mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (958)

 • Resort budownictwa ukróci nielegalne praktyki deweloperów

  Resort budownictwa ukróci nielegalne praktyki deweloperów

  Firmy budują mikrokawalerki, choć przepisy na to nie pozwalają. Ministerstwo Budownictwa chce z tym walczyć, wysłało pismo do starostów - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • Warszawa to największy i najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce

  Warszawa to największy i najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce

  Warszawa to największy i najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce. Rozpiętość cen mieszkań jest tu potężna. Stawki sięgają od nieco ponad 5000 zł w peryferyjnych lokalizacjach, do kilkunastu tysięcy w centrum, czy nawet powyżej 20 tys. za segment luksusu.
 • Kwietniowe spadki u deweloperów

  Kwietniowe spadki u deweloperów

  Prawdopodobnie to efekt przedłużającej się zimy oraz okresu świątecznego, ale warto to odnotować: w kwietniu deweloperzy oddali do użytkowania o 37 proc. mniej mieszkań niż rok temu. Liczba rozpoczętych budów spadła o 27 procent. W dłuższym okresie nie ma póki co powodów do obaw.
 • Kupno mieszkania czy wynajem? Co się bardziej opłaca?

  Chociaż liczba Polaków preferujących wynajem mieszkania wzrasta, większość z nas ciągle woli mieszkać we własnym lokum. Zwykle w życiu kupujemy tylko jedno mieszkanie, dlatego musi być to transakcja bardzo przemyślana. Czym się kierować?
 • GUS: o 36,8 proc. wzrosła liczba pozwoleń na budowę mieszkań

  GUS: o 36,8 proc. wzrosła liczba pozwoleń na budowę mieszkań

  W okresie czterech miesięcy 2017 roku liczba pozwoleń na budowę mieszkań wzrosła o 36,8 proc. rok do roku - poinformował w piątek GUS. Duże wzrosty pozwoleń na budowy - o blisko 50 proc. - uzyskali także deweloperzy.
 • Hossa trwa, ale kupowanie mieszkań związane jest z ryzykiem

  Hossa trwa, ale kupowanie mieszkań związane jest z ryzykiem

  Budowane są rekordowe ilości mieszkań, także liczba transakcji na rynku wtórnym jest coraz większa. Nie jest prawdą, że nie można kupować mieszkań obciążonych kredytem hipotecznym. Jednak przy wszystkich transakcjach trzeba minimalizować ryzyko, pułapek prawnych jest wiele.
 • Ile jeszcze mieszkań jest w stanie wchłonąć nasz rynek?

  Ile jeszcze mieszkań jest w stanie wchłonąć nasz rynek?

  Hossa na rynku nieruchomości trwa w najlepsze. Według danych GUS wyniki są lepsze o 17 proc. rok do roku. Pytaniem ciągle jest to, z czego dzisiejsza sytuacja rynkowa wynika.
 • Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań w Europie

  Polacy kupują najwięcej nowych mieszkań w Europie

  Prawie co druga złotówka wydawana w Polsce na mieszkanie, trafia na konta deweloperów. Żaden duży kraj na starym kontynencie nawet nie zbliża się do tego wyniku. Najmniej nowych mieszkań sprzedaje się w Danii, gdzie udział deweloperów w rynku mieszkaniowym jest aż 76 razy niższy niż "nad Wisłą" - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane Eurostatu.
 • Garsoniera - dobry zakup na rynku mieszkaniowym?

  Garsoniera - dobry zakup na rynku mieszkaniowym?

  Czy kupno kawalerki ma sens? Nad tym zastanawia się niejeden klient rynku mieszkaniowego. Tzw. garsoniery kuszą niską ceną i mogą być postrzegane jako dobre mieszkania na tzw. start. Dokładniejsze przyjrzenie się ofercie sprzedaży "jednopokojówek" pokazuje jednak, że niekoniecznie są one tanie, jeśli wziąć stawkę za metr kwadratowy....
 • Koniec dopłat mocno zaboli deweloperów?

  Koniec dopłat mocno zaboli deweloperów?

  Program MdM coraz bardziej ustępuje miejsca "Mieszkaniu Plus" nie tylko pod względem liczby medialnych doniesień. Trzeba pamiętać, że odblokowana w styczniu 2018 r. ostatnia pula pieniędzy (381 mln zł), prawdopodobnie wystarczy tylko na jeden miesiąc.

Filmy - Mieszkanie (57)

 • Ile jeszcze mieszkań jest w stanie wchłonąć nasz rynek?

  Hossa na rynku nieruchomości trwa w najlepsze. Według danych GUS wyniki są lepsze o 17 proc. r/r. Pytaniem ciągle jest to, z czego dzisiejsza sytuacja rynkowa wynika. Ze względu na niskie stopy procentowe, Polacy coraz chętnie lokują swoje oszczędności w nieruchomościach. Co ciekawe bardzo często kupują mieszkania za gotówkę. Do kiedy taka hossa może potrwać?
 • Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną „wymuszać” na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych. Jak zauważa Łukasz Sęktas, prezes zarządu TIARA Development, smog nie jest zjawiskiem nowym. Występował już wiele lat temu, ale nie mówiło się o nim głośno. Temat stał się bardzo medialny dopiero w tym roku. Powstało sporo mapek i aplikacji mobilnych, na których można sprawdzić, gdzie konkretnie występuje zanieczyszczenie powietrza. Korzystając z tych narzędzi, nabywcy mieszkań będą coraz częściej negocjować ceny takich lokali. Dlatego, smog stał się ważną kwestią dla deweloperów, choć oczywiście niedecydującą o całkowitej wartości lokalu. Chcąc negocjować z deweloperem, nabywca powinien przygotować mapy smogowe, np. publikowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dostępne są również aplikacje na smartfony, chociaż ich wiarygodność jest mniejsza i deweloper może podważać podawane w nich wyniki. W końcu istnieją czujniki, które wskazują poziom skażenia powietrza. Jednak te profesjonalne są bardzo drogie, a tańsze pokazują tylko orientacyjne poziomy i to tylko niektórych zanieczyszczeń.
 • Cztery dziewczyny próbują pozbyć się szczura

  Jak pozbyć się niechcianego gościa w domu? Przede wszystkim, liczy się praca zespołowa
 • Zanim kupimy mieszkanie powinniśmy zdecydować komu je wynajmiemy

  Już gdy kupujemy mieszkanie, powinniśmy wiedzieć komu chcemy je wynajmować. Inne wymagania mają studenci, inne single czy menedżerowie. Bardzo różna jest też rotacja lokatorów. Różne są też oczekiwania dotyczące lokalizacji.