lekarz

Artykuły - Lekarz (1226)

Filmy - Lekarz (12)

 • Uwaga! TVN: "Po prostu wyskoczyła". Lekarz ze szpitala w Marsa Alam opisuje, co spotkało Magdaleną Żuk

  Jakie leki otrzymała, jak dbali o nią lekarze i najważniejsze: w jakich okolicznościach doszło do wypadku, w wyniku którego zginęła? Te pytania lekarzowi ze szpitala, w którym leżała Magdalena Żuk, zadał reporter UWAGI! Tomasz Kubat, który był w Egipcie. Reporter spotkał się w Marsa Alam z dr Ahmedem Shawkym, który był świadkiem wydarzeń z udziałem Magdaleny Żuk. To on podał dziewczynie leki i przywiązał do łóżka. - Leżała na tym łóżku. Tutaj przywiązałem jej nogi, tutaj miała przywiązane ręce - pokazuje miejsce w szpitalnej sali dr Shawky. - Korpus miała przewiązany jednym zrolowanym prześcieradłem - mówi i dodaje, że węzeł nie był zbyt mocny. - Kiedy udało jej się wyzwolić z więzów, podeszła do okna i próbowała wyskoczyć - pokazuje. Jak twierdzi, okno początkowo było zamknięte. - Groziła pielęgniarce stojakiem i, trzymając go, próbowała otworzyć okno. Potem próbowała wyskoczyć. Pielęgniarka złapała ją za nogi, ale została kopnięta i upadła na ziemię. Wstała i ponownie wciągnęła ją [Magdalenę] do pokoju - opisuje. Potem nastąpić miała trzecia - skuteczna - próba. - Pacjentka wyskoczyła. Nie stanęła nawet na stoliku, po prostu wyskoczyła. Tutaj widać miejsce, w którym upadła - pokazuje teren za oknem szpitala Ahmed Shawky.
 • Prawa matek po poronieniu

  Jakie prawa ma kobieta po poronieniu? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Łodygowska, prawniczka, która prowadzi bloga dla kobiet w ciąży i młodych matek. - Kobieta, która ma stwierdzone poronienie ciąży, ma prawo do wszystkiego, co gwarantuje ustawodawstwo, czyli urlop macierzyński, urlopy okolicznościowe i możliwość pochowania dziecka - wyjaśniła Łodygowska. Do jakich informacji ma prawo kobieta? Dlaczego ważne jest ustalenie płci dziecka? Prawniczka powiedziała też, jaka pomoc powinna być zagwarantowana dla kobiety w szpitalu. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Masz ZNN? Odpowiedz na te pytania

  Jeśli czujesz postępujące mrowienie lub drętwienie nóg, fizjoterapeuci polecają wizytę u lekarza ogólnego. Wcześniej jednak, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Czy mrowienie podczas odpoczynku się nasila? Czy ból ustępuje w czasie intensywnego poruszania nogami? Czy dolegliwość pojawia się głównie w nocy? (Studio Active/TVN Meteo Active/x-news)
 • Horror na izbie przyjęć! Krewni pacjenta skatowali lekarza

  Złamana ręka i krwiaki na całym ciele - to bilans kłótni między rodziną pacjenta a lekarzem pogotowia. Do zdarzenia doszło w mieście Adana na południu Turcji, a zarejestrowały je kamery przemysłowe. Widać na nich ożywioną rozmowę między interesantami a personelem szpitalnym. Po krótkiej chwili kilka osób atakuje lekarza - bije go pięściami i kopie, kiedy leży już na ziemi... Przybyła na miejsce policja zatrzymała czterech mężczyzn. (Cihan News Agency/x-news)