Leszek Balcerowicz

Synonimy:
Balcerowicz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Leszek Balcerowicz (222)

Filmy - Leszek Balcerowicz (36)

 • Leszek Balcerowicz krytykuje szefową rządu za "wprowadzanie opinii publicznej w błąd w sprawach gospodarczych". - Premier Szydło szczyci się nieodpowiedzialnością - stwierdził. Na początku miesiąca Beata Szydło mówiła w Sejmie, że dzięki polityce PiS pie

  Leszek Balcerowicz krytykuje szefową rządu za "wprowadzanie opinii publicznej w błąd w sprawach gospodarczych". - Premier Szydło szczyci się nieodpowiedzialnością - stwierdził. Na początku miesiąca Beata Szydło mówiła w Sejmie, że dzięki polityce PiS pieniądze na program 500+ są i będą. Dodała, że zdaniem niektórych, wystarczy nie kraść. - Słowa pani Szydło to powtórka z Łukaszenki, brutalnego dyktatora, który zanim został dyktatorem, wygrał wolne wybory na Białorusi twierdząc, że reformatorzy kradną. I to jest bezczelne, brutalne naśladownictwo. Ona się powinna wstydzić - podsumował Balcerowicz.
 • "Mielibyśmy mniej wiecznych posłów, którzy nie mają żadnego zawodu" - L. Balcerowicz o zmianach w ordynacji wyborczej

  Ja uważam, że należy wprowadzić w Polsce powszechne ograniczenie kadencyjności na wszystkich stanowiskach, poczynając od posłów i senatorów - powiedział Leszek Balcerowicz. Odciął się jednak od pomysłu zmian w ordynacji wyborczej ujawnionych w wywiadzie przez Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem Balcerowicza, propozycja PiS nie naprawi ustroju, ale doprowadzi do umocnienia rządów tej partii. Zdaniem byłego ministra finansów, samo ograniczenie liczby kadencji, na które powoływani byliby urzędnicy bądź np. posłowie, spowodowałoby zanik zjawiska "wiecznych posłów”, czyli zawodowych polityków uzależnionych od partii i nieposiadających innego źródła utrzymania niż parlamentarny mandat. – Nie mają już żadnego zawodu i są niewolnikami bossa partyjnego. Oni nie są żadnymi reprezentantami narodu – zauważa ekonomista. (TVN24/X-news)
 • L. Balcerowicz o rządach PiS-u: Mamy do czynienia z bandytyzmem ustrojowym

  Najbardziej się obawiam łatwej irytacji u ludzi, którzy by chcieli, żeby opozycja była dużo silniejsza i żeby wreszcie skończyły się te straszne dla Polski rządy PiS-u. Dlatego, że to powoduje, że zatracamy poczucie proporcji. Mamy do czynienia z bandytyzmem ustrojowym - powiedział Leszek Balcerowicz. Zdaniem byłego ministra finansów za rządów PiS-u dochodzi do bezprawia i "łamania praworządności". - Ludzie, którzy słusznie obawiają się bandytyzmu ustrojowego, oczekują od opozycji jedności. I mają rację - mówił Leszek Balcerowicz.
 • "To skrajna nieodpowiedzialność". L. Balcerowicz o budżecie na 2017 r.

  Prof. Leszek Balcerowicz krytykuje projekt przyszłorocznego budżetu i zmiany w systemie emerytalnym. Zdaniem byłego wicepremiera, obniżenie wieku emerytalnego doprowadzi do zwiększenia długu publicznego, co negatywnie odbije się na przyszłorocznym budżecie. - Żaden odpowiedzialny polityk nie narażałby własnego kraju, proponując taki budżet, który jest bardzo napięty - stwierdził Balcerowicz. - PiS wprowadził Polskę, a przy okazji siebie, w bardzo poważne dylematy i problemy. Projekt budżetu na przyszły rok został skierowany do dalszych prac komisji sejmowej. Według opozycji, efektem proponowanego przez rząd budżetu będą wyższe podatki, głodowe emerytury i dziura budżetowa łatana z kieszeni Polaków. (TVN24/X-news)