NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (3650)

 • ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  Rozbrojenie zamiast cięć w sferze socjalnej - tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznych marszów pokojowych, które odbyły się w Wielką Sobotę w kilku miastach Niemiec. W centrum krytyki znalazła się polityka NATO wobec Rosji.
 • Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Strona amerykańska jest zainteresowana współpracą z Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO w Krakowie - powiedział PAP przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS). Poinformował o tym komisję szef SKW Piotr Bączek - relacjonował przewodniczący.
 • Szczyt w Monachium: Co dalej z relacjami USA-Europa?

  Szczyt w Monachium: Co dalej z relacjami USA-Europa?

  "Oczekujemy, że przedstawiciele amerykańskiej administracji podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa potwierdzą zaangażowanie USA w bezpieczeństwo europejskie" - mówi PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
 • ​Szef NATO potępił najnowszą próbę rakietową Korei Północnej

  ​Szef NATO potępił najnowszą próbę rakietową Korei Północnej

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił w niedzielę w Brukseli wystrzelenie przez Koreę Północną pocisku balistycznego, apelując do reżimu w Pjongjangu o wstrzymanie programów rakietowych i wznowienie dialogu ze społecznością międzynarodową.
 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.
 • Amerykańscy żołnierze wyruszają do Polski

  Amerykańscy żołnierze wyruszają do Polski

  W bazie Fort Carson w stanie Kolorado odbyło się oficjalne pożegnanie oddziałów, które zostaną rozlokowane w Europie Wschodniej w ramach operacji Atlantic Resolve.
 • NATO: Tureccy wojskowi proszą o azyl

  NATO: Tureccy wojskowi proszą o azyl

  Niektórzy tureccy wojskowi, oddelegowani do pracy dla NATO, poprosili o azyl za granicą po lipcowej próbie wojskowego zamachu stanu w Turcji - potwierdził w piątek w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
 • Kiedy bataliony NATO pojawią się w Polsce?

  Kiedy bataliony NATO pojawią się w Polsce?

  Cztery wielonarodowe bataliony stacjonujące w krajach bałtyckich i Polsce powinny być gotowe do wiosny - powiedział we wtorek przedstawiciel USA przy NATO Douglas Lute.

Filmy - NATO (44)

 • Trump spotkał się z Sekretarzem generalnym NATO

  Trump spotkał się z Sekretarzem generalnym NATO.
 • Sekretarz generalny NATO wzywa kraj członkowskie do zwiększenia nakładów finansowych na wojsko

  Sekretarz Generalny NATO wzywa kraj członkowskie do zwiększenia nakładów finansowych na wojsko.
 • A. Macierewicz: Żadne państwo NATO nie może się zgodzić na aneksję Krymu

  Po pierwszym dniu obrad ministrów obrony NATO w Brukseli Antoni Macierewicz chwalił pierwsze wystąpienie w Europie nowym sekretarza obrony USA Jamesa Mattisa. - Widać, że rozumie problem zagrożenia ze Wschodu i jakie ma znaczenie dla bezpieczeństwa na świecie i w Europie - mówił minister. Pytany o słowa prezydenta Trumpa o konieczności zwrotu Krymu Ukrainie minister podkreślił, że w tej sprawie jest pełna zgodność. - Nie ma możliwości przywrócenia ładu pokojowego bez przywrócenia integralności napadniętego bezprawnie państwa europejskiego i próby zaboru ziem i próby wymuszania politycznych ustępstw przy pomocy siły wojskowej. Na to żadne państwo natowskie nie może się zgodzić - podkreślił Macierewicz.
 • Amerykańskie wojska wzmocnią wschodnią flankę NATO. Ciężki sprzęt jest już w Polsce

  W niemieckim porcie Bremerhaven wyładowano sprzęt Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej USA, który zmierza już do Polski. Zgodnie z decyzjami szczytu NATO w Warszawie, czołgi i pojazdy wojskowe wzmocnią bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu. - To odpowiedź na jawną agresję. Nie pozwolimy na zagrażanie pokojowi i bezpieczeństwu w Europie - zapowiedział generał amerykańskiej armii Timothy M. Ray. W sobotę (7.01) pierwsze grupy amerykańskich żołnierzy przybyły do Wrocławia oraz na poligon koło Żagania. Na 14 stycznia planowane jest oficjalne powitanie żołnierzy. Sojusznicze wzmocnienie regionu zakłada, że od kwietnia w Polsce ma być obecna także wielonarodowa batalionowa grupa bojowa, podlegająca dowództwu NATO. Jej siły mają być umieszczone głównie w Orzyszu i pobliskim Bemowie Piskim. (RUPTLY/X-news)