muzeum

Synonimy:
muzea, muzeów
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Muzeum (1876)

Zdjęcia - Muzeum (0)

 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG
 • Polska Lokalna
  Muzeum Kryminalistyki na UG

Filmy - Muzeum (27)

 • Zabytkowy zegar spadł na głowę ciekawskiego zwiedzającego muzeum w Columbii

  Ciekawski turysta zniszczył zabytkowy zegar w muzeum w Columbii w stanie Pensylwania. Mężczyzna nie zastosował się do powszechnie obowiązującego zakazu dotykania eksponatów i w wyniku jego nieostrożności unikatowy zegar spadł ze ściany i się roztrzaskał. Zwiedzający miał zamiar jedynie sprawdzić, jak działa mechanizm historycznego czasomierza, a niechcący zobaczył nawet najmniejsze części, z których zegar się składa. Jak informują kustosze, eksponat po niezbędnej naprawie powróci na ścianę muzeum. (STORYFUL/x-news)
 • Włochy. Odnaleziono najbardziej poszukiwane obrazy na świecie

  14 lat po kradzieży dwóch znanych obrazów Van Gogha z muzeum w Amsterdamie, policja znalazła je ukryte w domu szefa włoskiej mafii, kamorry.
 • Dom Diego Maradony został przerobiony na muzeum

  Chcesz z bliska zobaczyć jak kiedyś żył Diego Maradona, a przy okazji zobaczyć ponad dwa tysiące pamiątek związanych z tym wybitnym graczem? Odwiedź muzeum, które powstało w domu, gdzie w latach 1978-80 mieszkała legenda argentyńskiej piłki. Diego Maradona uważany za jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu, został wybrany najlepszym zawodnikiem XX wieku. Zasłyną z szybkości i niesamowitej techniki i przez niektórych jest stawiany na równi z Pele. Ten piłkarski geniusz nigdy nie wstydził się swojego pochodzenia. Biedna rodzina, mieszkająca w slumsach nie była odpowiednim miejscem na rozwój intelektualny. Ale dzięki temu młody Maradona czerpał olbrzymią siłę do gry, walki. Doskonale zdawał sobie sprawę, że futbol jest jedyną możliwością wyrwania się z tego strasznego świata. Jako chłopiec grywał w młodzieżowej drużyny piłkarskiej Los Cebollitas. Jego talent został szybko zauważony. W przerwach meczu zachwycał widownię niesamowitymi sztuczkami z piłką. W profesjonalnym futbolu zadebiutował jako 16-latek w 1976 r., w drużynie Argentinos Juniors. (RUPTLY/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Tu oszustom nic nie ujdzie płazem!

  Eksponowane w nowo otwartym Muzeum Korupcji w Bangkoku rzeźby ilustrują głośne afery korupcyjne znane społeczeństwu. Tajlandczycy wciąż nie mogą uporać się z przekupstwem. Stale słyszy się tu o drobnych i wielkich aferach. – To przykry widok. Możemy tu zobaczyć, na jakie szkody narazili nas ci skorumpowani ludzie – mówi jedna ze zwiedzających muzeum. – Postanowiliśmy stworzyć to muzeum, aby w ten sposób powiedzieć oszustom, że to, co robią jest złe – mówi Dr Mana Nimitmongkol, kurator stałej wystawy w muzeum. Jak twierdzi, dzięki temu, ich przestępstwa przejdą do historii Tajlandii i pozostaną w niej zapisane na zawsze. – Tajlandczycy nigdy nie zapomną ani ich nazwisk, ani zła, które nam wszystkim wyrządzili – dodaje kurator.