Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12308)

 • Szef niemieckiego MSZ zapowiada rewizję polityki wobec Turcji

  Szef niemieckiego MSZ zapowiada rewizję polityki wobec Turcji

  Po aresztowaniu przez tureckie władze niemieckiego działacza Petera Steudtnera, szef dyplomacji Niemiec zapowiedział w czwartek rewizję polityki wobec Ankary. Wymienił cofnięcie gwarancji dla inwestycji oraz ostrzegł przed podróżami do Turcji.
 • Niemiecki raport naukowy: Media popierały politykę uchodźczą Merkel

  Niemiecki raport naukowy: Media popierały politykę uchodźczą Merkel

  Autorzy naukowego raportu sporządzonego przez Media School w Hamburgu i Uniwersytet w Lipsku twierdzą, że największe niemieckie media bezkrytycznie popierały w latach 2015-2016 politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel, zaniedbując jednocześnie swoją funkcję kontrolną.
 • "Sueddeutsche Zeitung" o sytuacji w Polsce: Partia ponad prawem

  "Sueddeutsche Zeitung" o sytuacji w Polsce: Partia ponad prawem

  Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" zarzuca polskiemu rządowi łamanie zasady trójpodziału władzy i stawianie partii ponad prawem. Gazeta wzywa również UE do przeciwstawienia się rządowi w Warszawie, bez względu na skutki.
 • Prasa: Niemiecki budżet zarobił na pomocy dla Grecji 1,34 mld euro

  Prasa: Niemiecki budżet zarobił na pomocy dla Grecji 1,34 mld euro

  Budżet Niemiec na kredytach i pożyczkach dla Grecji w ramach programu pomocowego zarobił na czysto 1,34 mld euro - poinformował w środę dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Politycy Zielonych uważają, że ze względów moralnych zysk powinien zostać zwrócony Grecji.
 • Niemcy: Rząd chce chronić firmy przed przejęciem z zagranicy

  Niemcy: Rząd chce chronić firmy przed przejęciem z zagranicy

  Rząd Niemiec chce bronić rodzime firmy przed przejęciem przez zagraniczne koncerny - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Planowane przepisy przewidują możliwość zastosowania weta, by zapobiec przekazaniu wrażliwej wiedzy specjalistycznej za granicę.
 • Niemcy stawiają na nearshoring. Skorzystają polscy dostawcy usług

  Niemcy stawiają na nearshoring. Skorzystają polscy dostawcy usług

  Najszybciej rosnącym trendem na outsourcingowym rynku niemieckim jest obecnie wykorzystywanie rozwiązań nearshoringowych, czyli zlecanie usług firmie zewnętrznej, która znajduje się poza granicami kraju, ale w tym samym regionie. Polska gospodarka może na tym skorzystać.
 • Niemcy i Francja chcę europejskiej armii

  Niemcy i Francja chcę europejskiej armii

  Niemcy i Francja podjęły decyzję o pogłębieniu współpracy wojskowej, której celem jest integracja narodowych armii pozwalająca na prowadzenie wspólnych operacji - pisze "Der Spiegel".
 • ​"Die Welt": Zamieszki skutkiem ślepoty wobec lewicowego ekstremizmu

  ​"Die Welt": Zamieszki skutkiem ślepoty wobec lewicowego ekstremizmu

  Niemiecki dziennik "Die Welt" stawia w niedzielę tezę, że zamieszki, do których doszło przez okazji szczytu G20, były wynikiem "ślepoty wobec lewicowego ekstremizmu". Komentator zarzuca partiom rządzącym Hamburgiem - SPD i Zielonym - tolerowanie ekstremistów.
 • Potęga niemieckiej gospodarki - problem czy korzyść?

  Potęga niemieckiej gospodarki - problem czy korzyść?

  Niemcy krytykowane są za nadwyżkę handlową. Z najnowszego raportu wynika jednak, że silna gospodarka RFN daje miliony miejsc pracy w całej UE, z sąsiadów najwięcej w Polsce.
 • Euro 2017. Niemcy - Dania 3-0 w Krakowie

  Euro 2017. Niemcy - Dania 3-0 w Krakowie

  Pomysłowa, nowoczesna niemiecka machina piłkarska rozgromiła Danię 3-0 w drugiej kolejce Grupy C ME do lat 21 w Krakowie. Nasi zachodni sąsiedzi są bliscy awansu do półfinału. Dania to pierwszy zespół, który stracił szanse na to.

Filmy - Niemcy (114)

 • Poważny wypadek na niemieckiej autostradzie. Autokar stanął w płomieniach

  Do poważnego wypadku doszło na autostradzie A9 w Niemczech. W pobliżu miejscowości Gefrees (Bawaria) autokar wjechał w tył ciężarówki, która stała w korku. Autokarem podróżowało 48 osób, spośród których 31 zostało rannych, a 17 uznaje się za zaginione.
 • Duży pożar fabryki kawy w Niemczech. Z ogniem walczy 100 strażaków

  Elmshorn, Niemcy. Ponad 100 strażaków walczy z pożarem fabryki kawy w północnych Niemczech. Z budynków wydobywa się gęsty czarny dym. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Szef MSZ Niemiec o polityce zagranicznej USA: Zachód się skurczył, Europa musi wzmocnić swoją pozycję

  Dziś USA [...] uważają egzekwowanie swego narodowego interesu za ważniejsze niż system międzynarodowy, który jest czymś więcej niż sumą narodowych interesów. Dlatego z pierwszą wizytą jadą do kraju, gdzie łamie się prawa człowieka, i gdzie zamiast o tym mówić, podpisują wart miliardy kontrakt na sprzedaż broni. Ponadto kwestionują obawy związane ze zmianami klimatycznymi i fakt, że ludzie przez nie giną. Dlatego twierdzę, że Zachód stał się mniejszy – powiedział Sigmar Gabriel, minister spraw zagranicznych Niemiec, komentując politykę prezydenta USA Donalda Trumpa. Jak dodał, „aby Zachód nie stawał się coraz słabszy, mniejszy i mniej wpływowy, Europa musi mocniej zaangażować się w wypełnianie roli, którą ma do odegrania w świecie, musi pokonać własne sprzeczności”. Minister spraw zagranicznych Niemiec nawiązał do wizyty Donalda Trump w Arabii Saudyjskiej, która jest oskarżana o łamanie praw człowieka. W jej trakcie został podpisany kontrakt na dostawę uzbrojenia do Arabii Saudyjskiej za ponad 100 mld dolarów.
 • Konferencja Tuska i Junckera na szczycie G7

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w piątek w Taorminie na Sycylii, że konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego. Na briefingu poprzedzającym inaugurację szczytu G7 u podnóża Etny Tusk i Juncker przedstawili kwestie priorytetowe dla UE i odpowiedzieli na pytania dziennikarzy.