mieszkanie

Synonimy:
mieszkania,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie (957)

 • Najpopularniejsze miejsca na mieszkaniowej mapie Krakowa

  Najpopularniejsze miejsca na mieszkaniowej mapie Krakowa

  Sprawdziliśmy najczęściej wyszukiwane krakowskie lokalizacje w serwisie Otodom.pl przez klientów poszukujących mieszkań w grodzie Kraka. Pierwsza pozycja przypadła, co jest sporym zaskoczeniem, Nowej Hucie, tuż za nią uplasowało się Stare Miasto.
 • Mocny początek roku deweloperów

  Mocny początek roku deweloperów

  Dwa pierwsze miesiące 2017 r. były okresem mocnej ofensywy deweloperów. Porównując do okresu styczeń-luty 2016 r. liczba rozpoczętych budów wzrosła o prawie połowę.
 • Przed nami nawet dwa lata rekordów w budownictwie mieszkaniowym

  Przed nami nawet dwa lata rekordów w budownictwie mieszkaniowym

  Liczba nowych pozwoleń na budowę wzrosła tak bardzo, jak liczba rozpoczynanych prac budowlanych. Można prognozować kolejne dwa lata rekordowych wzrostów liczby wybudowanych mieszkań.
 • Czy w mieszkaniu na poddaszu mieszka się wygodnie?

  Czy w mieszkaniu na poddaszu mieszka się wygodnie?

  Mieszkanie ze skosami może być miejscem przytulnym, rodzinnym i ładnie urządzonym. Równie dobrze pokój na poddaszu może być eleganckim i nowoczesnym fragmentem mieszkania. Wszystko zależy od wyobraźni i od wielkości poddasza. Aranżacja poddasza może być okazją do poznania nowych trendów obowiązujących w nowoczesnej architekturze wnętrz. Poznaj zalety i wady mieszkania na poddaszu oraz wybrane pomysły aranżacyjne.
 • Polacy wydali na nowe mieszkania najwięcej gotówki w historii

  Polacy wydali na nowe mieszkania najwięcej gotówki w historii

  14,2 mld złotych - taką astronomiczną kwotę wydali Polacy na zakup nowych mieszkań w zaledwie siedmiu miastach - wynika z najnowszych szacunków NBP podsumowujących 2016 rok. Jest to najwyższy wynik w historii.
 • Mieszkaniowa hossa bez wzrostu cen

  Mieszkaniowa hossa bez wzrostu cen

  Nasz rynek nieruchomości od kilku lat znajduje się w fazie doskonałej koniunktury. Rekordowe lub bliskie najwyższym w historii są liczba oddawanych mieszkań, wydanych zezwoleń i rozpoczętych budów. By określić ten stan mianem hossy brakuje tylko jednego elementu - wzrostu cen. Ale i bez niego mieszkaniowe inwestycje są wystarczająco atrakcyjne.
 • Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy od wielu lat chętnie lokują swój kapitał w rejonach górskich. Co jest tego przyczyną - czy do inwestowania w okolicach turystycznych zachęcają ich statystyki?
 • Sąd Najwyższy: Spółdzielnia mieszkaniowa to przedsiębiorca, a spółdzielca to konsument

  Sąd Najwyższy: Spółdzielnia mieszkaniowa to przedsiębiorca, a spółdzielca to konsument

  Po wielu latach wszystko stało się jasne. Członkowie betonowych molochów otrzymali potężny oręż w walce z władzami. Roszczenia spółdzielni mieszkaniowej o uzupełnienie przez jej członka wkładu budowlanego są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. A co za tym idzie, przedawniają się po upływie zaledwie trzech lat. Uznał tak w uchwale Sąd Najwyższy w powiększonym składzie.
 • Ze zdjęciem czy bez zdjęcia - czyli jak eksponować nieruchomość

  Ze zdjęciem czy bez zdjęcia - czyli jak eksponować nieruchomość

  Decyzja zapadła: sprzedajmy lub wynajmujemy dom czy mieszkanie. Robimy to sami lub zatrudniamy w tym celu specjalistę. Ustalamy cenę, wszystkie formalności, przechodzimy do opisu nieruchomości i zdjęć, a czasem nawet nakręcenia filmu. Wszystko to ma przedstawić naszą ofertę w jak najlepszym świetle.

Filmy - Mieszkanie (56)

 • Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną „wymuszać” na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych. Jak zauważa Łukasz Sęktas, prezes zarządu TIARA Development, smog nie jest zjawiskiem nowym. Występował już wiele lat temu, ale nie mówiło się o nim głośno. Temat stał się bardzo medialny dopiero w tym roku. Powstało sporo mapek i aplikacji mobilnych, na których można sprawdzić, gdzie konkretnie występuje zanieczyszczenie powietrza. Korzystając z tych narzędzi, nabywcy mieszkań będą coraz częściej negocjować ceny takich lokali. Dlatego, smog stał się ważną kwestią dla deweloperów, choć oczywiście niedecydującą o całkowitej wartości lokalu. Chcąc negocjować z deweloperem, nabywca powinien przygotować mapy smogowe, np. publikowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dostępne są również aplikacje na smartfony, chociaż ich wiarygodność jest mniejsza i deweloper może podważać podawane w nich wyniki. W końcu istnieją czujniki, które wskazują poziom skażenia powietrza. Jednak te profesjonalne są bardzo drogie, a tańsze pokazują tylko orientacyjne poziomy i to tylko niektórych zanieczyszczeń.
 • Cztery dziewczyny próbują pozbyć się szczura

  Jak pozbyć się niechcianego gościa w domu? Przede wszystkim, liczy się praca zespołowa
 • Zanim kupimy mieszkanie powinniśmy zdecydować komu je wynajmiemy

  Już gdy kupujemy mieszkanie, powinniśmy wiedzieć komu chcemy je wynajmować. Inne wymagania mają studenci, inne single czy menedżerowie. Bardzo różna jest też rotacja lokatorów. Różne są też oczekiwania dotyczące lokalizacji.
 • Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

  Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim? – Najczęstszym błędem, który popełniają Polacy przy ocieplaniu budynków, jest pomijanie niektórych komponentów, takich jak np. folia paroizolacyjna. Jest ona stosunkowo tania, ale my próbujemy oczywiście zaoszczędzić – mówi Karol Ostojski, regionalny szef ds. doradztwa technicznego z firmy URSA. Kolejna grupa błędów jest związana ze stosowaniem wełny mineralnej. Często używamy wełny mokrej, nie zachowujemy ciągłości przy jej montażu, upychamy ją na siłę czy też kładziemy gdzieniegdzie w postaci ścinków, które pozostały, a które szkoda nam wyrzucić.