Marcin Święcicki

Artykuły - Marcin Święcicki (3)

Filmy - Marcin Święcicki (4)

 • Święcicki: Stanisław Piotrowicz powinien złożyć mandat poselski, ale nie przez działalność w PRL-u

  Jeżeli Stanisław Piotrowicz powinien złożyć mandat poselski, to z innych powodów niż działalność prokuratorska w PRL-u - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marcin Święcicki. Poseł PO przekonywał że Piotrowicz "jest twarzą dekonstrukcji Trybunału Konstytucyjnego, a opowiada z wielką płynnością i służalczością, że zaprowadza ład konstytucyjny w Polsce". - To jest dla mnie rzecz, która go kompromituje całkowicie - tłumaczył gość Marcina Zaborskiego. - Robi się autorytarną władzę, gdzie jedna osoba będzie kontrolować wszystko: prezydenta, premiera, rząd, Sejm, Senat, Trybunał Konstytucyjny, nawet jakieś inne rzeczy, nie wiem, media...- przekonuje Święcicki. - Zmiana terminu debaty o Polsce to dobra zmiana. Cieszę się, że nastąpiła" - ocenił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Święcicki. Poseł Platformy Obywatelskiej nie godził się z zarzutami, że data 13 grudnia została wybrana w Strasbourgu celowo. - Jest możliwe, że to przypadek - uznał polityk. Marcin Zaborski pytał swojego gościa również o zasadność organizacji manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w tym dniu. - Data demonstracji KOD-u nie jest może optymalna - stwierdził Święcicki, dodając, że 35 lat po wprowadzeniu stanu wojennego „trzeba przede wszystkim wspomnieć jego ofiary”.
 • "Cel to przykrycie caracali, Misiewiczów i konfliktu wokół TK". Polemika ws. komisji weryfikacyjnej PiS

  Były prezydent Warszawy Marcin Święcicki zasugerował, że zapowiedź powstania komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji ma odwrócić uwagę od wewnętrznych problemów Prawa i Sprawiedliwości. - Po co to zastępowanie własnych prokuratorów? CBA? Normalnych procedur? Cel to przykrycie caracali, Misiewiczów i konfliktu z Unią Europejską wokół TK - mówi M. Święcicki. Zaprzeczał temu wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. - Komisja weryfikacyjna w żadnym razie nie ma za zadanie zastąpić prokuratorów, prokuratury bądź sądów - podkreśla. (TVN24/X-news)
 • Święcicki o demonstracji kobiet przed domem Jarosława Kaczyńskiego: Ulice od czasów greckich służyły do protestów

  Święcicki o demonstracji kobiet przed domem Jarosława Kaczyńskiego: Ulice od czasów greckich służyły do protestów
 • Marcin Święcicki o konflikcie w Syrii

  Mija pięć lat od pierwszych protestów, które doprowadziły do wybuchu wyniszczającej wojny w Syrii. To największa katastrofa humanitarna od czasów zakończenia II wojny światowej.