matematyka

Artykuły - Matematyka (173)

 • Matura 2016: Matematyka, poziom rozszerzony. Mamy arkusz i odpowiedzi!

  Matura 2016: Matematyka, poziom rozszerzony. Mamy arkusz i odpowiedzi!

  Matura 2016: matematyka, poziom rozszerzony - u nas znajdziecie arkusze i proponowane przez naszego eksperta odpowiedzi. W tym roku maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym zdecydowało się zdawać 74 tysiące tegorocznych abiturientów. Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym zdawało dzisiaj także blisko 6,8 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników.
 • "Stara matura" 2016: Arkusz z matematyki

  "Stara matura" 2016: Arkusz z matematyki

  Publikujemy arkusz tzw. starej matury z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin maturalny z matematyki zdawanej jako przedmiot obowiązkowy jest zdawany na poziomie podstawowym. Matura z matematyki trwa 170 minut.
 • Matura 2016: Matematyka. Mamy arkusze i odpowiedzi - poziom podstawowy

  Matura 2016: Matematyka. Mamy arkusze i odpowiedzi - poziom podstawowy

  Matura z matematyki jest przedmiotem obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. W 2016 roku, na poziomie podstawowym, przystąpiło do niej blisko 350 tys. uczniów. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9 i trwał dokładnie 170 minut. Specjalnie dla was, tuż po godzinie 14, opublikujemy arkusze i proponowane przez naszego matematyka odpowiedzi!
 • ​3,14 i co dalej? Dzisiaj dzień liczby pi

  ​3,14 i co dalej? Dzisiaj dzień liczby pi

  14 marca to Światowy Dzień Liczby pi. Odbywają się specjalne spotkania, wystawy. Święto miłośników matematyki zostało zapoczątkowane w 1988 roku, w San Francisco.
 • "Gazeta Wyborcza": Nauczyciele mają kłopoty z matematyką

  "Gazeta Wyborcza": Nauczyciele mają kłopoty z matematyką

  90 proc. nauczycieli nie wiedziało, że nie tylko kwadrat "ma wszystkie kąty równe i wszystkie boki równej długości".
 • Dlaczego maturzyści boją się matematyki?

  Dlaczego maturzyści boją się matematyki?

  - Strach maturzystów przed matematyką pokazuje, że jest jakiś problem w nauczaniu tego przedmiotu. I to od wielu lat – mówi w rozmowie z portalem Interia Marcin Karpiński, współautor programów nauczania matematyki i podręczników.
 • "Rzeczpospolita": Licz, więcej zarobisz

  Zdolności i umiejętności matematyczne dają szansę na lepsze wynagrodzenie. Ponad połowa (54 proc.) najlepiej zarabiających Polaków (pow. 5 tys. zł netto) przyznaje, że znajomość matematyki miała zdecydowany wpływ na ich osiągnięcia zawodowe - pisze "Rzeczpospolita".

Filmy - Matematyka (5)