mazurek

Artykuły - Mazurek (42)

 • Wielkanocne wypieki – czas start

  Wielkanocne wypieki – czas start

  Po co nam te święta? Nabiegać się trzeba, umyć okna, posprzątać, ugotować, upiec ciasto i wykonać szereg innych czynności z niekończącej się listy zadań. Ale czy aby na pewno? A co się stanie, jeśli zasiądziemy do świątecznego stołu w niedoskonale wysprzątanym mieszkaniu?
 • Mazurek z kajmakiem

  Mazurek z kajmakiem

  Klasycznymi wielkanocnymi wypiekami są mazurki i baby. Kruche ciasto z kajmakiem i bakaliami czy niezwykle aromatyczne babki z dodatkiem szafranu z pewnością goszczą na każdym stole. Przygotowując je wspólnie, można mieć pewność, że będą pod każdym względem wyjątkowe.
 • Mazurek: Zobaczymy czy w czwartek PO się opamięta

  Mazurek: Zobaczymy czy w czwartek PO się opamięta

  Marszałek Sejmu skorzystał ze swojego prawa i ogłosił przerwę w obradach; zobaczymy czy w czwartek zdecyduje, czy Sejm będzie dalej kontynuowany - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Mam nadzieję, że czas do czwartku do godz. 10. PO wykorzysta na opamiętanie się - dodała.
 • Mazurek z czekoladą

  Mazurek z czekoladą

  Prezentujemy przepis na pysznego mazurka z czekoladą!
 • Mazurek z bakaliami (po 2. roku)

  Mazurek z bakaliami (po 2. roku)

  Nie ma lepszego ciasta na wiosnę niż mazurek. Jego zapach kojarzy się ze świętami wielkanocnymi. Ten z naszego przepisu smakuje wyjątkowo.
 • 85 lat temu "Mazurek Dąbrowskiego" stał się hymnem

  85 lat temu "Mazurek Dąbrowskiego" stał się hymnem

  85 lat temu, 26 lutego 1927 r., Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP wydało okólnik ogłaszający zmodyfikowaną wersję "Mazurka Dąbrowskiego" - popularnej pieśni patriotycznej powstałej w 1797 r. we Włoszech - oficjalnym hymnem narodowym.
 • Horyzont i sosny - wystawa prac Macieja Mazurka

  Horyzont i sosny - wystawa prac Macieja Mazurka

  Wystawę obrazów Macieja Mazurka poświęconych naturze pt. "Horyzont i sosny" można będzie oglądać w Galerii LUFCIK w warszawskim Domu Artysty Plastyka. Wernisaż 18 stycznia.
 • Kuba Mazurek: Nie popaść w rutynę!

  Kuba Mazurek: Nie popaść w rutynę!

  W serialu "Linia życia" gra podatnego na damskie wdzięki lekkoducha. W życiu ma dużo poważniejszą rolę, niedawno został ojcem. - Zamierzam zagrać ją brawurowo - zapowiada Kuba Mazurek.

Filmy - Mazurek (6)