militaria

Artykuły - Militaria (276)

Filmy - Militaria (3)

  • Kobiety na wojnie. Dlaczego decydują się na udział w misjach?

    Dlaczego kobiety decydują się wyjechać na wojnę? W studiu "Dzień Dobry TVN" o wjazdach do miejsc szczególnie niebezpiecznych opowiedziały dziennikarka Informacyjnej Agencji Radiowej Agnieszka Drążkiewicz, pielęgniarka i żołnierz chorąży Renata Oleksy oraz starszy szeregowy Sylwia Kujawa. Jak kobiety znoszą takie wyjazdy? - W charakterze kobiety jest pokazanie okrucieństwa wojny - podkreśliła Drążkiewicz. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).
  • Efektowny pokaz na zakończenie manewrów Bizon Drawsko 2017

    Drawsko Pomorskie (woj. zachodniopomorskie). Efektowny pokaz na poligonie w Drawsku Pomorskim zakończył ćwiczenia NATO o kryptonimie Bizon Drawsko 2017. W manewrach wzięło udział 4600 żołnierzy z Polski, USA, Niemiec, Kanady, Estoniii, Belgii i Holandii, która była organizatorem ćwiczeń. - Najważniejsza była międzynarodowa współpraca - podkreślał przedstawiciel Dowództwa Wojsk Lądowych Królestwa Niderlandów. - Wiele symulacji i doświadczeń pozwoliło nam sprawdzić odporność psychofizyczną żołnierzy, współdziałać z innymi nacjami odświeżyć język angielski - wyliczał dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej por. Mateusz Chejnowski. (Źródło: TVN24/x-news).
  • Oto broń przyszłości!

    NATO Channel: Broń nieśmiercionośna pozwala tymczasowo obezwładnić przeciwnika, nie powodując u niego trwałych uszkodzeń ciała. Na największych na świecie targach tej broni producenci przekonywali, że tak wyglądać będzie przyszłość działań wojennych i akcji policyjnych.