Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
Niemcy (Film (1996) Reż.Zbigniew Kamiński) ,

Artykuły - Niemcy (12244)

 • Ile zarabiają Niemcy?

  Ile zarabiają Niemcy?

  Niemcy zarabiają wprawdzie coraz więcej, ale co czwarty pracownik ma w portfelu miesięcznie mniej niż 1600 euro. Jak na niemieckie warunki, nie jest to dużo.
 • Niemcy robią wyjątek. Minister rolnictwa Rosji na spotkaniu krajów G20

  Niemcy robią wyjątek. Minister rolnictwa Rosji na spotkaniu krajów G20

  Mimo obowiązujących sankcji minister rolnictwa Niemiec Christian Schmidt zaprosił swego rosyjskiego odpowiednika Aleksandra Tkaczowa na spotkanie ministrów rolnictwa krajów G20 w Berlinie. MSZ tłumaczy, że przewodniczące w tym roku G20 Niemcy zrobiły wyjątek.
 • "Bild": 7 mld euro nadwyżki w budżecie państwa 2016 r.

  "Bild": 7 mld euro nadwyżki w budżecie państwa 2016 r.

  Zeszłoroczny budżet Niemiec zamknął się nadwyżką w wysokości 7 mld euro - podał w czwartek niemiecki "Bild". Zdaniem redakcji jest to zasługa polityki finansowej ministra finansów Wolfganga Schaeuble. Koalicja spiera się o to, co zrobić z nadwyżką.
 • Niemcy: Antyimigrancka partia zyskuje w sondażach

  Niemcy: Antyimigrancka partia zyskuje w sondażach

  ​Popularność antyimigranckiej i antymuzułmańskiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) wzrosła po poniedziałkowym zamachu na świąteczny jarmark w Berlinie o 2,5 pkt. proc. do 15,5 proc. - wynika z sondażu ośrodka Insa dla sobotniego wydania dziennika "Bildt".
 • Najpopularniejszy kierunek wyjazdów zarobkowych Polaków to Niemcy

  Najpopularniejszy kierunek wyjazdów zarobkowych Polaków to Niemcy

  Najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów zarobkowych Polaków są Niemcy (41 proc.), Wielka Brytania (23 proc.) i Holandia (20 proc.) - wynika z poniedziałkowego komunikatu CBOS.
 • Wicekanclerz: Niższe zasiłki na dzieci, które nie mieszkają w Niemczech

  Wicekanclerz: Niższe zasiłki na dzieci, które nie mieszkają w Niemczech

  Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel (SPD) wezwał w sobotę do obniżenia zasiłków na dzieci, które nie przebywają z rodzicami na terenie Niemiec, lecz pozostały w kraju pochodzenia. Taka decyzja odbiłaby się niekorzystnie przede wszystkim na dzieciach polskich.
 • Nowa polityka socjalna Niemiec nie ograniczy emigracji z Polski

  Nowa polityka socjalna Niemiec nie ograniczy emigracji z Polski

  Obecnie 17 proc. Polaków, którzy rozważają emigrację zarobkową, chciałoby podjąć pracę w Niemczech. Jako główne powody takich decyzji podają łatwość w znalezieniu pracy (41 proc.), bliską odległość od domu rodzinnego (40 proc.) i wielokrotnie wyższe zarobki (31 proc.) - wynika z najnowszych badań Work Service SA.
 • "DGP": PKP podłączają się do Niemiec

  "DGP": PKP podłączają się do Niemiec

  Ponad 5 mld zł spółka PLK zamierza przeznaczyć na inwestycje zagraniczne do końca 2023 r. PKP podłączą się do Niemiec, a w następnej kolejności planują usprawnić połączenia na Ukrainę, Litwę i do Czech - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Niemieckie media o wyborach w Austrii: Powstrzymanie populistów możliwe

  Niemieckie media o wyborach w Austrii: Powstrzymanie populistów możliwe

  Komentatorzy niemieckich dzienników podkreślają, że zwycięstwo Alexandra Van der Bellena w wyborach prezydenckich w Austrii dowodzi, iż możliwe jest powstrzymanie prawicowo-populistycznej i nacjonalistycznej fali przetaczającej się po Europie.
 • Bundestag: Zasiłki dla obywateli UE dopiero po upływie 5 lat

  Bundestag: Zasiłki dla obywateli UE dopiero po upływie 5 lat

  Niepracujący cudzoziemcy z krajów Unii Europejskiej nabędą prawa do zasiłku socjalnego dopiero po pięciu latach legalnego pobytu w Niemczech - zdecydował w czwartek wieczorem Bundestag. Posłowie przyjęli projekt ustawy minister pracy Andrei Nahles.

Filmy - Niemcy (105)

 • Jak wyjść z obozu neonazistów? Niemcy znaleźli na to sposób

  W całych Niemczech działa mała, ale bardzo efektywna siatka byłych neonazistów, którzy pomagają opuścić chętnym tę ekstremistyczną grupę. Stefan Rochow był bardzo ważną postacią w mocno prawicowym ruchu – młody człowiek, przepełniony patriotyczną pasją. Winił obcych i mainstreamowych polityków o negatywne wydarzenia w swoim kraju. Gdy miał dwadzieścia parę lat Rochow z nastoletniego aktywisty wyrósł na lidera młodzieżówki Narodowodemokratycznej Partii Niemiec. Był odpowiedzialny za rekrutację nowych członków i kształtowaniu ideologii partii. Ale rozdzierały go wewnętrzne wątpliwości, w partii panowała korupcja, a Rochow przeszedł w międzyczasie nawrócenie. Zaczął kwestionować idee, o które walczył ponad dekadę. Z pomocą swojej dziewczyny i katolickiego księdza Stefanowi, w końcu udało się opuścić partię. Ten proces trwał aż trzy lata.
 • Prezydent Andrzej Duda o Angeli Merkel i stosunkach z Niemcami

  "Uważam, że pani Angela Merkel jest dobrym kanclerzem Niemiec i zapewnia pewną stabilność, która jest dla mnie bardzo istotna. (...) Nie jestem niezadowolony z obecnego niemieckiego rządu." - podkreślał Prezydent Rzeczypospolitej w specjalnym wywiadzie dla Interii.
 • Prezydent Andrzej Duda o Angeli Merkel i stosunkach z Niemcami

  "Uważam, że pani Angela Merkel jest dobrym kanclerzem Niemiec i zapewnia pewną stabilność, która jest dla mnie bardzo istotna. (...) Nie jestem niezadowolony z obecnego niemieckiego rządu." - podkreślał Prezydent Rzeczypospolitej w specjalnym wywiadzie dla Interii.
 • Steinmeier kandydatem koalicji rządzącej na prezydenta Niemiec

  Kanclerz Angela Merkel przedstawiła w środę ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera jako wspólnego kandydata koalicji rządowej na prezydenta Niemiec. 60-letni polityk SPD zostanie wybrany 12 lutego 2017 r. na następcę Joachima Gaucka.