MAK

Artykuły - MAK (422)

Filmy - MAK (5)

 • Kluski z makiem - jak je zrobić?

  Kluski z makiem to jedno z najprostszych dań. Kiedyś przygotowanie tego tradycyjnego polskiego dania zabierało mnóstwo czasu - osobno trzeba było poświęcić czas na przygotowanie klusek, wiele czasu zajmowała również obróbka maku. Dziś możemy kupić nie tylko gotowy makaron, ale i gotowy mak. Zobaczcie ekspresowy przepis na kluski z makiem.
 • Narkotykowy "raj"? Nie Holandia i nie Meksyk

  Uzależnienie od narkotyków to w Afganistanie prawdziwa plaga. Epidemia ta ma związek z powszechnością upraw roślin zawierających substancje opioidalne, w tym upraw maku, których areał należy do największych na świecie. Podaż kreuje popyt, a bezpośrednie korzyści z handlu narkotykami czerpią między innymi talibowie. W tle toczą się indywidualne dramaty ludzi uzależnionych od opium i heroiny...
 • "Rządowi zabrakło refleksu"

  W przypadku odpowiedzi rządu na raport MAK zabrakło refleksu, w takich sytuacjach trzeba być gotowym natychmiast - mówił gość Kontrwywiadu RMF FM, Grzegorz Schetyna.
 • "Rosjanie postąpili jak zwykle"

  Miałem niesmak słuchając raportu MAK, Rosjanie zataili ważne fakty, postąpili jak zwykle - mówił gość Kontrwywiadu RMF FM, Sławomir Rybicki.