NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (3665)

 • Cyberatak tak samo groźny jak czołgi

  Cyberatak tak samo groźny jak czołgi

  Polska, NATO i największe firmy technologiczne na świecie przygotowują się na nowy rozdział w prowadzeniu działań obronnych – cyberbezpieczeństwo stało się priorytetem.
 • Rosyjskie boty prowadzą wojnę informacyjną w sieci

  Rosyjskie boty prowadzą wojnę informacyjną w sieci

  Rosja w wojnie informacyjnej korzysta z botów, programów podszywających się pod ludzi. Dwie trzecie kont w serwisie Twitter, które piszą w języku rosyjskim na temat obecności NATO w krajach bałtyckich i w Polsce, to roboty.
 • Szef NATO chwali nową strategię Trumpa wobec Afganistanu

  Szef NATO chwali nową strategię Trumpa wobec Afganistanu

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg z zadowoleniem przyjął nowe podejście prezydenta USA Donalda Trumpa wobec Afganistanu. Wskazał przy tym, że obecne działania mają zapobiec, by kraj ten nie stał się ponownie przystanią dla terrorystów.
 • NATO: Atak na konwój w Kandaharze "tchórzliwy i brutalny"

  NATO: Atak na konwój w Kandaharze "tchórzliwy i brutalny"

  Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg potępił w czwartek atak na konwój, do którego doszło w środę w Kandaharze na południu Afganistanu. W wyniku zamachu zginęło dwóch amerykańskich żołnierzy, a czterech zostało rannych.
 • ​Myśliwce NATO i Finlandii przechwyciły rosyjskie samoloty koło Estonii

  ​Myśliwce NATO i Finlandii przechwyciły rosyjskie samoloty koło Estonii

  Myśliwce hiszpańskie i fińskie wysłano we wtorek do przechwycenia trzech rosyjskich samolotów wojskowych lecących w pobliżu przestrzeni powietrznej Estonii - poinformowało NATO.
 • Litwa: Wielkie ćwiczenia NATO z udziałem Polski

  Litwa: Wielkie ćwiczenia NATO z udziałem Polski

  Na Litwie rozpoczęły się w poniedziałek największe w tym kraju tegoroczne międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Geleżinis Vilkas (Żelazny Wilk) z udziałem ponad 5,3 tys. żołnierzy z dziewięciu państw NATO, w tym z Polski.
 • ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  28 krajów NATO podjęło w środę decyzję o przyłączeniu się Sojuszu do międzynarodowej koalicji przeciwko dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - podały źródła dyplomatyczne. Decyzję mają zatwierdzić w czwartek przywódcy na szczycie NATO w Brukseli.
 • ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  Rozbrojenie zamiast cięć w sferze socjalnej - tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznych marszów pokojowych, które odbyły się w Wielką Sobotę w kilku miastach Niemiec. W centrum krytyki znalazła się polityka NATO wobec Rosji.
 • Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Strona amerykańska jest zainteresowana współpracą z Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO w Krakowie - powiedział PAP przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS). Poinformował o tym komisję szef SKW Piotr Bączek - relacjonował przewodniczący.

Filmy - NATO (48)

 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 • Stoltenberg: NATO popiera i będzie popierać Ukrainę

  "Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy, wstrzymać pomoc udzielaną przez swoich dowódców wojskowych oraz dostawy broni dla bojowników (w Donbasie - PAP)" - podkreślił Stoltenberg. "Nie uznajemy także dokonanej przez Rosję bezprawnej aneksji Krymu. NATO nadal będzie udzielać Ukrainie pomocy praktycznej" - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego.
 • Powitanie wojsk NATO w Elblągu. "To dowództwo będzie łączyło siły NATO w jedną żelazną pięść"

  Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu będzie łączyło siły sojusznicze w jedną "żelazną pięść", która nie pozwoli żadnemu wrogowi naruszyć wschodniej granicy NATO - powiedział Antoni Macierewicz podczas uroczystości powitania żołnierzy Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu. - To przełom w naszej historii. To znak, że wolność wróciła na te ziemie, to znak, że bezpieczeństwo nas, naszych rodzin, naszych dzieci powróciło do Polski, do Europy Środkowo-Wschodniej – ocenił szef MON.
 • Żołnierze NATO na majówce na Mazurach. Kosztowali wojskowej grochówki

  Nowe Guty (woj. warmińsko-mazurskie). Na Mazurach trwa otwarcie sezonu. Nad jeziorem Śniardwy odbył się piknik, w którym udział wzięli honorowi goście - amerykańscy, brytyjscy i rumuńscy żołnierze NATO, którzy na co dzień stacjonują w Orzyszu. Żołnierze mieli okazję poznać lokalnych mieszkańców i spróbować polskiej, wojskowej grochówki. (Źródło: TVN24/x-news).