mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (960)

 • To był najlepszy rok w historii rynku mieszkaniowego

  To był najlepszy rok w historii rynku mieszkaniowego

  Branża nigdy nie miała się lepiej, deweloperzy budują coraz więcej mieszkań i coraz więcej sprzedają - przekonują eksperci rynku mieszkaniowego.
 • W 2018 roku mieszkania powinny drożeć

  W 2018 roku mieszkania powinny drożeć

  Kolejny rok tanich kredytów, drożejących mieszkań i realnych strat na lokatach bankowych - tak może wyglądać 2018 rok. Najbliższe 12 miesięcy powinny być dobre dla budżetów gospodarstw domowych, co warto spożytkować na budowanie "poduszki finansowej" - proponuje Open Finance.
 • Kredytowanie mieszkania z rynku pierwotnego - zasady i możliwości

  Kredytowanie mieszkania z rynku pierwotnego - zasady i możliwości

  W ostatnich latach obserwujemy wiele zmian na rynku kredytów hipotecznych, które z jednej strony regulują zasady i tryb przyznawania finansowania, z drugiej zaś poprzez wytyczne, obostrzenia czy rekomendacje dostosowują ten rynek do sytuacji ekonomicznej panującej zarówno w kraju, jak i świecie.
 • Metraż dla sporych potrzeb

  Metraż dla sporych potrzeb

  Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka. Wybór przede wszystkim uzależniony jest od lokalizacji, ceny, jak i standardu mieszkania. Kolejne rozważania dotyczą jego powierzchni - ile metrów będzie dla nas najbardziej optymalne?
 • Polacy kupili za gotówkę prawie 50 tys. nowych mieszkań

  Polacy kupili za gotówkę prawie 50 tys. nowych mieszkań

  W 2017 roku deweloperzy sprzedali za gotówkę rekordową liczbę mieszkań. Wszystko dlatego, że rodzimi inwestorzy poszukują alternatywy dla rachitycznie oprocentowanych depozytów bankowych. Dobra passa może trwać też w 2018 roku - prognozuje Open Finance.
 • Mieszkanie plus nie zastąpi całego rynku nieruchomości w Polsce - Cebula

  Mieszkanie plus nie zastąpi całego rynku nieruchomości w Polsce - Cebula

  - Program Mieszkanie plus nie zastąpi całego rynku nieruchomości w Polsce i dlatego tak ważne jest, by wprowadzane rozwiązania zmieniały sytuację całego rynku, a nie tylko jego część - powiedział dyrektor generalny HRE Think Tank Michał Cebula.
 • Kredyty mieszkaniowe dla przeciętnego Kowalskiego. Jak obecnie zadłużają się Polacy?

  Kredyty mieszkaniowe dla przeciętnego Kowalskiego. Jak obecnie zadłużają się Polacy?

  Choć Polacy nadal biorą najczęściej kredyty mieszkaniowe z minimalnym wkładem własnym, zdecydowanie w ostatnich latach w całej puli wzrósł udział zobowiązań, gdzie większość środków z własnej kieszeni wykłada kredytobiorca i tylko "podpiera" się środkami z banku. Jeśli chodzi o nieruchomości, które najczęściej kupujemy - tu się nic nie zmienia. Wśród mieszkań popularne są najbardziej małe dwa pokoje.
 • Banki nie palą się do tworzenia specjalnych ofert dla frankowiczów

  Banki nie palą się do tworzenia specjalnych ofert dla frankowiczów

  Banki nie mają propozycji przewalutowania dla frankowiczów, którzy przetrwali czarny czwartek i duże wahania kursu w latach 2015 i 2016.
 • Styl skandynawski wciąż w modzie

  Styl skandynawski wciąż w modzie

  Harmonia, spokój, piękno i wygoda - nic dziwnego, że łączący w sobie te cechy skandynawski styl wystroju wnętrz podbił serca Polaków. Na czym on polega i jak zastosować go w swoim domu? Na pytanie odpowiada serwis ogłoszeń nieruchomości Homla.pl.
 • Z czynszem lub bez - jakie mieszkanie warto kupić?

  Z czynszem lub bez - jakie mieszkanie warto kupić?

  Przed zakupem mieszkania, jedną z kwestii, którą warto przeanalizować, są koszty jego utrzymania. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, przeciętna rodzina w 2017 r. zajmowała 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 77,2 m kw. Przyjmując średnią stawkę czynszu na poziomie 8-9 zł za metr kwadratowy, co miesiąc w kasie spółdzielni zostawiła ona przeciętnie 600-650 zł.

Filmy - Mieszkanie (72)

 • W Warszawie może zacząć brakować nowych mieszkań

  Popyt na mieszkania w Warszawie jest tak duży, że w tym roku ma paść kolejny sprzedażowy rekord. Pod względem podaży nowych lokali sytuacja staje się coraz trudniejsza, więc jest ryzyko, że mieszkań zacznie brakować – ocenia prezes Dom Development. Fakt ten w połączeniu ze wzrostem kosztów budowy i brakiem siły roboczej w budownictwie może się przełożyć na odczuwalny wzrost cen w perspektywie nadchodzących kwartałów.
 • Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

  W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł. Program MdM, skierowany do singli, osób samotnie wychowujących dzieci, małżeństw oraz rodzin z dziećmi, cieszy się dużą popularnością. Tymczasem pula środków do wykorzystania w ramach programu jest ograniczona. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy w zakupie pierwszego mieszkania, powinny już teraz wybrać sobie nieruchomość i jak najszybciej zacząć kompletować wymagane dokumenty.
 • Kto straci na wygaszaniu rządowego programu mieszkaniowego?

  W ramach wygaszanego już rządowego programu Mieszkanie dla Młodych zawartych zostanie ogółem 110 tys. umów. Kolejnego takiego programu nie będzie. Czy brak MdM zmieni rynek, a jeśli tak, to kto na tym straci?
 • Jak przetrwać pierwsze chwile pod wspólnym dachem?

  Zamieszkanie pod wspólnym dachem to ważny krok dla każdego związku. Kiedy jest dobry moment na taką decyzję? Czy z wiekiem jest nam coraz trudniej przystosować się do potrzeb i przyzwyczajeń partnera? W "Dzień Dobry TVN" terapeuta par i psycholog Piotr Mosak zdradził sposoby na przetrwanie pierwszych chwil we wspólnym mieszkaniu. (Dzień Dobry TVN/x-news)