NATO

Synonimy:
Sojusz Północnoatlantycki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NATO (3646)

 • Szczyt w Monachium: Co dalej z relacjami USA-Europa?

  Szczyt w Monachium: Co dalej z relacjami USA-Europa?

  "Oczekujemy, że przedstawiciele amerykańskiej administracji podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa potwierdzą zaangażowanie USA w bezpieczeństwo europejskie" - mówi PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
 • ​Szef NATO potępił najnowszą próbę rakietową Korei Północnej

  ​Szef NATO potępił najnowszą próbę rakietową Korei Północnej

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił w niedzielę w Brukseli wystrzelenie przez Koreę Północną pocisku balistycznego, apelując do reżimu w Pjongjangu o wstrzymanie programów rakietowych i wznowienie dialogu ze społecznością międzynarodową.
 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.
 • Amerykańscy żołnierze wyruszają do Polski

  Amerykańscy żołnierze wyruszają do Polski

  W bazie Fort Carson w stanie Kolorado odbyło się oficjalne pożegnanie oddziałów, które zostaną rozlokowane w Europie Wschodniej w ramach operacji Atlantic Resolve.
 • NATO: Tureccy wojskowi proszą o azyl

  NATO: Tureccy wojskowi proszą o azyl

  Niektórzy tureccy wojskowi, oddelegowani do pracy dla NATO, poprosili o azyl za granicą po lipcowej próbie wojskowego zamachu stanu w Turcji - potwierdził w piątek w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
 • Kiedy bataliony NATO pojawią się w Polsce?

  Kiedy bataliony NATO pojawią się w Polsce?

  Cztery wielonarodowe bataliony stacjonujące w krajach bałtyckich i Polsce powinny być gotowe do wiosny - powiedział we wtorek przedstawiciel USA przy NATO Douglas Lute.
 • Opozycja we Włoszech krytykuje warszawskie ustalenia NATO

  Opozycja we Włoszech krytykuje warszawskie ustalenia NATO

  Włoska opozycja krytykuje wysłanie 150 żołnierzy na łotewsko-rosyjską granicę. Wcześniej decyzja władz w Rzymie wywołała irytację w Moskwie.
 • Reakcja NATO na Iskandery przy polskiej granicy? "Nie chcemy nowej rundy zbrojeń"

  Reakcja NATO na Iskandery przy polskiej granicy? "Nie chcemy nowej rundy zbrojeń"

  Nie będzie pilnej reakcji NATO na rosyjskie Iskandery w obwodzie kaliningradzkim – oświadczył Jens Stoltenberg. "Nie chcemy nowej rundy zbrojeń" – skomentował sekretarz generalny NATO.

Filmy - NATO (43)

 • Sekretarz generalny NATO wzywa kraj członkowskie do zwiększenia nakładów finansowych na wojsko

  Sekretarz Generalny NATO wzywa kraj członkowskie do zwiększenia nakładów finansowych na wojsko.
 • A. Macierewicz: Żadne państwo NATO nie może się zgodzić na aneksję Krymu

  Po pierwszym dniu obrad ministrów obrony NATO w Brukseli Antoni Macierewicz chwalił pierwsze wystąpienie w Europie nowym sekretarza obrony USA Jamesa Mattisa. - Widać, że rozumie problem zagrożenia ze Wschodu i jakie ma znaczenie dla bezpieczeństwa na świecie i w Europie - mówił minister. Pytany o słowa prezydenta Trumpa o konieczności zwrotu Krymu Ukrainie minister podkreślił, że w tej sprawie jest pełna zgodność. - Nie ma możliwości przywrócenia ładu pokojowego bez przywrócenia integralności napadniętego bezprawnie państwa europejskiego i próby zaboru ziem i próby wymuszania politycznych ustępstw przy pomocy siły wojskowej. Na to żadne państwo natowskie nie może się zgodzić - podkreślił Macierewicz.
 • Amerykańskie wojska wzmocnią wschodnią flankę NATO. Ciężki sprzęt jest już w Polsce

  W niemieckim porcie Bremerhaven wyładowano sprzęt Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej USA, który zmierza już do Polski. Zgodnie z decyzjami szczytu NATO w Warszawie, czołgi i pojazdy wojskowe wzmocnią bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu. - To odpowiedź na jawną agresję. Nie pozwolimy na zagrażanie pokojowi i bezpieczeństwu w Europie - zapowiedział generał amerykańskiej armii Timothy M. Ray. W sobotę (7.01) pierwsze grupy amerykańskich żołnierzy przybyły do Wrocławia oraz na poligon koło Żagania. Na 14 stycznia planowane jest oficjalne powitanie żołnierzy. Sojusznicze wzmocnienie regionu zakłada, że od kwietnia w Polsce ma być obecna także wielonarodowa batalionowa grupa bojowa, podlegająca dowództwu NATO. Jej siły mają być umieszczone głównie w Orzyszu i pobliskim Bemowie Piskim. (RUPTLY/X-news)
 • Waszczykowski: Bezpieczeństwo Europy jest niepewne

  Minister Spraw Zagranicznych Polski - Witold Waszczykowski wziął udział w konferencji poświęconej współpracy Unii z NATO. W swoim wystąpieniu w Brukseli Waszczykowski określił sytuację bezpieczeństwo w Europie jako "nienapawającą optymizmem". Na ten moment polskie minister nie wyraził jednak aprobaty dla pomysłu stworzenia armii Unii Europejskiej.