mleko

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Mleko (Film (2008)[Süt] Reż.Semih Kaplanoglu) ,

Artykuły - Mleko (676)

 • Wycofano z obiegu popularne mleko dla dzieci. Powód? Salmonella

  Wycofano z obiegu popularne mleko dla dzieci. Powód? Salmonella

  Francuski producent mleka Lactalis nakazał wycofanie z obrotu "niemal 7000 ton" produktów mlecznych z obawy przed skażeniem salmonellą.
 • Mleko: Dobra koniunktura sprzyja inwestycjom rozwojowym

  Mleko: Dobra koniunktura sprzyja inwestycjom rozwojowym

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po maśle kontroluje rynek skupu mleka. Wysoka cena mleka sprzyja inwestowaniu. Blisko 71 proc. gospodarstw mleczarskich zrealizowało inwestycje, których wartość przekroczyła 100 tys. zł, podczas gdy wśród wszystkich gospodarstw rolnych odsetek ten wyniósł 61 proc
 • Silny spadek cen masła na aukcji GDT

  Silny spadek cen masła na aukcji GDT

  Zdaniem analityków Credit Agricole światowy rynek mleka osiągnął już szczyt cyklu i w kolejnych miesiącach obserwowany będzie spadek cen produktów mlecznych, w szczególności cen masła. Potwierdzeniem tej tendencji jest ostatnia aukcja na GDT.
 • Nie zawsze nam służy

  Nie zawsze nam służy

  Nietolerancja laktozy występuje bardzo często. Zarówno nietolerancje pokarmowe, jak i alergie są zjawiskiem tak powszechnym, że możemy je nazwać chorobami cywilizacyjnymi.
 • "Puls Biznesu": Polskie mleko zalewa zagranicę

  "Puls Biznesu": Polskie mleko zalewa zagranicę

  Mleczarski eksport bije wartościowe rekordy. Przygotowania do gorszej koniunktury już jednak trwają - pisze w swym środowym wydaniu "Puls Biznesu".
 • Drugi z rzędu spadek cen na aukcji GDT

  Drugi z rzędu spadek cen na aukcji GDT

  W zeszłym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zmniejszył się na niej do 1 063 pkt. wobec 1 067 pkt. na poprzedniej aukcji, przeprowadzonej 1 sierpnia br. (spadek o 0,4 proc.), co było wyraźnie poniżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii.
 • Ceny masła na aukcji GDT spadły najsilniej od lipca 2016 r.

  Ceny masła na aukcji GDT spadły najsilniej od lipca 2016 r.

  Wczoraj odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Gwałtownie potaniało masło, którego cena spadła najbardziej od lipca 2016 r.
 • ARR prognozuje wyższe ceny mleka i plony zbóż

  ARR prognozuje wyższe ceny mleka i plony zbóż

  Ceny mleka będą jeszcze rosły, a ceny masła pozostaną na wysokim poziomie - oceniają eksperci Agencji Rynku Rolnego. Zbiory zbóż wyniosą 30 mln ton wobec 29,8 mln ton rok wcześniej - prognozują eksperci ARR. Zdaniem analityków, dalszy wzrost cen masła będzie hamowany barierą popytu.
 • Światowy rynek mleka u szczytu cyklu

  Światowy rynek mleka u szczytu cyklu

  Obecnie światowy rynek mleka znajduje się we wzrostowej fazie cyklu. Przekłada się to na ceny które widzimy w sklepach gdzie np. za masło płacimy już o 50 proc więcej niż na początku tego roku. Wejście globalnego rynku mleka we wzrostową fazę cyklu wynikało z obniżenia produkcji mleka wśród największych światowych eksporterów produktów mlecznych przy jednoczesnym silnym ożywieniu popytu na produkty mleczne w Chinach, będących ich największym importerem.
 • Opolskie: Śmietana z procentami na 110 lecie mleczarni w Oleśnie

  Opolskie: Śmietana z procentami na 110 lecie mleczarni w Oleśnie

  Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie obchodzi 110 urodziny. Połowa jej produkcji trafia na rynki "starej" Unii Europejskiej, a firma przygotowuje się do sprzedaży napoju alkoholowego na bazie śmietany.

Filmy - Mleko (18)

 • Pandy czerwone w porze karmienia. Urocze

  Jak mówi opiekun, za każdym razem ich pora karmienia wygląda tak samo. Wskakują i uczepiają się jego nóg, aby sięgnąć butelek z mlekiem. Uroczy widok.
 • Przepis na zupę mleczną florentyńską

  Przepis na zupę mleczną florentyńską to jeden z nietypowych przepisów na mleczną zupę, który ciągle pozostaje niepoznany na polskich stołach! Zdziwicie się, jak cudowny smak może mieć zupa na mleku - a wszystko dzięki odrobinie szpinaku i soczystej, aromatycznej kiełbasie, które - w połączeniu z mlekiem i odrobiną przypraw - tworzą niesamowite danie, w którym rozsmakują się wszyscy! Przepis jest dziecinnie prosty!
 • Eksperyment dla dzieci z mlekiem i barwnikami

  Każde dziecko się od czasu do czasu nudzi, więc niekiedy rodzice i opiekunowie stają na głowach, by zająć i rozweselić swoje pociechy w najprostsze sposoby. Świetnym sposobem na zajęcie dziecka jest łączenie nauki i zabawy - tak jak w eksperymencie, który wyjaśni mu choćby dyfuzję: wystarczy odrobina mleka, kolorowe barwniki spożywcze i trochę mydła w płynie.
 • Smak dzieciństwa - bawarka

  Bawarka to jeden z pyszniejszych sposobów podawania herbaty, który dziś jest trochę zapomniany - a szkoda! Mocna, świeżo zaparzona czarna herbata z dodatkiem ciepłego mleka, a do tego odrobina żółtka, cynamonu i miodu - w ten sposób zyskujecie przepyszny napój, który świetnie sprawdzi się nie tylko na śniadanie. Zobaczcie, jak łatwo zrobić bawarkę!