NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (3654)

 • Litwa: Wielkie ćwiczenia NATO z udziałem Polski

  Litwa: Wielkie ćwiczenia NATO z udziałem Polski

  Na Litwie rozpoczęły się w poniedziałek największe w tym kraju tegoroczne międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Geleżinis Vilkas (Żelazny Wilk) z udziałem ponad 5,3 tys. żołnierzy z dziewięciu państw NATO, w tym z Polski.
 • ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  28 krajów NATO podjęło w środę decyzję o przyłączeniu się Sojuszu do międzynarodowej koalicji przeciwko dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - podały źródła dyplomatyczne. Decyzję mają zatwierdzić w czwartek przywódcy na szczycie NATO w Brukseli.
 • ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  Rozbrojenie zamiast cięć w sferze socjalnej - tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznych marszów pokojowych, które odbyły się w Wielką Sobotę w kilku miastach Niemiec. W centrum krytyki znalazła się polityka NATO wobec Rosji.
 • Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Strona amerykańska jest zainteresowana współpracą z Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO w Krakowie - powiedział PAP przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS). Poinformował o tym komisję szef SKW Piotr Bączek - relacjonował przewodniczący.
 • Szczyt w Monachium: Co dalej z relacjami USA-Europa?

  Szczyt w Monachium: Co dalej z relacjami USA-Europa?

  "Oczekujemy, że przedstawiciele amerykańskiej administracji podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa potwierdzą zaangażowanie USA w bezpieczeństwo europejskie" - mówi PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
 • ​Szef NATO potępił najnowszą próbę rakietową Korei Północnej

  ​Szef NATO potępił najnowszą próbę rakietową Korei Północnej

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił w niedzielę w Brukseli wystrzelenie przez Koreę Północną pocisku balistycznego, apelując do reżimu w Pjongjangu o wstrzymanie programów rakietowych i wznowienie dialogu ze społecznością międzynarodową.
 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.
 • Amerykańscy żołnierze wyruszają do Polski

  Amerykańscy żołnierze wyruszają do Polski

  W bazie Fort Carson w stanie Kolorado odbyło się oficjalne pożegnanie oddziałów, które zostaną rozlokowane w Europie Wschodniej w ramach operacji Atlantic Resolve.

Filmy - NATO (48)

 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 • Powitanie wojsk NATO w Elblągu. "To dowództwo będzie łączyło siły NATO w jedną żelazną pięść"

  Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu będzie łączyło siły sojusznicze w jedną "żelazną pięść", która nie pozwoli żadnemu wrogowi naruszyć wschodniej granicy NATO - powiedział Antoni Macierewicz podczas uroczystości powitania żołnierzy Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu. - To przełom w naszej historii. To znak, że wolność wróciła na te ziemie, to znak, że bezpieczeństwo nas, naszych rodzin, naszych dzieci powróciło do Polski, do Europy Środkowo-Wschodniej – ocenił szef MON.
 • Żołnierze NATO na majówce na Mazurach. Kosztowali wojskowej grochówki

  Nowe Guty (woj. warmińsko-mazurskie). Na Mazurach trwa otwarcie sezonu. Nad jeziorem Śniardwy odbył się piknik, w którym udział wzięli honorowi goście - amerykańscy, brytyjscy i rumuńscy żołnierze NATO, którzy na co dzień stacjonują w Orzyszu. Żołnierze mieli okazję poznać lokalnych mieszkańców i spróbować polskiej, wojskowej grochówki. (Źródło: TVN24/x-news).