie rodzicem. Jakie podejście do rodzicielstwa mają Niemcy? Redakcja przeprowadziła sondę uliczną, a jej wyniki były bardzo różne. - Marzymy o dzieciach. Co stoi na przeszkodzie? Kobieta najpierw musi się poświęcić, na przykład zostawić pracę - mówi jedna z pytanych Niemek.
 • Niemiecka autosrada i BMW, to złe połączenie

  Kierowcy nie spodobało się, że ktoś śmiał go wyprzedzić