Londyn

Artykuły - Londyn (2084)

 • Big Ben zamilknie na cztery lata

  Big Ben zamilknie na cztery lata

  W poniedziałek w południe Big Ben zabrzmi po raz ostatni przed remontem. Słynny dzwon ucichnie na cztery lata. Rozpoczyna się renowacja Wieży Elżbiety, gdzie znajduje się zegar i połączony z nim mechanizm dzwonu.
 • Puste domy bogaczy oburzają londyńczyków

  Puste domy bogaczy oburzają londyńczyków

  1652 pustych domów wartych kilka-, kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów funtów. Tyle znajduje się dziś w dzielnicy Kensington and Chelsea, gdzie w czerwcu spłonął wieżowiec Grenfell Tower, zamieszkiwany głównie przez ludzi mniej zamożnych. Większość z nich ciągle nie znalazło nowych domów.
 • Wielka Brytania: Sprawca nocnego ataku na muzułmanów zatrzymany za terroryzm

  Wielka Brytania: Sprawca nocnego ataku na muzułmanów zatrzymany za terroryzm

  Sprawca zamachu, do którego doszło przed londyńskim meczetem, został zatrzymany za terroryzm - podała w poniedziałek policja. Wcześniej przekazano, że nie był on znany służbom bezpieczeństwa.
 • Londyńska policja: To był atak na Londyn i londyńczyków

  Londyńska policja: To był atak na Londyn i londyńczyków

  Londyńska policja poinformowała w poniedziałek, że nocny atak terrorystyczny na społeczność muzułmańską w północno-wschodniej części miasta "był atakiem na Londyn i londyńczyków". Jak przekazano, zatrzymany mężczyzna jest podejrzewany o próbę morderstwa.
 • Akcja brytyjskiej policji we wschodnim Londynie

  Policja przeszukała w Barking we wschodnim Londynie mieszkanie jednego ze sprawców zamachu koło London Bridge.
 • Wstrząsające relacje świadków zamachu w Londynie

  Wstrząsające relacje świadków zamachu w Londynie

  Przerażenie, panika, krew, nieprzytomne ofiary, gubione w trakcie ucieczki części garderoby... Świadkowie opowiadają o tym, co działo się w sobotni wieczór w Londynie.
 • Niemiecki resort gospodarki nie boi się brexitu

  Niemiecki resort gospodarki nie boi się brexitu

  Gospodarcze skutki brexitu będą do zniesienia zarówno dla Niemiec, jak i dla całej Unii Europejskiej mimo niedogodności, jakie mogą zaistnieć w silniejszym stopniu w niektórych sektorach - oświadczyła niemiecka minister gospodarki Brigitte Zypries.
 • Brexit: Niepewna sytuacjach rodzin korzystających z dodatków socjalnych

  Brexit: Niepewna sytuacjach rodzin korzystających z dodatków socjalnych

  W Wielkiej Brytanii działa około 40 tys. polskich firm. Przedsiębiorcy je prowadzący nie muszą się bać brexitu, ponieważ rząd Theresy May zamierza stworzyć korzystne warunki dla przedsiębiorców, zwłaszcza jeżeli w wyniku negocjacji Wielka Brytania straci dostęp do europejskich rynków. Dopuszcza nawet możliwość maksymalnej obniżki podatku CIT i wprowadzenia przywilejów na kształt rajów podatkowych. Powody do obaw mają za to Polacy, którzy mieszkają na Wyspach krócej niż pięć lat, mają rodziny i korzystają z dodatków socjalnych.
 • Pozycja Londynu po Brexicie niezagrożona - przedstawiciel City

  Pozycja Londynu po Brexicie niezagrożona - przedstawiciel City

  - Pozycja londyńskiej dzielnicy finansowej jako najważniejszego globalnego centrum finansowego w Europie jest niezagrożona - przekonywał przedstawiciel finansowej dzielnicy City of London ds. Unii Europejskiej Jeremy Browne.
 • Pierwszy pociąg towarowy wyruszył do Chin spod Londynu

  Pierwszy pociąg towarowy wyruszył do Chin spod Londynu

  Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii do Chin wyruszył z podlondyńskiego Stanford-Le-Hope. Podróż do miasta Yiwu we wschodnich Chinach ma trwać trzy tygodnie, pociąg przemierzy 12 tys. km. Trasa połączenia wiedzie m.in. przez Polskę.

Filmy - Londyn (52)

 • Farma pod powierzchnią Londynu

  W południowej części Londynu - 33 metry pod ziemią - w tunelach, które w czasie II wojny światowej służyły za schrony przeciwlotnicze rośnie gorczyca, sałata, kolendra, a nawet groszek. Naturalne światło zastąpiły diody ledowe, zamiast gleby zastosowano technologię hydroponiczną, czyli specjalne pożywki wodne. - Prowadzimy produkcję rolną w środowisku kontrolowanym, mamy dużo większa kontrolę nad uprawą niż normalni rolnicy. Dozowanie wilgotności i regulacja temperatury pozwalają wyeliminować negatywne czynniki znane w tradycyjnym rolnictwie. Jedynym problemem jest zbudowanie farmy pod powierzchnią Londynu - mówi Steven Dring, współzałożyciel Growing Underground.
 • System kanalizacyjny Londynu zablokowany przez… górę tłuszczu

  Kanały ściekowe w Londynie zostały zablokowane przez górę tłuszczu. Waży tyle, co dziesięć piętrowych londyńskich autobusów, czyli ok. 130 ton. Góra składa się ze zlepionych tłuszczem chusteczek higienicznych i pampersów, które zamiast wyrzucić do kosza, londyńczycy spuścili w toalecie. Eksperci ostrzegają, że usunięcie zalegającego tłuszczu może potrwać nawet trzy tygodnie, ponieważ góra rozciąga się na długości 250 metrów. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Wysyłasz pocztówkę z Londynu? Lepiej uważaj!

  Byliście kiedyś w Londynie? Wysyłaliście stamtąd pocztówkę do znajomych? Jeśli dopiero się wybieracie, to musicie pamiętać o jednym bardzo ważnym szczególe: każdy, kto na kartce naklei znaczek z królową Elżbietą II do góry nogami zostanie posądzony o zdradę stanu. To nie żarty, dlatego uważajcie, wysyłając listy! Albo po prostu skorzystajcie z poczty elektronicznej. Bezpieczne, choć mniej romantyczne wyjście. Jeśli już jesteśmy w Wielkiej Brytanii… Istnieje jeszcze jedno niedorzeczne londyńskie prawo – taksówkarze mają zakaz przewożenia wściekłych psów oraz…zwłok. Creepy, można by rzec. PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 17:00.
 • Inwazja pszczół przy londyńskim skrzyżowaniu

  Nieopodal parku Greenwich w Londynie pojawił się ogromny rój pszczół. Owady skupiły się na skrzyżowaniu przy Greenwich Church Street w południowo-wschodniej części Londynu i przebywały tam około godziny. Zabrał je stamtąd pszczelarz, który przeniósł je w bezpieczne miejsce. Podczas zdarzenia nikt nie został użądlony. Według ekspertów, pszczołom brakuje jedzenia, więc w jego poszukiwaniu patrolują nawet zatłoczone przez ludzi ulice. Problem stanowi też zmniejszająca się liczba pasiek na wsiach oraz zagrożenie chorobami, które czyhają na te cenne owady. Pszczoły zapylają wiele roślin uprawnych. Praca samych tylko pszczół miodnych wyceniana jest na ponad 250 mld euro rocznie. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.