lider

Artykuły - Lider (42)

Filmy - Lider (3)

  • Na czele austriackiego rządu najprawdopodobniej stanie 31-latek. Planuje wstrząsnąć krajową polityką

    Według urzędowych wstępnych wyników wyborów do austriackiej Rady Narodowej (izby poselskiej parlamentu), pierwsze miejsce zajęła w nich chadecka Austriacka Partia Ludowa (OeVP) zdobywając 31,36 procent głosów. Wstępne wyniki nie uwzględniają głosów oddanych pocztą. Urzędowy ostateczny rezultat wyborów zostanie ogłoszony w czwartek (19.10). Zwycięstwo chadeckiej OeVP może otworzyć drogę do urzędu kanclerza jej liderowi, 31-letniemu Sebastianowi Kurzowi. W ostatnim przedwyborczym przemówieniu Kurz zapewnił, że zrobi wszystko, co tylko możliwe, by powstrzymać nielegalną migrację. Obiecał też ulgi podatkowe. Kurz zapowiadał, że planuje wstrząsnąć polityką w Austrii, która przez dekadę była zdominowana przez koalicję jego partii z socjaldemokratami. Jego przeciwnicy mówią, że jest on tylko nową twarzą w partii władzy będącej w różnych koalicjach przez 30 lat.
  • "Najgorsze dla opozycji byłoby rozpoczęcie walki o władzę w partii. To by się źle skończyło"

    Cała opozycja działa retroaktywnie, czyli PiS wrzuca temat, a opozycja reaguje. Trzeba przenieść grę, przynajmniej częściowo, na własne boisko – zasugerował senator Marek Borowski. Jego zdaniem, partie opozycyjne powinny współpracować w sprawach, w których mają zbieżne poglądy, czyli w kwestiach ustrojowych. Powinny wspólnie stworzyć ustawy, które pokażą wyborcom, jak będzie wyglądała Polska po ich zwycięstwie. Jak dodał, najgorszą rzeczą dla opozycji byłoby to, gdyby w partiach rozpoczęła się walka o władzę. - Trzaskowski z Budką zacząłby rywalizować, a Gasiuk-Pichowicz z Lubnauer. To by się źle skończyło – powiedział Marek Borowski.
  • Lech gromi w Niecieczy i dogania prowadzącą w tabeli Jagiellonię

    Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała u siebie z Lechem Poznań 0:3 w spotkaniu 32. kolejki ekstraklasy. Gole dla gości strzelali Radut, Gutkovskis (samobój) oraz Majewski. Dzięki tej wygranej Lech zrównał się w liczbie punktów z prowadzącą w tabeli Jagiellonią Białystok.