lotos

Artykuły - Lotos (1114)

 • W Lotos Kolej kilkugodzinna akcja protestacyjna

  Zmiany w zarządzie spółki Lotos Kolej były przyczyną kilkugodzinnej akcji protestacyjnej prowadzonej w czwartek w firmie. Związkowcy domagali się m.in. przywrócenia do pracy odwołanego prezesa Henryka Grucy. Na jego prośbę związkowcy zakończyli protest.
 • Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Ok. 200 osób, głównie pracowników spółki Lotos Kolej, protestuje w piątek przed siedzibą Grupy Lotos w Gdańsku. Chcą odwołania wiceprezesa i przywrócenia jednego z dyrektorów. Pierwszy protest w tej sprawie odbył się w czwartek pod siedzibą spółki Lotos Kolej.
 • Tchórzewski: Rząd nie podjął jeszcze działań w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem

  Tchórzewski: Rząd nie podjął jeszcze działań w sprawie połączenia Orlenu z Lotosem

  Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że rząd nie podjął jeszcze żadnych działań w sprawie połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos.
 • Lotos wyda na inwestycje 9,4 mld zł i układa się z Iranem

  Lotos wyda na inwestycje 9,4 mld zł i układa się z Iranem

  Grupa Lotos w ciągu sześciu lat obowiązywania nowej strategii wyda na inwestycje łącznie 9,4 mld zł - podała spółka wczoraj w komunikacie. Lotos zakłada podwojenie średniorocznego wyniku EBITDA LIFO w latach 2019-2022 do poziomu ok. 4 mld zł. Grupa rozmawia z Iranem o możliwości dostaw ropy do Polski.
 • LOTOS 2017-2022: Stabilizacja i bezpieczny rozwój

  LOTOS przedstawił strategię na lata 2017-2022. Koncern opiera swoje plany na stabilizacji i bezpiecznym rozwoju w kluczowych obszarach działalności z równoległym silnym wsparciem dla procesu wdrażania innowacji.
 • Robert Pietryszyn odwołany z funkcji prezesa Lotosu

  Robert Pietryszyn odwołany z funkcji prezesa Lotosu

  Rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała Roberta Pietryszyna z funkcji prezesa spółki z dniem 9 listopada 2016 r. Pełnienie obowiązków prezesa powierzono Marcinowi Jastrzębskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi ds. operacyjnych - podała spółka w komunikacie.
 • Naftowe wektory

  Naftowe wektory

  Nasze rafinerie coraz śmielej sięgają po dostawy surowca z odległych zakątków świata, zmniejszając udział dominującej w przerobie ropy rosyjskiej. To racjonalne?
 • DM BDM podnosi cenę docelową akcji Lotosu

  DM BDM, w raporcie z 20 października, podtrzymał rekomendację "akumuluj" dla Lotosu, podnosząc cenę docelową dla akcji spółki do 33,2 zł z 27,1 zł. Raport wydano przy kursie 30,1 zł.
 • Lotos miał 225,8 mln zł zysku netto, poniżej konsensusu

  Zysk netto Grupy Lotos, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, spadł w II kw. 2016 r. do 225,8 mln zł z 478,6 mln zł przed rokiem i był niższy od konsensusu na poziomie 304,5 mln zł.
 • Lotos kupił irańską ropę

  Lotos kupił irańską ropę

  Koncern LOTOS potwierdza zamówienie tankowca "Atlantas", w zbiornikach którego znajdują się 2 miliony baryłek irańskiej ropy naftowej. Jednostka zawinie do gdańskiego Naftoportu w połowie sierpnia.