NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (3652)

 • ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  28 krajów NATO podjęło w środę decyzję o przyłączeniu się Sojuszu do międzynarodowej koalicji przeciwko dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - podały źródła dyplomatyczne. Decyzję mają zatwierdzić w czwartek przywódcy na szczycie NATO w Brukseli.
 • ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  ​Niemcy: Świąteczne marsze przeciwko NATO

  Rozbrojenie zamiast cięć w sferze socjalnej - tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznych marszów pokojowych, które odbyły się w Wielką Sobotę w kilku miastach Niemiec. W centrum krytyki znalazła się polityka NATO wobec Rosji.
 • Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Amerykanie zainteresowani współpracą z CEK NATO w Krakowie

  Strona amerykańska jest zainteresowana współpracą z Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO w Krakowie - powiedział PAP przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Opioła (PiS). Poinformował o tym komisję szef SKW Piotr Bączek - relacjonował przewodniczący.
 • Szczyt w Monachium: Co dalej z relacjami USA-Europa?

  Szczyt w Monachium: Co dalej z relacjami USA-Europa?

  "Oczekujemy, że przedstawiciele amerykańskiej administracji podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa potwierdzą zaangażowanie USA w bezpieczeństwo europejskie" - mówi PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
 • ​Szef NATO potępił najnowszą próbę rakietową Korei Północnej

  ​Szef NATO potępił najnowszą próbę rakietową Korei Północnej

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił w niedzielę w Brukseli wystrzelenie przez Koreę Północną pocisku balistycznego, apelując do reżimu w Pjongjangu o wstrzymanie programów rakietowych i wznowienie dialogu ze społecznością międzynarodową.
 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.
 • Amerykańscy żołnierze wyruszają do Polski

  Amerykańscy żołnierze wyruszają do Polski

  W bazie Fort Carson w stanie Kolorado odbyło się oficjalne pożegnanie oddziałów, które zostaną rozlokowane w Europie Wschodniej w ramach operacji Atlantic Resolve.
 • NATO: Tureccy wojskowi proszą o azyl

  NATO: Tureccy wojskowi proszą o azyl

  Niektórzy tureccy wojskowi, oddelegowani do pracy dla NATO, poprosili o azyl za granicą po lipcowej próbie wojskowego zamachu stanu w Turcji - potwierdził w piątek w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Filmy - NATO (45)