Niemcy

Synonimy:
niemiecka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Niemcy (11286)

Filmy - Niemcy (49)

  • Tak harują niemieccy seniorzy! Nas też to czeka?

    63-letnia Angela Runge ma napięty grafik. Pracuje jako tłumacz i pomoc domowa; dodatkowo przygotowuje też posiłki dla pracowników korporacji. Zatrudnianie „gotujących babć” stało się bardzo modne wśród berlińskich pracodawców. Seniorzy mają dzięki temu pracę, co jest bardzo ważne w obecnej rzeczywistości ekonomicznej. Na niemieckim rynku pracy będzie coraz więcej sześćdziesięciokilkulatków. Nic dziwnego – u naszych zachodnich sąsiadów przyjęto ustawę, która przewiduje stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego z 65 do 67 lat. Brzmi znajomo?
  • Niesamowite bawarskie święto

    Pielgrzymi w tradycyjnych bawarskich strojach obchodzili 29 maja w Birkenstein święto Wniebowstąpienia Chrystusa. Trzeba przyznać, że uroczystość wyglądała bardzo malowniczo. Regionalne stroje odznaczały się niezwykłą dbałością o szczegóły – ubrania precyzyjnie ozdobiono, panie uczesały włosy w staromodne fryzury i nawet małe dzieci miały na sobie tradycyjne przebrania. Bawaria jest regionem, gdzie wśród mieszkańców przeważają katolicy.
  • Sankcje dotkliwe nie tylko dla Rosji

    Planowane przez Zachód sankcje wobec Rosji mogą być dotkliwe także dla europejskiej gospodarki - w tym dla Niemiec, które w ostatnich latach zintensyfikowały współpracę z Moskwą. Rosja jest ważnym rynkiem zbytu dla niemieckich maszyn i samochodów. Nie trzeba dodawać, że negatywny wpływ sankcji na sytuację gospodarczą w Niemczech odbije się czkawką także na innych unijnych rynkach. W ubiegłym roku wartość niemiecko-rosyjskich obrotów handlowych wynosiła 76 mld euro. Tak pozytywny rozwój zdopingował wiele niemieckich przedsiębiorstw do otworzenia w Rosji nowych filii i zakładów. Niepokój w niemieckich kołach gospodarczych jest duży, gdyż Putin w odwecie za wprowadzenie zaostrzonych sankcji grozi upaństwowieniem działających za granicą filii rodzimych przedsiębiorstw.