Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Niemcy (11279)

 • Niemcy wchodzą na Stadion Śląski

  Niemcy wchodzą na Stadion Śląski

  Zakończenie robót na Stadionie Śląskim planowane jest na pierwszą połowę 2016 r. Potem przez kilka miesięcy mogą potrwać procedury związane z odbiorem inwestycji oraz uzyskaniem niezbędnych zezwoleń na użytkowanie obiektu. Dach dokończy firma z Niemiec. Zgodnie z optymistycznym scenariuszem oddanie Stadionu Śląskiego do użytku powinno nastąpić do końca 2016 roku. Koszt modernizacji jest szacowany na 586 mln zł.
 • Z powodu rosyjskich sankcji niemiecka gospodarka będzie rozwijać się wolniej

  Z powodu rosyjskich sankcji niemiecka gospodarka będzie rozwijać się wolniej

  Z powodu malejącego eksportu do państw Europy Wschodniej niemiecka gospodarka będzie w tym roku rozwijać się wolniej niż prognozowano. Ucierpią przede wszystkim przemysł samochodowy, maszynowy i rolnictwo. Wiele zależy też od aktywności państw nieobjętych rosyjskim embargiem.
 • "Der Spiegel": Niemiecki wywiad inwigiluje partnera z NATO - Turcję

  Niemiecki wywiad zagraniczny BND inwigiluje swego partnera z NATO - Turcję. Taką informację podał w sobotę niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Dla rządu w Berlinie Turcja jest co najmniej od 2009 roku oficjalnym celem działań wywiadowczych.
 • Obawy o gospodarkę Niemiec. Spadek PKB przejściowy?

  Obawy o gospodarkę Niemiec. Spadek PKB przejściowy?

  Analitycy Capital Economics obawiają się o największą gospodarkę europejską, bo to gospodarka Niemiec napędza ożywienie w całej eurostrefie.
 • Nie ma obaw - nasz sąsiad znowu będzie rosnąć

  Nie ma obaw - nasz sąsiad znowu będzie rosnąć

  "Spadek niemieckiego PKB w II kwartale 2014 r. (-0,2 proc. kdk wobec +0,7 proc. kdk w I kwartale) nie jest powodem do alarmu, choć potężnym ciosem dla tych, którzy mieli nadzieję, że silna gospodarka Niemiec napędzi ożywienie w całej eurostrefie" - ocenia think tank Capital Economics w komentarzu.
 • PKB Niemiec w II kwartale 2014 r. spadł o 0,2 proc. kdk

  Produkt Krajowy Brutto Niemiec spadł w II kwartale 2014 r. o 0,2 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych, po wzroście w I kw. o 0,7 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden we wstępnym wyliczeniu.
 • Topór zwolnień jest bezwzględny - bank wyrzuci 1500 osób!

  Topór zwolnień jest bezwzględny - bank wyrzuci 1500 osób!

  HypoVereinsbank, wielki niemiecki bank z siedzibą w Monachium, zwolni z pracy 1500 osób. Instytucja ta należy do włoskiego giganta UniCredit (w Polsce od 1999 r. ma Bank Pekao).
 • Niemcy zrywają kontrakt zbrojeniowy z Rosją

  Niemcy zrywają kontrakt zbrojeniowy z Rosją

  Z uwagi na rosyjskie działania militarne wobec Ukrainy rząd federalny Niemiec zerwał kontrakt zbrojeniowy z Rosją na budowę Centrum Szkolenia Bojowego. Informacje zawarte w artykule "Süddeutsche Zeitung" potwierdził rzecznik Federalnego Ministerstwa Gospodarki.
 • ​

  ​"Washington Post": Niemcy nowym eldorado dla imigrantów

  Niemcy stają się nową ziemią obiecaną dla imigrantów, w odróżnieniu od krajów takich jak USA, Wielka Brytania czy Francja, gdzie kwestie imigracyjne zdają się komplikować, rząd niemiecki "rozkłada dla imigrantów czerwony dywan", pisze w internetowym wydaniu amerykański dziennik "Washington Post" (WP). Nowo przybyli mogą liczyć na szereg udogodnień w postaci uproszczonych procedur imigracyjnych, bezpłatnych

Filmy - Niemcy (49)

 • Tak harują niemieccy seniorzy! Nas też to czeka?

  63-letnia Angela Runge ma napięty grafik. Pracuje jako tłumacz i pomoc domowa; dodatkowo przygotowuje też posiłki dla pracowników korporacji. Zatrudnianie „gotujących babć” stało się bardzo modne wśród berlińskich pracodawców. Seniorzy mają dzięki temu pracę, co jest bardzo ważne w obecnej rzeczywistości ekonomicznej. Na niemieckim rynku pracy będzie coraz więcej sześćdziesięciokilkulatków. Nic dziwnego – u naszych zachodnich sąsiadów przyjęto ustawę, która przewiduje stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego z 65 do 67 lat. Brzmi znajomo?
 • Niesamowite bawarskie święto

  Pielgrzymi w tradycyjnych bawarskich strojach obchodzili 29 maja w Birkenstein święto Wniebowstąpienia Chrystusa. Trzeba przyznać, że uroczystość wyglądała bardzo malowniczo. Regionalne stroje odznaczały się niezwykłą dbałością o szczegóły – ubrania precyzyjnie ozdobiono, panie uczesały włosy w staromodne fryzury i nawet małe dzieci miały na sobie tradycyjne przebrania. Bawaria jest regionem, gdzie wśród mieszkańców przeważają katolicy.
 • Sankcje dotkliwe nie tylko dla Rosji

  Planowane przez Zachód sankcje wobec Rosji mogą być dotkliwe także dla europejskiej gospodarki - w tym dla Niemiec, które w ostatnich latach zintensyfikowały współpracę z Moskwą. Rosja jest ważnym rynkiem zbytu dla niemieckich maszyn i samochodów. Nie trzeba dodawać, że negatywny wpływ sankcji na sytuację gospodarczą w Niemczech odbije się czkawką także na innych unijnych rynkach. W ubiegłym roku wartość niemiecko-rosyjskich obrotów handlowych wynosiła 76 mld euro. Tak pozytywny rozwój zdopingował wiele niemieckich przedsiębiorstw do otworzenia w Rosji nowych filii i zakładów. Niepokój w niemieckich kołach gospodarczych jest duży, gdyż Putin w odwecie za wprowadzenie zaostrzonych sankcji grozi upaństwowieniem działających za granicą filii rodzimych przedsiębiorstw.