mukowiscydoza

Artykuły - Mukowiscydoza (16)

 • Justyna Kowalczyk przerwała treningi, aby wspomagać chorych na mukowiscydozę

  Justyna Kowalczyk przerwała treningi, aby wspomagać chorych na mukowiscydozę

  Justyna Kowalczyk zrobiła sobie krótką przerwę w treningach i przyjechała do Warszawy, aby wspomagać chorych na mukowiscydozę.
 • Nowe płuca dla chorego na mukowiscydozę

  Nowe płuca dla chorego na mukowiscydozę. Lekarze z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie po raz pierwszy w regionie dokonali przeszczepu dwóch płuc u pacjenta z mukowiscydozą. 23-letni mężczyzna, pochodzący z małej miejscowości na południu Polski został zoperowany trzy tygodnie temu. Czuje się dobrze.
 • Przeszczep płuc u pacjenta z mukowiscydozą

  Przeszczep płuc u pacjenta z mukowiscydozą

  Pierwszy w Szczecinie przeszczep dwóch płuc u pacjenta chorego na mukowiscydozę przeprowadzono w klinice Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka uczelni Kinga Brandys.
 • Trwa licytacja medalu Zofii Klepackiej. Pomóż chorej Zuzi!

  Trwa licytacja medalu Zofii Klepackiej. Pomóż chorej Zuzi!

  Zofia Klepacka, tak jak zapowiadała przed igrzyskami, ogłosiła w czwartek rozpoczęcie aukcji brązowego medalu olimpijskiego. Dochód przeznaczy na pomoc chorej na mukowiscydozę pięcioletniej sąsiadce. - Czuję potrzebę pomagania innym - przyznała.
 • Genetyczna ruletka w bankach spermy

  Genetyczna ruletka w bankach spermy

  Coraz więcej dzieci poczętych dzięki nasieniu anonimowego dawcy zmaga się z poważnymi chorobami odziedziczonymi po mężczyznach, których nigdy nie spotkały. Dla wielu oznacza to wyrok śmierci - alarmuje "The New York Times".
 • Mukowiscydoza coraz bardziej znana wśród Polaków

  Mukowiscydoza coraz bardziej znana wśród Polaków

  Aż 70 proc. Polaków słyszało o mukowiscydozie, rzadkiej chorobie uwarunkowanej genetycznie, na którą w naszym kraju leczy się ok. 1400 osób. Takie wyniki uzyskano w najnowszym badaniu na zlecenie Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę - MATIO.
 • Mały Adrianek szuka rodziców

  Mały Adrianek szuka rodziców

  W sylwestra 2005 roku na świat przyszedł uroczy chłopiec. Już niedługo skończy 5 lat. Chociaż jest chory, dzielnie walczy o zdrowie. I ma tylko jedno marzenie - znaleźć mamę i tatę, którzy go pokochają i zabiorą do prawdziwego domu...
 • Europejski Tydzień Świadomości Mukowiscydozy

  Europejski Tydzień Świadomości Mukowiscydozy

  Co 30 Europejczyk jest nosicielem genu wywołującego mukowiscydozę. To najczęstsza, zagrażająca życiu choroba genetyczna na naszym kontynencie. Przez większość bagatelizowana. 9 listopada 2009 r. rozpoczyna się I Europejski Tydzień Świadomości Mukowiscydozy.