lokale

Artykuły - Lokale (72)

 • Podatek przy sprzedaży zestawów promocyjnych

  Podatek przy sprzedaży zestawów promocyjnych

  Lokale gastronomiczne w celu uatrakcyjnienia sprzedawanych produktów stosują strategię marketingową polegającą na sprzedaży przekąsek w zestawach promocyjnych z napojami, w tym napojami alkoholowymi. Sprzedaż takich zestawów oferowana jest w jednej cenie. W praktyce jednak powstaje problem ustalenia podstawy opodatkowania takiego zestawu.
 • Mieszkania na wynajem: Najtaniej w Katowicach i Łodzi, najdrożej w Warszawie

  Mieszkania na wynajem: Najtaniej w Katowicach i Łodzi, najdrożej w Warszawie

  Zakup mieszkania na wynajem staje się coraz popularniejszym sposobem lokowania oszczędności. Deweloperzy nie skąpią ofert dedykowanych indywidualnym inwestorom, a ci chętnie podejmują ryzyko zakupu lokalu, który ma przez wiele lat przynosić zyski z wynajmu.
 • Działka nad wodą - sprawdź dokładnie nieruchomość

  Działka nad wodą - sprawdź dokładnie nieruchomość

  Sezon wakacyjny powoli zbliża się ku końcowi. Z pewnością wielu urlopowiczów, którzy wypoczywali "w pięknych okolicznościach przyrody" zapragnie kawałka takiej działki dla siebie. Tereny nad wodą należą do najbardziej popularnych. Własny skrawek ziemi nad jeziorem wydaje się wymarzonym posunięciem, ale - jeśli wybierzemy niewłaściwie - może zamiast radości, przyprawić nam bólu głowy.
 • Alternatywa dla niezamożnych? Bon na wynajem lokalu

  Alternatywa dla niezamożnych? Bon na wynajem lokalu

  Zamiast wydawać miliony złotych na nieruchomości z zasobu komunalnego praski burmistrz chce zaproponować rodzinom oczekującym na takie lokale bony mieszkaniowe. Bony powstaną z myślą o osobach młodych, które zakładają rodziny i chcą się usamodzielnić.
 • Lokale gastronomiczne na sprzedaż i wynajem - sprawdzamy ceny

  Lokale gastronomiczne na sprzedaż i wynajem - sprawdzamy ceny

  Własna gastronomia? To życiowy plan na biznes dla niejednego "Kowalskiego". Ile trzeba wyłożyć na tzw. start? Na rynku wtórnym nieruchomości komercyjnych nie brak ofert kupna i wynajmu lokali gastronomicznych. Sprawdzamy ich ceny.
 • Gdzie się podział milion komunalnych mieszkań?

  Gdzie się podział milion komunalnych mieszkań?

  Jeszcze w połowie lat 90. XX wieku lokale komunalne i spółdzielcze były ważnym elementem rynku mieszkaniowego. Teraz sytuacja przedstawia się już inaczej.
 • Jak inwestować w nieruchomości nad morzem, a jak w górach?

  Jak inwestować w nieruchomości nad morzem, a jak w górach?

  Polska ma zarówno urokliwe wybrzeże, jak i malownicze góry. Nic dziwnego, że rejony te od lat cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Które miejscowości mają jeszcze potencjał wzrostu ceny nieruchomości i dlaczego? Gdzie raczej nie kupować ziemi czy apartamentu?
 • Gminy walczą o dopłaty na budownictwo socjalne

  Gminy walczą o dopłaty na budownictwo socjalne

  Wartość wniosków złożonych przez samorządy do państwowego banku BGK na dopłaty do budownictwa socjalnego już przekroczyła zarezerwowaną pulę 63 mln zł. Bank przypomina, że jesienią ruszy druga w tym roku tura naborów wniosków w rządowym programie.
 • Dlaczego rynek najmu lokali handlowych jest trudny

  Dlaczego rynek najmu lokali handlowych jest trudny

  Rynek najmu lokali handlowych jest dziś rynkiem trudnym i na pewno należy do klienta. Lokale gorzej położone ciężko wynająć. Bronią się tylko te o bardzo dobrych lokalizacjach centralnych, choć nawet w prestiżowych dzielnicach dużych miast można coraz częściej znaleźć oferty z obniżonymi stawkami. Najgorzej prezentują się natomiast rynki najmu w miastach małych i średnich.
 • Co dziesiąte polskie mieszkanie wymaga remontu

  Co dziesiąte polskie mieszkanie wymaga remontu

  Brak ubikacji w 914 tys. mieszkań, a centralnego ogrzewania w 2,6 mln nieruchomości oraz przeludnienie dotykające niemal co drugiego obywatela. Taki jest obraz polskiego mieszkalnictwa płynący ze statystyk zarówno rodzimego jak i europejskiego urzędu statystycznego.