miliarderzy

Artykuły - Miliarderzy (17)

 • ​NYT: Ilu jest miliarderów na świecie?

  ​NYT: Ilu jest miliarderów na świecie?

  Według najnowszych danych na świecie żyje 2473 miliarderów - czytamy w raporcie "The New York Times".
 • W Rosji zmiana w czołówce najbogatszych

  W Rosji zmiana w czołówce najbogatszych

  Jak podał "Forbes" w Rosji nastąpiła zmiana na czele rankingu najbogatszych. Najbogatszym Rosjaninem przestał być Władimir Potanin, a został nim współwłaściciel koncernu gazowego Nowatek Leonid Michelson.
 • Magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych

  Magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych

  Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi na świecie bezapelacyjnie rządzi Bill Gates. 60-letni amerykański gigant branży informatycznej zarobił w ubiegłym roku 75 miliardów dolarów. Pozostałe miejsca na podium zajęli - według magazynu "Forbes" - Amancio Ortega oraz Warren Buffet.
 • Pekin nokautuje listę miliarderów

  Pekin nokautuje listę miliarderów

  Pekin odebrał Nowemu Jorkowi tytuł "światowej stolicy miliarderów". Liczba najbogatszych mieszkańców Pekinu wzrosła o 32 w porównaniu z poprzednim rokiem.
 • "Forbes" opublikował listę najbogatszych Polaków: Dzieci Jana Kulczyka na czele

  "Forbes" opublikował listę najbogatszych Polaków: Dzieci Jana Kulczyka na czele

  Na Liście 100 Najbogatszych "Forbesa" w tym roku sporo zmian. Największą - jak podkreśla redakcja - wymusiła niespodziewana śmierć dotychczasowego lidera rankingu Jana Kulczyka.
 • Coraz więcej kobiet miliarderek

  Coraz więcej kobiet miliarderek

  Dynamicznie rośnie liczba kobiet, które mogą pochwalić się miliardowym majątkiem - współczynnik wzrostu w ich przypadku wyniósł 6,6, a w przypadku mężczyzn jedynie 5,2. Co ciekawe, jedynie 44 proc. miliarderów z roku 1995 utrzymało ten status do dzisiaj - wynika z raportu "Zmienne twarze miliarderów" przygotowanego przez UBS i firmę doradczą PwC.
 • Bill Gates i Mark Zuckerberg na rzecz czystej energii

  Bill Gates i Mark Zuckerberg na rzecz czystej energii

  ​Najbogatsi ludzie na świecie, z Billem Gatesem i Markiem Zuckerbergiem na czele, stworzyli koalicję na rzecz innowacji w zakresie czystej energii.
 • Startupy: Cudze chwalicie, swoje znacie?

  Startupy: Cudze chwalicie, swoje znacie?

  Jako polski, dojrzały startup, który odniósł międzynarodowy sukces wymienia się najczęściej Brand24, platformę do monitoringu marki w internecie. Wymyślili ją w 2011 roku trzej studenci Politechniki Wrocławskiej: Michał Sadowski, Piotr Wierzejewski i Karol Wnukiewicz.
 • Dziedziczenie zamożności - nowe pokolenie bogatych Polaków wchodzi do gry

  Dziedziczenie zamożności - nowe pokolenie bogatych Polaków wchodzi do gry

  Gdy Warren Buffett ogłosił, że nie przepisze swoim dzieciom całego majątku, tylko przekaże go na cele charytatywne, rozgorzała dyskusja, w jakim stopniu miliarderzy powinni wspomagać swoje dzieci. Wkrótce śladami Buffetta podążył m.in. Bill Gates. Czy podobne decyzje stoją dziś przed polskimi milionerami? W Polsce do głosu dochodzi właśnie młode pokolenie, które przejmuje władzę w firmach założonych przez ich rodziców. Tymczasem według danych Family Firm Institute siedem na dziesięć firm rodzinnych nie przetrwa przekazania sterów drugiemu pokoleniu, a aż 90 proc. przejścia w ręce trzeciego pokolenia1.

Filmy - Miliarderzy (1)

 • Do pracy latają śmigłowcem!

  Bogaci Brazylijczycy chętnie wyjeżdżają na egzotyczne wakacje i ubierają się u znanych projektantów. Niektórzy z nich do pracy latają helikopterami. Ci, którzy nie mają na to ochoty, przemierzają miasto kuloodpornym samochodem, prowadzonym przez uzbrojonych ochroniarzy.