mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (958)

 • Katowicki rynek wtórny mieszkań - sprawdzamy ceny

  Katowicki rynek wtórny mieszkań - sprawdzamy ceny

  Choć Katowice to miasto liczące około 300 tys. mieszkańców, tamtejszego rynku mieszkaniowego nie powinno się analizować w oderwaniu od innych ośrodków konurbacji górnośląskiej - m.in. Chorzowa, Bytomia, Świętochłowic, Tychów. Tym samym mamy do czynienia z jednym z największych rynków mieszkaniowych w Polsce.
 • Długi dojazd do pracy - świadomy wybór czy smutna konieczność

  Długi dojazd do pracy - świadomy wybór czy smutna konieczność

  W pracy spędzamy mnóstwo czasu. Standardowo jest to osiem godzin dziennie, od 9:00 do 17:00 plus ewentualne nadgodziny, czyli praktycznie cały dzień. Jakby doliczyć do tego czas dojazdu do pracy, który przecież nie jest czasem wolnym, to praca wysuwa na prowadzanie.
 • Sprzedający mieszkania chcą czekać 9 miesięcy na pieniądze

  Sprzedający mieszkania chcą czekać 9 miesięcy na pieniądze

  Co siódme mieszkanie kupione na kredyt z dopłatą z finałowego budżetu programu "Mieszkanie dla młodych" pochodziło z rynku wtórnego. Jest to o tyle zaskakujące, że sprzedający wszystkimi pieniędzmi będą mogli się cieszyć najwcześniej w styczniu 2018 roku. Warto pamiętać, że miesiąc ten będzie już ostatnią okazją na zakup mieszkania z dofinansowaniem - przynajmniej zanim nie ruszy program "Mieszkanie +".
 • Mieszkania dla niezamożnych Polaków - resort infrastruktury i budownictwa kończy prace nad funduszem ziemi

  Mieszkania dla niezamożnych Polaków - resort infrastruktury i budownictwa kończy prace nad funduszem ziemi

  W maju rząd zajmie się projektem ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym, który ma budować na państwowych gruntach mieszkania na wynajem dla niezamożnych Polaków. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, pomysłodawca Funduszu, chce, by ustawa weszła w życie na początku II połowy roku.
 • Czy nasze mieszkania wciąż się kurczą?

  Czy nasze mieszkania wciąż się kurczą?

  W ostatnich latach krajowe media informowały o systematycznym spadku średniej powierzchni nowych domów i lokali. Taka zmiana rzeczywiście miała miejsce. Jeżeli weźmiemy pod uwagę dane GUS-u dla ostatnich 20 lat, to można zauważyć, że przeciętna powierzchnia polskich mieszkań powróciła do poziomu z początków minionej dekady.
 • Wady techniczne mogą obniżyć cenę nieruchomości

  Wady techniczne mogą obniżyć cenę nieruchomości

  Kupno nieruchomości jak każdego przedmiotu może być poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym. Kiedy powinniśmy "przycisnąć"? Poza "standardową" propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji powinny być wszelkie uchybienia, które dotyczą obiektu transakcji.
 • Budownictwo: Polacy wybierają coraz mniejsze domy

  Budownictwo: Polacy wybierają coraz mniejsze domy

  Polacy preferują stosunkowo niewielkie metraże domów jednorodzinnych. Standardowe powierzchnie to około 120-130 mkw. Na rynku wtórnym takich nieruchomości ceny są mocno zróżnicowane w zależności od standardu, typu budownictwa, wielkości i lokalizacji.
 • Rekordowa liczba nowych mieszkań na rynku

  Rekordowa liczba nowych mieszkań na rynku

  Wiosna to zawsze ożywienie na rynku nieruchomości, w połączeniu z wysoką aktywnością deweloperów w poprzednich kwartałach, dało to nowy rekord liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto w ciągu 12 miesięcy. Bardzo blisko historycznych rekordów jest też liczba mieszkań oddanych oraz uzyskanych przez deweloperów pozwoleń.
 • Kiedy jest dobry czas na zakup pierwszego mieszkania?

  Kiedy jest dobry czas na zakup pierwszego mieszkania?

  Wielu młodych ludzi zadaje sobie to pytanie: kiedy jest czas na zakup własnego "M"? Zrobić to od razu po studiach? Po kilku latach pracy zawodowej? Przed ślubem? Takie pytania można by mnożyć długo.
 • Deweloperzy budują na potęgę - rynek nie zwalnia

  Deweloperzy budują na potęgę - rynek nie zwalnia

  W styczniu i lutym 2017 roku wydano łącznie 22 tys. pozwoleń na budowę. Sami deweloperzy uzyskali ich 21,3 tys., a to prawie o 62 proc. więcej niż w analogicznym okresie sprzed roku - wynika ze statystyk.

Filmy - Mieszkanie (56)

 • Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną „wymuszać” na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych. Jak zauważa Łukasz Sęktas, prezes zarządu TIARA Development, smog nie jest zjawiskiem nowym. Występował już wiele lat temu, ale nie mówiło się o nim głośno. Temat stał się bardzo medialny dopiero w tym roku. Powstało sporo mapek i aplikacji mobilnych, na których można sprawdzić, gdzie konkretnie występuje zanieczyszczenie powietrza. Korzystając z tych narzędzi, nabywcy mieszkań będą coraz częściej negocjować ceny takich lokali. Dlatego, smog stał się ważną kwestią dla deweloperów, choć oczywiście niedecydującą o całkowitej wartości lokalu. Chcąc negocjować z deweloperem, nabywca powinien przygotować mapy smogowe, np. publikowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dostępne są również aplikacje na smartfony, chociaż ich wiarygodność jest mniejsza i deweloper może podważać podawane w nich wyniki. W końcu istnieją czujniki, które wskazują poziom skażenia powietrza. Jednak te profesjonalne są bardzo drogie, a tańsze pokazują tylko orientacyjne poziomy i to tylko niektórych zanieczyszczeń.
 • Cztery dziewczyny próbują pozbyć się szczura

  Jak pozbyć się niechcianego gościa w domu? Przede wszystkim, liczy się praca zespołowa
 • Zanim kupimy mieszkanie powinniśmy zdecydować komu je wynajmiemy

  Już gdy kupujemy mieszkanie, powinniśmy wiedzieć komu chcemy je wynajmować. Inne wymagania mają studenci, inne single czy menedżerowie. Bardzo różna jest też rotacja lokatorów. Różne są też oczekiwania dotyczące lokalizacji.
 • Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

  Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim? – Najczęstszym błędem, który popełniają Polacy przy ocieplaniu budynków, jest pomijanie niektórych komponentów, takich jak np. folia paroizolacyjna. Jest ona stosunkowo tania, ale my próbujemy oczywiście zaoszczędzić – mówi Karol Ostojski, regionalny szef ds. doradztwa technicznego z firmy URSA. Kolejna grupa błędów jest związana ze stosowaniem wełny mineralnej. Często używamy wełny mokrej, nie zachowujemy ciągłości przy jej montażu, upychamy ją na siłę czy też kładziemy gdzieniegdzie w postaci ścinków, które pozostały, a które szkoda nam wyrzucić.