mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (960)

 • Sprzedasz mieszkanie za szybko - zapłacisz podatek

  Sprzedasz mieszkanie za szybko - zapłacisz podatek

  Jeżeli sprzedajemy mieszkanie przed upływem pięciu lat od jego nabycia, powinniśmy zapłacić podatek dochodowy. Z tego powodu rynek nieruchomości bardzo ożywia się przed końcem roku. A kto o tym najczęściej zapomina?
 • Czy brakuje gotowych mieszkań?

  Czy brakuje gotowych mieszkań?

  Pomimo popularności rachunków powierniczych, wielu klientów firm deweloperskich, nadal bierze pod uwagę tylko zakup ukończonego mieszkania. Nabycie gotowego lokalu to rozwiązanie, które może zapewniać subiektywne poczucie bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć o możliwości szybszej przeprowadzki. Mieszkania posiadające takie zalety, nadal są dostępne na największych rynkach pierwotnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że przez ostatnie 2-3 lata, odsetek gotowych lokali znacząco spadł.
 • Branża budowlana przeciwko wprowadzeniu minimalnej powierzchni mieszkań

  Branża budowlana przeciwko wprowadzeniu minimalnej powierzchni mieszkań

  Nie istnieje żadne logiczne uzasadnienie dla narzucania minimalnej powierzchni mieszkania (tj. 25 m kw.) w sytuacji, kiedy deweloperzy bez problemu znajdują nabywców lokali poniżej tej powierzchni - stwierdził w komentarzu dla PAP Polski Związek Firm Deweloperskich.
 • Osiedle miejscem do życia, a nie do mieszkania. Jakie czynniki wpływają na jakość życia?

  Osiedle miejscem do życia, a nie do mieszkania. Jakie czynniki wpływają na jakość życia?

  W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie bardzo często brakuje czasu na wiele rzeczy, każdy z nas szuka miejsca, w którym będzie mógł odpocząć. Jednym z nich bez wątpienia jest nasze mieszkanie. Nie służy ono tylko jako miejsce do spania, ale przede wszystkim do życia. Co musi znajdować się na naszym osiedlu, aby lepiej się nam mieszkało i żyło?
 • Warszawa: Która dzielnica jest najbezpieczniejsza?

  Warszawa: Która dzielnica jest najbezpieczniejsza?

  Która dzielnica Warszawy, zdaniem jej mieszkańców, jest najbezpieczniejsza? Gdzie najlepiej spędzać czas wolny, a gdzie zrobić zakupy?
 • Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Inwestor, który remontuje mieszkanie, jest zainteresowany tym, by podniosły one odpowiednio wartość nieruchomości. To też kluczowa sprawa w przypadku, gdy remont finansujemy kredytem mieszkaniowym. W takiej sytuacji od przyszłej wartości nieruchomości będzie zależeć to, ile pieniędzy otrzymamy z banku. Dlatego, żeby się nie "przejechać" dobrze jest zanim zaczniemy działać, określić potencjalną wartość nieruchomości po przeprowadzeniu prac.
 • Cudzoziemcy kupują w Polsce 4 tys. mieszkań rocznie

  Cudzoziemcy kupują w Polsce 4 tys. mieszkań rocznie

  Co dwudzieste mieszkanie sprzedawane w Polsce przez deweloperów kupują cudzoziemcy. To przede wszystkim Ukraińcy, a w dalszej kolejności Niemcy i mieszkańcy Wielkiej Brytanii.
 • Coraz więcej chętnych na mieszkania w stolicy

  Coraz więcej chętnych na mieszkania w stolicy

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, popyt na warszawskie mieszkania nie maleje. Największą popularnością wśród kupujących cieszy się Mokotów oraz Praga Południe. Mimo dużego zainteresowania, średnia cena ofertowa za m kw. nowego lokalu wzrosła tu zaledwie o 0,73 proc. względem II kwartału 2017 roku. Eksperci ostrzegają jednak, by kwotę kredytu hipotecznego dobrać do swoich możliwości i nie zadłużać się nadmiernie. Niskie obecnie raty za kilka lat będą bowiem znacznie wyższe.
 • W Krakowie szybko ubywa nowych mieszkań

  W Krakowie szybko ubywa nowych mieszkań

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, zainteresowanie krakowskim rynkiem mieszkaniowym wciąż wzrasta. Średnie ceny transakcyjne są jednak niższe niż przed miesiącem i wynoszą prawie 6300 zł za m kw.
 • Coraz więcej Polaków mieszka w domach

  Coraz więcej Polaków mieszka w domach

  W ciągu ostatnich dziesięciu lat odsetek Polaków mieszkających w domach wzrósł z 49,7 do 57,4 proc. Więcej osób przenosi się do domów wolnostojących niż do szeregowców lub bliźniaków.

Filmy - Mieszkanie (70)

 • Kto straci na wygaszaniu rządowego programu mieszkaniowego?

  W ramach wygaszanego już rządowego programu Mieszkanie dla Młodych zawartych zostanie ogółem 110 tys. umów. Kolejnego takiego programu nie będzie. Czy brak MdM zmieni rynek, a jeśli tak, to kto na tym straci?
 • Jak przetrwać pierwsze chwile pod wspólnym dachem?

  Zamieszkanie pod wspólnym dachem to ważny krok dla każdego związku. Kiedy jest dobry moment na taką decyzję? Czy z wiekiem jest nam coraz trudniej przystosować się do potrzeb i przyzwyczajeń partnera? W "Dzień Dobry TVN" terapeuta par i psycholog Piotr Mosak zdradził sposoby na przetrwanie pierwszych chwil we wspólnym mieszkaniu. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zmiany w prawie: powstaną nowe mieszkania w centrach miast

  Weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego. Ułatwia zabudowanie pustych przestrzeni w miastach, pomiędzy istniejącą zabudową.
 • Jaki będzie miesięczny czynsz za mieszkania z rządowego programu

  66 gmin przystąpiło do rządowego programu Mieszkanie Plus, proponując 450 ha gruntów pod zabudowę. Na takim terenie można zbudować nawet 150 tys. mieszkań. Już wiadomo, jaki prawdopodobie będzie czynsz dla lokatorów. - Na realizację programu przeznaczono jak dotąd 2 mld zł, co powinno wystarczyć na wybudowanie 10 tys. mieszkań - mówi w rozmowie z MarketNews24 Jarosław M.Skoczeń z Grupy Emmerson. Koszt czynszu ma zależeć od lokalizacji, jednak miał się mieścić w widełkach od 10 do 20 złotych za metr kwadratowy. Osoby, które zamierzają dochodzić do własności będą musiały dopłacić dodatkowe 20%. Czynsz ten będzie co roku ustalany rozporządzeniem Rady Ministrów.