mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (955)

Filmy - Mieszkanie (66)

 • Wyjątkowa okazja dla właścicieli mieszkań - można dużo zaoszczędzić na opłatach

  Nawet kilka tysięcy złotych rocznie można zaoszczędzić na opłatach związanych z mieszkaniem. Dotyczy to tylko kilku miast, ale bonifikata jest bardzo duża, może wynosić nawet 95 proc. przy przekształcaniu użytkowania wieczystego we własność. - W przypadku Warszawy roczne wpływy do budżetu miasta z użytkowania wieczystego to ok. 500 mln zł, podatnicy mogą więc dużo zaoszczędzić - mówi w rozmowie z MarketNews24 Maria Musiałek, prawnik Grupy Emmerson.
 • Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie?

  Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie? Co ma wpływ na cenę? Czy standardy wynajmowanych mieszkań poprawiły się w ostatnich latach? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" Maciej Górka, ekspert ds. wynajmu nieruchomości. Jakie są obowiązki właściciela i wynajmującego? (Dzień Dobry TVN/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Inwestycje mieszkaniowe trzeba uważniej zaplanować

  Rekordowo niskie stopy procentowe zachęcające do inwestycji w nieruchomości będą się zmieniać. Optymistycznie zakładając wzrosną dopiero po 2018 r. Jednak wiele kredytów jest spłacanych przez ponad 20 lat.
 • Jak szybko rosną ceny mieszkań?

  Spośród największych miast w Polsce w ciągu ostatnich 3-4 lat ceny mieszkań na rynku pierwotnym spadły jedynie w aglomeracji katowickiej. Natomiast tylko w II kwartale 2017 r. spadek przeciętnej ceny transakcyjnej 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkań zanotowano jedynie w Krakowie – o 130 zł/m2 w odniesieniu do poprzedniego kwartału. We Wrocławiu, Poznaniu i Białymstoku przeciętna cena pozostała na poziomie z poprzedniego kwartału. W pozostałych ośrodkach miejskich doszło do wzrostu średnich cen mieszkań – w Gdańsku o 156 zł/m2 , w Łodzi o 135 zł/m2 , w aglomeracji katowickiej o 96 zł/m2 , a w Warszawie o 45 zł/m2 . Aż w sześciu spośród ośmiu analizowanych przez AMRON miast widać silną korelację pomiędzy średnią ceną 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego a liczbą pokoi w mieszkaniu, tzn. wraz ze wzrostem liczby pokoi spada średnia cena jednostkowa. W każdym z analizowanych segmentów najwyższe ceny notuje się w Warszawie. W II kwartale 2017 roku za 1 m2 kawalerki w stolicy trzeba było zapłacić aż 8 588 zł. Przeciętne ceny mieszkań o większej liczbie pokoi są zdecydowanie niższe. Podobną tendencję zanotowano również w innych dużych miastach. Wyjątkiem są mieszkania czteropokojowe, które w największych aglomeracjach są traktowane jako dobra luksusowe z uwagi na wysoką cenę całkowitą. W lokalizacjach o niższych cenach mieszkań, gdzie nabywcy mogą sobie pozwolić na zakup większego mieszkania, tendencje są nieco inne. W Łodzi średnia cena mieszkania 1 m2 czteropokojowego jest wyższa niż cena 1 m2 powierzchni kawalerki, natomiast w aglomeracji katowickiej ceny jednostkowe mieszkań o różnej liczbie pokoi są zbliżone. - Z naszej analizy wynika, że od 2013 r. mamy niewielki, ale systematyczny wzrost cen o 6-7 proc. - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Jacek Furga, prezes AMRON.