Narodowy Fundusz Zdrowia

Synonimy:
NFZ,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Narodowy Fundusz Zdrowia (1002)

Filmy - Narodowy Fundusz Zdrowia (16)

 • Nocna i świąteczna opieka medyczna. Co się zmieni?

  Od 1 października nastąpią zmiany w nocnej i świątecznej opiece medycznej. Jakie? Czy zmiany będą korzystne dla pacjenta? O tym powiedziała rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia, Sylwia Wądrzyk. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak wybrać dobry szpital? - certyfikowane szpitale

  Warto pamiętać o tym, że wybór szpitala jest nieodłącznym prawem pacjenta. - Akredytacja kojarzy nam się z konferencjami. W mojej ocenie, akredytacja jest miernikiem spełniania pewnych norm prawnych i standardów przez dany szpital - mówi Anna Banaszewska, dyrektor zarządzający z Zarządzie Polskiej Federacji Szpitali. Czemu służy przyznawanie akredytacji szpitalom? Jak wyjaśnia dr n. med. Grażyna Czarnecka, taka akredytacja stanowi potwierdzenie wdrożenia standardów. Każdy szpital ma prawo dobrowolnie przystąpić do akredytacji. - Na stronach Centrum Monitorowania Jakości jest lista szpitali, które uzyskały akredytację - informuje.
 • Czego możemy wymagać od NFZ?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami – jeżeli operacja, na którą zostajemy skierowani, musi zostać przeprowadzona nagle, każdy szpital (także prywatny) ma obowiązek ją przeprowadzić. Placówka prywatna może wówczas ubiegać się od Narodowego Funduszu Zdrowia zwrotu poniesionych kosztów operacji. W sytuacji nagłego wypadku, kiedy klinika żąda od nas zapłaty, mamy prawo domagać się zwrotu zapłaconej kwoty. Z kolei w przypadku błędu w sztuce medycznej, poszkodowany pacjent może domagać się zadośćuczynienia. Porad prawnych udziela adwokat Iga Parada.
 • Polacy gotowi dopłacać, byle tylko leczono ich lepiej

  Prawie trzy czwarte Polaków deklaruje gotowość poniesienia dodatkowych obciążeń finansowych, by uzyskać dostęp do nowocześniejszych wyrobów medycznych, metod leczenia i diagnostyki niż te, które oferuje w standardzie NFZ – mówi Janusz Szafraniec, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED, na zlecenie której przeprowadzono badanie nt. stosunku Polaków do ewentualnych dopłat do leczenia.