Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Synonimy:
MSZ,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (3068)

 • ​Czystki w MSZ. Ambasadorowie tracą posady

  ​Czystki w MSZ. Ambasadorowie tracą posady

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski realizuje nakaz Jarosława Kaczyńskiego, który publicznie nakazał mu, aby pozbył się "złogów" z ministerstwa - podaje "Rzeczpospolita".
 • MSZ wzywa przedstawiciela KE w Polsce

  MSZ wzywa przedstawiciela KE w Polsce

  W związku z przekazaną Komisji Europejskiej analizą dotyczącą praworządności w Polsce Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało do złożenia wyjaśnień dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marka Prawdę - poinformowało MSZ w komunikacie przesłanym PAP.
 • Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  ​Do stycznia 2011 roku rząd nie podejmował zasadniczo działań zmierzających do zwrotu wraku Tu-154M; polska strona zażądała od Rosji "bezzwłocznego zwrotu" wraku w 2012 roku - wynika z notatki opracowanej w 2013 roku w MSZ, do której dotarła PAP.
 • MSZ potwierdza groźby Rosji wobec Kijowa

  MSZ potwierdza groźby Rosji wobec Kijowa

  MSZ Ukrainy potwierdziło w środę, że Moskwa przekazała władzom w Kijowie noty dyplomatyczne, w których zagroziła użyciem broni w razie przeprowadzenia przez ukraińską armię ćwiczeń wojskowych w pobliżu zaanektowanego przez Rosję Krymu.
 • "Rzeczpospolita": Na stronie MSZ zamiast konsultacji sprzedaż auta

  "Rzeczpospolita": Na stronie MSZ zamiast konsultacji sprzedaż auta

  Program współpracy resortu spraw zagranicznych z sektorem pozarządowym umieszczono w internecie pod błędnym adresem. Zdaniem opozycji nieprzypadkowo – pisze gazeta.
 • Wiceminister MSZ Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

  Wiceminister MSZ Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

  Wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski, odpowiedzialny za sprawy prawne, traktatowe oraz prawa człowieka, został odwołany z funkcji - poinformował we wtorek PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.
 • ​MSZ: 22 ambasadorów zakończy pracę latem, 10 wróci do kraju z końcem roku

  ​MSZ: 22 ambasadorów zakończy pracę latem, 10 wróci do kraju z końcem roku

  22 ambasadorów zakończy swoją pracę latem, a kolejnych 10 wróci do Polski z końcem roku. Od listopada odwołanych zostało czterech ambasadorów: w Madrycie, w Belgradzie, w Brukseli przy UE oraz w Watykanie - poinformował dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak. Zmiany podjęte przez ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego - jak podano w komunikacie MSZ - obejmują także konsulaty oraz Instytuty Polskie.
 • MSZ o Brexicie: Polska jest gotowa

  MSZ o Brexicie: Polska jest gotowa

  Szanujemy decyzję obywateli Wielkiej Brytanii, nie oznacza ona jednak zakwestionowania projektu europejskiego, konieczne jest podjęcie reform UE, Polska będzie aktywnym członkiem tego procesu - głosi wydane w piątek oświadczenie MSZ.
 • MSZ reaguje na wypowiedź Ławrowa ws. sowieckich pomników na terenie Polski

  MSZ reaguje na wypowiedź Ławrowa ws. sowieckich pomników na terenie Polski

  "Wypowiedź szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa w sprawie sowieckich pomników wybudowanych w latach PRL uznajemy za niefortunną i nieuprawnioną" - czytamy w wydanym popołudniu komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To reakcja na stwierdzenie szefa rosyjskiego MSZ, który oświadczył, że w Polsce "sprofanowano lub bezprawnie zdemontowano 30 pomników, symbolizujących nie tylko misję wyzwoleńczą Armii Czerwonej, ale także radziecko-polskie braterstwo broni".
 • Rzecznik MSZ: Egipskie kurorty są "w miarę bezpieczne"

  Rzecznik MSZ: Egipskie kurorty są "w miarę bezpieczne"

  Polskie MSZ zdecydowanie odradza wyjazdy na własną rękę do Egiptu. Natomiast w miarę bezpiecznie jest w kurortach, do których udają się grupy zorganizowane. Jednak i w przypadku takich wyjazdów resort zaleca zachowanie elementarnych środków ostrożności - wyjaśnia w rozmowie z Interią rzecznik MSZ Artur Dmochowski.

Filmy - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (15)

 • Spotkanie Tillersona z Waszykowskim w USA

  Przebywający z wizytą w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się w środę z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem. Podczas trwającego ponad 45 minut spotkania dominowały sprawy bezpieczeństwa.
 • W. Waszczykowski: Eksperci twierdzą, że można zakwestionować wybór Tuska. Nie ma w tej sprawie decyzji politycznych

  Są wypowiedzi naukowców, którzy twierdzą, że można zakwestionować wybór Donalda Tuska na stanowisko szefa RE - mówi Witold Waszczykowski, pytany o swoją wypowiedź w której stwierdził, że były szef polskiego rządu został wybrany niezgodnie z procedurami. Szef MSZ podkreśla, że nie ma politycznej decyzji, by podważyć wybór Donalda Tuska, i dodaje, że reelekcja to kwestia "trzeciorzędna z punktu widzenia Polski".
 • P. Kukiz: Zastanowiłbym się nad poparciem wniosku o odwołanie szefa MSZ

  Paweł Kukiz nie poprze konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu, którego złożenie zapowiedziała wcześniej Platforma Obywatelska. - Nie chcę brać udziału w tej międzypartyjnej wojence - podkreślił Kukiz. Wniosek to pokłosie szczytu w Brukseli, kiedy to Polska jako jedyne państwo członkowskie UE zagłosowała przeciw przedłużeniu kadencji Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej. - Ten wniosek to akt czysto polityczny. PO nie jest aż tak głupia, by nie zdawać sobie sprawy, że PiS ma większość i tego wniosku nie poprze - ocenił. Przewodniczący ugrupowania Kukiz’15 zaznaczył jednak, że gdyby w Sejmie pojawił się wniosek o odwołanie szefa MSZ, poważnie zastanowiłby się nad jego poparciem.
 • Prezydent Andrzej Duda o polityce zagranicznej

  "Uważam, że polska polityka zagraniczna w tej chwili jest dobrze prowadzona. Kwestie, które są dla nas najważniejsze są silnie akcentowane. My mówimy dzisiaj na arenie międzynarodowej swoim głosem" - uważa obecnie urzędujący prezydent Polski.