Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Synonimy:
MSZ,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (3074)

 • Ambasada RP odpowiada: Rosja była informowana o demontażu pomnika w Trzcianie

  Ambasada RP odpowiada: Rosja była informowana o demontażu pomnika w Trzcianie

  Ambasada RP w Moskwie poinformowała, że strona rosyjska była informowana z wyprzedzeniem przez polskie Ministerstwo Kultury o planowanej rewitalizacji Placu Pocztowego w Trzciance, wiążącej się z koniecznością demontażu usytuowanego na placu pomnika Armii Czerwonej.
 • Szef litewskiego MSZ skomentował sprawę inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej

  Szef litewskiego MSZ skomentował sprawę inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej

  Szef MSZ Litwy Linas Linkeviczius skomentował w poniedziałek decyzję MSWiA o umieszczeniu w polskim paszporcie inskrypcji z grobu Marii Piłsudskiej na wileńskim cmentarzu na Rossie. "Jeżeli w Polsce brakuje znamiennych miejsc, to możemy im pożyczyć" - podsumował Linkeviczius.
 • Szef węgierskiego MSZ: Polska może liczyć na naszą solidarność

  Szef węgierskiego MSZ: Polska może liczyć na naszą solidarność

  - Polska może liczyć na solidarność Węgier, a stosowanie przez Komisję Europejską podwójnych standardów wobec Polski jest nie do przyjęcia – oświadczył w czwartek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na konferencji prasowej w Budapeszcie.
 • ​Czystki w MSZ. Ambasadorowie tracą posady

  ​Czystki w MSZ. Ambasadorowie tracą posady

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski realizuje nakaz Jarosława Kaczyńskiego, który publicznie nakazał mu, aby pozbył się "złogów" z ministerstwa - podaje "Rzeczpospolita".
 • MSZ wzywa przedstawiciela KE w Polsce

  MSZ wzywa przedstawiciela KE w Polsce

  W związku z przekazaną Komisji Europejskiej analizą dotyczącą praworządności w Polsce Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało do złożenia wyjaśnień dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marka Prawdę - poinformowało MSZ w komunikacie przesłanym PAP.
 • Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  Wyciekła kolejna notatka z MSZ. Dotyczy wraku tupolewa

  ​Do stycznia 2011 roku rząd nie podejmował zasadniczo działań zmierzających do zwrotu wraku Tu-154M; polska strona zażądała od Rosji "bezzwłocznego zwrotu" wraku w 2012 roku - wynika z notatki opracowanej w 2013 roku w MSZ, do której dotarła PAP.
 • MSZ potwierdza groźby Rosji wobec Kijowa

  MSZ potwierdza groźby Rosji wobec Kijowa

  MSZ Ukrainy potwierdziło w środę, że Moskwa przekazała władzom w Kijowie noty dyplomatyczne, w których zagroziła użyciem broni w razie przeprowadzenia przez ukraińską armię ćwiczeń wojskowych w pobliżu zaanektowanego przez Rosję Krymu.
 • "Rzeczpospolita": Na stronie MSZ zamiast konsultacji sprzedaż auta

  "Rzeczpospolita": Na stronie MSZ zamiast konsultacji sprzedaż auta

  Program współpracy resortu spraw zagranicznych z sektorem pozarządowym umieszczono w internecie pod błędnym adresem. Zdaniem opozycji nieprzypadkowo – pisze gazeta.
 • Wiceminister MSZ Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

  Wiceminister MSZ Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

  Wiceminister spraw zagranicznych Aleksander Stępkowski, odpowiedzialny za sprawy prawne, traktatowe oraz prawa człowieka, został odwołany z funkcji - poinformował we wtorek PAP dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.
 • ​MSZ: 22 ambasadorów zakończy pracę latem, 10 wróci do kraju z końcem roku

  ​MSZ: 22 ambasadorów zakończy pracę latem, 10 wróci do kraju z końcem roku

  22 ambasadorów zakończy swoją pracę latem, a kolejnych 10 wróci do Polski z końcem roku. Od listopada odwołanych zostało czterech ambasadorów: w Madrycie, w Belgradzie, w Brukseli przy UE oraz w Watykanie - poinformował dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak. Zmiany podjęte przez ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego - jak podano w komunikacie MSZ - obejmują także konsulaty oraz Instytuty Polskie.

Filmy - Ministerstwo Spraw Zagranicznych (17)