nauczyciele

Synonimy:
nauczyciel, nauczyciela nauczycieli nauczycielka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nauczyciele (1438)

Filmy - Nauczyciele (37)

 • Sławomir Broniarz: Jest obawa, że wraz z nowymi dyrektorami pracę stracą najpierw członkowie ZNP

  Na reformie edukacji przede wszystkim stracą dzieci, a w drugiej kolejności stracimy my, nauczyciele, przede wszystkim członkowie ZNP - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. "Mamy sygnały z każdego województwa, że jest duża obawa o to, że nowy zaciąg dyrektorów może skutkować tym, że w pierwszej kolejności pracę stracą członkowie ZNP" - dodał. Broniarz podkreślił również, że jego zdaniem Anna Zalewska powinna zostać odwołana z funkcji ministra edukacji. "Byłoby prościej, gdyby Anna Zalewska po prostu nie została ministrem edukacji, nie mielibyśmy dzisiaj tylu problemów" - mówił szef ZNP.
 • Im ładniejszy nauczyciel, tym skuteczniejsza nauka? Gwiazdy wspominają belfrów

  - Ważne jest, żeby nie była bardzo brzydka - powiedziała aktorka Paulina Holtz o tym, czy wygląd nauczyciela jest ważny. - Miałem nauczycielkę chemii, która wyglądała jak kochanka Ulricha von Jungingena - zdradził muzyk Krzysztof Skiba. - Ja zawsze myślałem o tym kiedy skończy się lekcja i nie zwracałem na to uwagi - dodał muzyk Norbi. Czy goście programu podkochiwali się w swoich nauczycielach? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nauczyciel podarował uczniom swój... szkielet

  Za życia Alexandru Grigore Popescu był nauczycielem w niewielkiej miejscowości Puchenii-Mosneni w Rumunii. Dziś - 50 lat po śmierci mężczyzny - w sali, w której prowadził niegdyś zajęcia, stoi jego... szkielet. Uczniowie poznają tajniki ludzkiej anatomii, bacznie przyglądając się kościom zmarłego belfra. To nie przypadek ani żadna profanacja - pan Popescu był tak oddany swojej pracy, że nawet po śmierci chciał przysłużyć się nauce. A ponieważ w latach swojej aktywności zawodowej często borykał się z niedoborem pomocy dydaktycznych, postanowił, że on sam stanie się rekwizytem - tak, by już żaden z nauczycieli biologii nie musiał narzekać na podobne problemy. Gest Aexandre Popescu inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli z Puchenii-Mosneni. "Poświęcił się całkowicie swojej edukacyjnej misji" - mówią.
 • Dziwne zachowanie nauczyciela w publicznej toalecie

  Ten mężczyzna najwyraźniej lubi spędzać czas w publicznych toaletach. Tim Buchanan wraz z grupą swoich uczniów postanowił w nietypowy sposób przetestować suszarkę do rąk w jednej ze szkolnych łazienek... Czy to dowód poczucia humoru? A może raczej kiepska próba "zaistnienia"? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski