leki

Artykuły - Leki (979)

Filmy - Leki (28)

 • Zażywasz leki? Uważaj na to, co jesz!

  Zażywasz leki? Jesteś w trakcie antybiotykoterapii? Uważaj na to, co jesz! Węglowodany, tłuszcze, nabiał, błonnik i owoce mogą upośledzać działanie leków. Leki popijaj wodą przegotowaną lub wodą źródlaną. Pamiętaj o odstępach między lekami, a posiłkami. Powinna ona wynosić co najmniej 2 godziny. Czytaj ulotki! Będziesz wiedzieć, kiedy najlepiej zażyć dane lekarstwo.
 • MZ szykuje e-recepty

  Koniec z receptami wypisywanymi ręcznie. Zbliża się czas e-recept. W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad pilotażem takiego rozwiązania. Pierwsze efekty mamy zobaczyć na początku przyszłego roku. W 2020 planowane jest całkowite wycofanie recept w postaci papierowej.
 • Zmiany w handlu: ból głowy już nie dla mieszkańców wsi i miasteczek

  Dostęp do leków w innych sklepach niż apteki ma być drastycznie ograniczony. Dotyczy to sklepów ogólnodostępnych, stacji benzynowych czy saloników prasowych. Najdotkliwiej odczują to mieszkańcy małych miast i wsi, tam gdzie nie ma aptek.
 • Chirurdzy z Krakowa usunęli guz z mózgu przytomnej ciężarnej pacjentki

  Kraków. Lekarze z krakowskiego szpitala św. Rafała przeprowadzili niecodzienną operację. Usunęli guz z mózgu pacjentki nie stosując narkozy, a jedynie znieczulenie miejscowe. Postąpili tak z uwagi na to, że kobieta jest w ciąży, a w tej sytuacji z narkozą wiązałoby się zagrożenie dla życia płodu. Pacjentka w czasie zabiegu była przytomna i rozmawiała z lekarzami, a ci mogli dzięki temu mieć pewność, że usuwając guz nie zakłócili działania położonego w pobliżu ośrodka mowy. (Źródło: TVN24/x-news).