Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Synonimy:
MSZ,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (3076)

 • Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Tajemnicze ekspertyzy MSZ w sprawie Donalda Tuska. Jest odwołanie

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odwołało się do Naczelnego Sądu Administracyjnego od wyroku nakazującego ujawnienie ekspertyz dotyczących prawomocności ponownego wyboru Donalda Tuska na funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, na które powoływał się minister Witold Waszczykowski - poinformował PAP resort dyplomacji.
 • Ambasada RP odpowiada: Rosja była informowana o demontażu pomnika w Trzcianie

  Ambasada RP odpowiada: Rosja była informowana o demontażu pomnika w Trzcianie

  Ambasada RP w Moskwie poinformowała, że strona rosyjska była informowana z wyprzedzeniem przez polskie Ministerstwo Kultury o planowanej rewitalizacji Placu Pocztowego w Trzciance, wiążącej się z koniecznością demontażu usytuowanego na placu pomnika Armii Czerwonej.
 • Szef litewskiego MSZ skomentował sprawę inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej

  Szef litewskiego MSZ skomentował sprawę inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej

  Szef MSZ Litwy Linas Linkeviczius skomentował w poniedziałek decyzję MSWiA o umieszczeniu w polskim paszporcie inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej na wileńskim cmentarzu na Rossie. "Jeżeli w Polsce brakuje znamiennych miejsc, to możemy im pożyczyć" - podsumował Linkeviczius.
 • Szef węgierskiego MSZ: Polska może liczyć na naszą solidarność

  Szef węgierskiego MSZ: Polska może liczyć na naszą solidarność

  - Polska może liczyć na solidarność Węgier, a stosowanie przez Komisję Europejską podwójnych standardów wobec Polski jest nie do przyjęcia – oświadczył w czwartek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na konferencji prasowej w Budapeszcie.
 • ​Czystki w MSZ. Ambasadorowie tracą posady

  ​Czystki w MSZ. Ambasadorowie tracą posady

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski realizuje nakaz Jarosława Kaczyńskiego, który publicznie nakazał mu, aby pozbył się "złogów" z ministerstwa - podaje "Rzeczpospolita".
 • MSZ wzywa przedstawiciela KE w Polsce

  MSZ wzywa przedstawiciela KE w Polsce

  W związku z przekazaną Komisji Europejskiej analizą dotyczącą praworządności w Polsce Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało do złożenia wyjaśnień dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marka Prawdę - poinformowało MSZ w komunikacie przesłanym PAP.
 • Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  ​Do stycznia 2011 roku rząd nie podejmował zasadniczo działań zmierzających do zwrotu wraku Tu-154M; polska strona zażądała od Rosji "bezzwłocznego zwrotu" wraku w 2012 roku - wynika z notatki opracowanej w 2013 roku w MSZ, do której dotarła PAP.
 • MSZ potwierdza groźby Rosji wobec Kijowa

  MSZ potwierdza groźby Rosji wobec Kijowa

  MSZ Ukrainy potwierdziło w środę, że Moskwa przekazała władzom w Kijowie noty dyplomatyczne, w których zagroziła użyciem broni w razie przeprowadzenia przez ukraińską armię ćwiczeń wojskowych w pobliżu zaanektowanego przez Rosję Krymu.
 • "Rzeczpospolita": Na stronie MSZ zamiast konsultacji sprzedaż auta

  "Rzeczpospolita": Na stronie MSZ zamiast konsultacji sprzedaż auta

  Program współpracy resortu spraw zagranicznych z sektorem pozarządowym umieszczono w internecie pod błędnym adresem. Zdaniem opozycji nieprzypadkowo – pisze gazeta.
 • Wiceminister MSZ Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

  Wiceminister MSZ Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

  Wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski, odpowiedzialny za sprawy prawne, traktatowe oraz prawa człowieka, został odwołany z funkcji - poinformował we wtorek PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Filmy - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (18)